MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

petusaaa
18. jan 2010

cozeeeeee? jeeeeeej. gratulujem moc hrozne moc. a kedy sa narodil? idem jej napisat 😵 😵 😵

petusaaa
18. jan 2010

A teda, patrik ma ine miery... To mal maly asi ked mal mesiac 😅 😵 😵

jastrab
18. jan 2010

Vierka, gratulujeeeeeeem, aj som Ti isla napisat SMS, ale mam stary telefoooon, v nom Ta nemam ulozenu ☹ ...tesime sa s vami, Patko je valibuk, jupiiii...a ked toto docitas, cakam detaily na maily 😉 uz sa tesim na spolocne stretko niekde v Materskom centre!

bettynka222
18. jan 2010

vierka gratulujem 😉

petusaa no vidis, nakoniec si ju odrodit nemusela 😀 a islo to tuism aj bez malinika 🙂

petusaaa
20. jan 2010

podla mna som patrika nalakala, tak radsej siel skor 😀

petusaaa
20. jan 2010

vierka sla cisarskym? pretoze mi nejako neodpisuje... ani ju nechcem moc rusit. len ci nemate nejake info 😕

deb
20. jan 2010

Ahojte, viete mi povedat, ake su poplatky u dokiho? Musite sa k nemu objednavat? Platite za sono, pripadne je tam pausalny poplatok?

bettynka222
21. jan 2010

petus no to by aj mna zaujimalo ako rodila keď si tu tak plánovala ako to pôjde rýchlo aj bez byliniek 😀

deb jasne že sa treba objednať. za výkony ktoré on sám považuje za potrebné sa samozrejme neplatí, ak chceš sono na vyžiadanie, tak platíš

vierka
22. jan 2010

ahojte babulky, dakujem ze ste na nas mysleli, aj za sms dakujem, ale prepacte ked som nejako nereagovala, ale ved viete pochopit, ze toho bolo na mna vela 😅 😀 ale dakujeeeeeeeem, ste zlaticka 😵

dnes nas pustili z nemocky, vsetko je v poriadku, maly je zdravy ako ryba, vsetko je tam kde ma byt 😝
😀
Takze co sa tyka porodu, voda odtiekla o 00.40 a ked boli kontrakcie kazdych 7 minut sme vyrazili do nemocky, vtedy som vam aj pisala, ale bola som otvorena este len na prst, tak ale po dvoch hodkach uz boli kontrakcie kazde 3 minuty.. a prisla doba, kedy som zacala velmi tuzit po EPI, tak sme ju chceli, tak mi aj zaviedli kateter, ale nemohli ju aplikovat, lebo som bola stale otvorena ledva na 2 - 3 cm a moze sa pichat az ked je minimalne 4 cm... po tolkych hodinach ked som mala silne kontrakcie a maternica nereagovala, tak mi dali vyvolavacku, ale ta skodila malemu, tak sa radsej rozhodli pre sekciu, lebo malemu klesal tep, tak pre istotu... bola som umrtvena len do bruska, tak som maleho valibuka hned videla (a inak tie miery, som skoro odpadla ked mi to sestricka hlasila)
inak personal super, vsetko v poriadku, v nemocke sme este prikrmovali, lebo maly sa ku mne dostal az v stredu od rana a ovtedy je so mnou non-stop... ale teraz doma to zvladame zatial bez prikrmov, takze uz aj mliecko fici v plnom prude..

a jastrab - jasne, detaily popisem... ja som ti tiez poslala sms, ze sme uz na svete, ale neprislo mi stale jej dorucenie, tak ani neviem ci presla
😅 a na stretko sa velmi tesim aj ja... este budeme asi tak tyzden doma a mozno potom zacnu uz nejake tie vychadzky 😵 😵 😵

bettynka222
23. jan 2010

vierka super ze to vsetko dobre dopadlo 😉 aj bez byliniek 😀

vierka
24. jan 2010

no ja som ich uzivala ale nie kazdy den 🙂

bettynka222
25. jan 2010

pozerala som maleho - je krasny 😵

vierka
30. jan 2010

bettynka - dakujeme 😀 a vam sa ako dari???

no ja som bola v stredu u dokiho na vybrati stichov... takze uz som bez a uvidime sa na kontrole po sestonedeli 😀 aj tetu sestricku som v porodnici stretla, tak sme sa chvilu porozpravali 😀 normalne nezvyk ich nevidiet - ved som ich posledne dva roky vidala tak casto a teraz nic 😅 😀

bettynka222
30. jan 2010

no celkom to zvladame, akurát posledný týždeň mi je nejak zle od žalúdka- ale to sa asi v tehu stáva 😀
a jazva ta neboli?

vierka
1. feb 2010

tak verim, ze to coskor pominie.... 😉
no mna jazva vobec neboli, skor ma boli pupok, ale jazva vobec 😵

bettynka222
1. feb 2010

to je super že tá neboli. ja som dnes bola na poradni a sme sa rozprávali o bábätku že bude dlhé a chude a nejak sme idbocili k mojej starej mame, ktorá bola malinka a hej muž mal skoro dva metre- vybral si ju aby mal nižšie deti ako bol on 😀 no a ona chuda potom rodila obrov a pôrodu boli kliestove 😝 no a tak som dr povedala že ha určite nechcem takto dopadnúť, veď babo môže byt potom aj dementne. no a týmto monologom som chcela povedať že sa neviem rozhodnut ako rodiť. najradšej by som išla prirodzene ale bojom sa že sa bábätko môže pridusit alebo. no ced uvidíme či bude teda obor a podľa toho sa asi rozhodnem

bettynka222
1. feb 2010

a napíš aké to je byt maminkou. asi "trosku" zmena životného štýlu, cooo? A malinky je akt? Spinka? Bruško poslucha?

vierka
2. feb 2010

no ja som tiez chcela ist prirodzene, nejako som to ani neriesila... aj ked to bolo tazke... nakoniec to dopadlo tak ako to dopadlo, ale ja som chcela hlavne aby bol maly v poriadku, takze nakoniec ta sekcia, ale nevadi - hlavne ze je maly v poriadku a som sa plne odovzdala do ruk lekarom a doverovala som im 😉

no je to trochu zmena stylu 😝 😀 uz som si zvykla aj na nocne vstavanie a nemam uz taky spaci deficit a nelame ma na spanok pri nocnom kojeni - takze na to sme si uz zvykli... svet sa toci okolo maleho - v prvom rade je maly a ked je on spokojny idu na rad potreby ako pre mna jedlo, hygiena, spanok - to je to najdolezitejsie... 😀 maly je zlatunky, sice strajkuejem tak do jedenastej v noci, ale potom pekne prespinka noc a vstava len tak 3 - 4 krat na kojenie... cez den uz aj hore byva, tak mu rozpravam - je to proste pokladik... a brusko robi sem tam neplechu, ale pomoze masaz a taky kremik na brusko a je to v pohode 😀

bettynka222
4. feb 2010

no ved to, že sekcia sa mi vôbec nepáči, aké keby sa malo niečo stať malinkemu tak ju prinajhoršom podstupim. ale veď to sa uvidí v porodnici. a koho si nakoniec mala pri pôrode? ozaj a tie kintrakcue, k comu by si ich prirovnala? to sú otázky, cooo? 😀

potom mi tu budeš radiť ako sa starať o bábätko keď ostatne sa na nás vyflakli 😀 teda okrem julinky 😉
to je fajn že už vieš čo a ako, mnohé sú po pôrode mimo a vkuse len rozmyslaju čo robia zle a potom depkuju. to by som nechcela. ozaj a kojíš?

petusaaa
4. feb 2010

nahodou, ja vas citam tiez 🙂
bet, vobec sa neboj, bude ako bude. musis verit, ze lekari spravia to najlepsie pre teba a maleho.
ad kontrakcie.. ja ti neviem. ja som mala 15 minut a to az pri tlaceni.. dovtedy len take slabe kramove bolesti. nepravidelne... ja by som asi aj doma odrodila, keby mi neodtiekla voda 😀 😀 😀
ad depky. 2 tyzdne po porode som depkovala neskutocne. maly bol v inkubatore, nevedali sme, co mu je. ja zavrata sama na izbe matiek... no tazke obdobie. hned ako sme prisli domov, tak ziadna depka. bola som rada, ze sa vyspim a nie este depkovat 😅 😝

vierka
4. feb 2010

bett - no rodil ma Deckov a Stefanikova... vynikajuci pristup, proste bolo dobre, aj sme pozartovali - aj s anesteziologickou... ale verila som im a proste tak dlho sme cakali na maleho, ze radsej sekcia nez aby sa nieco stalo... aj ked mam vacsiu traumu z tych kontrakcii nez zo sekcie 😅 a kontrakcie - kazde tri minuty mi ta bolest vystrelovala z podbruska az do krizov... aj som tuzila po epi ale nemohla sa mi aplikovat nakolko som nebola este dostatocne otvorena... dalo sa to predychavat... no bolo to tazke, ale zvladnutelne 😉 ked clovek ma na pamati preco to robi...
nesmies takto premyslat, musis si povedat, ze je to tvoje dieta a ze robis pre neho to najlepsie co vies a ze mu proste neublizis... aj ked niekedy place a neviem co s nim, ale proste ten materinsky instinkt ta nepusti a proste automaticky budes robit co mas 😉 🙂
ano a naplno kojime, este aj odstriekavam... uz sme vyse tyzdna len na materskom mliecku, tak zajtra na poradni uvidime nakolko sme z neho pribrali 🙂

petusaaa - na tej izbe bez maleho to muselo byt tazke a este k tomu ked bol v inkubatore... ja som bola bez maleho len dva dni na zotavenie, ale aj tak som bola najstastnejsia uz ked bol pri mne, aj ked ten prvy den este jazva bolela...

bettynka222
4. feb 2010

petus no ale u vas to bol iny pripad - to s otu depkou to je jasne ked bol v inkubatore...to by ma ais slahlo 😒 a preco bol v inkubatore? a kto ta rodil?

vieri ja dufam ze dopadnem ako ty - myslim tym, ze ak by mal prirodzeny porod malickemu ublizit, ze na to proste pridu vcas a stihnu ho zachranit tym cisarskym. ozaj a s kojenim si problem nemlaa? lebo strasne vela bab ma problem sa vobec rozkojit, alebo babatka pre zmenu nesaju a taaaaak. to mi este musis vysvetlit 😀

baby koho mi radite na porod? petus ja by som inak tiez radsej rodila doma v nasej novej vani (teda ak dovtedy stihnu dokoncit dom 😀), som to aj dr hovorila, no ale velmi tomu nebola naklonena 😀

jastrab
5. feb 2010

ahojte,
Betty, ty sa nestresuj nad porodom, vsetko bude ako ma byt 😉 aj mne moje dieta doprialo 1. dobu porodnu prirodzeneho porodu a potom som rodila tak ci tak sekciou /bola planovana dopredu/...
odporucila by som ti nejake prednasky z predporodnej pripravy, ako sme absolvovali aj my s Vierkou 😉 napr. v Materskom centre alebo tu https://sites.google.com/site/dojceniemamila/ aj sa neco nove naucis, aj spoznas kopec super baba, ze Vierka?

bettynka222
5. feb 2010

jastrab ahooooj 🙂 ako idu namickovske povinnosti? ja dom dnes ráno ogrcala všetko co mi prišlo do cesty 😀
pocuj a to materské centrum je kde? a je tu v TT aj nejaký kurz o kojeni?

vierka
5. feb 2010

caute baby, ja pisem z founu tak to budete mat vsetko pokope. Prave sa snazime dostat domov, otras cesty vsade vsetko blokovane. Na poradni super, sme zdrave miminko a mame uz 4620 gramov. Jastrab - no na kurze bolo super a kopec super bab, tesim sa na nase spolocne mamickovske aktivity. Bett - na tom kurze boli 4 sedenia o porode a 4 o dojceni. Nam rozkojenie nerobilo problem, maly taha prsko a pittbull kus masa.

lia
5. feb 2010

jeejjj,uz sme skoro vsetky porodene??gratulujem a prajem vela zdravicka,mliecka a trpezlivosti 😉
betty,vy uz mate ako velku fazulkuuuuu 😵 😵 😵 asi este neviete,co cakate,ze??ide vsetko ako ma ist??

jastrab
5. feb 2010

Cau Betty,
dik za opytanie, som supermatka 😀 vsetko OK
Materske centrum je na Okruznej ul. /pri VUJE, za Tvorsadom/, urcite budu poriadat nejake kurzy - myslim, ze su vhodne pre tehulky od 20 tt a vyssie (http://www.trnavskemc.sk/?page=kontakt)
kurzy o porode a dojceni vedie aj jedna laktacna poradkyna Vierka (https://sites.google.com/site/dojceniemamila/) (ja som jej poradenstvo vyuzila, ked ma pustili z porodnice, bola sa na nas pozriet, ci dojcim spravne...asi preto mala tak utesene pribera 😀) Vrele odporucam!
no, ja mam s nevolnostami tiez svoje zazitky, treba len vydrzat 😉 hlavne si davaj na seba a bejby pozor, nie ze sa niekde smyknes...
ostatne Eliasovky...kde sme?

jastrab
5. feb 2010

jeeej, tak sme sa tu teraz stretli pokope vsetky!
Vierka, pisem Ti mail 😉 Patko je kus chlapa!
Lia, ako sa ma Lea? spite dobre, dojcis?

lia
5. feb 2010

ahoj jastrab,Lea drichme este na balkone,doma cez den nespi,iba vonku,ale vecer,klop,klop,klop,spinka.
keby nebolelo brusko a neexistoval by reflux,bolo by lepsie.a vy ako??spavas troska??
ja aj kojim,aj dokrmujem

lia
5. feb 2010

ako sa vola vase stastie jastrab??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre