Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

martulle
12. okt 2010

holky nebojte se,taky jsem z toho měla strach,četla jsem o tom samé strašidelné věci,ale holky tady mě dost podpořili a pomohli.Byla jsem na tom s manželem,takže mě držel celou dobu za ruku,ale jedna paní tam byla s maminkou,záleží na vás,jestli u toho někoho chcete.Byli jsme v Brně na veveří a tam to šlo jak na běžícím pásu.Na velké obrazovce jsme viděli jehlu,jak projíždí do bříška,ale nebolí to,jen to byl takový trošku tlak a šlo to rychle.Potom jsem tam asi 2 minutky ležela,vyfásli jsme tubu s magnézkem a jeli jsme domu.Doma jsem hodně odpočívala a pila magnézku se šumákem.Měli jsme to taky kvuli věku a kvuli ket.Přeju vám,at vám to dobře dopadne a nebojte se,hlavně se nestresovat...

teckovanaorchidej
12. okt 2010

@mnamko
@martulle taky se bojím, ale statečně půjdu, koukala jsem i na youtube, tak to snad zvládnu.

gejbule1
12. okt 2010

Ahojte,taky jsem na Amnio byla a šla bych zase.pro mě ta jistota zdravého miminka byla nade vše.Hlavně se musí jít tam kde to umí dělat.Pro mě bylo nejhorší to riziko potratu než bolest.
Držím vám palce 🙂

evapavla
12. okt 2010

Aj ja som sa strašne bála amnio, bolesti, následkov.... .Tiež to išlo dosť rýchlo, aj keď mňa to bolelo viac ako väčšina žien hovorí, že je to len ako odber krvi. Ale asi záleží aj v akom týždni to robia, ja som bola 16 a mala som tam najmenšie bruško, ostatné asi boli viac, alebo čakali dvojičky 🙂 . Väčšinou som počula, že sa chodí v 19, až po výsledkoch triplov. Ja nie som rozhodnutá, či by som na to išla znova, radšej by som chcela morfologické sono, aj keď viem, že istota to nie je. Pravda je väčšina žien to zvláda úplne v pohode a nemajú z toho následky.

mnamko
12. okt 2010

Mne švagriná hovorila,že u nás v Trenčíne je nato jedna sterilná izba a nikto tam nevojde bez sterilného oblečenia a ešte jeden deň sa je pre istotu v nemocke

gejbule1
12. okt 2010

@evapavla Morfologické SONO neznám.Na kolik procent je spolehlivé?
Já jsem na amnio byla teda 2x.Jednou to dopadlo špatně a taky mě to šíleně bolelo a podruhé mě to nebolelo a dopadlo to dobře.Ale i tak bych šla znova.U obou případů jsem byla v nemocnici ale vůbec se to nedá srovnat.Jako by šlo o dva různé zákroky ☹.

evapavla
12. okt 2010

@gejbule1 , 🙂 ale poznáš, to je to kde zisťujú medzi 11 a 13 týždňom NT hodnoty a ďalšie parametre "(Sonografická diagnostika vývojových porúch plodu, zameraná aj na vylúčenie vrodenej srdcovej chyby)"

evapavla
12. okt 2010

% neviem 😒 , tu na fóre o NT hodnotách niektoré baby hovoria o dok. Holáňovi (Košice), kt. podľa viacerých meraní zisťuje, či môže byť bábo postihnuté napr. DS , ja som bola na meraniach u Čunderlíka (BA), nie je ich veľa, kt. to robia, u Č. to bolo aj s odberom krvi na Papp a beta Hcg, .....potom vyšli hodnoty toho prvotrimestrálneho skríningu, kt. mne aj vďaka veku vyšli zle, preto som išla na amnio. Niekde som čítala, že napr. v USA už upúšťajú od zarátavia veku do výslednej hodnoty pravdepodobnosti výskytu postihnutia trizómiami. Lebo ak by mi vyšli lepšie výsledky na amnio by som nešla. Teraz si myslím, že by som išla len na morfologické sono a dala si spraviť triple. Teraz som hrdinka 😉 , ale ak otehotniem zasa sa budem triasť ako osika a asi budem zvažovať všetko. Alebo nikomu nepoviem že som 😉 a nebudem musieť počúvať zo všetkých strán riziká a následky. Bola som pod strašným tlakom 😖 .

mnamko
12. okt 2010

@evapavla ty si mala zlé výsledky a potom si o bábo prišla?môžem vedieť v kolkom týždni si bola?

gejbule1
12. okt 2010

@evapavla To jsme na tom úplně stejně.Taky to řeknu co nejpozději.Nejraději až před porodem 😀 😀 .

gejbule1
12. okt 2010

@evapavla jo a ten UTZ znám jen jsem nevěděla že je to ono.Taky jsem na něm byla ale prý to není moc spolehlivý tak nevím.Záleží jak na která z nás na to má názor 😕

evapavla
12. okt 2010

@mnamko , 🙂 , ja som nejaký výnimočný prípad, takže si tu z toho čo napíšem nič nerob, len som naplnila štatistiku a niktorej z Vás sa to nestane 😉 , 1. trimestrálny sk. som mala pozitívny 1:213 na DS, na môj vek je podľa metodiky tejto metódy riziko okolo 1: 89, ale už Ba mi Č povedal že pod 300 to považujú za pozitívny, aj keď napr. niekde sa považuje za vážne keď je to pod 1:150, ale ja vystrašená som išla na amnio, na druhý deň mi volali všetko ok, zdravé dievča, v 17 týždni kontrola na sone, všetko OK, v 20 týždni kontrola u gyndoša, bábo nežije. Najprv mi hovorili, že to mám z odberu, po správe od patológa, že mám asi trombofilný stav, potom keď v krvi nič nenašli, že asi vadný gén na trombofilné mutácie, podľa genetičky to ale génmi nie je a podľa nej ani vekom ani imunitným problémom, lebo že vraj by som vôbec neotehotnela alebo ak by sa tvorili protilátky proti placente, tak by sa na to prišlo skôr. Moja posledná otázka bola, že či sa mám na to vykašľať a ona, že áno, nech to nechám tak, proste sa to stáva.

lilien33
12. okt 2010

Ahojky nakukuji a čtu si vás.A už tet mám trochu strach.Já du na amnio 25,10.Hrozně sem se divila proč mě posíla muj gynekolog takhle brzo.Triple testy mě budou teprav dělat 29,10.Pry se mě stejně ukážou testy vyší kvuly věku.
Jedem taky do Brna na Veveří.Ja sem byla na Kozí když sem čekala dcerku.Tet budem trochu bloudit.Mám taky strach budu teprav necelí 17týden.Taky si myslím že je to brzo.V papírech od doktora mám prvně genetickou konziltaci a sono pak popřípadě amnio.Tak uvidím jak dopadnu.Čím víc se to blíží tak mam strach.Dyž sem čekala malou tak sem si to nějak nepřipouštěla a to mě už bylo 35.To sem jela s míma rodičema vlakem.Manži byl na služební cestě v Pakistánu.tet je už 4 tyden v Rusku ale už se mě konečně vrací domu v pátek.Tak to pojedem autem spolu.Do toho Brna tak sem ráda že ho budu mít u sebe.

gejbule1
12. okt 2010

lilien máš pravdu čím jsme starší tím si připouštíme všechny možné komplikace 😉 .

mnamko
12. okt 2010

@evapavla no tak to je teda smola,ja idem v 16tt na poradňu a potom na genetickú konzultáciu tam neviem čo sa robí a na amnio neviem kedy,to ma pošle môj doktor či stej genetiky?

mnamko
12. okt 2010

@lilien33 a tvoj muž teda chodí pekne po svete

lilien33
12. okt 2010

@mnamko to ano má toho poježděno moc.Skoro cely svět.Amerika Holandsko Polsko Madarsko atd..Je mechanik pletacích stroju.Ale raděj sem rači když je doma.Tet zas letěl letadlem tak to mám vždy strach než přistanou.To mě musí dát vědět že je ok.Tak to sem pak klidnější.V pátek má přiletět navečír už se naněj mooc těším.

awalancha3
12. okt 2010

holky, dnes som bola v poradni a sa ma doki pytal, ako sa citim, tak som mu povedala, že dobre, len som unavena, dychavičná a vsetky tie talafatky typicke pre neskore stadium tehotenstva, on že ok ok, to je tak... potom som mu povedala, že ma dost boli lonova kost a na to spozornel, povypytoval sa čo a ako...... a povedal, že sa musim sledovat, či sa to stupnuje, lebo by mohlo ist o rozostupenie lonovej spony a tam ze su strasne bolesti pri porode vaginalne a ze to robi potom ohromne problemy po porode dlhe roky, a ze keby to bolo neunosne je to indikacia na cisarsky...... tak sa bojim bojim........ a sa pozorujem... a neviem, ci mam radsej lezat alebo sa to snazit rozchodit....... som sa pytala, ze ako sponam kedy je to bezna bolest povolovanych kosti a kedy je to uz take ze sa rozostupuje lono a uvolnuje sa chrupavka... a on, že..... to je na mne, ze je to subjektívne........ ze to budeme sledovat....... tak teraz som z toho taka nejaka... hm.... 😖 mali ste to niektorá pri tehu?

teckovanaorchidej
13. okt 2010

@awalancha3 neboj, dávej na sebe pozor, kdyby bylo něco moc špatně, tak to poznáš, instinktivně, určitě 🙂
a mimochodem, prosím tě, co je to lonová kost - jako symfysa?

mnamko
13. okt 2010

@lilien33 tak to má zaujímavú prácu,
@awalancha3 v tomto ti neporadím vôbec neviem o čo sa jedná,ale mohol ti to aj lepšie vysvetliť

gejbule1
13. okt 2010

@awalancha3 Tak se šetři a spíš polehávej,ale taky nevím co to je lonová kost 🙂 .

evapavla
13. okt 2010

@awalancha3 , radšej oddychuj a lež, ja si myslím, že rozchodiť to asi nie je dobrý nápad, keďže je to tlak na panvové dno

awalancha3
13. okt 2010

@teckovanaorchidej ......ano symfyza

evapavla
13. okt 2010

@awalancha3 , pekné foto 🙂 , len si celá v tmavom, bruško nie je veľmi vidno 😉 , ale aj tak závidím 😉

awalancha3
13. okt 2010

@evapavla ..to je taktika............. 😉 to tmave, aby nebola vidiet tučnota, chi chi, takto sa tvarim, ze vsetko je to len a len tehu bruško............ a vydrz, zachvilu si budes brusenko nosit aj ty...............

mnamko
14. okt 2010

@awalancha3 si krásna ženská,z dialky vyzeráš ako Lucie Bíla,a kilá navyše?neboj vybeháš
ja idem na 11 na to sono,bojím

evapavla
14. okt 2010

@awalancha3 , nevyzeráš tam, že by si bola nejak veľmi pri tele, ja vždy keď som bola tehotná, tak mi telo zadržiavalo veľa vody a aj na váhe sa to vždy prejavilo. Čím som staršia tým menej to riešim, proste som plnoštíhla a veľa sa s tým robiť nedá, nemám ani veľké brucho ani zadok, len som vyvinutejšia a mám širšie boky, no manžel mi hovorí že venušovské. Voľakedy som skákala na aerobicu aj 4x týždenne, občas posilovňa. Teraz posilujem len v záhrade a začala som chodiť na orientálny tanec, veľmi sa mi páči! Ty budeš mať za chvíľu s babulkou takú domácu posilovňu, že to pôjde dolu raz-dva 🙂 .

teckovanaorchidej
14. okt 2010

@mnamko ahojky, držím palečky na dnešek, aby bylo miminko úplně v pořádku.

awalancha3
14. okt 2010

@mnamko .......sono bude ok a zase budes o trochu spokojnejšia................ 😉

lilien33
14. okt 2010

@mnamko taky se přidávám,že sono bude vpořádku.Pak určítě písni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre