MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

juliett99
29. okt 2009

vierocka prosim ta tolko plienok????????????
ja mam tiez nejakych 20-30 maximalne, akurat som ich dnes uz vsetky pozehlila. ufff normlane mam presilene zapestie.. tak vieocka nezavidim tie vsetky plienocky pozehlit..

bety,, hmm tak cakame na dalsie spravicky,, dufam ze to hematko to nezanebda,, silno drziim palceky.. 🙂

bettynka222
29. okt 2009

julik no aj ja cakam na spravicky 😀 ale som tak aneista...ved si to cel easi este pamatas, ty si otehu prave v tom mojom najhorsom obdobi, ale nojko ty si mi veeeeelmi pomohla. kazdy den si si so mnou pisala dlhocizne ipcka a podporoval asi ma. velmi ti za to dakujem 🙂

juliett99
29. okt 2009

mojka nedakuj,, sadli sme si a pomohli jedna druhej... ved ani mne nebolo vsetko jedno .. 😉
teraz sa za teba modlim,, aby to vsetko nebol len sen ale realita ktora vydrzi celych 9 mesiacov,.. ku stastnemu koncu.. 😵 😵

bettynka222
29. okt 2009

oki, dakujem ti aj za toto 😉 veis co je usper? ze teraqz byvame pekne sami a ze tu v byte vlastne nie su schody ako v dome...lebo aj tie mi zakazali 😀

juliett99
29. okt 2009

uz byvate sami?? takze uz mas pokoj od svokry co?? no super ze uz nemas schody 😀

bettynka222
29. okt 2009

no ano, co som to tu nepisala? uz tyzden a 5 dni byvame uplne smai. a svokra je celkom mila....moc s anevidame teraz tak asi preto 😀 ajked dnes sa na man zduvala nechapem preco....som bola unavena a potrebovala som sit domov spat, lebo som v noci spla len 3 hodky a soferovala do BA, po BA a spat z BA...no ale ona chcel aaby som jej dcere pustila zahradnikov.....akoby si ich ona nemohla pustit sama?????a potrebovala osm si dat utros a ten ma strasne uspava, takz eby som sa uz domov ani nedostala. ahlavne na byte mam pohodlie, to som mala spat na dome v rifloch?

juliett99
29. okt 2009

no bety urcite si pisala,, len ja s mojim tiez frmolom pri stahovani a tehulkovani som to asi nejako prehliadla.
pohodlie ktore teraz mas urcite bude na teba vynikajuco vplyvat.. 🙂
hmm teraz je mila?? dost skoro.

bettynka222
29. okt 2009

no byva mila a le ako hovorim, dnes ma trosku vytocila. tak jej dcera nemoze otvorit zahradnikom, ale ja co som spala tri hodky trepapla sa po blave a vie ake mam problemy (o tehu nevie) tak ja nemam spat, ale cakat an zahradnikov....vtipne. ale musim ju pustit z hlavy. som si povedala, ze tam uz viac nepojdem. nenecham sa od nikoho buzerovat

vierka
30. okt 2009

dobre ranko baby 😀

ako vidim, tak ste sokovane z poctu plienok pre maleho 😅 tak dieta aj ked sa bali na siroko tak grcka, takze uvidime - prinajhorsom zacnem nasiroko balit aj mangela 😀 😀 😀 ... vsetky som ich podostavala, tak nenamietam... mame velky byt, tak ich je kde skladovat 😀 😀 😀 a vsetky su uz pozehlene a pochystane 😀
buduci tyzden zaciname s obleckom 😀 😀 😀

lia
30. okt 2009

jeejj betty,tak to som ani ja nevedela,ze uz mte svoj bytik 🙂
ani to svokre nehovorte betty
no som zvedava a teraz k akemu gyndosovi chodis??do ba??
ja som oprala vecicky posledne vcera,teda iba tie mensie,potom doperiem od 0-3 mes. a tiez polku plienok,ako ich skladate??
ja som nedostala nic,tak to je super vieri,ze ste podostavali 😉

bettynka222
30. okt 2009

vieri kamoska pouziva plienky na vsetko - aj ako podbradniky. a ked ih uz mas tolko napratych, tak v tych najhorsich zaciaktoch budes mat apson trosku menej prania 😉

vierka
30. okt 2009

lia - ja budem pre istotu prat aj trochu vacsie, lebo keby som nahodou dopadla ako kamoska, ktorej sa mala do tych najmensich ani nemestila 😀 tak aby boli pre istotu v zalohe 😀
no ja som podostavala vsetko oblecenie, plienky, zavinovacky, deky, fusaky, odsavacky na mlieko, podlozku na prebalovanie, vanicku.... a proste skoro vsetko 😀 tak sa vytesujem 😀

bettynka - no prinajhorsom s nimi mozem aj prach utierat 😀 😀 😀 ved nejake vyuzitie im najdem 😀

lia
30. okt 2009

ved aj ja,ale teraz sa mi nechce,ja uz mam vsetko po 56 urobene,ostatne neskor.ved vahu nam povedia priblizne
to vazne?? 😅 tak to mas uplne super,my sme vyhodili koooopec penazi za vsetko

vierka
30. okt 2009

lia - no ved pribliznu povedia, ja tiez dufam, ze sa dokazeme zmestit aspon chvilu aj do tych najmensich 😀
je to dost penazi, my sme zatial pokupovali len nejake prkotiny a aj tak... ja mam vyhodu, ze segra ma teraz maleho jeden a pol rocneho, tak vsetko po nom posuva.... a ja som malemu krsna, tak ja som do neho tiez dost investovala, takze co som mu pokupovala oblecko a tak sa mi teraz vratilo 😀
a so sestrou sme sa dohodli, ze za to ze nam to odklada, tak ze potom to vykompenzujeme ked budu malemu robit vlastnu detsku izbu, ze tam financne pomozeme 😀

bety - a ty sa ako dnes citis???

bettynka222
30. okt 2009

ahojte 😉

vierusik dobre sa ciitm, rnao ma naplo od haldu, taksom do seba natlacila zdravu stravu 😀 od tety bylinkarky mam zakazane susi, udeninym plesnive syry, no skratk avsetko neprevarene, takz eked s ami k tomu prida ta moj aalergi an akravsku bielkovinu, tak mi uz toho moc na jedenie nezostava....
bbay vy sa ja kupete? lebo ja mam strasne rada horuci kupel a aaj som sa velakrat kupala kym som zistila ze osm tehu, ja som si vlastne vobec na nic nedavala pozor kedze tam bol ten "tumor" ktory mal branit otehotneniu tri mesiace.....asi si kupim detsky teplomer a podla toho si nastavim teplotu vody. ozaj a kolko stupno vma mat ta voda?

juliett99
30. okt 2009

ahojky betynka,,
tak ja sa len sprchujem a tiez milujem horuci kupel,, pokial viem a som citala ze sa pocas tehu mas co najviac vyhybat kupelom,, 🙂

bettynka222
30. okt 2009

aha, no tak to uz aspon teraz budem dodrziavat 😉 a co robkas? mna tu poraza od nudy, ale mm konecne pride z robotky a vezme ma na prechadzku 😉 kamarati chcu ist samozrejme von, ale ja som jak mechomovalena...neviem si to predstavit. co im am povedat? snaizm sa hovorit, ze som unavena z toho tumoru 😀

juliett99
30. okt 2009

moja ja som dnes zas upratovala ale este ked to neni vsetko dorobne tak je vsade prach,, no ale uz zajtra sa dosparuje kupelna a uz mozem nabehnut upratovat.. JA..
😵 😵
hmm takze pojdes dnes von aj ja uz by som isla dakde von,, stale len doma,, najskor kvoli PN a ze som nemohla a teraz zas finisujeme s domcekom,, 🙂

bettynka222
30. okt 2009

no ja mam zas upratovanie zakazane 😀 al eprechadzky urcit enie. len do ziadnej kaviarne ucite nepojdem . fajci sa vsade. a v restikach sa sice nefajci, ale zas ej tam hluk a ako som pisala...predchvilou osm sa zobudila a som jak mechom ovalena...alebo pojdeme k niekomu odmkov. ale len tu v TT...do prilahlych dediniek radsej nie, jedine zeby tam viedl adialnica 😀

juliett99
30. okt 2009

hmm takze uz ta chyta spava nemoc???
bozinku ja som byvala hrozne ospalaaaaaa,,,, a veru dost dlho to trvalo.
tak aspon ze mas kam ist a zabavite sa lebo tie zafajcene priestory nie su pre nas vhodne..veu
😉

jastrab
31. okt 2009

ahojte, betty zatial to vyzera nadejne 😵 good luck
vierka, 66 ks plienok, maarisku, hod sem polovicu, uz aj opranych aj ozehlenych, nebud egoista, my nemame doma zatial ani jednu
damy, tak ako ste na tom, mate vybraneho porodnika, pediatra, zbalenu tasku??? ci ste ako ja, nicove nic?

bettynka222
31. okt 2009

no jastrebik, ani ja nema plienky 😀 ale nie.....ja mam cudny pocit, vobec sa necitim ako tehu, no ved ale od pondelka to nejak vydrzim a uvdime....

vierka
2. nov 2009

dobre ranko kocky 😀

bettynka - neboj sa, ja tiez kym som nevidela dve ciarky na teste som si dopriavala horuci kupel, vinko, cvicenie... ale odkedy som ich videla, tak len a len sprcha a nie s moc horucou vodou... v tehu sa nemozu tepelne neupravene maska a tak, takze vsetko pekne prevarit, zeleninu dobre poumyvat a tak 😉
po ET to bolo ine, to som vedela, ze mam babulko v brusku, tak som si do krveho testu davala velky pozor na vsetko, ale ked sa to stane prirodzene, tak to clovek nemoze nejako moc ovplyvnit co robi - a hlavne vtedy ked to necaka ze to vyslo 😀

jastrab - jasne, ja poslem... nejsom egoista 😀 😀 😀
no ja som prave zacina premyslat nad pediatrom, lebo neviem ci mam chut chodit prave tomu ktoremu prislucham obvodovo... len neviem ze v TT akeho...
a ty mas porodnika vybrateho, ci nechas to na toho kto bude mat sluzbu???

juliett99
2. nov 2009

dobre ranko babulky,,
betynka ako sa nam mas ,, ako si stravila vikendik??

vierocka tak ako plienocky pozehlene?? ja uz som chvala bozku vsetko pozehlila,, uz mam pokoj. 😉

ja porodnika nemam nechavam to na nahodu kto bude mat sluzbu. a Pediattricku uz mam tu ktorej chodi aj nas Dadus.. je celkom mila doteraz som s nou bola spokojna. bola som sa jej spytat a vravela ze staci v nemocke povedat jej meno a to je vsetko 🙂

vierka
2. nov 2009

juli - uz daaaavno su pozehlene, este minuly tyzden vo stvrtok boli 😀
tento tyzden chcem zacat pomaly prat vecicky 🙂
tak to je super, ze uz pediatra mas, ja sa so ziadnym nestretavam, tak neviem koho, ale viem, ze to sa nahlasuje v nemocnici pri porode... tak sa skusim popytat sestrinej svokry, ta je sestricka u pediatra, tak nech trochu nabonzuje na kolegov 😀 😀 😀

bettynka222
2. nov 2009

ahojte 🙂

no v noci som krvacala...ale vacok tam stale je, tak snad ok...akurat elias torsku nedokoncil liecbu - po clostile mi mal pichnut pregnyl, lebo teraz osm mala strasne malo progesteronu, ja som s tym mavala problemy uz predtym - spinenie pred ms, tak nechapem preco to tak podcenil. teraz sa vraj spomalil vyvoj torsku, vraj to al edozenieme.....ale mam z toho zly pocit trosku....

vieri ty si otehu po UO? som myslela ze vam hrzilo kvoli tomu hlienu, ci som zas nieco doplietla? 😕

babulky drzte nam palce, nech to dobre dopadne,...ach stale nejake komplikacie ☹

lia
2. nov 2009

betty,aj ja som takto trpela na zaciatku,niekolko mesiacov,musis verit,ze vsetko bude ok a tak ako ma byt.hlavne co najviac oddychuj.
pracujes??mohla by si byt aj pn ked krvacas

bettynka222
2. nov 2009

liusik uz som pn. a pamatam si tvoje zaciatky, ked ti doki nechcel dat dufaston a ziskala si ho vzdy na pohotovosti ked si krvacala ☹ ja som sa len bala, ze sa babtko v niecom oneskorilo 😕 no a teraz ma tu budes podporovat ty 😀 ani rodit nebudes moct ist do mojho 14 tt 😀

lia
2. nov 2009

ty si teraz v kolkatom??ja si uz zajttRA idem balit tasku 😅

bettynka222
2. nov 2009

no len s abal, al epotom an mna nezabudni ked tu budem stresovat a dojdi mam kuknut 😀 no teraz som vraj este len 4+5 tt a dutinka ma tych 18 mm...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre