Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

danielax
2. máj 2010

ale pochválila mě že nekouřím 😀 😀 😀

pajinka111
3. máj 2010

hezký začátek nového týdne holky
tak sem přece jen testla,ikdyž to bylo víc než jasné že nic,tento cyklus je určitě anovulák,tak doufám že śe spustí brzo ms..
http://www.fertilityfriend.com/home/2d39c0

pajka00
3. máj 2010

ahoj holky, tak teda vy jste toho naplkaly uff...
Ava a gabi-držím moc palce vaším vajíčkům,aby se krásně oplodnily!!
Pets.tos mě teda dojala s tím tripl testem.Proč ti ho dělali? Já jdu dnes k Dr., dostala jsem papír, když jsem byla na screeningu v 13.týdnu, abych si skočila na krev k mojí Dr. pro II.trimestr, až pojedu zase na screening a když jsem ho dala Dr.tak mi řekla jo vezmem tripl testy....tak dnes řeknu,že žádné tripl testy dělat nechci....že chci zase jen ten screening...protože ty tripl fakt vychází falešně pozitivně a než se stresovat, tak na to radši vážně kašlu. 100% věřím screeningu, to je pro mě optimální, protože tam máš krev i UTZ a dohromady s výpočtem s věkem je to podle mého reálné. Tripl jen z krve je k ničemu, protože navíc to ovlivňují léky, nemoci....jak vidíš podle sebe. Moc ti držím palce, aby to dnes dopadlo na výbornou, protože si to už KONEČNĚ zasloužíš!!A neboj, určitě to bude good.
Gabi, vůbec se ti nedivím, že se na tchýni vyprdla, protože ke mě kdyby se tak chovala, udělala bych to úplně stejně....Jsem vstřícná, snažím se vyjít s lidma, ale kdo o to nemá zájem, tak ať si trhne. Chápu, že ses snažila kvůli svému muži, ale i on zdá se pochopil, že chyba není na tvé straně. Prostě jak člověk někomu nesedne, může se rozkrájet a už to nespraví-pokud není přístupný.
Holky, přeju všem krásný den, pets. ty hned podej informace jak jste dopadli a já jdu na půl 11 k Dr.na prohlídku a na tu krev, tak jsem zvědavá, co mi na ty tripl testy řekne, jak mi to vysvětlí...už teď mám bobany.

bsik
3. máj 2010

Dobré ránko, Pets z těch triplů vážně neměj strach...........já vím, že se to lehko říká, ale člověk se té pochybnosti prostě neubrání 😉 🙂 🙂 🙂 Já to po předchozí zkušenosti prožívala úplně stejně. Mě tehdy dopadlo špatně právě NT (a to jsi přece měla v pořádku) a to je NT prý daleko průkaznější než tripltesty - mimochodem od těch se v některých zemích odstupuje právě pro jejich nespolehlivost. Já tehdy zase naopak měla v pořádku ty triply 😉 😉 😉 😉 Dopadne to dobře, uvidíš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veruncik
3. máj 2010

Ahoj, tak jsem konečně dočetla Vaše příspěvky, Vy jste byly teda psavé!!

Aja37-moc a moc Ti držím palečky, aby to vajíčko se krásně pro Tebe oplodnili!!

Gabi- ty jsi o něco dále, Tobě držím palečky, aby se emryjka krásně zavrtávala!!

Pajka, Pets - jen samé příznivé výsledky testů!!

Awal-máš moc krásný příběh! Krásnou svatbu a aby se mimísek krásně vyvíjel! Pochopila jsem to správně, že z prvního manželství žádné mimi nemáš a teď se to povedlo přirozeně s novým přítelem?

Všem ostatním snažilkám přeji úspěšná snaženíčka. Já dnes byla na krvi a pokud bude FSH ok, tak jdu do dalšího IVF....Bláhově jsem si myslela, že se to taky povede přirozeně, ale zatím bohužel ne ☹ Tak další penízky na IVF....

aja37
3. máj 2010

Baby, tak moje 6IVF zase na hovno. Prepacte za slovo, ale vyslo mi to tak nejak od srdca. 6folikulov, 5prazdnych a ten jeden, jediny, nezabojoval. Prave som volala s CARom. Ja uz tusim ani nemam slzy pre plac.

Pet´s drz sa. Nech sa to aspon tebe podari.

bsik
3. máj 2010

Aja, za to slovo se určitě nemusíš omlouvat............mě v těchto případech taky nic jinýho nenapadlo. Vím jak se cítíš a taky vím, že slova útěchy prostě neexistují ☹ ☹ ☹ ☹ Můžu ti jenom popřát ať v sobě najdeš sílu pro další boj.......drž se, holka.

pajka00
3. máj 2010

Bsik ahoj🙂 co drobeček?
Aja,tak to mě mrzí, ale ulev si jak potřebuješ...Kruci, že ty vajíčka máš prázdné i když tam jsou....na houby, fakt. Držím ti palce, abys neztrácela naději a příště se zadařilo.
Veruncik,tak tfuj tfuj,ať je FSH v pořádku a ty můžeš zase začít!

veruncik
3. máj 2010

Aja - to je mi moc líto!!! ☹ ☹ Vím, že je těžké cokoliv na to říct. Úplně si umím představit ten smutek v duši a dlouhou cestu před sebou....Proto taky již začínám přistupovat k IVF jako dosti nejisté cestě a bojím se již dopředu, jak to zase dopadne....Nechceš zkusit teď v mezidobí tu MACU? Mně na den srovnala cyklus, ale beru ji zatím krátce, abych jí dala ještě další pozitiva, ale jak budu mít nějaké další výsledky, tak Vás budu informovat....

bsik
3. máj 2010

Díky za optání, už to ani není drobeček 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 http://bsik.rajce.idnes.cz/Tomasek_druhy_1_4_ro...
Ajko, já taky mívala ty vajucha prázdný....jediný co mi relativně pomohlo byly koňský dávky těch stimulujících léků. Ani nezáleželo na druhu, ale na množství. Ale i tak jsem vypotila tak jedno - dvě vajíčka

gabikri
3. máj 2010

Ahoj všem 😉

Tak já taky špatné zprávy, dva bobísci v laboratoři to taky vzdali ☹ Ted jsem tam volala. Myslela jsem, že bude na mrazáčky...a nic 😒 Takže když to teď nevyjde, jsem v háji..dárkyni do zálohy další nemám a 100tisíc na další pokus v soukromém CARu taky ne 😢
To je den...ráno mě vzbudili sousedovi psi...má vedle nás chovnou stanici vlčáků..debil...nemůže mít jednoho, ale má jich asi šest. Máme přímo okna na ty kotce. Vždycky jednoho pustí a ti ostatní vyjou. Protože mám špatné spaní, tak jak zaštěkají...už nespím. Tak jsem celá nas..á vstala v půl šesté ( já která spím klidně i do desíti) Udělala si snídani a chtěla uvařit hovězí polívku. No a jak jsem byla roztržitá...nějak jsem špatně zavřela papiňák nebo co a polívka byla po celé kuchyni. No a pak ten telefon do laboratoře mě úplně dorazil. Sedím tady a mám šílenou depku...já vím...měla bych myslet pozitivně...ale bohuřžel to nejde.

aja : moc foukám na dušičku...je mi to líto..hodně sil 😔

veruncik : přeju, ať máš dobré výsledky a co nejdříve můžeš začít 😉

pajka, pets : ať máte výsledky v pořádku 😉

daniela : no myslím, že bys to mamině měla říct přímo, zatím počkej a uvidíš 😉

veruncik
3. máj 2010

pajka - díky moc za podporu
bsik - tak to je osud asi nás všech, že ty vajíčka jsou nic moc ☹ Já mám právě také problém s vajíčky, že jich nemám moc...proto se obávám, jak to IVF zase dopadne...Koukala jsem Bsik, že to nebylo Tvoje první IVF, jaká dávka Ti zabrala a jaký to byl preparát, který byl pak úspěšný? 🙂

gabikri
3. máj 2010

bsik : krásný chlapeček 😵 😵 😵

aja37
3. máj 2010

Tak ja uz som podnikla kroky ... kym mam na to silu a nedojde mi, ze co sa stalo a nezlozim sa uplne.

Kedze stimulacia je prd a nejak to nevychadza, rozhodla som sa, ze skusim native (IVF ale bez stimulacie) alebo minimalnu stimulaciu (neviem ake lieky tam davaju, ale mozno clostilbegyd, alebo nieco take). Ja sa proste este nedokazem zmierit s tym, ze VSETKO je u mna ok a ja aj napriek tomu netvorim vajicka. Toto nech mi nikto nehovori, ze sa to neda liecit, alebo nieco s tym robit.

V Geste, kam chodim, native ani minimalnu stimulaciu nerobia. Vraj nemava az taku vysoku uspesnost, a tak od toho upustili. No ale klasicka stimulacia je u mna na prd, ked nevytvorim vajicka, alebo mam max 1, tak mozno pomoze, ked mi vezmu len to vajicko, co vytvorim normalne. A tak som sa rozhodla, ze zmenim CAR. V piatok 7/5 idem k doktorovi (uz som objednana) a vyziadam si vsetky podklady a poviem mu, ze proste este musim skusim native a kedze oni ho nerobia, tak idem inam. A v pripade, ze zlyha aj tato cesta, tak sa vratim spat do Gestu na darovane vajicka. Aj do noveho caru som uz objednana. Do Iscaru na strvtok 13/5. Oni totizto robia obe tieto IVF a maju docela vysoke uspesnosti. Navyse, Iscare v BAA robi aj IVM, co je tzv. dozrievanie vajicok mimo tela. Ja som totizto mala pri 5IVF 7vajicok, ale boli nezrele. Mozno ak by som bola tam, tak by mi vedeli pomoct. Tazko povedat. Ale skusit to mozem. Tak som si povedala, ze ak mi v Iscare Prahe nebudu moct pomoc, tak bude pre nich lahsie ma poslat do Iscare BAA, nez z nejakeho ineho Caru.

No veda to je neuveritelna. No a manzel mi tvrdi, ze by sme mali skusit aj ten Londyn.

ja uz sa ale trosku bojim, ze sa z nasho zivot stane honba za dietatom.

danielax
3. máj 2010

Ahojky všem!

aja...klidně si ulev a zanadávej, máš fakt smůlu ☹

bsik... krásnej klučina 🙂

veruncik....podívej na mě, měla jsem vajíček plno... a stejne k ničemu, třeba jich budeš mít pár a budou ukázková 😉

gabi....ty máš teda dneska den ☹ nezoufej nad vajíčkama... bobísci co máš v sobě určitě zabojujou 🙂 Mámu právě jak o něco prosím většinou je odpověď negativní... musí to vzejít jakoby od ní, z její hlavy...necám tomu týden a uvidíme...

pajka.... to co jsi napsala se mi zdá rozumný, než se nechat nervovat..... tohle řekla Dr mé známé, že jí tripple testy dělat nebude, protože nejsou přesné

danielax
3. máj 2010

aja.... možná na toma nativu něco je....vajíčko bude přirozené, třeba se mu bude bez té chemické stimulace dařit líp....Hlavně že to nevzdáváš 😉 A manžel má pravdu... pokud je to ve vašich možnostech, proč to nezkusit 🙂

veruncik
3. máj 2010

Aja - to je dobře, že jsi tak akční! No, já jen Ti chci říct svoji zkušenost. Byla jsem v prosinci na nativu v Gennetu a stejně výsledek byl špatný jako moje 1.IVF, byl to sice krásný jeden folikul, ale bohužel vajíčko neobsahoval...Takže si o nativu již nedělám moc iluze, snad zkusit jen tu minimální stimulaci....Jediný efekt to mělo, že s těmi mými vajíčky to teda není nic moc....Taky jsem si od toho moc slibovala a teď si myslím, že je to ztráta času. Chce to asi nějaký ty hormony, aspoň minimální nebo něco přírodního např. tu macu...Nechci Tě od toho odrazovat, také jsem to zkusila, ale efekt nebyl takový, jaký jsem si myslela, že bude! Ale CAR to změnit asi chce!

aja37
3. máj 2010

Veruncik, netvrdim, ze native to vyriesi, ale ja asi potrebujem prejst vsetkym moznym. Proste vyskusat vsetko, co sa da. Nemozem to vzdat.

Co sa tyka macu ... mozem skusit aj to. Ja uz som bola na bylinkach, na masazach, na cinskej medicine, na cordycepse .... tak mozem vyskusat aj macu. Btw, co to je? 😀

hadonoshka
3. máj 2010

ahoj všechny zdravím, nemám čas moc dočítat, jen letmo zdravím bsika, malej už tak strašně vyrostl to to letí 🙂

holky tady něco na čtení, jsou tam docela zajímavý věci, třeba i to, jak stres dokáže ovlivnit to, o co se tady snažíme 😉
http://www.levret.cz/texty/casopisy/mb/2003_1/k...

já mám od včerejška Clostilbegyt, manžel se vrací ve čtvrtek ze služebky, tak jsem zvědavá jestli se bude snažit

gabi klid a aja je to blbý, ale nic není ztracený. musím letět pa

bsik
3. máj 2010

Díky 🙂 🙂 🙂
Veru, teď naposled jsem měla Fostimon 450 m.j/den - 16dní - je daleko levnější než třeba Gonal nebo Puregon, ale zase se nepíchá do podkoží, ale do svalu. No ale třeba poprvé jak se to v podstatě taky zadařilo - i když to mělo špatný konec - tak to byl Gonal taky 450 m.j/den. No ale unás je hlavně problém v manželovým spermiu, tak vždy ICSI. I když jsme v mezičase zkoušeli i IUI, tak teda asi hlavně abych nezbláznila z nečinnosti. zkoušela jsem i nativ s Clostibelgitem, ale tam jsem měla folík vždycky prázdný ☹

pet.s
3. máj 2010

Holky, volala jsem již 2x do Gennetu a výsledky stále nejsou. Asi se zblázním ☹ Prý někdy mají problémy s tím přístrojem.no fajn, tak doufám, že budu čekat ještě další den. To by mě omyli. 😠

danielax
3. máj 2010

pet.s.. nepsala jsi ve 14 hodin? Myslím na tebe, pořád sem nakukuju 🙂

pet.s
3. máj 2010

danileko..psala,ale štětsí přeje drzím, volala jsem tam ráno a ted.Myslela jsem jestli tam třeba nejsou nějací pracanti. 😀 Tak zavolám po 14 hod.

danielax
3. máj 2010

je mi naprosto jasný, že jsi nedočkavá- musíš mít nervy jak špagáty.... ☹ Tak strašlivě moc doufám s tebou, že to dopadne dobře....

gabikri
3. máj 2010

pets : pevné nervy 😉

danielax
3. máj 2010

gabi... už je líp, po tom šíleném ránu? 😉

veruncik
3. máj 2010

Bsik - díky, díky. Fostimon jsem měla sice malé dávky při IUI, nejdříve jsem na to reagovala, ale pak již ne ☹ Chtělo to asi větší dávky....

Dneska je holky asi den blbec!! ☹ Tak mám přes kamarádku hodnoty FSH a mám 16, což je zatím nejvíce, co jsem měla...Ach jo, mám z toho depku ☹ Vůbec to nechápu?? Přitom minulý cyklus jsem měla 8.9, jen jsem měla manžela v zahraničí, stejně by to nestihl kvůli té sopce....Z doktorkou z CARu jsem domluvená, že má cenu do toho jít, když FSH bude pod 10, tak si budu muset další měsíc počkat, nechci vyhodit 50tis. oknem....Ach jo! Nějak se mi taky nedaří..... ☹ ☹

gabikri
3. máj 2010

danielka : jo, jo...už jsem se hodila do klidu 😀 sedli jsme si teď s mm a probrali další řešení, řekl, ( když mě viděl, jak vyšiluju) že se to nějak udělá, že penízky na to dá, že se holt uskromníme, že se mám rozhlídnout po soukromých CARech, co a jak...tak jsem teď volala do Reprofitu Brno..jsou sice nejdražší, ale i nejlepší..tak dobré je, že akceptují VZP a ta cena by nebyla tak šílená. Tak to jsem se uklidnila...že je nějaká další možnost a nebudu na ní čekat dva roky 😉

gabikri
3. máj 2010

veruncik : teda tobě to takhle vylítlo, to je divné...hele může Ti to třeba jen kolísat, nech si to nabrat vícekrát. Jinak IVF dělají do FSH tak s hodnotou do 20ti...ale jak kde...u nás v CARu jo 😉

danielax
3. máj 2010

gabi tak vidíš, paráda... manžel se skvělý 🙂 Když nám to teď nevyšlo, byla jsem KO... musela jsem začít hned nějak plánovat... něco řešit... prostě to nevzdat 😉 Ale tobě to třeba jestě vyjde, vždyť nic není ztraceno ne? Mimiska se zatím uhnizďují ne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre