MUDr. Hudec z Gynferea. Aký na neho máte názor?

janula18
25. aug 2008

Chcem sa opýtať, či má niekto s ním skúsenosti v oblasti reprodukčnej medicíny.

My sa s manželom snažíme o bábo 2 roky a rok chodíme k Dr. Hudecovi, ale mám z neho zmiešané pocity, nakoľko mi nikdy nič nechce povedať keď sa ho chcem na niečo spýtať.

ereska
27. okt 2008

tak uz mam z toho gulaz beres to uz 11 dni a mas to brat 7 nechapem

janula18
autor
30. okt 2008

Ahojte tak som dnes bola v ten novej budove. No nič moc.dlhé chodky, všetky dvere pozatvárané, hrozne neosobné. Hudecova čakáren je strašne maličká ale vo vnútri je to fajn.
No ako pokračujeme? Bola vprvom rade na preventívke, a povedal že počkáme na výsledky onkosteku a keď budú dobré tak potom môžeme skúsiť to iui. No moja reakcia - že čo ak by som na tom aj tak trvala, že to chcem už teraz bez ohladu že nemám výsledky. Tak moc nebol nadšený, ale opýtal sa či to tak veľmi chcem, "ANO" - tak že dobre. Uvidím ako mi príde mrcha, lebo včera som mala trochu hnedastý výtok (dala som si ascorutin, lebo včera bol len 23 DC) a to mám 9 dní od ovu. Inak som sa ho pýtala na tu luteálnu fázu, lebo som čítala tuto niekde že by mala byť 10-15 dní on mi vravel že stačí 5 dní. Tak neviem...
No ale k veci, ked mi dorazí mam v pondelok alebo vo štvrtok si prísť pre lieky, tie sa majú vraj začať bral do 5 DC. Tak som zvedavá ako mi to dopadne s načasovaním potom aj kvôli sonu a pregnylom.

Tak sa teda tu majte pekne.

lucula73
30. okt 2008

Ahoj jani,
to isté o luteálnej fáze povedal aj mne,no nezdalo sa mi to,veď som si tu o tom dosť prečítala,tak neviem,prečo zastáva ten názor,že na dlžke luteálnej fázy nezáleží,je to čudné,nie?Inak,ja mám dnes 15,deň a taký pocit,ako by som mala každú chvílu dostať mrchu,ani teplota sa mi nezvýšila,som z toho smutná ☹ ☹
A ako to majú vnútri,len by ma zaujímalo,či sestry sedia samé,alebo to majú zase prepojené... A "vyzliekareň "má akú?Lebo mne sa ľúbilo v tej starej budove,že to bola len taká oddelená miestnosť,a nie taká katakomba.Tak sa drž a trvaj si na svojom,lebo jemu je to asi zjavne jedno.

A čo je s danielitkou,už tu vyše týždňa nepísala,do žiadnej témy....????

danielitka26
30. okt 2008

ahojte hviezdičky...žijem dýcham len akosi nestíham ..nič!!!
ale na vás si čas nájdem lenspískajte nejaké to stretko 😉
inak somnou nič nové som 32DC a mrcha nikde 😕 tehotná niesom .....ale dala som sa zase zlákať a dala som si zistiť kedy konečne porodím dieťatko ....a teta z kariet vyčítala ževraj už budúci rok vraj mám na to velmi vhodné obdobie tak sa tešíííím 😵 😵 😵 😵

janula18
autor
31. okt 2008

luci, vnúti je to tak isto ako predtým, sú prepojený a kde je sono to je trochu tak mimo ale ani som si nevšimla či tam medzi miestnostami mali dvere. Prezliekaren nebola ešte dokončená neboli na nej dvere ja som sa prezliekala pri sono za prentou.
Normálne som bola na seba včera pyšná že som sa nedala, že som dosiahla to iui už teraz, len son nervózna z toho načasovania, kvôli tomu že ovu nie je pravidelne v nejaký deň a že on robí len niektoré dni a aby som ovu nemala niekedy cez víkend skôr ako pôjdem na ultrazvuk a takk....
Dôfam že mi to víde.
Danielitka človek niečomu potrebuje veriť, ja tiež mám aspon trochu takú útechu že ešte jedno bude, neviem či poznáš to s retiazkou a obrúčkou, ale komu som to robila tomu to vyšlo, tak dúfam že to víde aj mne, mala by som mať chlapca (toho mám) a dievča. Tak sa vytešujem že mi ukázalo aspon niečo.

orsulka
31. okt 2008

janula....a neuvažovala si o tom, že by si tokompletne robila v heliose??, aj kontroly a tak??????

ereska
31. okt 2008

Baby chcem sa vas opytat kde to tam je presne v tej novej poliklinike? 🙂

lucula73
31. okt 2008

Ahojte hudecky, 😀
tak kedy sa stretneme,budúci týždeň????Ja by som bola za,to je jedno,či piatok,alebo sobotu,no vyjadrite sa,ktorá môže a kedy,prispôsobíme to vačšine.

Ereska,mne vtedy povedal,že číslo dverí 403,tuším aj štvrté poschodie.Je tam však informačná tabuľa,aj dáka recepcia,tak určite trafíš.Kedy sa chystáš?

janula18
autor
31. okt 2008

orsulka, neviem si po predstaviť ako to sklbíť s robotou aby o ničom nevedeli. Už teraz mám nevrvy ako to bude ked budem musieť odbehnúť niekoľkokrát na dve hodiny a potom si to všetko nadrábať a či mi dajú dovolenku ked pôjdem do Martina. No lepšie by bolo všetko absolvovať tam, však uvidím.
Neviem či by mi vôbec dal tam papiere, ked wxtra nebol nadšený ani teraz že to už chcem absolvovať, on by asi ešte čakal.

Hudec je na štvrtom poschodí dvere asi 403 ale označenie označenie je tam dobré.

To stretko bude fajn, ale ešte čo bude budúci týžden tak to neviem.

Inak som úplne hotová, dnes mám také svrbenie (neviem či nejaká reakcia na včerajšiu kontrolu) a všetko začervenané, že ma asi porazí keď ma na to iui kvôli tomu nepustí 😢 , ak mi to do budúceho týždna neprejde. Dala som si framykoinovu masť. Nepoznáte niečo čo by mohlo pomôcť?

ereska
31. okt 2008

Lucula73 ahoj este neviem kedy uvidim ako dopadne testovanie myslim ze to v piatok skusim uvidime 🙂

lucula73
31. okt 2008

Ereska,veď som na teba dnes myslela,či si už náhodou netestovala. 🙂 No to je ešte asi skoro,že?Držím palčeky,nech sú čiarky až 4,na každý foliukul // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ereska
31. okt 2008

Lucula73 ano myslim ze je to skoro aj ked su testy ze 5 dni po pohlavnom styku ale podla mna je to zavcasu dnes som 9 den od pregnylu pockam asi do buduceho piatku a dakujem dufam ze to bude ok no nejako ma boli cely spodok neviem ci z ultrogestanu alebo uhniezdovanie 😉 uvidime na testiku

lucula73
3. nov 2008

Ahoj Janulka,
čo máš nové?došla mrcha,či nie?lebo si spomínala,že cez víkend a potom pôjdeš po lieky.

Mne sa teplota nakoniec predsa zvýšila,grafík je pekný,tak to už tretí mesiac po sebe,čo som mala ovulku,teda podľa teploty,takže ten metformín bude asi účinný aspoň v tomto smere,ostatné asi necháme na pánbožka. 🙂 No som strašne zvedavá,ako môj mužík dopadne v piatok u kitela,začal však vymýšľať,či vôbec pojde,ide ma trafiť,hádam ho tam presvedčím.

janula18
autor
3. nov 2008

Mrcha prišla v nedelu, tak som si bola pre lieky, tak mi dal pregnyl, clostilbegyt a prednison. Tak si musím prečítať na čo to je a čo môžem ako vedlajšie účinky čakať.

lucula73
3. nov 2008

Tak fajn,že do toho ideš,normálne ti závidím,je to posun vpred.Keď tu čítam tie témy,ako sa holky s tým pasujú,je to fakt niekedy na nervy.Neviem,čo spravím ja,no asi sa v januári do toho pustíme tiež,asi to bez liekov nepojde.Držím palceky,samozrejme všetkým snažilkám.pekný večer.

janula18
autor
3. nov 2008

Ahoj luci, muži sa z toho chcú vykrútiť. Ja som chcela tiež nech ide môj teraz na kontrolu, ale povedal že načo veď hádam v Martine mu povedia. Je to aj možno zbytočne vyhodené peniaze, a celý den vťahu - ísť do BB.

Len neviem načo je ten prednison konkrétne, čo od neho očava. Ten clostilbegyt aby narástli vajká mám brať 2x1 od 5 DC, čo sa mi zdá byť neskoro.

lucula73
3. nov 2008

Čo som tu čítala,tak sa može brať tuším už od 3.,ja by som ho uečite nemohla brať od piateho,lebo mávam ovulku okolo 10.-11.dňa

janula18
autor
3. nov 2008

Však to je mávam tak oko 12-13 dna tak neviem. Mal dnes vela ludí, lebo ráno nebol mal sekciu s nemocnici, tak bola som tam od 11.15 do 12.15 a to mi len tak rýchlo napísal, trochu povedal, tak dúfam že si to uvedomil. V pondelok o týžden mám ísť na sono.

ereska
3. nov 2008

Janula18 ten prednison som brala aj ja ma proti zapalove ucinky aby si teraz nieco nechytila brala som ho od 3dc a od 5dc clostibegyt a mne na 11dc este nepichal pregnyl az na ten 17dc vtedy som mala dozrete vajicka urobila som vsetko ako mi nakazal ked ti pichne pregnyl ti predpise aj ten ultrogestan alebo duphaston na udrzanie ja som brala od 22dc do 29dc co je zajtra a potom mam cakat ak do 14 dni nedostanem mam si urobit testik a prist drzim paste nech ti to vyjde a budete sa len doma pokusat ako mi alebo ides na IUI ?

janula18
autor
3. nov 2008

ideme na IUI, lebo muž ma pomale spermijky, ak aby sme im dali nejakú väčšiu šancu.
Ten prednison son si dala už dnes do je 2DC tak neviem ,či som ho dobre pochopila, ale čo som našla na teme prednison, tak to väčšinou brali baby čo mali problemi s protilatkami proti spermiam a tak, a nie aby som nejaký zápal alebo niečo nechytila. Tebe čo povedal, na čo to je?
Ten clostigegyt si ako často brala?

ereska
3. nov 2008

Janula18 mne nehovoril nic len som si precitala letacik pribalovy na co sa pouziva a clostibegyt som brala 2x1 5 dni

janula18
autor
4. nov 2008

ereska neviem ako to teda dávkuje, ked ty mávaš dlhe cylky a dal ti to od 3 DC a ja mávať ovu skôr tak 12 DC a mám ho brať až od 5 DC, neviem, ale mám pocit že je to nejak neskoro.
Teraz vo štvrtok mám začať brať clostil a v pondelok na sono a to ešte ani nebudem mať dobraný celý clostil, tak neviem.

lucula73
4. nov 2008

Jani,
ak som to dobre pochopila,tak ten prednison môžeš brať od 3.DC,a ten clostil máš brať až od 5.DC,aj ereska ho brala od 5.DC.Skús a uvidíš,v pondelok budeš mať len 9. DC,ak som to dobre rátala,tak to nebude neskoro,uvidíš,podľa toho,aké veľké budú folíky,ti povie,ako ďalej.A vyjde vám to IUI mimo víkendu,či ako sa to robí,keď to vyjde na víkend??

janula18
autor
4. nov 2008

Čo som čítala na stranke heliosu, tak robia aj cez víkend, ked si objednaná. Ak bude ovu ako minulý mesiac, tak by sme mali isť v piatok, tak sa môže stať že to búde možno štvrtok a možno aj víkend. Uvidíme. Je možno škoda, že to meranie BT som začala merať len teraz, že nemám moc prehlad aké je tam rozpätie približne ktoré dni.

A babenky, ako teda stretko?

janula18
autor
6. nov 2008

Luci, ja som to nechala tak, beriem ten clostil od dnes to je 5 DC, radšej asi neskôr. Neviem, ale možno nech sa spraví len jedno ako pri normálnom cykle ako keby viac a kým prídem v pondelok na sono už by tam nič nebolo. Lebo neviem ako to bude účinkovať aby to nejako tu ovu neurýchlilo.
Tak som strašne zvedavá. Dúfam že to bude OK

lucula73
7. nov 2008

Ahojte baby,
tak mám nové info,okrem mojich problémov máme ešte aj zlý spermiogram,som strašne smutná. ☹ ☹
Môj muž bol dnes u Kittela,ten spg bol ešte horší ako pred 2 rokmi a doktor sa vyjadril,že šancu vidí len v asistovanej reprodukcii....Tak sme ešte dnes volali do heliosu,26.11.ideme na prvú konzultáciu,som strašne zvedavá,čo nám povedia.
Jani,ty si kde zohnala ten profertil?Pýtala som ho dnes v 3 lekárňach,že len objednať.

Ereska,ty ako????Dúfam,že úspešne. 🙂

janula18
autor
7. nov 2008

Luci, to mi je moc ľúto. Ten profertil tiež len objednávajú, ale na bojnickej ceste v lekárni robí sestra tak cez nu, ale niekedy ho tam majú aj normálne. Ale keď povieš v lekárni tak ti ho objednajú a možno na druhý den by už aj bol.
Aké ste mali výsledky, akú diagnozu mu napísal.

janula18
autor
7. nov 2008

Inak u Kittela bol aj môj, a potom ked bol v BB mu napísali, že to nerobí podľa štandardov. Tak podľa neho to bolo že ich je málo a zlá pohyblivosť, a terz z BB má že je len zlá pohyblivosť.
Nevolala si aj s Hudecom, či si rovno volala do Heliosu.

lucula73
7. nov 2008

Napísal mu oligoastenozoospermia,veľa patologických,sem tam živé,všetky lenivé,nič moc.Dlho sa rozprávali,povedal mu,že môže skúsiť ten profertil,ak chce tak ísť do BB,no jeho postup by bol návšteva CARu.A že náš okres je na druhom mieste na slovensku v neplodnosti mužov.
Môj muž v živote nebol taký akčný ako dnes,o pol 4 chytil telefon,zavolal do heliosu,a objednal nás...až som zírala,ako rýchlo sa rozhodol,on totiž presne nevie,čo tá asistovaná reprodukcia všetko obnáša.No pojdeme,som rada,aspoň budem počuť názor iného lekára a dozvieme sa,čo ďalej.No za Hudecom možno skočím a poviem mu,ako sme sa rozhodli,či mi dá kartu,alebo čo.
A viete čo mu povedal?že čo chce,veď je už po záruke-akože po 40.ke 🙂 🙂 🙂

janula18
autor
8. nov 2008

Luci takú istu diagnozu mal aj môj ked bol u Kittela, to isté mu povedal že sú veľmi zdeformované čo môj aj videl, dal mu pozrieť do mikroskopu, aj pomalé a málo. On mu zas povedal, že by bolo dobre zistil, že z akoho dôvodu je to zhoršenie, tak bol v tej BB. A tam mu napísali až len "asthenozoospermia" tak neviem.
Keby som toho nemala už plne zuby možno by sme ešte behali po vyšetreniach. Ale nemá to zmysel. Tiež teraz veľmi ľutujem že sme nešli hned do Heliosu.
Prajem krásny víkend

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre