Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ema111
10. apr 2008

Lenka, dobra tema. Ja mam 39 r, v polovici jan som absolvovala IVF, neuspesne. v pol. marca KET, pred dvoma tyzdnami mi z krvi potvrdili tehotenstvo. teraz cakam, este tyzden, na ultrazvuk. ako bolo dlhe cakanie 2 tyzdne, tak je teraz dlhe tie 3. Chcem ta ukludnit, co sa tyka toho testu z mocu. Ja som este nikdy nevidela tie 2 //. Tak som si ho skusila v utorok spravit. Bolo to 9 dni od potvrdenia tehotenstva z krvi a vysiel mi negativny. Samozrejme som hned zacala panikarit. Sama na seba som bola nastvana. Volala som sestricke, vraj je to normalne, su zeny, ktorym vyjde negat.test aj v 2.mesiaci. Bud kludna. Vraj su to vyhodene peniaze. Zacinam tomu verit, hlavne je to stres. Vyckaj na krv. Kym ti nepovedia nie, stale je to ano 🙂

lenka2008
autor
11. apr 2008

ahojte dievcence,
ema - vitam ta medzi nami, tiez mas plno skusenosti, tak sa prosim ta nestracaj. Drzim ti palce a dakujem za povzbudive slova. Su to vcelku nove info - myslim, ze moze byt negat.test v 2 mes. Ako sa citis? mas priznaky?

miri - mas pravdu, celosvetovy trend ohladne veku mamiciek je totalne odlisny. cudujem sa, ze dnesni doktori to tak divne komentuju...

mirinda10
11. apr 2008

ema, tak gratulujem k tehu ja som mala v polke Feb neuspesne INF a mozem ist na KET az po 3 mesiach tak som prekvapena, ze ta pustili skoro 2 mesiacoch na KET ale co je dolezite, ze sa to podarilo a kde chodis ak sa smiem opytat

neboj bude ked vies,ze si tehu, urcite tam najdes aspon jedno ak nie dve babatka, ja sa nemozem dockat tiez toho ketu ma to byt v polovicke maja takze koncom aprila zacnem papat estrofem na silznicu uz mam doma zasoby ako narkoman hroza

prajem krasny slnecny den a je piatok babenky jupiiiiiiiiiii zajtra sme domka ziadna praca len aby to pocko vydrzalo ale hlasi dazd ☹ ☹

yanny
11. apr 2008

Ahojte kočky, no konečně se něco děje.
Emička mi pěkně zvedla náladu, že ve 39 je vše v poho.
Já to nechala dojít až do 40 a stále nic, už mám výčitky, že jsem nezačala se snažením, třeba o pět let dřív. Je mi fakt už 40.
A co že vy jste to nechali tak dlouho??

ema111
11. apr 2008

Velmi rada s Vami zostanem 🙂 No v praci si stranku otvarat nemozem. Maily i prehliadane stranky mame zalohovane...Kedze to nik nevie, nechcem aby to vyslo najavo. Zatial. Som tam len od sept, som spokojna, je to dobre miesto, no dieta je priorita. Takze pismenkovat mozem az z domu 🙂
Mirinda, mne lekar vravel, ze pauza 3-4 mesiace musi byt dodrzana len pri stimulacii, teda pri IVF. Na KET sa da ist v podstate hned. Ja som mala pauzu len preto, lebo lekar nemal volny termin na konzultaciu. Chodim do GF. Lenka, uz mi zacalo byt zle od zaludka, prsia bolia, stale by som spala a toci sa mi hlava. No prsia ma bolelo aj pri nevydarenom IVF, aj zle mi bolo z liekov. Tak si vyber 🙂 Pockam do bud. piatku na UTV.
Az teraz, ked si citam veci na nete, zistujem, kolko zlych veci sa moze pri tehotenstve udiat. Tak mi z toho vychadza, ze az kym zena neporodi a nedrzi svoje dieta, stale je v neistote. Ja mam 18 r. dceru, otehotnela som, ked som mala 20 r, takze vtedy som si tazku hlavu nerobila asi z nicoho. Max zo skoly, lebo som chodila na vysku. No rozviedla som sa a teraz cakam dieta s inym partnerom.
A az teraz si zacinam uvedomovat, svoj vek a ze som "stara". Doteraz mi to nedocvakavalo. No citam, ze v 40-tke je 1:250 rizika Down.syndromu a kadejakych inych anomalii.

lenka2008
autor
11. apr 2008

ema, vidim, ze mame fakt vela spolocneho. prosim ta, len nehovor, ze si uvedomujes vek... to najkrajsie nas este caka 🙂 kasli na syndrom, je to fakt mala pravdepodobnost a da sa to odhalit. Mam 11 rocnu dceru, tiez z prveho manzelstva, ale o tu sme sa snazili 8 rokov - stale som mala vselijake hormonalne poruchy,,, no a spravna liecba to spravila. s druhym muzhom sme uz pomaly 9 rokov, no a vlani asi sme "dozreli"... 🙂 tiez si tlcieme hlavy preco nie skor - ale asi to tak ma byt. Takze, Yanny, nie si jedina 😉 😉 a okrem toho na 40 ani nevyzeras, nedala si fotku s pred 10 rokov? 🙂 no a svet sa nezruti ak porodime v 40-ke, aspon budeme mat veselsiu starobu, ne? 🙂 a ty si preco tolko cakala?

iveb
11. apr 2008

Ja mám 42 rokov a za sebou 3 IVF,všetky boli úspešné, vydržala som väčšinou do 6-8.tt. gravidity.Až na poslednú graviditu , kedy som čakala trojčatá som vydržala až do 22 týždňa, Žiaľ skončilo sa to tak , ako sa to skončilo . Toto sa stalo pred 6-timi rokmi. Trvalo mi to dosť dlho , aby som sa z toho spamätala hlavne ak som bola presvedčená , že to bola chyba lekára , ktorý to podcenil. Dnes som v štádiu , že som sa odhodlala ísť na ďalší pokus ako samoplatca , po absolvovaní zisťovania príčin potratov , som múdrejšia a dúfam , že teraz po zmene gynekológa a za pomoci hematologičky a samozrejme aj IVF sa dočkám vytúženého balíčka.Samozrejme , že predtým musím absolvovať všetky vyšetrenia od začiatku. Zatiaľ toľko.

lenka2008
autor
11. apr 2008

iveb, strasne moc ti drzim palce.... verim, ze sa to teraz podari nielen kvoli inym doktorom, aj predsa len - za posledne roky tato oblast mediciny tak pokrocila, ze je jednoduchsie zistit tie priciny... kedy planujes zacat cely kolotoc? vidim, fakt, co sa k nam pripaja nova - samostatny namet na roman 😖

annaanna
11. apr 2008

ahojte kočky,,,, ste tu?

iveb
12. apr 2008

To čo som si ja prežila , by bol určite námet na román. Momentálne čakám na menzes a tak sa mám ohlásiť v centre. Ináč chodím k MUDr. Hermanovi do Košíc.

lenka2008
autor
12. apr 2008

anni, ja som tu len na chvilu, sadla som si oddychnut pocas sobotnajsieho upratovania..
iveb - tak ty si vychodniarocka... ja som z BA. V Kosiciach mame strasne dobrých priatelov, skoda len, ze sa nevidime casto - uz aby bola ta dialnica...
inak priznaky este nemam ziadne, len neviem odkial sa zobrala ta chut upratovat, uz cela rodina je zo mna na nervy 🙂

yanny
13. apr 2008

Holčičky měnili jste některá Car, jestli ano, řekli jste si o nějaké papíry???
Nebo lze chodit do obou caru napřeskáčku, když už jsem samoplátkyně.
Lze chodit na IUI jednou tam a podruhé jinam, když to hradí pojišťovna.
Poraďte???

kejka
13. apr 2008

Ahoj holky.Můžu se přidat? 🙂
Sice už nesnažilkuju,ale posledního prcka jsem porodila skoro ve 38letech.Nejstaršímu bude v létě 23,prostřednímu 19let.
Moc vám držím palce a ve 40 ženská vůbec není stará.Jestli chcete o mě něco vědět,tak se ptejte.Jsem ráda,že jsem našla tuhle diskuzi. 🙂 🙂
Jestli chce,jukněte do albíčka na mojí maličkost s klukama. 😉 😉 😉

yanny
13. apr 2008

Kejko, jak se ti to podařilo a kolik je miminku. Máš třetího kluka???

katy2
14. apr 2008

Ahojte! 🙂
dlho som sa tu neukazala a je tu tolko novych tvari s podobnym osudom a tuzbami.... 🙂

lenka2008
autor
14. apr 2008

ahojte,
kejka, vitaj medzi nami.

ja uz zajtra idem na tu krv- jasne, ze mi to nedalo a urobila son si test, negat. Katy , drzim palce - tie dva tyzdne cakania to je otras 🙂

kejka
14. apr 2008

🙂 🙂 🙂
Holky díky za přívítaní.
Yanny jj mám tři kluky. 😅 Měla jsem je brzo,hrozně rychle mi vyrostli,tak jsem si řekla,že bych mohla jít ještě do jednoho mimča.Naběhla jsem k dr.,že chci všechna vyšetření a dítě :- 😀 Řekl mi,že v mým věku je to 50 na 50,že otěhotním,ať se nestresuju,když to nepůjde rychle.Jenže jsem ho převezla,ono se to povedlo hned na poprvé,takže za měsíc jsem tam naběhla,že jsem v tom.Těhu bylo v pohodě,jen jsem rodila císařem-měla jsem před pár lety prasklou plíci,tak bych to neudejchala. 😒 😒 Malej je 17.2.2005 a je to děsný číslo. 😝 Do roka a půl jsem se pořádně nevyspala-totální nespavec.Teď už je to paráda,strašně nám obohatil život.Sice teď počítám každou korunu-tři hadi-z toho dva na škole,to je pocuc pro peněženku,ale nelituju. 😉 😉
Moc vám všem držím palce,však ono to vyjde.Nejhorší je asi čekání na //. 😢 😢

ema111
14. apr 2008

Kejka, verim tomu, ze dieta v neskorsom veku zivot velmi obohati. A som presvedcena, ze si dietatko zena dokaze vychutnat. lebo je pevne nohami na zemi 🙂 Lenka, drzim ti palce. Z toho mocoveho testu si nic nerob. Ja idem v piatok na ultrazvuk. Tak ako ti isli pomaly tie 2 tyzdne, tak potom pojdu pomaly tie 3 tyzdne do UTZ.

vinea
14. apr 2008

Ahojte som rada, že sa tu stretávajú žienky s podobným problémom.Myslela som si že nás nie je vela čo chcú ešte v 40-ke dieťatko.My sa snažíme 5 rokov ,jedno dieťa mám ,dalšie sa nám nedarí. ☹ Moj gynekolog mi povedal že som v prechode!!!!!! a že sa nedá nič robiť. Po dlhšom váhaní som sa rozhodla zmeniť lekára no a ten ma trošku potešil ,že prechod to nie je ,len treba správnu liečbu a uvidíme.Tak dúfam .....Vela šťastia aj Vám všetkým.

bigrendy
14. apr 2008

Ahoj holky.jak se máte? my jdeme zítra s manželem na genetiku. tak jsem zvědavá jak vše dopadne. 🙂

lukanka
14. apr 2008

neboj nic,vsetko dobre dopadne,budem drzat prstiky.ja tuto prirodu nepochopim"chceme-nemame,niekto nechce a ma.ja ked si len predstavim gyndu a v nej kozu,tak mi je na grc,fuj a este sa tam vyteperit.joj.ale vydrzte,pa

kejka
14. apr 2008

Big držím palce,určitě to bude dobrý. 😉
Luk to jsi vystihla přesně.

lenka2008
autor
15. apr 2008

dievcence, ahojte, takze dnes o 14 by mal byt vysledok...

bigy, napis, ako ste dopadli na genetike
ema, dik, verim ti, kedy mas ten UTZ?
zdravim vsetkych, mozno vyleziem este neskor

ema111
15. apr 2008

Lenka, kde je sprava o teste? 🙂 Na UTZ idem v piatok.

yanny
15. apr 2008

I já jsem začala včera stimulovat. Také jsem změnila car. V pátek jedu prvně do Reprofitu do Brna.
My 40 leté máme pokojíček i na www.neplodnost.cz a představte si, že stále nic a najednou, tam holky začínájí těhotnět.
Asi je něco ve vzduchu,tak jdu taky do toho.
Jak říká ema, po 40-ti, mít mimi je asi fakt nejlepší, pro mě. Snad i pro to mimi,když budu dlouho zdravá.

katy2
16. apr 2008

ahojte! 🙂
ja stale cakam... vysledok krvi na tehu bude az 25.4., dovtedy sa asi zblaznim....
lenka, ako si dopadla? Mozeme gratulovat? 😉

annaanna
16. apr 2008

ahojte dievčatá...
môžem sa tiež pridať? som po 1. neúspešnom IVF, čakám na druhé ivf

annaanna
16. apr 2008

katy.... som ti písala v raketačkách, že držím palce. no to ti poviem, že je to náročné čakať...

lenka2008
autor
16. apr 2008

dievcence, tak mne to nevyslo. Uz sa nebudem pokusat. Prajem vam vsetko dobre a drzim palce.

katy2
16. apr 2008

lenka 😔 😔 😔 😔
prajem vela sily.......
tazko sa v takej chvili hladaju slova 😔 je mi to strasne luto..... a mate nejake mrazaciky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre