Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
12. máj 2010

ahoj holky,pets.jestli měla tvoje máti nějaké problémy,vůbec to neznamená,že bys je měla mít i ty....Moje máti přibrala v těhotenství vždycky 30kg....a já u obou dětí 12...takže toto jsem naštěstí nezdědila🙂 Ale je fakt, že ty máš ty komplikace s cukrovkou,takže je určitě lepší, aby tě víc hlídali.
S tou dovolenou to bude asi to stejné....pojedem max.na pár dní na Vranov k babi na chatu...to je pro mě nejlepší dovolená, stejně nikde si cestovat moc netroufám a o financích nemluvě 😒
Jo kopanečky se ozývají...včera večer zase..jak si v klidu lehnu,tak je to asi jeho čas po 21hodině a kopká....nádhera🙂

danielax
12. máj 2010

pajka když jsme měli chatu, jezdila jsem tam na 14 dní na dovču a ani maličko mi nevadilo, že tam netekla teplá voda, nebyl televize... 14 dní jsem se hrabala v záhonech, četla, vyšívala, luštila, chodila do lesa....nikdy se mi nechtělo zpátky na sídliště 🙂

pajka00
12. máj 2010

Tak tam je to stejné....voda buď z přehrady nebo nosit v kýblech ze sprch asi 300m daleko🙂 Záchod klasická kadibudka-i když je umístěna jakoby v chatě..Elektrika i TV tam je.....ale člověk spíš sedí na lehátku a hledí do vody než do TV. Ale ten požitek sedět pod verandou i v dešti a dívat se na vodu a do zeleného lesa-úžasný relax.

ankava
12. máj 2010

pajka, gratuluju ke kopanečkům, to je úplná paráda.... a ty to máš skvělé, že je cítíš tak brzy, když víš, jak to má být cítit od předchozích dětiček.....

galen... ahoj.... a děkujeme za přáníčka....

pet.s s tím UTZ... u nás v CARu je napsáno, že pojišťovna hradí jen 7 UTZ za rok a že za každý další inkasuje 350 Kč,
tak mi z toho vyplývá, že udělat UTZ navíc je asi nejspíš možné.

Zkus zavolat do Screeningového centra Praha od 8 do 15:30 na 241 403 150 nebo 724 947 781 nebo mail
fetalnimedicina@gynekolog.cz
dělají tam screening a amino, ale třeba by tě za peníze prohlídli, nebo ti poradí. Je to v Modřanech.
Já jdu zítra ke svému gyndaři,tak se ho taky na to můžu zeptat.
No a nebo když ti nebude úplně OK, tak jeď do Krče na pohotovost a oni tě musí prohlídnout.....

mě je pořád šoufl, takže jsem totálně vyřazená, v noci nespím, protože mě to budí, pak ráno dospávám.....
zítra jdu prvně k obvoďákovi, tak snad bude prcek v pohodě a dostanu legitku 🙂 🙂

pajka00
12. máj 2010

Jo kopanečky ankava jsou super🙂 Ze začátku je to podobné jako pohyby střev, ale to člověk časem rozezná🙂) Tobě je tak špatně pořád?Tak to je mi líto chudero. Mně teda bylo celé dny...krom nocí naštěstí....ale měla jsem pocit, že jsem vystoupila z lodi. Opravdu zle mi bylo jen 2x..to jsem i do práce přišla až kolem oběda a jednou v sobotu od rána, ale do toho se mi zamíchala i bolest hlavy,takže jsem to prozvracela skvěle. jediná útěcha je, že to fakt přejde🙂 Dokonce dřív, když jsem přišla z práce, jsem si musela lehnout a dá šlofíka, teď už vůbec....Nejsem ani tak unavená, přestala mě bolet pánev -asi jak se mi začíná roztahovat pomaloučku....přece jenom, je to už po třetí, tak jsou ty závity opotřebované.)

galen
12. máj 2010

No já ze své zkušenosti musím říct, že mi bylo řádně špatně až při tom posledním těhotenství...loni. Bylo to děsné..Jinak já mám dva kluky, jeden skoro 16, druhý 11 a holčička by měla letos v srpnu rok....

gabikri
12. máj 2010

Ahoj kobylky 😉

Tak jsem se tu chvíli neukázala....včera jsme si totiž dělala testík....a po limitu...až za dobu se tam objevil
nepatrný stíneček...fakt pidi. Šel vidět jen z určitého úhlu. No a jak jistě znáte.....tonoucí se stébla chytá................tak jsme na to čučela celý den a dnes ráno jsem v pět ráno letěla na záchod..........že se z toho něco vyloupne......a kulo.......stín je menší..............se mi zdá............manžel říká, že nevidí vůbec nic.... 😖
Takže 12tý den................to by se musel stát zázrak 😖

galen
12. máj 2010

Gabikri, neházej flintu do žita..třeba to vyjde, jak jsem už psala, čtu vás dlouho a moc moc ti držím palečky!

pajka00
12. máj 2010

Jo Gabi...jsou to nervy,co? Tak snad se ještě ukáže čárka,držím ti palce!!
Galen a kdy ti přišli na to,že holčička není v pořádku?

danielax
12. máj 2010

gabi... kdy jdeš na krev? Pořád si říkám, že než budeš vědět výsledky z krve, není nic ztraceno 😉

pet.s
12. máj 2010

gabi....počkej u mě to taky začínalo stínkem, že jsme musela půl rodiny přesvědčovat, e tam je. Tak si dojdi do nemocnice na krev.Já bych ti nevydržela, takhle dlouho.Držím palečky.

Galen vítej mezi námi...mám podobný osud...ale naštěstí, ten kdo řekl jdeme d toho znovu byl můj muž.

ankvaičko...mooooc děkuji, zavolám tam...jo to ranní blivno je úžasné 😖 mně bylo špatné téměř pořád, blila jsem v noci, ve dne, venku v práci prostě všude. Ted už jen občas.

Pajka tak ty kopanečky já měla před tím, ted nevím. co to bylo,ale přesně jak říkáš jako pohyb střev. Ted už ne. Ale zase mi dr říkala, že už je daleko a ještě otočená do mě.Tak nevím.No snad je všechno v pořádku.

galen
12. máj 2010

Na to, že holčička, měla to být Ester, není v pořádku se přišlo až v 19 týdnu. Po triple testech. Jinak se vše jevilo o.k. Bohužel.

gabikri
12. máj 2010

Holky díky 😉 Podle CARu mám testovat až 17tý den a pak do tří dnů se objednat na krev. Se asi zcvoknu do té doby 😖

galen : to je mi líto s Esterkou........... 😔

pets : ale tys tam měla ten stín daleko dříve, ne?? 😉

gejbule1
12. máj 2010

Ahoj holky,pravidelně vás čtu ale nemám pořádně co psát.U mě nic nového.Jsem pořád nastydlá tak se léčím a tenhle měsíc bych snad poprvé chtěla aby mi to snažení nevyšlo,kvůli tomu nachlazení.
gabi předtím jsi měla úplně bílo ne?Tak jak tam jsou třeba i slabé je to hodně nadějné.
galen Taky mě postihlo co tebe i když o něco dříve 13tt.Byla jsi na plodovce?jdi do toho ještě jednou když o tom takhle přemýšlíš tak by tě to později mohlo mrzet až už to nepůjde.A otěhotněla jsi přirozeně?
anka držím palce u doktora 🙂

ankava
12. máj 2010

gabriki... jestli tam ten stíneček je, tak to je pořád naděje 🙂
normálně si dojdi na polikliniku do laboratoře, oni ti za pár kaček tu krev odeberou. Hodně holek, co měly jít na krev do CARu takhle pozdě si to takhle zařídilo.

já jsem se dokopala a došla na ten nákup... cestou domů jsem si musela v lesíku odložit... ještě že nikdo nešel, by si mysleli, že jsem nalitá....

galen
12. máj 2010

jj Gejbi, otěhotněla jsem přirozeně.. teď je to ale jinak, manžel už nechce 😠 , tak to respektuji....na plodovku jsem byla hned po triple testech, bylo to všechno špatně, a tak v 19. týdnu přišlo ukončení.... rozhodli jsme se tak. A tak si říkám, že třeba přijde zázrak a bude to znovu, hrozně moc bych chtěla.

ankava
12. máj 2010

galen, třeba se vám ještě zadaří, teď třeba manžel nechce a za pár měsíců změní názor. A ty dvě dětičky máte spolu? já nevím, jestlis to už nepsala. jestli jo, tak se omlouvám.

galen
12. máj 2010

jj kluky máme spolu, nepsala jsem to tady.

pajka00
13. máj 2010

dobré ranko...Galen tak to mě mrzí, ale třeba si to manžel rozmyslí. Asi už nechce zažít zase zklamání, oni chlapi celkově všechno berou jinak než my.....Ženská se otřepe a jede dál, chlap to moc řeší. I když normální život řešíme komplikovaněji spíš my, v tomto jsou chlapi na tom hůř. Tak snad to snad dopadne podle tvých představ.

aja37
13. máj 2010

Ahojte baby. Tak som dnes rano bola na prvej konzultacii v Iscare a musim povedat, ze pohoda neuveritelna. Aj doktorka, aj sestricky. Fakt boli zlate. Vsetko mi do podrobna vysvetlovali (aj ked nebolo treba, kedze ja ma za sebou 6IVF) a doktorka bola ochotna sa so mnou rozpravat a preberat nas problem zhora, zdola ... fakt dobre. No ale co som sa vas chcela spytat .... stalo sa vam uz, ze by vam pocas stimulacie znizovali davky hormonov? Ze by ste napr. zacinali s Gonalom alebo s Manopurom (to je jedno) na 225 a po 5dnoch by vam znizili davku na 180? Mne totizto doktorka povedala, ze take stimulacie, ako som mala do teraz este nevidela a ze problem, ze sme za posledne 4 razy neziskali vhodne vajicka je v tom, ze mi znizovali davky hormomov. Ze ona nerozumie tomu, preco mi to robili. Ake davky stimulantov ste mali vy?

gabikri
13. máj 2010

aja : já Ti neporadím, já měla při obou IVF dávky 375 a stejně to nepomohlo 😒

pajka00
13. máj 2010

ahoj Aja, mně dávky nesnižovali, já jsem měla menopur 250 celou dobu. Je fajn, že máš dobré doktorky a sestry, které jsou ochotné všechno vysvětlit🙂

ankava
13. máj 2010

aja, já měla první dva dny 5 ampulek menopuru a pak další dny až do konce 4 ampulky... Koli to bylo to nevím.Ten rozpis jsem dostala hned na začátku.
někde jsem četla, že podle ultrazvuku je možné dávky zvýšit nebo snížit, ale snižují asi jen v případě, že by folíci nepřirozeně rychle rostly.....
uvidíš, že teď to vyjde 🙂

zulik
13. máj 2010

Aja, já měla při 1.IVF dávky snižovaný, protože jsem moc reagovala. Měla jsem pak 18 vajíček, z toho 12 dobrých. Myslím, že se to stává.
Všem hezký den, i když při pohledu z okna to nevypadá 😒

aja37
13. máj 2010

Zulik, to mas pravdu. Doktorka mi vravela, ze tym babam, ktorych hrozi hyperstimulak, tak tym davky znizuju. Ja som ale hyperstimulak nikdy nemala. Doktorka mi totizto vravela, ze kazde znizenie davky znamena cca 1 az 2 vajicka prec. Pri hyperstimulaku, ked ti narasta 20-30 vajicok strata 2-4 vajicok nevadi, naopak, asi je aj prospesna. V mojom pripade sa tie pocty folikulov pohybovali iba okolo 5ks. Takze v tomto pripade to zrejme vadi. Vies, za posledne 4 IVF mi vzdy znizili davku, pretoze uz hned pri prvej kontrole (po 5dnoch pichania) som mala relativne velke folikuly. Cca 16mm. A tak chceli natiahnut cas. No a ani pri jednom z tych IVF neboli odobrane vhodne vajicka. MOzno mi ich hold mali odobrat skor a nie cakat az na nejaky 13den. Ach jo. Neviem, kde je pravda.

marrad
13. máj 2010

presne ako pises, nad tym ja furt rozmyslam.
napriklad ja som pri IUI prisla 10 dc na ultrazvuk a mala som prirodzene 19 mm folik, co je dost velky, no a na druhy den som isla na IUI bez pregnylu....
no na druhy den mi uz ULTR nerobil... takze totplane naslepo....

aja37
13. máj 2010

No ja neviem baby, ale prvykrat sa mi stalo, ze by doktor / ka povedala tak otvorene nieco negativne na predchadzajuceho doktora. Vzdy sa snazia zachovavat dekorum. V tomto pripade ale pani doktorka vyslovene povedala: "Ja som v soku. Ja som taketo stimúlacie este nevidela (btw, mala tak cca 45-50rokov). Pre vas su taketo stimulavie absolutne nevhodne." Vysvetlila mi, kedy sa to znizovanie davok robi a kedy nie atd, atd. A dokonca mi povedala, ze kludne mozem ist jedno IVF za druhym. No teda, nie 10krat za sebou, ale napr. 3pokusy by asi sli. Pokial nemam dlhy protokol a nemam hyperstimulak a moja psychika to dovoli, tak ze oni nutne necakaju mesiac alebo dva alebo aj tri na dalsie stimulovanie. Vraj ked je telo nabudene hormonmy, tak to treba vyuzit.

marrad
13. máj 2010

ano toto mi tiez povedal lekar, ze cakat sa nemusi.....

aja37
13. máj 2010

Marrad, IUI a bez pregnylu? To mi prijde divne. Ja ked som mala IUI, tak mi vzdy pichli pregnyl, ale presne vedeli, kedy tam maju dat tie spermosky. Ja pravda, ze v samozny den IUI uz ani mne nerobili ULRT. Proste folikul rastol a rastol a ked sa im zdalo, ze je to uz ok, tak mi pichli vecer pichli pregnyl a o 36hodin som sa mala dostavit na IUI. Ved takto ti ten tvoj folikul mohol v tebe rast este kludne 1 alebo aj 2dni a tie spermosky, co ti dali tam dali nadarmo. Ja pravda, ze oni v tele zeny vydrzia urcitu dobu, ale neviem teda.

ankava
13. máj 2010

aja, já měla folíky po sedmi dnech taky hodně veliké (18mm) a málo (jenom 2), nakonec mi stimulaci podrželi až do 11. dne kvůli sliznici. Asi je to u každé jinak a rozhodnout musí zkušenej doktror. Musíš věřit, že teď ti ten koktejl tak namíchají, že to vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre