Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
6. apr 2010

Teda minka, já tě nechci navádět, ale na záchod s tebou asi nechodí ne? Vem si tajně zavařovačku, vyčurej se, testni....test schovej na 5 minut někam a uvidíš🙂) No a když bude pozitivní,super, když negativní-můžeš se uklidňovat ještě tím,že počkáš na krev, protože to může být u někoho patrné i z krve.
Naštěstí mi do tohoto miláček vůbec nemluvil a nechal na mě, kdy budu chtít...🙂)
Jsem ráda, že už mám toto období za sebou....teď se nervuju, protože ve čtvrtek jdu na screening...tak mám bobany, aby bylo vše OK 😖
Holky, držím palce, aby vám vyšly //!!

ankava
6. apr 2010

minka, já budu taky muset potají a ráno bývá přítel doma, tak to budu muset maskovat, ale jde to 🙂 🙂

minka051
6. apr 2010

pajka no ešte si to rozmyslím a inak držím silno palce na ten screening a neboj určite bude OK 🙂

pajka00
6. apr 2010

Nápodobně🙂 Já tobě taky a moc ti přeju,a by tam byly //, když už na sebe nechávají tak dlouho čekat. To, že tě bolí břicho nic neznamená-já jsem měla dokonce křeče, když jsem čekala dceru.....

minka051
6. apr 2010

pajka no už mi aj iné baby povedali že to je asi aj dobré znamenie že ma bolí. Po prvom ET ma nebolelo nič.

pajka00
6. apr 2010

Mě po ET taky bolelo břicho-jako na mrchu a prsa...ale prsa od začátku-asi následek injekcí.....ale břicho opravdu,jako bych to měla dostat...a ejhle...mimčo se uchytilo🙂 a je tam....tak snad je to dobré znamení,že tě bolí břicho.

minka051
6. apr 2010

no to ma začalo pobolievať tak na 4-5 deň po KET. No musím len veriť že to bude dobré. 🙂

bsik
6. apr 2010

Jéjda holky, zdravím..........Já tu zas dlouho nebyla a koukám, že koník má novej kabát. Tak jdu alespoň kousek dočíst ať vím jak tu válčíte😉

iva7
6. apr 2010

Dievčence (Ankava, Minka) vy teda napínate, strááááášne vám držím palce obidvom. 🙂
Minka, chcela som sa ťa spýtať, chodíte do CARu tu niekde na Slovensku? Cez sviatky som si poprečitovala vaše príspevky a vážne uvažujem, že by sme sa mali asi aj my vydať touto cestou, samozrejme už ako samoplatcovia, ale čo už. , lebo čo ak premárnime ďalší rok a to už budem mať 40. Dievčence, chcela som sa vás spýtať , ktoré máte skúsemosť aký je postup, musí ma tam odporučiť môj lekár, alebo si to môžem začať vybavovať aj sama? Je potrebné doniesť aj nejaké výsledky z vyšetrení, ak áno, tak aké? Ja som ako taký hlupáčik, čo sa tohto týka ☹ . Ďakujem vám.

pet.s
6. apr 2010

iva nevím jak u vás,ale u nás nepotřebuješ nic..prostě se objednáš a oni ti řeknou, co s tebou a jak a kam tě pošlou. Do kolika u vás to hradí pojištovna? U nás 38+365 dní. jediná VZP do 39+365 dní. Stejně jsme to nestihli a platili za své.

Minka a ankava.,. holky, jak já vám to nezávidím,ale moc přeju.. Držím palce. Moc a moc.

pajka neboj budeš v pořádku..dej hned vědět,,budu na tebe myslet.

iva7
6. apr 2010

Díky za odpoveď Pet.s, pozerala som na www stránke ISCARE v Martine a tam je myslím do 39 roku pacientky, keďže som už už 39 mala, tak z toho nič, zaplatíme si to sami, aspoň hádam nebudeme zbytočne čakať, lebo kým to poisťovňa schváli, tak to nejakú dobu trvá. Na tej stránke bolo ale písané , že prineste si so sebou: výpis zo zdravotnej karty, základné odbery: krvný obraz, biochem. vyšetrenie krvi, prenosné pohl.choroby. Výsledky nesmú byť staršie ako 6 mesiacov. Však nakoniec tam môžem zavolať a spýtať sa. Ja len takto vyzvedám, keďže mnohé z vás ste to už absolvovali 🙂

pajka00
7. apr 2010

ahoj holky....pets.doufám,že to bude v pořádku, začínám být nervózní ze zítřka.
Iva u nás to dělají do 39+365, ale jen VZP jak psala Pets, tak jsem se kvůli tomu i přepsala k VZP pojišťovně. Měla jsem od mé MUDr. jen papír, že doporučuje a všechno ostatní si udělali až tam...veškeré krevní vyšetření nás obou, spermie. Zdravotní kartu nechtěli, jen se zeptali na počet porodů, potratů a takové věci. Ale ono to dělají asi každý jinak, tak si zajdi ke své Dr.ať ti napíše nějaký papír...ale stejně si myslím,že ti kartu nedá. Která doktorka by taky vydala ze svých rukou dobrovolně tvoje informace..co když se to někde ztratí....no nevím. Asi jako první bych šla ke své Dr. a nechala si napsat doporučení..tím nic nezkazíš a když oni chtějí takových věcí, tak toto určitě taky🙂 Ale jak říkáš-zavolej a uvidíš.

pet.s
7. apr 2010

Iva no my taky si platili sami. bylo mi už 40. A musím říct, že za tu radost to fakt stojí. 😀 😀
Holky, mě se dnes zase zdál sen. Zdálo se mi, že mě zavřeli do vězení. S mým bývalým na jednu celu a že jsem čekala, že mě bude chránit před ostatními spolubydlícími na té cele. Ale on si to klidně v noci vedle mě rozdával s tím jedním chlapem. Brrrr. navíc jsem pak zjistila, že na tom oddělení dělá zdravotní sestru moje máma. A že se děsně bála ostudy. Měla jsem si odsedět asi 14 dní a pořád jsme řešila, kdo za mě dnes pojede hlídat. V tom snu jsem si říkala, kdybych alespon byla těhotná.To by mě museli pustit 😀 😀 😀 😀
Není ještě brzy na laktační psychozu? 😀 😀 😀

pajka00
7. apr 2010

Pets.máš stejně debilní sny jako já🙂)) Nic si z toho nedělej...a na laktační psychózu je fakt brzo🙂)) to si ještě počkej a nebo radši néé...vyhni se jí🙂

awalancha3
7. apr 2010

kuk, ahojte, sko sa darí tehulkám a pribudli nejaké nové?
mne je už pár dní ozaj blbo, rano o 04.00 ma zobudi pocit na vracanie a drzi ma to cely den až pokým zase nezaspím (ale som stastná, nech mi je zle ko chce, aspon viem, ze som tehu).........teraz premýšlam nad amniocentézou...... bojím sa rizika potratu, na druhej strane ale mam 40 rokov..... a ze vraj je amnio potrebná, lenze som sa dozvedela o morfologickom UZV, tak zvažujem, že ked budu tripple testy ok a morfo UZV ok ze odmietnem amnio..... aký máte na to názor?

pajka00
7. apr 2010

Awa já jedu zítra na screening + krev. Je to vyšetření, které odhalí fyzické vady + mentální postižení včetně Down.syndromu. Pokud to vyjde pozitivně, teprve potom bych jela na amniocentézu. Určitě je lepší na ni nechodit, ale četla jsem, že riziko potratu je jen 1%. Moje ségra na tom byla taky kdysi...a naštěstí vše OK.

irafa
7. apr 2010

ahoooj holky těhulky
to jsem rada že se vam daři
awal ja taky byla na amnio a strašně sem se bala jak do mě napichli tu tenunkou jehlu tak mě to štipalo jakobych měla močak nachlazeny ale za chviličku to přešlo dojeli jsme domu a pak jsem rač ležela a šetřila se nic sem nezvedala a ležela
mě ani neřekli vysledky tripl testu taky sem šla kvuli věku

ankava
7. apr 2010

ahoj holčiny 🙂
dnes jsem měla taky sen, že už jsem si dělala test a ten vyšel pozitivně, ale najednou se těm // rozpila barva a byl z toho jeden růžový flek... a chtěla jsem to ukázat taťkovi a on ty čárky neviděl a já mu furt říkala- jsou rozpitý, ale jsou tam.....
tak nevím, čeho je to znamení

včera odpoledne jsem byla zase u mé paní doktrorky na refl. terapii, a čuměla jsem jak blázen... ona vzala ten svůj přístroj, začala mi jako vždycky něco měřit a pak povídá... všechno je dobrý, děloha taky, akorát ta vaše hlava.. vy moc přemýšlíte....
absolutně nechápu, jak může poznat, že jsem nervozní a mám strach.

tak jsem se trochu uklidnila, mrcha zatím nepřišla a testovat budu zítra nebo pozítří.

awa... jak já bych chtěla, aby mi bylo špatně 🙂 jen si to užívej 🙂

pajka držím pěsti na testy...

aja37
7. apr 2010

Tak baby, som si robila test a tehotna nie som. Neviem preco ma teda bolia tie prsia 😒 No ale akokolvek, dnes o 13hod mi doktor pichne injekciu a zacinam dlhy protokol. Vraj to je nejaky valcek, co mi bude dnes pichat, z ktoreho sa budu hormony postupne uvolnovat. Baby, prosim, drzte mi palce, aby to tentokrat uz vyslo. Je to moj 6-ty pokus.

ankava
7. apr 2010

aja, držím moooooc mooooc všechny palce, co mám 🙂 🙂 🙂
za 6 týdnů budou // nebo ještě dříve???

veruncik
7. apr 2010

aja - moc moc Ti držím palečky!!! Umím si to představit 6. pokus, sama bych chtěla jít v květnu na 3. pokus.....Dělali Ti FSH na začátku, kolik jsi ho měla?

aja37
7. apr 2010

Tak a uz mam valcek v bruchu 😀 Ta injekcia, co som dostala, to bol vlastne valcek (vraj 3mm x 1mm), z ktoreho sa postupne budu uvolnovat hormony. Trosku to bolelo, ale vydrzat sa to dalo. Bola to taka rychlovka.

Kiez by ste baby mali pravdu ... stastnejsieho cloveka by ste asi dlho hladali ... teda ak neratam Pet´s a Pajku a ine tehotne
😀 😀 😀

Veruncik, ja som hormonalny profil mala vzdy dobry. Priam ukazkove hodnoty. FSH som teraz mala nejakych 6,2 a LH nejakych tusim 3,7, co je cca 1/2 z FSH a tak to vraj ma byt. A pred rokom som FSH mala 5,8 a LH si nepamatam, ale bol tak okolo polovice z FSH, pretoze vtedy mi to doktor uplne po lopate vysvetloval a odvtedy si to pamatam. My nevieme kde je problem ... zrejme v mojej hlave a v strese, ktory som mala v praci a tak. Ale teraz je uz docela dlho pokoj a klud, tak snad sa ten stres uz zo mna vyplavil a bude iba pokoj a pohoda. A ty si ho Veruncik mala kolko?

veruncik
7. apr 2010

Aja, to máš fakt hezké hodnoty, to se celkem divím, že se to zatím nepovedlo, to teda se teď musí povést!!! Říkají, že je to také o té psychice, ale je to těžké, já myslím, že celé IVF je stres, ty injekce, OPU atd. atd...Já mám bohužel FSH kolísavé, v lednu , kdy jsem byla na IVF tak bylo 10.9, což je hraniční hodnota, tak možná proto se IVF nepodařilo, teď jsem byla znovu a je 8.9. což je lepší 🙂 Ten váleček v briše, to je nějaká novinka, zatím jsem o tom neslyšela? A to si furt o tom něco čtu 🙂

aja37
7. apr 2010

No ved aj ja sa divim, ze sa nam to este nepodarilo ... teda, uz sa nedivim. Mala som okamziky, kedy som to nechapala, vsetko mozne som citala, bola som z toho nervna, preco to nejde. Nechapala som, ze ako je mozne, ze sa nam nedari, ked nam nikto nepovedal ziadnu moznu pricinu. Ja vsetko v pohode, manzel ma spermii na rozdavanie (obcas, ked ma dobru naladu, vola sa, ze bond 117, pretoze mu ich namerali 117mil) a aj tak nic. A to som dokonca pri poslednych troch IVF ani len neurobila vajicka. Folikulov bolo 6-8 ale boli alebo prazdne alebo tam nebolo vhodne vajicko na oplodnenie. A vysledky stale dobre. Aj imunologia, aj genetika. Nechapem to.

A ked som sa nejak dostala z depky (seriozne som ju mala ... asi tak 2tyzdne ma nic nebavilo, len som sedela a sedela, obcaj mi aj slzy vysla), tak som si uvedomila, ze to moze byt stresom, ktory som mala v robote a vobec nejakym blokom v mojej hlave. A tak som si "naordinovala" relax. Kazdy tyzden chodim na 2hodinovu masaz, znova som zacala chodit ku kozmeticke, citam knihy, a robim take blbosti ako napr. peciem doma chleba (kupila som si pekaren a vymyslam hluposti), varim podla Taliana z Primy 😀 a tak podobne. Ja viem, ze to znie mozno smiesne, ale to by ste ma museli poznat, aby ste chapali, ze piect chleba doma pre mna fakt nie je normalne 😀 😀 😀

No a budem dufat, ze sa to teraz podari a ked nie, tak ideme na darovane vajicka. Ale uz je jar, je vonku pekne, slnko a to je pozitivne a to moze tiez mat svoj vplyv.

Veruncik, ale 10,9 alebo 8,9 to zase nie je az taka katastrofa, nie? Brala si na to nejake lieky? A ty si mala vajicka, alebo si s tym mala problem?

gabikri
7. apr 2010

Dobrý večer všem😉)

Tak jsme se vrátili z hor a bylo nádherně 😵 😵 😵

minka : mooooc držím palečky, 😉
Jinak ty prášky co mi dali se jmenují Estrofem, beru už je čtvrtý den a už zase začínám kynout 😖 Kdyby to aspoň k něčemu bylo 😝

minka051
7. apr 2010

gabikri
Aj ja som pribrala teda dosť 😝 Ja mám Estrahexal a to je asi niečo podobné.

gabikri
7. apr 2010

minka : Estrahexal jsem brala při prvním IVF a hrozně mě pálila kůže z toho. A manžel se mnou nechtěl spát, mělo to v sobě nějaké látky, že ho pak strašně pálil 😀 No hlavně aby sliznice narostla 😉

pet.s
7. apr 2010

Ahojky holčičky...mně dnes tak bolí břicho..už od noci..nevím jestli to je jen jak roste děloha a nevejde se tam nebo mám začít šílet.
Jdu narovnat záda. bolí mě to až do zad. no asi jako na menzes. Nijak prudce,ale vtíravě pořád.

pet.s
7. apr 2010

pajka zítra v kolik jdeš? Budu na tebe myslet. pak hned písni.

aja37
7. apr 2010

Pet´s a nemala by si mat teraz mrchu, ak by si nebola tehotna? Kamoska mi hovorila, ze to pravidelne citila, take predmenstruacne bolesti a lekar jej vraj povedal, ze to je normalne. vraj si to nema vsimat.

Pajka, drzime palce, aby bolo vsetko v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre