Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gejbule1
18. júl 2010

@skifarka písnu ti do IP je to dlouhé povídání 🙂

pet.s
19. júl 2010

skifarka..no vítej mezi námi, tak snad tě nakazíme těhu bacily. 😉
gejby ahojky a pusu modroočce 😀
Holky já měla včera nějakou výkonnou. Nalakovala jsem parkety a umyla okna v nové části bytečku. Skončila jsem večer v 23 hod,ale už jen drobnosti a můžeme se začít stěhovat.
Ted tam jdu ještě přelakovat další vrstvou a namontovat topení.Dovytřít novou dlažbu a můžou začít mrskat nábytek.
Holky nemáte někdo vertikální žaluzie a přes ně záclony? Jak to máte řešené nahoře?

ankava
19. júl 2010

Skifarka, taky tě tu vítám a moc držím pěstičky, aby se příště zadařilo 🙂

pet.s ty jsi fakt ďábel... já jsem pořád tak podělaná, aby si někde něco neuskřípla, že toho moc nenadělám... ale co, příští rok si to vynahradím.

Gejbule moc tě zdravím 🙂 🙂

My teď asi na pár dnů vypadneme do přírody. Doufám, že po tom amniu už nebudu mít žádné komplikace. Ve čtvrtek jdu na kontrolu a příští týden na velký UTZ. Taky doufám, že ty moje pocity, že už cítím pohyby, konečně nabydou jistoty. Zatím se jen dohaduju, že to pohyby jsou 🙂
Na jméně jsme se zatím nedohodli. Ale ještě je čas 🙂

hanula11
19. júl 2010

Ahoj @skifarka 🙂 Třeba se brzy ještě zadaří 😵
Paji, mně to bylo taky jedno, co budeme mít, ale říct jsem si to nechala, abych byla poprvé v obraze a věděla do čeho jdu 😉 🙂
Ankavo, gratuluji k výsledkům na Dawna, určitě i zbytek bude OK 😵
Pets, ty se trochu šetři 😠 😉 😵
Tak se nám tu včera ochladilo. Příjemná změna, malá konečně trochu líp spí.
Jen jsem chtěla zrovna zítra přeprat kabátek, co jsem prodala a jako naschvál sluníčko nikde 😝 😅 a do toho nám odešel řemen na pračce. Tak se svetýrek suší na šňůře až dnes, balíček holt odejde zítra 😀 Jen máchat v ruce to povlečení se mi vůbec nechce. Třeba tatin pračku navečer zprovozní nebo už budu mít na máchání víc energie.
Gejbi, ahoooj 😵
a ať vám snahy vychází 😵

hanula11
19. júl 2010

Včera jsem chtěla dát do kupy ten svetřík 😔 😀

gejbule1
19. júl 2010

Ahoj holky,moc zdravím 🙂 tak jsem dnes byla u astrologa 🙂 .Jen se na mě koukl a řekl asi 3věci co mě trápí a měla bych je léčit./únava,záda,tl.střevo/.Taky mi řekl že mám na pravém vaječníku cystu.Což vím.A prý potrácím kvůli tlistému střevu.Prý jak začne růst děloha mi uskřipne přívod k miminku a to pak zamlkne.Toto je zdarma ale samozřejmě že jsem si koupila vit a sirup co mi doporučil.Nechala jsem tam zase přes 500Kč.Ale co když to pomůže.
Jo a mám 3x denně dělat svíčku 3minuty 🙂 .Už prý znova nepotratím.Tak jsem zvědavá.
@pet.s ty jsi číslo,tvůj elám bych potřebovala alespoň občas půjčit a to si taky maslím že nejsem líná.
@ankava moc ti držím palce u velkého UTZ 🙂 .Už jsi tak daleko.Já chci takýýýýýýýýýýýý 😀 .
@hanula11 Adélka už je kus ženský 🙂 Už se snaží stoupat?

hanula11
19. júl 2010

Gejbi, stoupáme 😉, leze na všechny strany, kde to jde, tak honem na kolena a do stoje 🙂

skifarka
19. júl 2010

Ahoj holky, tak jsem si dnes byla ukončit PN. A v mezidobí, než bude výsledek genetiky/ 2 měsíce/ a histologie/ 3 týdny/ , se nechám objednat na imunobiologické vyšetření v ÚPMD v Podolí/ dlouhé čekací lhůty/. Třeba to mnohé napoví.
Gejbule, jukni na IP, omlouvám se, za ten dlouhý "elaborát". Když se do toho dám, nevím, kdy přestat 🙂 . Nemá ten astrolog, náhodou Astrolog. apatyku na Smíchově?
Ankavo, díky. To jsi asi šťastná, jak blecha , 😀, držím palečky.
Pets, ty jsi ale žena činu. Já mám také v těhotenství nejvíc sil na rozdávání.. Ale na tebe fakt asi nemám. Ale nepřežeň to!
Hanulo, to je holčička, čilá a šikovná. Zkušenost mám jenom s kluky, ty jsou pomalejší.

gejbule1
20. júl 2010

@skifarka jo jo je to na Smíchově.Je tam Havelka a Kulovaný ale k němu se musíš objednat a já chtěla hned.Co tobě řekl?

awalancha3
20. júl 2010

mali ste niektora bielkovinu v moči počas tehu?

gejbule1
20. júl 2010

awal já ano a nic to není ani mi stím nic nedělali.Další kontrolu jsem to měla v pořádku.

hadonoshka
20. júl 2010

ahojky awal, já jsem ji měla ve druhé polovině těhu, diagnóza preeklampsie, porod vyvolaný ve 38tt kvůli zhoršení stavu, hrozí smrt, jinak nic.

awalancha3
20. júl 2010

ach jo.................. za 3 tyzdne idem na kontrolu, tak nech mi to zmeraju, ja mam tlak skoro vzdy okolo 135/85 až 140/90 este pred tehu, no a teraz mamvam ked som tehu 140/90, doteraz som mala moč v poriadku, dnes mi nasli slabu bielkovinu, obavam sa preeklampsie............... som len 22tt a tak som dosť z toho zufala...........

...inak je malinka ok, ma 388g, organy podla morfo UZV su v poriadku aj velkost aj srdce, vsetko, ale aj tak sa velmi bojim........................

gejbule1
20. júl 2010

@awalancha3 nemusí to znamenat hned něco tak strašného.Jak píšu měla jsem ji taky zvýšenou a pak mi to zmizelo.Hlavně se nestresuj .Kdyby se jim to tolik nezdálo nezvali by tě až za 3týdny.Možná bych ještě našla odkazy kde jsem o tom sháněla informace.Jestli budeš chtít.

nejka41
20. júl 2010

ahoj žienky! Všetky vás zdravím 🙂 a tebe awal držím prsty.... ja mám po menzes a tak ďalšiu šancu. (presne pred rokom sa to podarilo a ešte aj menzes som dostala na deň presne ako minulý rok) asi sa až priveľmi sledujem.zajtra idem k dr.uvidíme čo mi povie.asi keď som mala asi 20 tak mi veštila cigánka že prvé potratím ale že budem mať ešte 2. Keby sa tak podarilo aspoň jedno.

hadonoshka
20. júl 2010

no jasně gejbule, nemusí to znamenat něco tak strašného, ale myslím že je lepší se sledovat a neohrozit dítě ani sebe, než se chlácholit že to nic není a pak se divit. Já jsem ani nepotřebovala vysoký tlak k téhle diagnóze. A jak potom lítali. Kontrola na UTZ a za hodinu vyvolání porodu. Přitom můj gyndař podle papírku z moči tvrdil že je všechno ok a mně plavaly v záchodě bílý cucky v moči. Ještě že jsem se nechala převelet ve 37tt do porodnice na kontroly.
Tady je nějaké povídání http://www.euromedicina.cz/cze/clanky/detail/134/

Jinak ono to trvá než se to rozjede, teď se to může jen hlásit a zlobit by to mohlo až tak po 30tt. Ztěžka se dýchá, občas se motá hlava, vteřinové ztráty vědomí, bílkoviny v moči a otoky. Vysoký váhový přírustek. I dítěte. Malý měl ve 38tt 3930g.
Prý trochu pomáhá pít Magnézii, jinak na to nic nemají. Jen to sledují. Awal neboj, nejhorší je to ke konci a to oni pohlídají pokud by to bylo fakt ono. Teď se nenervuj, ale kontroluj.

Jinak já jsem 8DC a stále krvácím, super a to jsem ještě 2 dny před MS špinila. To jsou ty pitomý cysty. Doufám, že potvory praskly.

pet.s
20. júl 2010

ahojky holky, tak já druhá nesu blbé zprávy, mám vysoké průtoky v pupečníku, nevysvětlili mi co to znamená. V pátek znovu na kontrolu. ☹
Malá má 1,093kg, celá je trochu pod míru,ale nohy má dlouhé. Prostě bude to Zuzanaaaa s dlouhýma nohamaa 😉
Nevíte, co to může znamenat?

gejbule1
20. júl 2010

Myslím si že každá se hlídáme a připadá mi takové strašení s nejhorším koncem zbytečné 😒 .
@pet.s to ti zjistili na UTZ?Řekli ti k tomu něco?Já s tím nemám žádné zkušenosti.Tak jen držím palce,jsou to prostě nervy až do konce.

pet.s
20. júl 2010

@gejbule1 no na UZ.Neřekli nic.Sestřička nevěděla, jen mě řekla, že mi to neumí vysvětlit.A dr než jsem se oblíkla byl pryč. Asi měl srajdu 😀 vystřelil jak minomet hned po vyšetření 😀 .
Nechci se strašit. V pátek uvidím. Malá kope, tak snad vše Ok.

hadonoshka
20. júl 2010

pet.s to bude dobrý, s tím sice zkušenost nemám, ale malá už je za kritickou hranicí, tak už tě pohlídají a bude to ok.

gejbule bílkoviny jsou vážná věc, awal se ptala, já mám na rozdíl od tebe zkušenost, tak předávám dál, to není strašení to je fakt. Na strašení si vzpomeň až mi budeš zase jako minule předpovídat potrat podle příznaků.
Ale dost, nebudeme to tu holkám otravovat, mají svých starostí dost.

skifarka
21. júl 2010

Ahoj holky, gejbule, popravdě už ani nevím, co mně tehdy astrolog řekl, už je to nějakých 5 let. Odp. Ti písnu na IP.
Awalanch, s vysokým tlakem zkušenost nemám. Také si myslím, kdyby u tebe byl akutní problém a nelíbilo se jim to, tak by doktoři začli konat. Vím, že se to lehce řekne, ale zatím bych se nenervovala. Mám opačný problém, mívám tlak i 80/40, což nese sebou taky jistý úskalí. V každým případě držím palečky. Dej vědět.
Pets, když já měla kluky, tak se takováto vyšetř. ani zdaleka nedělaly. Takže nevím, co vysoké průtoky znamenají?
Ale domnívám se, že holčička už má váhu, která není riziková. Tfuj, tfuj. Napiš.

marci65
21. júl 2010

Hezký večer,Hadonoshko i když je bílkovina v moči v těhotenství problém, strašit Awalanchu hned smrtí bylo přehnané.. 🙄 Chtěla uklidnit a ne vystrašit! Šlo to napsat šetrněji. Ona sama psala, že nález je slabá bílkovina(zřejmě jeden +) a kontrola za 3 týdny. Kdyby byl stav vážný, ležela už by dávno v nemocnici. Awalancho, držím palce, ať to tak není!! Jestli máš tlak stabilní 140/90 určitě se teď nejedná o preeklampsii! Jak psala Gejb, příští kontrolu už žádnou bílkovinu v moči mít nemusíš a když ano(a víc), budou Tě určitě víc hlídat a léčit. Mrkni tady třetí článek: http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro... Zdraví Vás všechny také čtyřicátnička Marcela

pajinka111
22. júl 2010

Ahojky holky..
tak dnes na UTZ ,byl vidět gestační váček,zatím bez srdeční akce,ale jsem teprve 5+2,tak je ještě brzo ,kontrola 29.7 😉
Awal-bude to v pořádku neboj!!!hlavně se ničím nestresuj a bud v klidu 😉
tady se máme vzájemně podpořit a podržet,né vystrašit 😉

gejbule1
22. júl 2010

Ahoj holky,
marci 🙂
pajinka strašně moc gratuluju,to je super 🙂 ještě je čas,příště už srdíčko bude.

skifarka
23. júl 2010

Ahoj holky, tak už je konečně snesitelné počasí.
Pajinko- to je výborná zpráva 🙂 . Teď je ještě brzo, na srdíčko. Ale příští týden už by mohlo být. Já jsem byla poprvé na UZV v 6+5 a AS už byla. Takže žádné nervy, určitě bude " tlouct, jak o život".

ankava
23. júl 2010

Ahoj, byla jsem chvilku na chatě a teď jsem ráda, že se trochu ochladilo.
U mě celkem nic nového, včera jsem byla na kontrole, malé tluče srdíčko a já mám čípek v pohodě. Víc se mnou doktor neřešil. Příští týden jdu na velký UTZ a taky by měly být konečné výsledky z amnia. Tak snad to bude v pohodě.
S pohybama jsem na tom tak, že něco cítím, ale pořád si nejsem jistá. Vypadá to, že budu asi v nejistotě až do porodu 😀 😀

pajinko, moc držím pěstičky, ať je za týden srdíčko... to bude paráda, další těhulka tady 🙂

pet.s neboj, oni si tě pohlídaj a malá už je nadkilová, tak to má všechno vyhrané 🙂 🙂 🙂 kdyby to bylo něco superblbého, tak by si hned mazala do nemocnice.
Taky držím pěstičky 🙂

awa.. oni ti ten tlak s močí pohlídají, a jak někdo nahoře psal, nemohlo to být nic strašného, když tě pozvali až za tři týdny 🙂

gejb... půjdeš k nějakému klasickému doktorovi, aby se podíval na ta střeva??

gejbule1
23. júl 2010

anka 🙂 Ahoj,je vidět že jsi v pohodě a užíváš si to a to je dobře 🙂
taky jedeme zítra na týden pryč z města.Hlavně ta změna a že budeme všichni pohromadě tak se moc těším 😀 .
nikam už nepůjdu jsem otrávená z doktorů i z léčitelů.Budu se snažit si to upravit sama jídlem.teď čekám na mršku a pouštím se do dalšího kola snažení.Doufám že už do posledního a úspěšného.

awalancha3
24. júl 2010

dakujem za názory a za povzbudenie................. mm mi kupil presne tie pasiky co maju u dokiho na testovanie bielkovin, cukru, Ph, krvi a cojaviem čoho ešte v moči.......................asi 6 políčok tam je, tak to kazdy den ocikávam a tie bielkoviny tam su ( a mali ste pravdu, ked som si pozrela v tehupreukaze, tak tam bolo napisane, že bielkoviny a jeden križik k tomu)..... ale je to tak na pol krížika niečo medzi normálom a prvým krížikom, že vraj ked je velmi teplo tak zvykne byt malinko zvysena bielkovina, opuchy nemám len vcera a predvcerom, ale to som cely den v tych horucavach saskovala v robote- klimu tam nemáme......... medzi 5 a 6. mesiacom, mi poskočilo brucho, ale nepribrala som, naopak schudla som 1,5 kg. To bude tymi horucavami, že človek ani len na tu cokoladu nema chut, doma mavam rano tlak 120/75 a vecer 140/90, pocas dna to je niekde medzi tym. Budem sa snazit dostat malinku cez hranicu 1000 gramov a potom uz bude kazdy den len k dobru. Napodiv sa citim velmi dobre, až mi je to blbe povedat, len tie horucavy ma nicili, ale to asi aj netehotne zeny tym trpeli, inak, mi je ozaj dobre, mala kopka skoro stale, podla clankov na netet ma dobru hmotnost, podla morfo UZV je oproti povodnym vypoctom spat o 5 dni, co nie je take strasne, dufam (povodne TP 26.11. a podla morfoUZV 2.12.) Doki sa vyjadril, že je všetko podla merani v najlepsom poriadku, no, ale som zistila, že Ph moču sa mi nejako zhoršilo.... o 2 krížiky, čo má zase toto sakra znamenať... nechápem...............

awalancha3
24. júl 2010

no...som si prečítala o Ph moču a nie som na tom tak zle......... farba zelena, čo sa mi ukazuje na lakmusovom pružku je v hodnote 7 a to je tak akurát, zistujem, ze doteraz som bola vlastne s Ph 5,0 prekyslená... no je pravda, že vyše mesiaca jem len ovocie, zeleninu a pijem mineralky slabo perlive- lebo mi nechutilo jesť, že by to ta strava až tak ovplyvnila? no, popytam sa ja dokiho....

pet.s
25. júl 2010

@awalancha3- neboj to je v pohodě Já mám tlak vyšší než ty a taky v pohodě. Naše malá je taky asi o 5 dní pozdější.lepší než kdyby byly veliké. Jsou to holt holčičky.
@ankava - jsem ráda, že mě budou ty pupečníkové růtoky víc hlídat. Raději víc než méně. V pátek bylo vše OK a jedeme zase v úterý.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre