Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
24. máj 2010

Aja super...to jsou skvělé zprávy....tak držím moc palce, aby i dál folíky rostly a byly plné a mohli udělat oPU!!!🙂
Pohyby cítím každý den...někdy se nacpe na jednu stranu a až to bolí, jak mě to tam tlačí....tak mu domlouvám, že nemá rozum, že mě to bolí a snažím se hýbat, aby se pohnul jinam🙂Jinak kopká tak 2x denně má vždycky ráno a večer období, kdy se ozývá🙂Tak jsem ráda,že je takový čepera a uvidíme, jak mu to půjde dál.)Já teda říkám pořád on, ale vůbec nevím, jestli je to ho lka nebo kluk-spíš to beru jako ten plod🙂)

ankava
24. máj 2010

pajka a tom velkém UTZ, by mohlo být poznat, jestli holka nebo kluk? necháte si to říct??

pajka00
24. máj 2010

Tak určitě to poznat bude, ale já to vědět nechci🙂přítel ano, ale já ne....a říkala jsem, jestli náhodou to zjistíme, tak běda jak to někomu řekneš 😀 Jenže on to asi nevydrží, a vyprdolí to....Mně je úplně jedno jestli to bude kluk nebo holka....ale on jako většina chlapů chce samozřejmě kluka. Já jsem to nechtěla vědět ani při předchozích těhu a je to krásné překvápko na porodním sále i pro mě🙂

ankava
24. máj 2010

pajka, tak to jsi jedna z mála.. to je paráda. Já bych asi taky raději nic nevěděla. Ale mě ta plodovka asi fakt nemine, takže se obávám, že když bude jasný, co to je, že nevydržím a nechám si to říct. Ale v každým případě máš můj obdiv. 🙂

pajka00
24. máj 2010

Ano, vím, že většina to vědět chce, ale já jsem sice zvědavá samozřejmě, ale protože jsem zažila už 2 porody a vím, jaké je to super překvapení, když ti řeknou je to kluk nebo holčička-paráda🙂Takže bych se o to nerada připravila-když je to naposled 😀 Ono to má svoje výhody, když víš pohlaví dopředu.....ale kašlu na to....ze začátku máme neutrální barvy a pak se to přizpůsobí. Stejně holčička nosila po bráchovi modré věci....tak to bylo stejně jedno, jestli bych to věděla nebo ne. Pokud ti budou dělat plodovku....mimochodem proč by ti ji měli dělat, pokud bude všechno v pořádku?- tak to vědět určitě budeš🙂

danielax
24. máj 2010

Ahojky berušky, dlouho jsem tu nebyla. Musela jsem se maličko pryč od IVF, těhulení atd....Prostě hodit se do klidu. Koukám, že jste všechny v pořádku- to je moc dobře 😉 U nás nic nového.

ankava
24. máj 2010

no ještě nevím jestli budou nebo ne, ale doktor se tak tvářil, že asi automaticky ano. Raději s tím počítám. I když když to bude vše OK, tak se možná budu bránit. To je ale pro mě ještě daleko.
S oblečením je mi to taky fuk, my stejně skoro všechno podědíme... takže jestli holka nebo kluk 🙂 Rodit budu v prosinci... zavinovačka je vždycky bílá.... a stejně bude dítě ve fusaku, tak jaký pak barvy, že jo. 🙂

danielax
24. máj 2010

aja.... ten doktor Daniel Sch... je z Pronatalu z Teplic- dělal mi ET a říkal že tam končí. Byl velice příjemný, všechno vysvětlil, byl v poho. Celkem takový vtipálek 😉

aja37
24. máj 2010

Presne tak Danielax. Mas pravdu. Bol zlaty. Tak dufam, ze ostane v Iscare v Prahe 😉

misulle2
24. máj 2010

Aja a kdy jsi byla na IVF?

aja37
24. máj 2010

Misulle, podla toho, ktore moje IVF myslis. Ja ich mam za sebou uz 6 😀 To posledne 6IVF som mala teraz koncom 4/2010. 5IVF bolo v 11/2009, 4IVF v 9/2009, 3IVF v 7/2009, 2IVF v 3/2009, 1IVF v 9/2009 a v 10 a 11/2009 som mala este KET. A predtym este 2krat IUI a to vsetko bez uspechu.

aja37
24. máj 2010

Ale on sa dostavi ten uspech .... 😉 😀 😀 ... musi 😀

misulle2
24. máj 2010

Aja, to koukám......já byla ted v dubnu na prvním a chystám se na druhé. Vůbec se netěším na to píchání injekcí. Nevím ještě jak je to s hormonama, měla jsem dost vysoké dávky. Bůhví jaké bude FSH po tom všem. Zajímavé, že po odebrání folíků jsem měla za 2 dny ještě 4 kolem 15mm. Tak si říkám, jestli to neodebrali moc brzo.
S tím, že máš tolik pokusů si nic nedělej, doktor mi řekl, že známým se to podařilo na 11 pokus. To bych nikdy nezvládla.

awalancha3
25. máj 2010

mne sa to s doki tak nejako skomplikovalo........... chodila som k jednej doki..... okolo 9 tt ma dala terminy kedy mam prist na jeden odber a potom na druhy, ze si mam zaobstarat NT UZV a objednat sa na genetiku........ klasika....... lenže moj mm, bol aktivny a oslovil MUDr. F e r i a n c a (zbožnujem mm, ako sa o mna stara) a tak som k nemu isla 04.05. to bolo, akoze na konzultáciu a ten hovorí, že ked ma ma odrodit, tak ma chce mat vo svojej starostlivosti, ze on urobi NT aj amniocentezu osobne, ale ze uz nemam chodit k tamtej doki co som chodila......... som sa ho pytala ze co s tymi naplanovanymi odbermi na triple testy, a on, ze sa o nic nemam starat a prist s močom 25.5.- teda dnes..... tak som nebola na tych prvych odberoch co mali byt v 1 trimestri........teda bola, ale nie na tych pre triple....... teraz mam taky blby pocit, že som niečo zanedbala .......
..na druhej strane....... hadam NT + amnio + velky UZV v 2 trimestri nahradia triple testy.......
.....na NT mi vyslo 10 +5, dlzka plodu 3,78 cm, NT 0,10 cm, NB poz.......nič viac tam nebolo........... 😒

pajka00
25. máj 2010

Awa mně dělali velký UTZ ve 13 týdnu a brali tam zrovna i krev....takže porovnali výsledky krve s UTZ....Tripl testy se berou až v 16.týdnu....takže jsi určitě nic nezanedbala.🙂Je fajn, když máš doktora, který se ti o všechno postará.

janettka
25. máj 2010

ahojky holky po dlouhé době na vás koukám,vidím spoustu novinek,tak jen doufám,že se všem daří dobře!!!

aja37
25. máj 2010

Misulle, to zvladnes. Ja som na zaciatku niektore injekcie aj preplakala a teraz si uz pripadam ako prebornik 😅 Ja skor zacinam mat dost tych neustalych neuspechov. Zacinam si pripadat jak nejaky pokusny kralik, alebo nejaky technicky pokus, alebo co. Same laboratoria, prepichnutia atd, atd. Tak nejak mam toho dost. Clovek by mal mat aspon ciastocny uspech. Inak sa zblazni. Ved jedine, co som tym ziskala je par kilo navyse, par nalad pod psa a vypocitane dni sexu. No parada 😀

janettka
25. máj 2010

aja ten samý pocit jsem měla v prosinci i já a museli jsme toho nechat...bylo mi zle z pohledu na mě kolik kilo jsem přibrala,sex mě nebavil a asi nejen mě,s manželem jsme se hádali,já měla pocit,že in nechápe mě a on zas,že já jeho....

aja37
25. máj 2010

Janettka, ani nevies, ako z duse mi rozpravas. Obdivujem baby, co toto vydrzia 7 alebo aj 10 rokov, alebo napr. 11 pokusov. Ja mam za sebou 6 a mam toho dost. Uz aby sa zadarilo. A vaha? Ty brdo ... mam plnu skrinu veci, a skoro do nicoho sa nezmestim. A na prd je to, ze sa blizi leto. To uz pod kabat alebo sveter/sako nic neschovam. 😖

janettka
25. máj 2010

no já jsem byla úplně hotová z toho jak vypadám,nikdy jsem nebyla hubená,ale ta pravá slovanská holka,vzrůstem nic moc ale štíhlý pas,zadek a silnější nohy a teď to bylo úděsné...podařilo se mi shodit 10 kg,ale pořád to není ono.a léto se blíží

aja37
25. máj 2010

No, ja som asi tak 2 roky dozadu mala 52kg. Teraz sa na nohavice, ktore som vtedy nosila mozem iba pozerat 😔 vytiahnem ich asi tak po kolena 😀 😀 😀 Ach jo. Prosim ta a ako sa ti podarilo zhodit 10kg? To by mi stacilooooo. Ja som uz premyslala nad vsetkym moznym, ale nechcem nic jest (tabletky), nikdy nevies, co na teba ako vplyva. Cvicit sa snazim, ale nie vzdy sa mi chce 😀 😀

janettka
25. máj 2010

aja hlavně už jsem přestala jíst všechny ty hormony,pak jsem začala jíst každé 2hod maličkost a vypiju 2,5l vody denně.Snažím se nejíst nic sladkého,ne vždy se mi to teda povede...no ale pokud se snažíš o miminko tak to nejde dodržovat,tam ty hormony do sebe láduješ...

corasone
25. máj 2010

awalancha3 preco musis ist na amniocentezu? vysli ti geneticke testy zle?

awalancha3
25. máj 2010

corasone................ hm, genetiku sme nerobili, ja si myslim, ze je vsetko ok, aj doki si to mysli, ale mam 40 rokov a nechcem nic zanedbat, ze amnio by sa mala robit, tak teda nech ju urobia... bojim sa bolesti , bojim sa vysledkov a bojim sa nasledkov.... ale idem do toho....... ziadny tripl amnio nenahradi..... jediny dovod je moj vek...... 😒 no, som uz stara, co narobim 😠

ankava
25. máj 2010

ahoj holky... já to mám úplně obráceně, celá léta jsem se pořád hlídala, abych neměla kilo navíc (já byla do dvaceti taky taková krev a mlíko a pak jsem hodně zhubla a už jsem to nechtěla pustit). Hodně jsem sportovala, takže docela hodně svalíků a ne moc tuku.
Takže jsem sice nikdy nebyla spokojená, ale šlo to. No a pak mi po druhé revizi paní doktorka řekla, že jsem na svůj věk hubená a že bych měla trochu nabrat. No a co se stalo? Začala jsem brát hormony pořádně jíst a prd... váha šla ještě dolů. Ani po stimulce nic. Teď už je mi šestý týden blbě a pořád jsem nic. Ale naštěstí už jsem ani nic neshodila. Takže startuju těhotenství někde okolo 50 kil.
Jinak co se týče toho hubnutí, tak opravdu to chce jíst pravidelně, málo a vyvarovat se sladkého a tučných jídel a sladkého pití. Pak to jde. A pohyb. pokud nejste moc zvyklé sportovat, tak doporučuji hodně chodit. 🙂 🙂

aja37
25. máj 2010

Hm, rozumiem ... ja cvicim, nejem tucne, ALE sladkostiam odolavam len velmi, velmi tazko. Raz som to skusila, nejest sladkosti (jogurty ano, ale nie cokolady, zmrzlinu a tak). Vydrzala som 2 tyzdne a potom som cestou do prace ZOZRALA celu tmavu cokoladu. Inak, ako ZOZRALA sa to nazvat ani neda. 😀 😀 😀

ankava
25. máj 2010

aja, já jednu dobu měla závislost na gumové medvídky, kyselé žížalky a podobnou havěť. To jsem taky byla schopná místo oběda stláskat celej pytlík. Naštěstí na čokoládu a dorty jsem nikdy moc nebyla, spíš na domácí koláče a tu gumu 🙂
Teď nemám chuť na nic a ze sladkého se mi dělá ještě hůř než normálně. jogurt si míchám napůl s bílým a k snídani jím jedině chleba nebo rohlík. Já sice pořád peču, protože přítel to rád, ale vůbec se toho nedotknu.

Baby, dneska je mi zase super šoufl.

ankava
25. máj 2010

a aja...s váhou je to úplně stejné jako s tou naší touhou po miminách. Čím víc se chce, tím hůř to jde. Psychika je sviňa a bohužel je to hnusná pravda.

corasone
25. máj 2010

awalancha3 ja som tiez bola na amnio, ked som otehotnela mala som po 35ke, ale mne vysli geneticke dost blbo, no stale to nema nic s babatkom. poviem ti zakrok samotny je rychly, robia to sonom, nemas sa coho bat a uz vobec nie o dieta, vsetko je to v hlave, ja som bola aj hospitalizovana prave koli tomu ze som to nezvladla psycho...drzim ti palceky aby vsetko dobre dopadlo. inac som pocula o Dr Cunderlikovi z BA ze robi podrobny ultrazvuk prave ak nechces amnio.

danielax
25. máj 2010

Ahoj holky, tak jsem si udržovala maličko, maliličkou naději- měla jsem 9 dní zpoždění.... říkala jsem si třeba....??? Ale zase nic- mrcha přišla ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre