Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

marja
25. jan 2010

a ještě jedna zajímavost : z posledního IVF máme ještě na jeden KET dvě embrya. Bude těžké rozhodnout o jejich osudu, zatím to neřeším.
KET nám dvakrát nevyšel.

gejbule1
25. jan 2010

marja tak třeba za rok ještě KET použijete.Jak dlouho se schovávají?

gejbule1
25. jan 2010

Tak jsem se dívala trošku do historie tohoto tématu a ty holčiny co psaly na začátku že se snaží už sem nechodí a ani v pase nemají napsané miminko.Měla jsem velikánskou chuť jim napsat jak jsou na tom ale překonala jsem to a neudělala to.Kdyby chtěly tak sem písnou samy.
My jsme byli o víkendu u rodičů a mamina vyprávěla o sousedce která měla ve 40letech holčičku a ta jim ve 2letech zemřela na nádor na mozku.To je moc smutný ☹ ☹ proto to nepíšu ale ve 43letech se začali snažit ještě o miminko a narodila se jim teď krásná zdravá holčička.Úplně přirozeně 😀 .

ankava
25. jan 2010

Já byla dneska taky u svý mamky, ona je moc smutná, že se ode mě ještě nedočkala vnoučete, ale jí měla babička ve 37 a mě je jenom o dva víc... tak to asi budeme mít v rodině a taky je jiná doba. Tak vždycky u mámy (a nejenom tam) dělám hroznou hrdinku, jak to všechno zvládám, ale pak to přijde. Nikdo by nevěřil, kolik už jsem nacedila slz. Ale co, když půjdeme později do důchodu, tak taky můžeme mít později děti 🙂 🙂

marja.. strašně moc přeju, ať už je květen, ať už můžeš toho drobečka pochovat 🙂 🙂, všechna tři jména jsou super, já bych je taky vybrala.

a my snažilky abychom byly trochu tlustší v pase 🙂

gejbule1
25. jan 2010

anka to chápu to okolí je někdy těžké zvládat.
Pro mě taky bylo těžké vysvětlovat že jsem potratila atd ☹ Když už jsem měla pocit že jsem v pohodě tak se někdo zeptal něbo popřál k miminku.Nebo ti někdo připomene že už máš nejvyšší čas atd.
Určitě se ti to podaří a nám všem taky 🙂 😀

ankava
25. jan 2010

gejbule, to mi povídej, nejhorší je to v práci, tím, že jsme měli podstoupit IVF před koncem roku, kdy je největší fofr, tak jsem musela říct, že nejmíň na 3 neděle budu mimo... a tím, že jsme nešli, tak jsem musela říc proč, že jsem v tom a pak zase říct, že už ne... a samozřejmě, že to věděl celej podnik, protože u nás jsou šílený drbny... takže jsem musela ustát ty útrpný pohledy a řeči, teď je to zase celkem v pohodě, akorát se zase každej ptá, kdy příště. takže já příští pokus zase těžko zatajím, i když už to rozhodně neřeknu předem. Nechám si vystavit neschopenku a hotovo. No a s tím časem.. ten fakt letí... ale v 38 jsem říkala do 40 a teď už jsem to posunula na 42... a to je ještě nějakej čas. Přece mě musí mít tam nahoře někdo ráda, aby řekl, že každá si zaslouží aspoň jedno... Máma říkala, dokud to holka máš, tak můžeš rodit 🙂 a ona to měla do 55 🙂

gejbule1
25. jan 2010

Já jsem před Luckou 3x potratila a to jsem byla normálně zaměstnaná a na neschopence máš kod nemoci a u nás nebyli líný a zjišťovali si co je to za kod 😠 .Jednou jsem to utajila že jsem nemarodila.Pak jsem od těch drben poslouchala jaký jsem chudák a že se to podaři atd.No hrozný kr..y.Teď to vědělo jen pár lidí ale i tak je to šíleně nepříjemný.Já to moc neříkala ale začnu strašně rychle přibírat a je to prý na mě poznat kdo mě zná.
Taky jsem si ty mantynely nejprve dala na 40 a teď je posunula ještě dozadu 🙂.
Tak snad už tu začneme mít // alespoň některá ne??????

ankava
25. jan 2010

na mě to bylo taky hned vidět, jeden kamarád, to poznal a ještě jsem to ani já nevěděla, já zas při obojím strašně nabrala do prsou a to tam i tak toho mám hodně 🙂, naše drbny si to taky hned zjistí, s čím jsem doma, navíc já v životě neměla neschopenku. takže to je jasný, ale co, stejně to zase nějak přežiju. Hlavně myslet pozitivně- prý pozitivní sugesce přináší ovoce, akorát, že já si vždycky vsugeruju jenom ty blbý věci.
Doufám, že holky co teď byly na umělým ukážou dvě čárky za 14 dní a my co nevidět 🙂 já nejpozději v dubnu 🙂 jdu se zase postavit ke sporáku 🙂

gejbule1
25. jan 2010

Tak se na všechny okolo vykašleme ať si myslí co chtějí 🤐
Kam jsi měla jít na IVF?Do Podolí?
Já jsem taky spíš na ty špatný věci 🙂 Ve všem vidím co by se mohlo stát hroznýho.Prý je to věkem ale já to mám od mlada.Chudinka Lucka až mi bude ještě o pár let víc 😀 😝

hadonoshka
25. jan 2010

já mám teda břicho taky hned, ale asi je to proto, že už je povolený. Taky navíc to bříško moc ráda nosím, tak se ani nesnažím ho zatahovat 😀
Jinak ten strach asi budu mít taky. Asi proto, že už jsem si přečetla kde a kdy se komu co stalo a tak jsem vydeptaná už dopředu. No ale stejně věřím, že se to jednou povede. Dřív by mně ani nenapadlo, že by se to nemuselo povést. Tím dřív myslím i to minulé těhu před třemi lety, když mi bylo 39. Už půl roku dopředu jsme hlásili rodině kdy otěhotníme. A otěhotněli jsme 😀. A co jsem pro to udělala? Nic. Jenom jsem půl roku předtím vysadila antikoncepci a v době ovulace totálně vyždímala taťku 😀.

Gejbi vy jste se snažili tento měsíc?

pet.s
25. jan 2010

děvenky..máme 4 krý´ásný embrya..zítra.,tedy vlastně dnes asi bude transfer.Tak jsem celý den uklízela. budu zase ležet a pak když bych náhodou těhulila, tak už nic neudělám...Vzala jsem to z gruntu. Odvolala i paní na úklid a udělala si to pořádně od podlahy.

Ted ještě rychle peču košiíčky, mužskému na oslavu 65-tých narozenin.¨
holky držte palečky... 😉

pajka00
26. jan 2010

Ahoj holky, tak hlásím včera OPU odebráno 6 vajíček-embryoložka říkala,že jsou skvělé-ale zatím nebudem moc chválit-dnes si mám po 13 hodině volat, jak to vypadá, kolik se jich oplodnilo a kolik pokračuje...takže koncem týdnem transfér. Zákrok proběhl v pohodě, pospala jsem si hodinu-prý jsem se pak hrozně smála a vykřikovala, že dceru vzali na školu-takže asi dobré🙂) Dnes jsem už v práci.

ankava
26. jan 2010

Ahoj, krásný zprávy 🙂
Gejbule já chodím do Pronatalu, je to tam docela fajn
Pajko, ty jsi šla do práce??? to ti nedali neschopenku? Mě říkal doktor, že bych po OPU měla alespoň den ležet a pak, že hned neschopenka. Tak nevím, já plánuju být doma. Vůbec mi to neutíká a ještě skoro dva měsíce. A po takový době si zase dáváme pozor 🙂 na starý kolena... 🙂 😉

Tak holky držím palečky
🙂

pajka00
26. jan 2010

Jasně,že jsem šla do práce. Vím, že si holky berou neschopenky, ale fakt nevidím důvod. Mně nebolelo břicho ani včera, jen jsem byla ospalá-takže jsem celý den prospala a proválela a dnes jsem jak rybička. Já neplánuju neschopenku ani po transferu...proč?Vždyť těhotenství není nemoc a pokud se má mimís uchytit-tak se uchytí, i když sedím v kanclu a chodím. Nebudu se přemáhat, nic nosit ani žádné jiné vylomeniny,ale do práce chodit samozřejmě budu-navíc bych se doma zbláznila. Uvidíme-kdy mi budou dělat transfér-pokud bude vše OK a bude co transférovat....ale předpokládám tak čtvrtek-pak si vezmu v pátek řd...sobota neděle a v pondělí pošupu do práce🙂

hanula11
26. jan 2010

Pajko, tak ať to zvládnete, když jsi v práci 😉
Ten mráz mě už štve. Je sice jen minus sedm, ale i tak.
Oni prý už schválili to snížení PPM, ať se jdou bodnout! 😒 😉
Jdu chvíli zarelaxovat, než se malulka zase vzbudí, v noci byla docela protivná. Snad je to jen dočasné, možná má teď to "tříměsíční spurtové období", kdy se prý nějak víc vytahují a mají furt hlad. 😉 😀
Takže pá a držím pěsti všem vajíčkům 😉 i mimískům v bříšku (až budou) 😉 😵

gejbule1
26. jan 2010

Dobré ráno holky,naprosto s pájkou souhlasím.Taky jsem nikdy neměla zbytečně neschopenku.Taky si myslím že když se má podařit podaří se a když se nepodaří tak ležení nepomůže.
holky tak moc držím palce.
anka já do pronatalu chodila taky ale spokojená jsem tam nebyla.Pokaždý jsem strašně dlouho čekala a je to tam takový neosobní.Pokaždé u někoho jiného.Ale asi je to i tím že mi nedokázali pomoci.
hadonos tenhle měsíc už jsme se snažili.Ale myslím že s toho nic nebude.Vůbec nic mi není.Prsa mě nebolí.Prostě absolutní klid.Taky jsem si nikdy nemyslela že nám to nepůjde a čím víc to nejde tím víc to chci překonat 🙂 .

gejbule1
26. jan 2010

Aktualizace ke dni 26.1.2010

hadonoshka....42 let........3 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......20 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......8 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......19 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......13 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....42 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........6 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

ankava
26. jan 2010

Já si taky mysím, že to není nemoc, akorát mě doktor docela vyplašil, a hlavně si potřebuju od práce trochu odpočinout, protože jak jsem v kanclu, tak to jsou akorát nervy a pracovní doba od nevidím do nevidím, prostě když jsem v práci, tak nejsou žádné ohledy. Já uvidím, asi budu zkraje doma a když to půjde, tak se pak do práce taky vrátím. Taky mám pocitl, že bych se doma po čase kousala nudou 🙂 uvidíme.

Hanulo, máš nějaké fotky malý??? Já byla teď chvíli venku a u nás je pekelně hnusně, padá ta bílá hrůza... a zima, br, ještě že jsem už zase v teple kanclu.

pajka00
26. jan 2010

hadonoshka....42 let........3 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......20 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......8 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......19 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......13 DC......OPU 25.1 ..transfer 28-29.1.
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....42 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........6 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

Tak pokud máš v práci stres, je jasné, že si chceš chvilku odpočinout...Já mám v práci klídek...jsme tu jen 2 ženské a 35 chlapů.....a ti jsou většinou na dílně-takže je tu fakt klid.Navíc budou výplaty příští týden...takže to musím udělat...taky roční zúčtování.....a to fakt nepočká🙂

gejbule1
26. jan 2010

Mě práce pomáhala v tom že jsem se neměla čas hlídat a pozorovat.Ale já jsem v kanclu měla klídek a příjemný lidi.Na ředitelství bych taky nevydržela tam byli blbci.Hodně záleží jak a co děláš.

bsik
26. jan 2010

Ahojky, zdravím po dlouhé době. A kokám, že se nám to tady začíná v tom novém roce pěkně rozjíždět 😉 Hlavně Pets a Pajce přeju krásná Áčková embyjka. Zkusím vás alespoň kousek dočíst, ale moc si nevěřím. Ale tabulka super, alespoň trochu mám přehled 😉

bsik
26. jan 2010

A s tou neschopenou souhlasím s Pajkou i Gejbulí. Já si vyzkoušela obojí - po transferu doma i v práci - přikláním se k názoru, že pokud nemáš nějak náročnou práci, tak je lepší v ní zůstat, protože doma to teda fakt neutíká. Dokonce teď při našem poslední a úspěšném pokusu jsem se ani nijak nešetřila a nakonec to vyšlo. Ono to prostě vyležet nejde. Buď to vyjde nebo nevyjde. Holky já bych vám tak hrozně přála, aby Jóóó 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pajka00
26. jan 2010

pets-myslím na tebe a hned napiš-jak se cítíš..to je teda fofr!!V sobotu ti je brali-v úterý dávají...tzn.že mně by mohli tak ve čtvrtek..uvidíme, jak to s nima vypadá a snad jsou všechny oplodněné a vyvíjí se....stačily by aspoň 2!!
Bsík-co malošek?Jak to zvládáte?Určitě si to užíváš a vychutnáváš,co?Jéé já ti to tak přeju a taky bych to brala se pomuchlovat s mimčem🙂 Díky za podporu a uvidíme-jak to dopadne🙂

hanula11
26. jan 2010

ankavo, malou mám v albu, nejnovější tak 14 dní starý fotky.
Novější zatím v PC nemám, neumím to stahovat, musím zase zapojit chlapy 🙂

hanula11
26. jan 2010

Bsik, pozdrav Tomáškovi 🙂

pajka00
26. jan 2010

Tak hlásím 4 oplodněná vajíčka ze 6 a ve čtvrtek transféér🙂)) jupíí....teď už jenom, aby byly všechny Ok /aspoň 2/ a uchytily se...

gejbule1
26. jan 2010

No tak veliká gratulace 😀 hurá.Alespoň jedno musí vyjít 🙂 .Kolik si jich necháš dát?

pajka00
26. jan 2010

🙂)díky, tak mi spadlo kus šutru ze srdce...ještě ho tam pořádný kus zbývá.....Nechám si asi 2...oni sice říkají u starších i 3..ale co kdyby se chytly všechny? 😕 takže...nejspíš 2..o jednom ani nepřemýšlím, protože nevěřím,že by se 2 chytly🙂

gejbule1
26. jan 2010

Ty jo to by bylo radosti u vás kdyby vyšly všechny 3.Já bych si ale dala asi 3 aby se to pojistilo 🙂 A co udělají s těma zbývajícíma?

ankava
26. jan 2010

připojuji taky velkou gratulaci 🙂 🙂,
tu práci s chlapama ti trochu závidím, já mám samý baby a to nad sebou i pod sebou. A to fakt stojí za to a do toho pořád uzávěrky atd... a to se ještě blíží březen a všichni si vzpomenou, že je třeba podat daně a to bych se pak pominula. Takže i když s Vámi naprosto souhlasím ,že se to nevyleží, tak si stejně asi doma trochu oddychnu. My máme uzávěrku za sebou, tak v březnu nikomu chybět nebudu a když jo, tak mě stejně dostihnou 🙂
Já asi budu taky chtít 2, kdyby se chytily 3, tak bych asi neměla srdce, nechat to jedno dát pryč a tři je asi fakt riziko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre