MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

jastrab
5. feb 2010

nasa mala nastatie nema ziadne problemy, je cisto iba dojcena, pribera statocne 😉...cez den toho tiez uz moc nenaspi, podobne ako Lea, iba v kociku, v noci nie je ziadny problem - zaviedli sme uz kvazi nejaky rezim, aby vedela, ze ked ju mama polozi do psotielky, tak je noc a treba spat a nie vymyslat 😝

lia
5. feb 2010

tak tak 😀

bettynka222
5. feb 2010

vieri dnes brutus fucalo, radšej som ani z domu nesla 😝 a pekne rastie bábätko 😵

jastrabik ďakujem za infosky 😉 a kedže zajtra začínam 20 tt tak sa tam môžem rovno vybrať 😀 inak pozor si dávam, len včera som bola zvedava a liezli sme s kamoskou po rebriku. ale psssst lebo keď to zistí mm tak má zaskrti 😅

lius my vieme pohlavie už od 16 tt. vierka si mysli že to bude stripter 😀 vieš on je strašne veľký po rodicoch, teda dlhy po rodicoch 😀 rak mu je všetko dobre vidieť. je vahovo aj dlzkovo viac ako dva týždne popredu 🙂 a vy sa ako máte? občas zase dojdi kuknut, v júly budem potrebovať rady 😀

bettynka222
5. feb 2010

jastrab a ako si jej "vysvetlila" že noc je noc? ja sa o to budem tiež pokusat, tak zbieram infosky že ako na to 😉

petusaaa
6. feb 2010

betty, mna rodil deckov, ja ho neodporucam, lebo na mna mal iny pristup, ale mozno mal len zly den, lebo vcetci ho chvalia 😒 a doma vo vani ti neodporucam rodit, nikdy nevies, co sa stane... aj ja som chcela, vsetko prirodzene a tak a aj sa mi to velmi pacilo, ale viacej dr mi povedalo, ze keby rodim v PN (kde nie je JISka), tak maly zrejme neprezije a nie to este doma.. tak nevymyslaj 🙂 malemu nezistili, preco sa stalo to, co sa stalo. pripisuju to rychlemu a komplikovanemu porodu... kazdopadne taka komplikacia je len raz za za niekolkotisic porodov, takze sa nemusis bat, uz som si to za teba odkrutila 😀 😝

vierka
6. feb 2010

ahojte baby...

ja len na skok kym maly spinka 😀

jastrab - mailik vidim, hadam sa dostanem k tomu ho precitat a coskoro odpisat 😀

bett - akurat som ti isla pisat oba linky na tie kurzy pre porod a dojcenie... a jastrab ti ich uz napisala... takze ja doporucujem oba - lebo ba kurzy vedu super zienky... v tom MC to vedie porodna asistentka a v tom druhom laktacna poradkyna a velmi rada a ochotne poradi, ja som jej teraz pisala mailik co si mozem dovolit pri dojceni kedze ma caka riesenie zubov a velmi ochotne mi poradila - takze doporucujem oba kurzy... skus si zavolat - je to super skusenost 😉

lia - dakujeme za gratulacie, velmi rada citam, ze sa aj vy mate dobre...
nastastie maly este cez den co to pospi, ale to asi preto, ze je tu najmladsi 😀

no a co sa tyka vysvetlenia babatku co je noc, tak krmit v pritmi, nic nerozpravat, byt maximalne potichu a v noci spava len v postielke... cez den mu aj pri krmeni nieco hovorim, je pustena telka a spava hocikde - najviac v prenosnej postielke v obyvacke, alebo v izbe pri otvorenom okne... na nas to zatial takto zabera 😀

lia
6. feb 2010

presne,aj my sa snazime v pritmi,lenze ked ju prebalujem,musim zasvietit svetlo a oona vtedy najvacsie rehoty dava 😅 😀 co sa jej neprihovoris??taka je krasna ked tak brble a rehli sa ,asi ani sama nevie na com😀
jeeejj betyyyy,tak dalsi frajer do party 😵 gratulujem 🙂 a nepichas si nic??ako sa citis??si doma??

bettynka222
6. feb 2010

petus ty si zlata že si si to odkrutila za mna 🙂 pocuj a co sa vlastne stalo pri pôrode? ja trpim tehu zabudlivistou 😠

vieri ďakujem za rady 😉 som si pozerala to MC a jedna z laktacnych poraskyn je kamoskina sestra. práve ma stvrte babo a s kojenim nemá problém takze ju budem potom otravovat, a aj vás všetky samozrejme 😀

liusik nepicham ale poctivo má kontrolujú. mala som to pozvysivane, ale fbg konečne klesol na hornú hranicu, tak s dr vyckavame 😉

maminky a ako sa máte? píšte mi sem svoje postrehy - čo vás prekvapilo, všelijaké vychovne zlepsovaky a taaaak 🙂

petusaaa
6. feb 2010

ach jo, malemu dnes z nicoho nic vystupila teplota na 38,5. dala som ho spinkat, a ked sa zobudil, tak bol horuci. a pritom sa stale jasi, papa aj vsetko 😕 trosku je nervoznejsi, ale ved to je pochopitelne.. takze teraz nevieme, ci zubky, alebo sestka 😒 tak cakame, co bude dalej. ☹
bett, vychovne prostriedky, never vsetko jednemu dr, nestresuj sa dopredu a zvykaj drobca na cd. ja mam canakyho a podhradsku, pustam mu ju cca od 3m a teraz ho len dam do postielky, zapnem a on zaspi 😵 . teda samozrejme, mava aj obdobia, kedy zaspavame na rukach, alebo mu drzim v postielke rucku, ale na CD vzdy reaguje, ze ide ha-ha 🙂 (teraz uz aj buuu-vat a spat 😀 )
ad porod: maly bol velmi zle otoceny, rychlo klesali odozvy, ja som ho nevedela vytlacit, kedze bol dost neprirodzenej polohe a tak... ale tymto sa fakt nezaoberaj, proste musis verit, ze bude vsetko ok. a aj urcite bude po tom, co si si prezila...
mimochodom, ked uz budete mat starsie deticky, minule som sa dozvedela, ze deti do 3 rokov nesmu orechy, pretoze sa im nevytvara do 3 rokov nejaky enzym a ze sa mozu zadusit, kedze im tie oriesky nerozpusti. tak bacha.. ja som o tom fakt netusila a maly uz oriesky mal (pomlete a minimum). ale ze jedno dievcatko 2 rocne sa tak udusilo. tak sirim dalej, preistotu 😔

bettynka222
6. feb 2010

peti ďakujem za rady, aj tie orieskove 🙂 ja som zas počula o hriboch - že by sa detom dávať moc nemali lebo aj nejedovate huby môžu na deti pôsobiť toxicky 😒

to o tom cd, to sú uspavanky? držím palce nech je malickemu rýchlo lepsie 🙂

petusaaa
6. feb 2010

bett, ano, to je cd, uspavanky do postielky sa vola 🙂

lia
7. feb 2010

pekne pesnicky su tam petusaaa??

ani teraz ked kojim nemozem hribovu polievku??

petusaaa
7. feb 2010

ja by som hriby tiez nedavala... tak mozno sampiony, ale inak radsej nic...
pesnisky su tam taketo http://www.supermusic.sk/album.php?idalbumu=459... mozte si aj kusky vypocut ;)

petusaaa
7. feb 2010

na tejto stranke to mate lacnejsie.. je to priamo ich stranka, takze na tom nik neryzuje 😀 http://www.tonada.sk/Obchod.shop.0.html a tiez si tam mozte vypocut ukazky 🙂

vierka
7. feb 2010

bett - nemas za co a jasne mozes otravovat aj nas, ked budem vediet poradit urcite poradim 😀 a ked nie, tak sa k nejakemu spravnemu rieseniu urcite dopracujeme 😀

lia - no jasne ze sa to neda ked clovek vidi ako ta to babo hlta ocami a ako by sa s tebou rozpravalo... my mame v noci len take svetlo do zasuvky, len aby som videla kde ma vlastne hlavu a kde cikulku ktoru treba prebalit - ha ha ha 😀 😀 😀

petusaaa - tie cd mam aj ja, ale ja ich mam vsetkych 6 ci 7... je tam jedno cd aj cisto po anglicky,,,, my ho ucime na hraci kolotoc ze sa chodi spinkat po kupkani, napapani a ked hra kolotoc 😀 😀 😀
a ako dlho si vlastne kojila???

od zajtra som na malkeho 5 dni uplne sama, tak neviem ako vas budem stihat a ako to budem zvladat, tak verim, ze nedostanem z toho nejaky tik, alebo co 😀 😀 😀

bettynka222
8. feb 2010

cauteeeee 🙂

peti diky, pôjdem popocuvat 🙂

vierka drz sa tých 5 dni. a mamina nepríde pomôcť? keby si nezvladala napis, prídem pomôcť 😀 ajked ešte neviem ako 😀

liusik teraz podľa mna hríby môžeš, ale zas ich nejedz tony 😉

baby zajtra idem kuknut eliasa kvôli tomu krcku. už som sa na to chcela vykaslat- myslím na ten krcok, ale som si povedala že ho aspoň pozdravim keď sa so mnou tak pekne lucil keď má zatvarali na rizikovom
ozaj čo si myslite o alternatívnych porodoch? nedam pokoj s tými otázkami cooooo? 😀

petusaaa
9. feb 2010

lia, prepac, ja som zle precitala. ano, ty mozes hriby, tvoje telo to prefiltruje 😀 teda ak neoblubujes muchotravku a pod 😀 😝

vierka, ja som kojila velmi malicko. len do pol roka.. potom sa maly odstavil. si zvykol na flasku 😔 a mliecko mam doteraz. dnes som bola na kontrole a dr mi musel dat lieky na zastavenie laktacie 😅

bet, co mas s krckom? 😕

vierka
9. feb 2010

petusaa - tak to si pekne dlho kojila... akoze viem, ze kojit sa da aj dlhsie, ale pol roka je myslim ze super 😉 😀

bett - no zatial sa drzim, aj ked dnes prekonavam krizu 😔 😅 s mojou mamou je to trochu o inom... teraz mala dovolenku a od stredy nastupuje do prace a s nou by to bolo asi este tazsie nez byt sama...

jastrab
9. feb 2010

Caute baby,
Vierka, zajtra sa na vas tesim, zabal malemu hned aj Savo, sak ti ho vyboskavam, ked je nasim perspektivnym zenichom, tak aby si ho mohla trocha vydezinfikovat hned na mieste 😀
co sa tyka uspavania, my mame tiez taky system, stisit sa, upokojit, pustit kolotoc nad postielkou, pohladkat, zhasnut... zabera to...cez den malu do psotielky nedavam, spava v podstate iba v kociku, ako som uz vyssie pisala...inak sa "hra" v lehatku 😉 so mnou v izbe-mame otvorenu kuchynu s obyvackou, takze ju mam stale na ociach 🙂
petusaaa a rodila si kliestovym ci ako? a maly je OK?
betty, na rebriku???? 😲

petusaaa
9. feb 2010

vierka, ja som planovala tak minimalne do roka a pol 😔 ma to hrozne mrzi, ze som takto "sklamala". tak hadam pri druhom budem mudrejsia 😔
bett, inak ten rebrik!!!!!!!!!!!!
jastrab, no, nebol to kliestovy, ale len kusok nam k nemu chybalo...

bettynka222
10. feb 2010

ahojte 🙂

peti az teraz som si znova precitala ze ta rodil deckov a ze bol zky ☹ ja som zas na kyretazi mala blbu skusenost so stefanikovou a pritom ju vsetci chvalia..... j asom uz fakt zmatena z toho koho si mam vybrat, lebo fakt aj ten najuzasnejsi doktor moze mat blby den, moze sa jemu, alebo jeho blizkemu prihodit nieco smutne a potom si to odskacem. no asi to predsa len ta domaca vana isti 😀 no a k tomu krcku - dr mi napisala,z e je skrateny a ze ma 2,5 cm. no a elias na ot kukol a povedal ze 2,5 cm nameranych rucne sa rovna 4 cm nameranych sonom. ze urcite skrateny nie je 🙂
ok, na rebrik uz nepoleziem 😀 ale pssssst, lebo ked ma tuu vymakne nejaky rodinny prislusnik tak konec 😀

vierka tak to verim. mna tiez z tej mojej poraza. vkuse dookola my vysvetluje,z e existuju kremy na natieranie brucha pocas tehu, ze nemusim si kupovat len tehu veci,a le aj normalne, ktore su dlhsie a vyzeraju pekne atd....no tak si predstav akymi prevratnymi radmai by ma asi zahrnula pri starostlivosti o dieta 😀 no ale za chvilku uz pride tvoj drhay, nie? inak aj ja si myslim ze petusa kojila dost dlho. ja dufam ze budem kojit, ale niektore baby mali s rozkojenim doooost problemy 😒

jastrabik ahooooj 🙂 rebriky uz nepokusam 😉

ozaj a teraz jedna zasadna otazka......nazory na epiduralku si prosiiiiim 😀

petusaaa
11. feb 2010

bet ip.. epiduralku neviem posudit, ale ked chces rodit v tej vane, tak asi nebude mozna 😀 😀 😀 ja som epiduralku nemala. kazdopadne, keby mam byt v bolestiach 20 hodin, tak by som sa bala, ze nebudem vladat tlacit. ja som si ju chcela zaplatit a ked nevyuzijes, vratia ti peniaze. len som to nestihla 😅

bettynka222
11. feb 2010

peti dik, máš ipcko 😉
tá vana má už prešla, chcem polohovateľné kreslo. hlavne nie rodiť po leziacky, to sa mi moc nepáči 😝

jastrab
13. feb 2010

Betty, ja som bola o epi pevne rozhodnuta uz na zaciatku tehu, potom som ju uplne zavrhla a nakoniec sa to vyriesilo same sekciou...ale precitala som si clanky vo februarovej Mama a ja o epiduralke a keby som ich citala pred (prirodz.) porodom, tak si ju nedam pichnut 😉
betty a ty zvazujes alternativny porod s porodnou asistnentkou doma? lebo sem chodia z Rakuska nejake, ktore ta odrodia...alebo chces ist do Topolcian ci Ban. Stiavnice? Alebo iba zlahcujes a nechas to an staru dobru porodnicu? 😉
petusaaa 😔 tak asi nemas najlepsie spomienky na porod...

donky
14. feb 2010

Ahojte baby, neviete mi poradit? Pocula som ze dr Elias dokaze nejakym sposobom vypocitat cas otehotnenia pre partnerov. neviete nieco o tom, alebo kde si to mam najist? byvam daleko a k nemu sa nedostanem. dakujem

bettynka222
14. feb 2010

jastrab no to nie ze cielene doma, ja dufam ze matko zo mna doma vyskoci a vyhnem sa porodnici 😀 inak ten clano o epidurlakach som citala aj ja, a potom aj v zdravi, kde jednej babe vo francuzsku pichli taku davku ze bola uplne bezvladna amuslei z nej dieta tahat kliestmai....no a napriek tomu vsetkemu ajked osm doteraz bola proti epi, uz som pre zmenu za, lebo mi vtedy doslo, ze to musi pichat skuseny anesteziolog. j aosm sa bala hlavne toho, ze to neodhadnu a pichnu mi privelku davku vzhladom na moju vahu....ale poznam jedneho sikovneho anesteziologa, tak sa s nim najprv o tom porozpravam a podla toho sa rozhodnem 😉

donky, ty myslis mudr jonasa 😀 kukni si jeho temu 😉

vierka zijeeeees? uz je mm domka?

petus napis nam nieco aj ty 😉

petusaaa
15. feb 2010

jastrab, to teda nie 😅 ale tak dufam, ze druhy uz nemoze byt horsi 😀 😝

donkyak myslis, ze ti vypocita najlespi cas na pocatie dietata, tak ano, to dokaze aj elias aj skoro kazdy lespi gynekoklog sledovanim tvojho cyklu. u nas to vyslo. a ak mas nepravidelnu MS, vaha ti skace a podobne, tak ti jonas asi nepomoze... ak mate problemy s tehu, tak by som sla za dobrym gynekologom, ako sa spoliehat na astrologa alebo co on vlastne je. a pohlavie sa ti da tiez urcit, ak vies, kedy ovulujes. ale tak sila sugescie je velka vec 😅

bet, ved som pisala, ze na epiduralku nemam nazor, dala by som si ju predpisat, a ked nevyuzijem, tak mi vratia peniaze.. ale tak pri mojom rychlo porode a s tym, ze druhy ma byt zevraj este rychlejsi, asi budem ja rodit doma 😀 😝 nejaku porodnu asistentku si zabezpecim, co u nas bude mesiac pred terminom byvat 😀 😝

petusaaa
15. feb 2010

este k jonasovi.. ked som nemohla otehotniet, tak tiez by som vyskusala hocico, len aby nam niekto pomohol... ale naozaj si myslim, ze peniaze sa daju najskor vrazit inym smerom... a ak uz nic nevyjde, tak skusat aj taketo nieco... pretoze niekedy je to naozaj len o psychike... tot moj skromny nazor 😀

bettynka222
15. feb 2010

petus no ved jasne, pojdem za anesteziologom a nejak sa s nim poradim ci je to pre mna vhodne - ta epi. a chystam sa pit veeeela malinikoveho caju, tak dufam, ze aj u mna ot bude rychlovka 😀 😕 😅 😕
inak uz som sa prihalsila do MC - tuism so ti to aj pisala. v stredu je druha prednaska o dojceni,t ak mam vraj prist uz teraz a predporodnu pripravu a prvu prednasku o dojceni absolvujem potom. co bolo na prvej prednaske? chaaapes, nech tam nejdem ako nejaky nechapavy exot 😀

vierka
15. feb 2010

caute baby... zijem, zijem - len s malym na krku sem akosi moc nesiham chodit... ved aj teraz je na mne zaveseny ako "cecek" a pisem len jednou rukou 😀 😀 😀

jastrab - uz sa tesim na dalsiu hodinu masazi v stredu 😀 😀 😀 a mam infosky o plavani babatiek v kvapke 😉
aj my to mame tak, ze mame kuchynu prepojenu s obyvackou a mam tu prenosnu postielku v ktorej byva, takze nanho vidim ked sa motkam v kuchyni 😀

bett - ja som tiez nebola rozhodnuta ci rodit s epi alebo bez... som si povedala ze sa rozhodnem az cez porod... bol tam super anesteziolog, takze som nevahala a chcela som ju, lebo som sa bala ze ked to bude tak dalej pokracovat tak nebudem nakonci vladat, lenze sa mi nakoniec pichnut nedala,.... takze tak...
a neboj sa, prednasku budes zvladat v pohode aj ked si na prvej nebola.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre