Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gabikasz
25. nov 2009

čauky babule,doktor mi včera dal Prednison a Utrogestan brali ste to niektorá?

pajka00
26. nov 2009

dobré ráno holky....tak už sarapis baštím, nic mi nedělá, takže budu pokračovat, využívám všech 60tobolek.
Mrkla jsem na link-proč ne, vyzkoušet se má všechno a pokud někomu pomohl, tím líp🙂
Gabikas, já jsem brala utrogestan-po IUI...motala se mi po něm hlava vždycky tak půl hodiny, ale jinak OK. Prednison mám pocit, že jsem si píchla 1x na vyvolání ovu..ale nejsem si jistá, už se mi ty prášky motají.)
Díky macku-ať malá roste a je zdravá🙂

gejbule1
26. nov 2009

Dobré ráno,taky jsem Utrogestan ale až na začátku těhotenství.Byla jsem po něm šíleně unavená.A jak ho bereš?Zavádíš nebo polykáš?

biblia
26. nov 2009

Dobré ráno, aj tu na konikovi som objavila, ako baby rozoberaju skusenosti so Sarapisom, vela informacií je aj na internete, vcera som to na doporucenie Hadonoschky pozerala, Pajka asi ucinky v pravom slova zmysle sa prejavia az po viac tyzdnoch.
Ten Utrogestan davaju len na predpis? Ja som si pytala od lekara nieco na podporu tehu a povedal, ze ..............
... zatial nie je co, kym nie je potvrdene tehotenstvo,..... no a potom som sklapla 😖, dalej som mu nechcela fusovat do toho, vsak on je odbornik.

hadonoshka
26. nov 2009

Ahoj holky, jé macek, když jsem sem začala chodit, ještě jsi měla bříško a říkala jsem si jak ti závidím, že se ti povedlo páté mimušo. Řeknu ti s těma mrňousama to musí bejt pěknej záhul, já jsem je minule měla 3 roky od sebe a ještě jsem měla pocit že je to brzo, u té první dvojičky byli od sebe 4,5 roku a to už byla holka větší a i pomohla, je to o moc jednodušší. Holky řeknu vám, že můj malej se mi v den, kdy jsem objevila // zadíval na podbřišek, a řekl, že mi tam brečí miminko. Vůbec nechápu jak to poznal, nikdy nic takového neřekl, to mně fakt dostalo. Od té doby mu říkám Morgana 🙂
Jo a jestli si přeji holčičku? Ono by to tak hezky vycházelo, ale řeknu ti, že nad tím začnu přemýšlet až budu před AMC a i tak ještě opatrně. Zatím se nesmím moc poutat, aby to tak moc nebolelo, kdyby něco. Pamatuju Pet.s jak to nedopadlo v době kdy už to mělo být ok, tak jsem opatrná. Co se týče pohlaví koukám, že máš doba pěknej babinec 😀 a ten kluk nebude a nebude co, budete ještě zkoušet? Mně je to fakt jedno, kluci jsou hodnější, větší mazlové, ale jak se říká, nikdy nemám jistotu, že to vnouče je moje krev a taky je problémové těhu. Pokud se syn rozvede, je možné, že už vnoučata neuvidím (jako bývalá tchýně). Holky jsou raubíři, od puberty na zabití, ale roztomilé jako malé a těhu je bez problémů. Mám jistotu, že vnouče bude fakt moje a dcera domů přivede chlapa a né ženskou 🙂. No a vyber si.

biblia, jó na tohle jsem taková, no, prostě si nedám pokoj dokud něco nezjistím, našla jsme toho víc, ale vybrala jsme si to co se mi hodilo, samozřejmě. Člověk musí zůstat optimistou.

gabika já jsem nic z toho nebrala, tak fakt nevím. Jukni do vyhledávání, jestli o tom někdo na diskuzi mluvil, najde ti to.

pajka jasně, zkus to a uvidíš.

gejbule koukala jsem do tvého alba na fotečky a na ten popis bývalých těhu, teda to je fakt síla, jsi bojovnice. To tě fakt obdivuju jak to psychicky zvládáš. Co je prosím tě ten syndrom jak jsi psala u toho jednoho mimi, nevím teď přesně ten název, něco na T.

holky to je fakt divný, že bsik nepíše, že by už? A irafko, co dělají záda? To už musí děsně bolet při té tíze. Holky co jste těhu, nemáte fotečky z 3D UTZ? Abychom mohly pokoukat?

pajka00
26. nov 2009

Hadonosko-tak to je fakt morgiana🙂To se trefil....asi ti to potvrdil a už si těhu testy nedělej🙂)
Je mi jasné, že se účinky neobjeví po 3 prášcích🙂 když tak si koupím příští měsíc další balení..nic tím nezkazím a myslím,že jsem vyhodila peníze za daleko větší kraviny než jsou bylinky pro zdraví. Určitě s nima nic nepokazím.
Já mám děti od sebe 2,5 roku a bylo to super...sice ten první půl rok trochu záhul-dcera vůbec nespala a jen řvala, ale pak šel syn do školky a paráda. Jsem ráda, že byly tak od sebe. My jsme se ségrou o 4 roky a je to moc...rozumíme si až jako dospělé.lezla mi na nervy, pořád jsem ji musela tahat všude sebou a byla šíleně otravná. Pokud se teď zadaří-tak budeme mít holt jedináčka🙂

gejbule1
26. nov 2009

Ahoj hadonoshka,měli jsme Turnerův syndrom.Je to pravděpodobně vadná spermie protože u této VVV chybí koncový chromozon.Takže miminko má mít buď XX nebo XY a takto nemocné miminko má XO.Sice s takovým postižením někdo žije ale jsou při tom různé komplikace/slepota,hluchota,velikost maxim do 120cm/.Teda když se v pořádku porodí.Většinou se potrácí v pozdějším stádiu těhotenství.Nám bylo doporučeno ukončení.Bylo to hodně těžký ale nakonec jsme souhlasili.Ještě že jsem to nevzdala,nakonec jsme se Lucinky dočkali.Tak snad se to ještě jednou podaří 🙂.
Kdy budeš zase testovat?

nerra
26. nov 2009

Ahoj holky,včera jsem byla na KETu. Dali mi 3 kulíšky, jsou jen pětibuněční, prý se embrya po rozmražení dělí ze začátku pomaleji, tak nevím.
Večer po tom mě hrozně bolelo břicho a pak ještě začlo škrábat v krku. Teď mě bolí hlava i krk a nevím, co si na to můžu vzít. Jdu si změřit teplotu...

pajka00
26. nov 2009

Nerra....držím palce. Určitě bylinkový čaj, med, citron, nějaké tablety proti bolení v krku-to ti poradí v lékárně...nebála bych se toho..a paralen si myslím, že taky. To se v těhotenství normálně bere-tak proč ne teď.A hlavně to vyležet. Drž se, ať je vše OK a kulíšci - nebo asoň jeden se uchytí🙂

biblia
26. nov 2009

Nerrka, drzim palce, nech vsetko je tak, ako si to ty prajes, na krk si mozes dat aj teply olejovy zabal, mne to radila doktorka pri detoch, ked boli malinke- jedly olej si zahrej na telovu teplotu, staru handru alebo utierku si do neho namoc, aby dobre presiakla a obal si do toho krk, ak nemas zaludocne tazkosti po cesnaku, tak si mozes spravit cesnakovu natierku na chlebik s nejakym dobrym cajikom.

hadonoshka
26. nov 2009

nerra tak to držím pěsti, aby se chytili, na ten krk ti poradím vykloktat octem 3:1 s vodou. Sice je to drsný, ale za 3 hodiny jsem měla po bolení v krku. Potom devítinásobek denní dávky vit.C a bylinkový čaj.
Jitrocelový sirup pokud přijde kašel a za chvíli jsi z toho venku. Alespoň u mně to takhle bylo.

Jinak holky jsme pěkně otrávená. Volala jsem do práce, 4.12. mi totiž končí 3 roky mateřské tak jsem je chtěla požádat o 4. rok neplaceného volna jako minule kdy mi vyhověli a řekli mi že mi nevyhoví a že asi dostanu výpověď dohodou. Takže co teď. Na úřadu práce mi poradili že mám jít na rizikové, jenže copak můžu takhle brzo? Vždyť to ani nemusí dopadnout. Ještě se může cokoliv stát. Doktor tam ani nic neuvidí. Příští týden v úterý mám jít do práce, kde se s nimi mám domluvit a co mám dělat nevím. Teda místo toho, abych byla v klidu tak jsem totálně vynervená. Ježišmarja jak to mám udělat. Nemůžu přijít takhle brzo k doktorovi a chtít po něm neschopenku. I když by mi ji asi stejně dal, ale až bude průkajda a to bude až za dlouho. Teda to bude zase období, to je strašný, vůbec nevím co mám dělat.

gejbule1
26. nov 2009

nara tak moc držím palce aby se alespoň jeden špuntík uchytil.Na bolest v krku si pamatuju že jsem v těhotenství brala Septisan a paralen taky můžeš.Hlavně to vylež a buď v klidu a nenamáhej se.
Kolikáteho budeš vědět jestli se to povedlo?
hadonoshka s prací to je na houby.Tak zkus jít za gynekologem na radu co máš dělat.On ti snad něco poradí.

biblia
26. nov 2009

Hadonoschka,
neviem, kedy ti moze gynekolog potvrdit najskor tehu, ale pokial dobre viem, tehotna nemoze dostat zo zakona vypoved.
Skus si za nim zajst a on ti povie narovinu, ako to on praktizuje, ak by ti potvrdil tehu len z krvi, to by neslo?

Tak a ja zacinam regenerovat, pred chvilkou som konecne po cca 70-dnovom meskani dostala bez zasahu menzes, skorej len sa mi rozbieha, ale je to slubne.
Skusim si naordinovat Sarapis soja a nejaku listovku+vitamin C a uvidim, mozno sa mi ten cyklus vrati do starych dobrych kolaji, zatial dakujem vam vsetkym za dobre rady, ahojky...

biblia
26. nov 2009

Jéj a teraz ma napadlo, ved tu mame v nasej teme naslovovzate odbornicky co uctuju, tie by mali mat prehlad aj
v zakonoch , urcite to lepsie sleduju, tak snad sa z toho najde vychodisko, ved vieme, ze § je preto takto pekne klukaty, aby sa dal obist aj tak, ako ti to vyhovuje Hadonoshka 🙂

pajka00
26. nov 2009

Hadonosko netrap se....určitě to nějak půjde-pokud budeš ovšem těhotná, protože jsi v ochranné lhůtě po výpovědi-ať je jakákoli. Zkusím něco zjistit, ale neslibuju...Zatím to nech v klidu, nestresuj se, máš ještě týden čas tak v klidu🙂 Jsou horší věci a nejdůležitější teď je, aby jsi byla v pořádku. Pokud by jsi nemohla být dál v zaměstnání, peníze by ti proplácela sociálka-takže bez peněz nebudeš.

pajka00
26. nov 2009

http://www.personalni-poradna.cz/online-poradna...
mrkni na toto..je to podobný případ

nerra
26. nov 2009

Tak jsem zkusila skoro všechno, co jste mi radily. Olejový zábal, septisan, česnek s medem na chleba, kloktání a taky homeopatický kuličky a čerstvej zázvor na čaj. Je to divný, ale je mi líp 🙂 Prášky si zatím brát nechci. Teplotu naštěstí nemám.
gejbule: na kontrolu s krví mám jít 9.12. To je přesně 14 dní po Ketu. Minule po IVF jsem si dělala test po 14 dnech a byl negativní, za dva dna jsem šla na krev a měla jsem hrozně nízké HCG, tak mysleli že to je mimoděložní. Nakonec nebylo, ale v 10tt přestalo bít srdíčko.

hadonoshka
26. nov 2009

pajko ty jsi zlatá. Na ÚP mi řekli, že pokud nenastoupím na mateřskou do 180 dnů od výpovědi, ochranná lhůta se na mně nevztahuje což prý nestihnu, ale jak to čtu, není to jen nástup na mateřskou, ale i neschopenka, kterou si myslím, že by mi doktor za nějakou dobu určitě dal, protože jsem v minulém těhu měla komplikace. A do půl roku by to bylo určitě, protože i u malé mně radši nechal dřív doma, i když komplikace nebyly. No teď jsem trochu klidnější, ale řeknu ti, že jsem takové problémy nečekala. Nevím, proč mi nechtějí dát to neplacené, když mi nic neplatí. Nerozumím tomu, možná za mně musí něco odvádět, těžko říct.

gejbule1
26. nov 2009

nera takže si myslíš že to nízké HCG značilo to že to špatně dopadlo?jak dlouho ten dnešní zákrok trval?Bolí to?Jestli ti je nepřijemné na to odpovídat tak se omlouvám 🙂

nerra
26. nov 2009

gejbule: na zákroku jsem byla včera, je to stejné jako ET, vůbec to nebolí, je to to samé jako gynekologická prohlídka, jen to cítíš.
To nízké HCG na to vliv nemá, ta hladina je podle doktora u každého jiná, důležité je jen aby se každé dva dny zhruba zdvojnásobila.

nerra
26. nov 2009

gejbule: jo a trvá to chvilku asi tak 5 minut. Nejdřív si vyzkouší nanečisto, jestli to tam jde strčit(plastový katetr),
pak embryoložka přinese katetr s embryi, který se zavede a když ho vyndá jde ho ještě zkontrolovat, jestli je skutečně prázdný. Pokud ano , dáš nohy dolů a ležíš. U nás v caru se leží hodinu. Jde o to aby se tekutina ve které embrya jsou vstřebala do sliznice a nevytekla i s obsahem. Pak můžeš jít domů a dodržovat klidový režim.

gabikasz
26. nov 2009

ten utrogestan zo spodu od 16.dna cyklu až budeme už šantiť 🙂 15.dec mám isť na resek zuba tak až potom ,lebo ak by som potrebovala antibiotik kôli zubu tak Prednison nemôžem.
Zostáva už len Január potom to príde......,ak to nevyjde ani takto, tak potom posledné je IVF a PiGD
☹ ☹ ☹ upozornil ma doki.že utrog môže dráždiť sliznicu pošvy a je možné špinenie

gejbule1
26. nov 2009

nera díky za vysvětlení a odkaz.Tak snad se to podařilo 🙂 .
Už aby nás těhotných tu bylo víc a budeme si psát o poradnách a přibírání.Na to se moc těším 😀 🙂 .

pajka00
27. nov 2009

ahoj holky...gabika co je to šantit?🙂) ta vaše řeč je tak hrozně jemná a máte plno něžnůstek.....líbí se mi slovenčina🙂 Mám bratránka slováka a moje dcera-je jí 14 mi říká-mami,volal ti štěvo a já jí říkám-no a co říkal?prý nevím-já jsem to nevzala tak se ptám proč a ona-já bych mu stejně nerozuměla. A když mi něco vykládá, tak se smějem a ona nic-říkám tobě to nepřijde vtipné a prý-já jsem mu nerozuměla,tak jí to řeknu česky a ona se začne opožděně smát.....není to smutné? že ty děcka fakt spoustě slovům nerozumí?Vždyť jsme spolu tak vyrůstali a najednou je to pro ni cizí řeč...hrozné.

gejbule1
27. nov 2009

pajka máš pravdu že je to škoda že děti nerozumí slovensky.Můj první manžel měl příbuzné slováky tak jsme tam jezdily dost často.Taky se mi slovenština líbí i mi ti lidé přijdou na sebe přijemnější.Dcera které je 18 mi u Super star taky říkala že nerozumí co ta moderátorka říká.Je to docela smutný.Na Slovensku normálně chytí českou televizi škoda že tady ne ☹ .
Co plánujete na víkend?My tu budeme mít kamarády z Brna do soboty a v neděli jedeme do Poděbrad k rodičům 🙂 Takový klidný víkend.

pajka00
27. nov 2009

Je to fakt, dřív dávali slovenské pondělky-a teď vůbec...je to škoda. Ale občas si zapnu aspoň slováky-mají celkem rozumné pořady-konečně je chytneme.
My o víkendu nic moc...miláček jde švagrovi dělat elektriku na barák a večer jdem ke známým-je velká stěhovací akce-do nového domečku-takže to jdem k nim všichni oslavit🙂 Jinak se budu asi poflakovat doma...trošku požehlím, trošku uklidím, trošku navařím....a v neděli přijdou všichni popřát mému chlapečkovi k narozkám, tak musím udělat něco dobrého🙂
Takže všechny snažilky-dnes málo ukecané-krásný víkend a v pondělí zas splkneme🙂pa

biblia
27. nov 2009

Ahojky, dnes mi nesiel internet, vraj sa vyvalil na kable nejaky strom.
No ja mam s cesko-slovencinou tiez pribeh.
Mam tu jednu kamosku, co sa sem vydala z Ciech, rozumieme si velmi dobre a uz sme spolu boli aj na nejednej lyzovacke.
Ja som mala este s byvalym taky problem, ze vyvolaval na eroticke linky a mal to ulozene v telefone ako ...baby..., miesto tych bodiek mal take drobne srdiecka pred tym baby.
Raz som sa nastvala a zavolala som na to cislo Baby, dobre som tam vynadala jednej, co to zodvihla. Samozrejme som toto moje tajomstvo pri kave hned porozpravala tej mojej kamoske z Ciech, len som nechapala, ked sa zacala tak smiat, az jej slzy vyhrkli od smiechu.
Vysvitlo, ze jej mamina pred chvilou so strachom vravela, ze jej volala nejaka psychopatka zo Slovenska, a ze jej hnusne vynadala za tie eroticke sluzby, co udajne poskytuje chlapom. No a ta baby v telefone bola jej maminka, az na to, ze bola ulozena bez tych srdiecok ako kontakt to do nasho telefonu ulozila prave na tej lyzovacke, kedze volala z naseho telefonu.
Teraz uz viem rozdiel medzi slovenskou ...baby...(so srdieckami) v mobile a ceskou Baby- mojej kamaratke z ciech maminkou.
No ja dnes mam uz riadny menzes, len som unavena, tak ahojte

gabikasz
27. nov 2009

pajka šantiť je vyvádzať mala som na mysli v vyvádzať v psteli 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre