Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

labus
13. máj 2009

Heni už som doma a som uplne v pohode neboj 😉
Zaenab ahojjjjjjjjjjjjjjjjj

drakulka67
13. máj 2009

hezký den všem 😵

henika - co majo vajíčka - embrijka - nevím. Včera odpoledne volal doktor, že z 8mi zůstali jen 3 a že pravděpodobně k transferu dojde dříve než v sobotu. Prý mám vyčkat, že mě budou kontaktovat a apokud ne, tak mám v pátek volat a oni mi řeknou, co a jak. Tak nevím..... 😢 přiznávám, že jsem z toho od včerejška docela rozhozená a přemýšlím, že vlastně vůbec nevím, co to pro mě znamená. A tak si namlouvám, že třeba je to tím, že prvních 24 hodin je kritických a ty 3 embrijka, které vydržely už jsou odolnější a třeba vydrží až do soboty.....ale tak to asi není,co? Myslím, že do transferu nakonec nemusí také vydržet žádné a to se pak asi zblázním. No a pokud vydrží,tak se musejí ještě uhnízdit. Až teď si uvědomijo,jak moc složité je zrození človíčka 🙂 Jaké máte zkušenosti s tím, co jsem psala. Vy už toho na rozdíl ode mě máte za sebou víc, takže víte daleko víc než já??

Labusko, zaneab, pajko a ostatní zdravím 🙂

labus
13. máj 2009

Drakulka neboj tie 3 su určite peknučke a dalej rastu . Naštastie u nas v Reprofite si možeš volat každy den ako sa embrijkam darý a to je super.

minka051
13. máj 2009

labus ahoj ako dnes všetko v pohodičke. Ja som v práci. Tak už sa to u nás rozhodlo od júna robíme na 60%. ale do kedy nevieme. To je teraz dosť zlé ale dúfam že je to len perchodné. Dúfam že si v poriadku a cítiš sa dobre.

labus
13. máj 2009

Minka ahoj jasne som v pohode. Neboj podla mna to v práci nebude trvat dlho . Zajtra mám UTZ tak dám vediet ale už necítim vpliv hormonov ako som dobrala clostil ani neviem že pichám injekcie a to ako to dopadne neriešim nema to cenu -riešit . Verím že dobre

zaenab
13. máj 2009

Určitě to všem dopadne dobře. Draculka neboj se, 3 je hezký počet, určitě se jim daří dobře.

zatím ahoj všem, budu tu až večer po 9, musím zase pracovat a jdeme pak s miláčkem na večeři 😵

I když se asi moc nerozšoupnu, nabrala jsem stimulkou 4 kg a chci je shodit dřív, než se mi to vymkne z ruky...

labus
13. máj 2009

och Zaenab o kombinácii stimulka a priberanie mi ani nevrav tiež trpnem kolko mi pribudene zasa kg no ale ak sa nezadarý nabehnem na starý režim práca a 3x týždenne cvičenie a snad zlezu

yanny
13. máj 2009

Tak koukám, že je zatím vše OK, ze všema.
Rendy, že by 😉
Hení, já když hodím pozdě domů, tak hoooodně pacuji no, ale stačí mi to jen na IVF.
Labus zatím vše dobrý 🙂
Drákul, tak to je trochu škoda, ale jinak výborný, stejně to bude tvoje poslední mimi, ne??? Tak mrazáčky nepotřebuješ 🙂

Holky nějak se z té chřipky nemohu dostat a příští středu bych měla začít stimulovat, tak se na to moc necítím.

drakulka67
13. máj 2009

Děkuji všem za reakce. Jen nevím - myslíte, že ty tři už by mohly vydržet? Já mám právě strach, že nevydží ani jedno, to pak nevydžím ani já a taťka si taky ne 😢 A k té hmotnosti - já jsem za tu krátkou dobu přibrala 3 a půl kila, tak jsem z toho trošku na mrtvici. Ani nemám odvahu si zkusit svatební šaty. Vím, že mi byly tip ťop,takže je mi nad slunce jasné, že teď už mi nebudou vůbec. Tak jsem zvědavá v čem se budu vdávat? 😖
yanni: pokud se to podaří, tak je to na 200% moje poslední mimi. Nikdy jsem si nemyslela, že bych do toho ještě někdy šla 😉
zaenab: přeji krásný večer, příjemné posezení a dobroučkou večeři 😵
labus: i Tobě mocinky dík za podporu a držím palečky na zítřejší UTZ 😅

labus
13. máj 2009

Drakulka neboj tie tri už určite vydržia vždy je večšia nádej ako pri jednom a ja som mala prvý krát z dve embrijka a vydržali do transferu a druhý krát len jedno tiež som takto trpla a vieš si predstavit ako ked bolo len jedno a v den transferu bolo nádherne takže sa vobec neboj určite to bude dobre. a kedy máš presne svadbu? dovtedy to zhodíš neboj teda ak nezačneš hned priberat do bruška koli tehu lebo teda mne bruško nabehne vždy hned
Yanny ahoj moja nejak ta ta choroba zmohla no ale týžden je ešte dlha doba dovtedy sa dáš do poriadku neboj 😉

drakulka67
13. máj 2009

labus: svatba bude 11. 7., takže za dva měsíce 😵 Jinak já jsem ani při jednom hned nepřibrala, spíš až tak ve 4. měsíci. Myslíš, že bych mohla do té doby nějaké kilečko shodit? Můžu se Tě zeptat? Koukám, že už máš 3 dětičky - měla jsi je všechny přirozenou cestou? Píšeš, že jsi měla k transferu dvě embrijka a pak jedno - podařilo se? Narodilo se tedy z těch embrijek nějaké Tvé "miminko"? Nebo umělé podstupuješ až nyní......Jestli nechceš odpovídat, nemusíš.

yanny: nakup si spoustu vitamínů ať jsi silná a zdravá jako rybička 😵

labus
13. máj 2009

Drakulka no do 11.7 to v pohodičke zhodíš neboj a v lete sa lahšie chudne ako v zime je kopec ovocia a zeleniny.
Drakulka vobec mi nevadí tvoja otázka len som to už viac krát písala ked sme tu boli len tá stará parta a vy nove teda naše osudy nepoznáte. Deti som mala uplne prirodzene . Len som mala potom nejake operácie a už dieta prirodzene mat nemožem a znovu som sa vydala sme s manželom 10 rokov on nikdy nebol ženatý ani nemá vlastne biologicke deti - moj najmenší už nosí jeho meno ale chceli sme skusit mat svoje vlastne dietatko kedže mojich chlapcou v podstate so mnou vychoval a su už fakt velký najstarší už dokonca žije sám s kočkou

minka051
13. máj 2009

ahojte všetky ja sa chcem len opýtať jednu vec.Ked partnerpvi robili spermiogram tak asi po 20 minutach nám povedali že celkom ok spermie tam sú sú pohyblivé ale vaj by to mohlo byť aj lepšie, ale vraj je to dobré. Potom povedali aby sme si zavolali o týžden a opýtali sa na výsledky z morfologie a to neviem čo znamená. Tu mi zas doki povedal že nieje to celkom dobré lebo je to tak na 1% a to je málo. Tak ak niečo o tom viete tak mi napíšte dik.

drakulka67
13. máj 2009

Mám dobrou zprávu 😀 Volala mi doktorka - prý mám 3 oplozená z toho mám 1 špičkové embrijko a ty další dvě jsou prý také moc pěkné. Strašně mě potěšila, mám radost.

minka:u toho spermiogramu záleží na mnohoa aspektech. Sleduje se tam počet, množství, pohyblivost, morfologie a já nevím, co všechno. Každopádně výsledky se mohou lišit. Výsledky spermiogramu bývají různé, záleží na spoustě věcí. Každopádně sami jsem si tím prošli, takže o tom něco víme,ale přeci jen ....jsme laici. A tak jsem Ti našla něco odbornějšího na netu:

takže 😨

Spermiogram Home Kontakt Odběr spermatu
Sperma se odebírá po dvoudenní pohlavní abstinenci (dlouhá abstinence není žádoucí) při pečlivém dodržení hygieny. Odběr je proveden masturbací do speciální sterilní nádobky. Vzorek musí osobně odevzdat muž, jemuž patří. Pokud by získání vzorku v odběrové místnosti působilo klientovi potíže, může vzorek přinést po předchozím poučení, v nádobce vydané v sanatoriu, z domu.

Vyšetřované parametry
Objem, viskozita, přítomnost cizorodých součástí, koncentrace a pohyblivost spermií, jejich morfologie. V indikovaných případech je provedeno genetické vyšetření spermií.

Normální hodnoty spermiogramu podle WHO
Objem 2 a více ml
pH 7,2 a více
Koncentrace spermií 20 000 000 / ml a více
Celkové množství spermií 40 000 000 a více
Pohyblivost 50% pohyblivých* nebo 25% progresívně pohyblivých
Morfologie nejméně 15% morfologicky zcela normálních spermií

* část z nich musí být progresívně pohyblivá

Morfologie spermií
Při vyšetření se můžeme setkat s různými tvary spermií. Normální spermie je na levém okraji obrázku. Dále následuje spermie s malým akrozómem, spermie a se dvěma hlavičkami, spermie s vakuolou v hlavičce, spermie s kulatou hlavičkou, s kulatou hlavičkou bez akrozómu, se zúženou hlavičkou, hruškovitou hlavičkou a se dvěma bičíky.
Základní pojmy
■Azoospermie - nepřítomnost spermií v ejakulátu
■Oligoasthenozoospermie - snížená koncentrace a menší pohyblivost spermií
■Teratozoospermie - snížený podíl spermií normálního tvaru
■Oligoasthenoteratozoospermie - snížená koncentrace, menší pohyblivost spermií, snížený podíl spermií normálního tvaru
■Nekrospermie - spermie nejsou pohyblivé (jeví se jako mrtvé)
■Kryptospermie - spermií je tak málo, že jsou zjištěny až po centrifugaci vzorku morfologie

henikav1
13. máj 2009

drakulka, blahozelam, super spravicka 😵
kolko embrijok si das vlozit?

labus
13. máj 2009

Drakulka tak vydíš vravela som ti - no to je paráda to su trjčatá ako vyšité 😀 😀 😀 ozaj kolko si dáš vložit?
ja by som dala všetky 3 lebo je vyššia šanca že jedno z nich sa chytí a že budu 3 je velmi maličká

drakulka67
13. máj 2009

Jo děvčata, tak to dopravdy nevím. Ale asi předbíháme - uvidíme,jestli vydrží všechny až do transferu. Fakt vůbec nevím - je to hrozně těžký? Kolik jste si dali vložit vy? Ještě mám malinkej dotaz - mohli byste mi prozradit, jak probíhá transfer? Já sice kouknu ješět i na net,ale přeci jen - vy už víte o čem to je 😵
Moc vám oběma děkuji za podporu. A jak se cítíe dnes vy. Jak je henika? Co miminko? A labus - pěkně se na zítřejší UTZ vyspinkej a ať slyšíš jen a jen dobré zprávičky 😅

labus
13. máj 2009

Drakulka neboj transfer je skoro ako obyčajne gyn. vyšetrenie to nebolí teda mna to zvykne ale je to malilinka chvilička len ako prejde ta pipeta kde je embrijko cez krčok do maternice - fakt to nič neni neboj

yanny
13. máj 2009

Neboj Drákul, ten transfer je z toho všeho, to nejlepší 🙂
A potom se budeš14 dní hejčkat, už se těš 😵 😵 😵 😵

Tak se opatrujte, nevím co psát................
Dobrou, taky jdu dnes brzy spát, Hení 🙂

zaenab
13. máj 2009

Drakulka, no to je fajn zpráva 🙂

Yanny, mě vždycky zabere čerstvý nastrouhaný zázvor, asi 1,5 cm najemno nastrouhám, zaliju vřící vodou a takk 2x denně po dobu jednoho týdne a nemoc nemá šanci

bigrendy
13. máj 2009

Ahoj holky . u mě nic nového . jsem 27dc a na tt nic ,ale nebylo to z raní moči a je to moc brzy. budu zkoušet tt dál. neni všem dnům konec 😀

dnes jsem začala pít čaj na žaludek a střeva a je mě celkem dobře. tak že ty nevolnosti asi těhu příznaky nebyly.
dnes jsem byla na EMG-vyšetření karpálního tunelu a levá ruka je na okamžitou operaci a pravá ještě chvíli vydrží ale operace jí nemine.

Lábus a jak vyrostli folíky????????

drakul gratuluju to je super. Transfér je za chvilku hotový. jdeš na sálek tam ti ukáží na monitoru tvoje miminka co ti vkládají. nic to není . jak píše Labus. a odvezou tě na pokoj a většinou 2hodiny odpočíváš a musíš mít odvoz a doprovod.ničeho se neboj. 😉

bigrendy
13. máj 2009

minka kup mužíčkovi vitamín E at ho baští-zlepší spermie 😉

minka051
13. máj 2009

bigrendy no to už papa veselo len sa bojím že to bude asi málo.

labus
13. máj 2009

Rendy ahoj moja držím palčáky a verííím v tvoje // oni sa ukážu - ja budem zajtra vediet či mi moje drobce narástli

zaenab
13. máj 2009

Rendy, kdybych měla 40 prstíků, držela bych je všechny, takhle zatínám pěsti a pokouším se o totéž i na nohách, abych ti to pojistila!

bigrendy
13. máj 2009

tak držím palce . určitě to budou obříci neboj. 😉

zaenab
13. máj 2009

Labus, zítra se těším na dobré zprávy od tebe 😵

labus
13. máj 2009

zlatíčka moje dakujem Zaenab dufam že sa dočkám aj transferu ešte by som ta rada stretla 😉

henikav1
13. máj 2009

no ja som tomu zas dala 😀 cele poobedie som prespala, ani neviem ako som zaspala v salone na gauci 😀 😀 😀
a teraz som sa zobudila, neviem co budem do rana robit 😅
labus, na zajtra ti drzim palceky, budem na teba mysliet
rendy tebe tiez, aby sa zajtra rano objavili //
drakulka, zatial sa to vyvija velmi dobre, len porozmyslaj, kolko embrijok chcete vlozit, aby ta neprekvapili otazkou pri transfere a nemusela si sa rozhodovat narychlo
no a ostatne snazilky, hor sa do prace, aby sa to zaplnilo ///////////////////////////////////////////////////////////
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

drakulka67
14. máj 2009

Dobré ránko.
Tak mi právě volala doktorka, že "miminka" se vyvíjí příliš rychle a bylo by dobré dát je tam, kam patří. Takže si beru půl dne dovolené a v poledne budou "miminka" u mě v bříšku. Tak mi držte palečky. Proboha, vůbec nevím, kolik si jich dát.
Labus: dej vědět, jak dopadlo UTZ
Henika: jak ti je? Už jsi se vyspinkala do růžova?
No nic, musím makat, ať něco v práci ještě stihnu, myšlenkama jsem stejně někde úplně jinde a za chvíli šupajdy domu a trdaá do Caru 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre