MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

lia
12. feb 2009

a co ti je vieri,ze ti nevedel pomoct??

lia
12. feb 2009

dal mi clostyl

vierka
12. feb 2009

lia - no zistil mi nepriechodny hlien a on IUI nevykonava tak mi doporucil centrum a kedze sa nam zhorsil aj spg tak ideme priamo na IVF.

lia
12. feb 2009

ako ti to zistil??
boze,dufam,ze mne uz nikto nic nezisti ☹

vierka
13. feb 2009

lia - vola sa to postkoitalny test, kedy zmiesa vzorku tvojho hlienu z mangelovou vzorkou a sleduje to pod mikroskopom 🙂 ... a vy mate vlastne aky problem?

lia
13. feb 2009

aj take nieco robi?? 😕 to je super
ja mam pco

vierka
13. feb 2009

ano robi, je to behom chvilky hotove... 😉 on sa vyzna v takych veciach, lebo v TT je odbornik na neplodnost... dnom mojim kamoskam pomohol, poslal ich za nim iny lekar 😀
a mangel ma vsetko v poradecku?

lia
13. feb 2009

no mal by mat,ale zavisi to od psychiky,takze neviem ako je na tom momentalne,ale hadam sa to nezmenilo.
no som zvedava co dokaze,ja mu strasne verim,presvedcila ma moja sesterka 🙂

vierka
13. feb 2009

cez vsetko co sa stane treba vzdy verit a robit pre ten svoj vytuzeny uzlik lasky maximum 🙂

mexx
13. feb 2009

Baby, to je nejaki starsi pan alebo mladsi? 😕 Ked ho tu tolko chvalite, mozno by sa k nemu oplatilo ist... 🙂

vierka
13. feb 2009

mexx - to je uz taky postarsi pan - taky 50-tnik... ale nechcem urazit ked ma menej 😀

mexx
13. feb 2009

Nema nahodou svoju vlastnu webovu stranku, kde by sa to dalo blizsie okuknut? 😕 🙂

mexx
13. feb 2009

Som si o nom prave nieco hladala, a veru ozaj ho chvalia... 🙂 Ja sa uz dlho chystam odist od svojho gynekologa, a stale som sa k tomu nedostala... 😅 Bola som viacmenej rozhodnuta pre Ilavskeho, ale v poslednej dobe mi chodi po rozume Elias, tak neviem ani sama... 😕 O Ilavskom som pocula, ze je velmi dobry odbornik, ale niekedy ten pristup je trosku mimo... 😨 A ja som z tych, co potrebuju mily pristup, nie mat z gynekologa nejaku traumu sposobenu neprijemnymi poznamkami alebo tak... 😅 😔
A este by ma zaujimalo, aku ma Elias sestricku? Lebo velakrat je sestricka velmi silnym faktorom a dovodom pre odchod (ja napriklad preto chcem zmenit mojho sucasneho gynekologa)...

vierka
13. feb 2009

mexx - myslim, ze vlastnu stranku nema... on je vlastne obycajny gynekolog, len sa trochu viacej rozumie aj do veci ohladom neplodnosti...
no ked tak si skus zavolat ci by ta zobrali, lebo viem, ze ma velmi vela pacientiek on, ze ci budu este vobec prijimat dalsie... ale k nemu chodia baby aj tak, ze ich ich lekar odporuci len Eliasovi na vyriesenie problemu s otehotnenim a potom sa normalne vratia k tomu svojmu ked otehotneju... A teraz ma super sestricku, taka prijemna - zatial som s nou nemala ziadny problem...

nelly3
13. feb 2009

ahojte 🙂
lia lebo doteraz som chodila do ba, teraz som sa rozhodla pre eliasa a mozem az v marci lebo este u gyn. v blave ma sice odhlasila,ale k novemu mozem ist az nasledujuci mesiac 😉
mexx no ja som tiez zvazovala ilavskeho, ale on neberie nove pacientky, sice mi ho kolegyna vybavila, ale nakoniec som sa rozhodla k eliasovi, inac ilavsky ma nie moc dobru sestricku a elias velmi dobru, elias tiez neberie nove pacientky, ale mne ho svokrusa vybavila 😉 takze takto je to s lekarmi, nikto nechce brat nove pacientky 😠

mexx
13. feb 2009

A mne ho kto vybavi? 😅 😀

jastrab
13. feb 2009

ahojte, tak ako pisala vierka, aj ja som s p. Dr. Eliasom spokojna, tiez ma k nemu poslala moja (neschopna) gyn. dr. U. 😠 z TT kvoli sekundarnej neplodnosti - liecom sa na syndrom PCO kombinaciou clostilu a nasledne duphastonu (kvoli vyvolaniu MS). Som u neho od minulej jesene, chodim pravidelne na folikulometriu a napriek tomu, ze som vzdy mala z gynekologov traumu, zvladam to uplne v pohode, lebo je velmi ustretovy a v pohode. Tiez by som mu odhadovala nad 50 rokov 😉 tak si drzime palce, nech nam nas p. Dr. pomoze 🙂

lia
13. feb 2009

od jesene jastrab??a co ti este naordinoval??
ja tam idem buduci tyzden na utz,som zvedava

mexx
13. feb 2009

Lia, ked tam pojdes, spytala by si sa, prosim ta (priamo jeho), ci je nejaka sanca, ze by ma zobral ako novu pacientku? 😕 Teda ratam s tym, ze nie, ale pre istotu by som rada vedela...a po telefone ma skor odbiju... 😉 (To len tak orientacne, az by nahodou motyka vystrelila...) 🙂

nelly3
13. feb 2009

mexx 😀 no ja ked som najskor volala ilavskemu, tak sestricka po telefone automaticky, ze pan doktor neberie nove pacientky, ale ako som pisala idem k eliasovi, tak som zvedava co a ako, dufam, ze ma nesklame 😵

iwusa
autor
13. feb 2009

ahojte kocky, ja s tymto doktorom nemam moc dobru skusenost... akoze je pravda, ze je mily, vsetko vysvetli a tak, ale v mojom pripade sa moc nesnazil. konkretne, polroka som bola bez menstruacie, pocas tohto obdobia mi daval rozne lieky na vyvolanie ale nic nezaberalo a az potom mi spravil hormonalny profil - osobne si myslim, ze je to dost dlha doba... co sa mna tyka, tak mi predcasne zlyhali vajecniky a on mi na to nasadil antikoncepciu, zabila som nim dalsi polrok. po roku ma poslal do centra, pricom sme sa uz po prvom krvnom obraze bavili o darovani vajicok, takze si myslim, ze to nemusel zbytocne natahovat na cely rok. a dorazilo ma, ze ked mi spisal spravu do caru a ja som sa opytala, kt. centrum by mi odporucil, tak povedal, ze gynfiv, pricom v tomto centre darcovstvo vajicok ani nerobia - opakujem, pri kazdom sedeni sme sa bavili o darcovstve!!!
a ta jeho sestricka? to je obycajna nervozna fuchtla, velakrat sa mi stalo, ze mi nedvihala alebo zrusila telefon, bola neprijemna, parkrat mi podala mylne informacie a nedajboze, ze prebehnutie z chodby do ordinacie ti trvalo dlhsie ako 2 sekundy, tak uz si frflala popod nos...
ja osobne by som k nemu uz nesla, ale verim tomu, ze inym mohol pomoct, aj ked par zlych veci od kamaratok som tiez pocula, ale nebudem tu sirit nepodlozene drby. a v rodinnom kruhu a priatelky si velmi chvalia ilavskeho - aj ked je trochu drahsi, štrbu a čech ale ten je myslím, že v nemocnici.

lia
13. feb 2009

no mna nepozna vobec este mexx,takze pochybujem,ze mi povie nieco ine 😒
iwusa,kedy si bola u neho??on uz ma novu sestricku a ta je mila,este sa mi teda nestalo nic take.
a nechcem ho obranovat,ale vyber Car-u je na tebe,on nie je zamestnany v ginfive a nemoze vediet ake zakroky tam robia.
mne robil horm.profil na druhej navsteve a na tretej mi predpisal clostil,tak sa mi zda dost rychly a pohotovy,uz mal vsetky recepty aj prichystane,zdrzala som sa tam asi 4 minuty.
ani mne inde nepomohli iwusa a tiez som na nich nadavala,ale ked to raz nejde,tak to nejde a vsetko je vo hviezdach a v bozich rukach...
drzim palce,dufam,ze sa vam coskoro zadari mat vytuzene dietatko 🙂

mexx
13. feb 2009

Lia, no ved ja len tak orientacne, nemusis ma k nemu hned objednavat... 😀 😉 Skratka len tak nenapadne zistit, ze ci je nejaka sanca, ze zoberie niekoho. Ale ako vravim, prilis velke nadeje si nerobim, a ked to nijako nepojde, tak budem musiet holt niekde inde... 🙂 Ale viem, ze velakrat sa stane, ze sestricka hned povie, ze urcite uz neberu, lebo maju toho vela, a doktor s tym nakoniec problem nema...
Ono aj u toho Ilavskeho som takto pocula, ze sestricka vzdy povie, ze uz maju plno a neberu nove pacientky, ale sam doktor mi napriklad na jednom fore napisal, ze ked sa rozhodnem pre neho, tak ma zoberie. Takze som bola viacmenej rozhodnuta, ze k nemu pojdem...lenze v poslednej dobe mi uz vela zien povedalo, ze ma toho ozaj strasne vela, a uz to akosi prestava byt "poslanim", ale ide dost o biznis. Ako odbornik je vraj spickovy, ale ze nie vzdy ma ukazkovy pristup... (A u mna je toto dost silny faktor, aby bol ten clovek prijemny...takze by som radsej niekoho ludskeho, aj ked starsieho.)

lia
13. feb 2009

mexx a u toho ilavskeho co pises,k nemu nechodi ziadna tvoja znama??
a v ga nie je ziadny speci lekar??

mexx
13. feb 2009

Znamu u Ilavskeho nemam (teda jedna kamoska k nemu chodila, ale ta teraz odisla na par rokov do Australie, takze asi nic)... 😅 Ale jedna holka mi spominala, ze ked cakala u Ilavskeho v cakarni, tak tam prisla taka mlada baba, ze ona vlastne ani nikde nema kartu, a sestricka ju zobrala bez nejakych velkych reci, akurat sa jej pytala, ci jej doktora niekto odporucal alebo ide len tak "na blind". Takze mozno to nie je az taka strasna situacia...

Ja chodim momentalne doktorovi Trajanovovi do Sale, taky mlady a velmi snazivy a ambiciozny, celkom sympatak. Ale mam dost osobny problem s tym, ze jeho sestricka (inak takto velmi mila a zlata zena), je rodina mojej mamy (preto k nemu chodi aj moja mama s krstnou a teraz uz aj dalsia zena z nasej rodiny), a neutaji sa tam nic... 🤐 No a ked ja raz nechcem niektore veci riesit s celou rodinou, tak to za mna nemusi riesit ani niekto iny... 🙄 A obcas sa to vymyka spod kontroly... Takze som si povedala, ze radsej pojdem niekam inam, kde mi to bude vyhovovat viac. 😉

Tak som rozmyslala nad Trnavou aj Galantou, mam to blizko, len sa snazim vybrat podla toho, kto ma ake skusenosti u roznych doktorov, aby som nesla len tak naslepo a hned zas hladala niekoho dalsieho. 😉

jastrab
16. feb 2009

ahojte, lia, ano chodim tam od jesene, kedze mam PCO, menstruaciu spontanne nedostanem, preto sa to vsetko trocha natahuje (musim pockat cca 10 dni pri meskani, potom ist k nemu na uzv, aby mi povedal, ze tehotna nie som 😝 , potom beriem 10 dni duphaston a potom zase cakam nejakych 5 dni na MS - cize takto zabijem viac ako 7 tyzdnov 😠 ) - dr. mi hned na zaciatku spravil hormonalny profil (manzel bol na spermio. este predtym, ako som prisla k Eliasovi, inak by ho tam poslal aj on), nasadil clostil od 3 DC, v 13 DC chodim na folikulometiru...najnovsie som mala 2 folikuly 15 a 18 mm, waw, som zvedava, ci motyka vystreli 😉 ak nie, tak o 2 tyzdne idem znova pre duphaston 😒
ja som s nim naozaj spokojna

lia
16. feb 2009

aj ja mam ist na 13.den,ale ja som si dala 3dc len jednu tabl.vecer,lebo akurat v ten den som tam bola a bol uz obed a poobede som si vybrala lieky,tak mozno ma aj 14ty zavola.teba vola len 13.den??
15-18 mm je dobre??ja sa v tom akosik nevyznam 😒

lia
16. feb 2009

aj ja mam pco,ale ms mi chodi,sice vselijak,ale v poslednej dobe sa to aspon nenatahuje zbytocne,teraz som mala 30 den ms,minule 31.den

juliett99
16. feb 2009

ahojte aj ja chodim k nemu a dnes som bola na 14 den a mala som dva folikuly jeden 17,4 a druhy 17 na pravej strane je teda dominantnejsi,, no ja tam uz chodim uz rok teraz vo february a zatial sa nepodarilo ale nevesiame hlavu

jastrab
16. feb 2009

tak este raz ahojte, problemom u mna je, ze folikuly nedozrievali a cykly boli teda anovulacne, tento mesiac vsak bol ten "zazrak" v podobe 2 folikul na lavej strane - tie by mali praskat a vylucit vajicko pri cca 18-22 mm, cize by mohlo dojst k oplodneniu. Clostil mam druhy cyklus a asi zabral, ked mi tie 2 narastli 😉 chodim vzdy na 13 DC, podla ultrazvuku potom dr. zisti, kedy by mohol byt spravny cas na pocatie 🙂 , my sme ho mali mat minuly tyzden, tak v kutiku duse dufam, ze by to mohlo vyjst.
Juliett99, gratulujem, aj tebe poprial Elias vela stastia? mne sa tak pacila minuly tyzden jeho formulka - no dnes dajte pokoj zbraniam a v utorok hupsnite s manzelom na to 😀 , je to srandista
neviem, ako bude moja liecba pokracovat, snad sa to nebude moc natahovat - juliett99, ty chodis uz rok a nic? uf, musim mat aj ja pevne nervy...ale vidim, ze ty uz dietatko mas 😉 , aspon nieco
(inak, je to sranda, ale presne ten minuly tyzden, kedy nam dr. kazal "snazit sa" som mala termin aj podla vypoctov dr. jonasa, to by bola sila, keby to vyslo... aj ked som dost skepticka, ale netreba sa vzdavat)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre