Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

minka051
28. okt 2010

@irafa no super ocko z dvojičiek 🙂 🙂 🙂

@kettysek nikdy nehovor nikdy 🙂 🙂 a depresiu zažeň pekne ďaleko. 🙂 Tá neprospieva 🙂 😉

evapavla
28. okt 2010

@kettysek , 🙂 neblázni 🙂 určite nie si "vynešená slepice" , keby sme neboli občas dole,nemali by sme sa kam šplhať, pekne zazimuj záhradu nech prídeš na iné myšlienky 🙂

kettysek
28. okt 2010

Děkuju holky..já vás nemít...už ani ta práce nepomáhá....ten čas tak letí...v našem věku je měsíc hodně!..jdu zahánět tu sfiiiňu depresivní...s rýčem a kolečama..ještě jednou díky za povzbuzující slova!..jo třeba to není PMS a těhu příznaky což??!!...no trochu humoru neuškodí 😝

lilien33
28. okt 2010

@irafa Já byla v Brně na genetice.Toto pondělí.25.4.A rovnou mě odebraly plodovou vodu.
A když mě dělali ultrazvuk tak se mě ptala jestli chci vědět co to bude.
A malá se hned ukázala.Vubec se neskovávala. 😀
Neboj třeba to u vás bude ta holčička taky.Ale si myslím,že je to jedno vit?
Hlavně aby byla tvá dcerka i to mimi vpořádku. 😉
U nás to bylo celkem jedno.I když manži chtěl raděj kluka.
Protože ty 2 starší nejsou jeho.Mám je s 1ho manželství.
Ale bere to statečně.Prý hlavně abysme byli obě vpořádku.
Je ze 4kluku.A jeho maminka je ráda že budem mít děvče.I když tahle malá bude už 5 vpořadí.
A mezi těma samejma holkama je jen 1nej.kluk.
Já sem taky ze 4 sourozencu 2holky a 2kluci.Unás se to vyrovnáva.

gejbule1
28. okt 2010

Ahoj holky,pěknou neděli vám přeju.Dnes mě dost bolí hlava ☹ .
@kettysek ještě to nevzdávej.Musí se to podařit 🙂 .Je nás tady hodně ve stejné situaci jako ty 😉 .
Musíme věřit 🙂 .
@lilien3 gratuluju k holčičce 🙂

awalancha3
28. okt 2010

ahojte............... ako sa vám darí?...... ja len čakám a čakám a čakám.................... aspon som sa vzchopila vyprat a zbalit vecičky pre malu do tašky, aby to mal mm nachystane ked pre nas pride... teraz sa este dokopat ist si kupit aspon 2 podprsenky a zbalit tašku aj pre seba....... moze to prist za 2 tyzdne , ale aj za 5..............

lilien33
28. okt 2010

@gejbule1 Děkuji.Snad se nespletli. 😕 Doufám,že ne.Krásně sme ju viděly.

evapavla
28. okt 2010

@awalancha3 , to je ale krásne čakanie 😵 , som zvedavá, či sa tiež budeš tak ponáhlať ako pets a pajka

evapavla
28. okt 2010

@lilien33 , ja hlasujem za Lenku 🙂

zkousim
28. okt 2010

Ahojky všem,
Pajko,Pets Bože můj...moc moc gratuluji....2 treperendy...úžasnéééééééé.
Já jsem tu nebyla celý dlouhý čas..koukám,koukám, že i Pajinka a Minka jsou těhu...holky to je super...dokázaly jste to 😵 😵 😵
Awa jsem ráda,že jsi v pohodě..... 😉
Já už bych se asi měla vymazat......u mě žádné změny. Už jsme další pokus neabsolvovali...Oslavila jsem 40ku a hodila to za hlavu.. 😠
Držím všem palečky....fakt ! Pa M

jitulka01
28. okt 2010

@baculiatko40 O bambuľkách mám posledné informácie teraz v stredu, keď nám oznámili, že máme tých 7 normálne oplodnených. Zajtra ráno mám opäť volať, tak som veľmi zvedavá ako sa vyvíjame.... dúfam, že prospievame 🙂 A čo Ty, už ideš budúci piatok na testíky, že? Silno držím palčeky, bože tak by som Ti to priala.
Ja som mala dnes návštevný deň. Najskôr bolo moje krsňa aj s kámoškou a potom kolegyňa z práce. Takže moje dnešné plány padli, ničovaté nič som neurobila. Mala som v pláne písať diplomku, alebo aspoň urobiť rešerš v Národ. knižnici v Martine. ..ale veď aj zajtra je deň 😉
Ráno mi drž palčeky, nech mám pozitívne správičky. V priebehu dňa dám potom vedieť, ako postupujeme....

jitulka01
28. okt 2010

@awalancha3 Dlho si tu nebola, už som si myslela, že či už sa malá bambuľka neohlásila... Takže hovoríš už si na jej príchod po všetkých stránkach pripravená. Najviac sa tiahne ten posledný mesiac, to už má človek pocit, že je ako slon a každá činnosť mu robí problém....ale už vydrž, už to máš za pár a maličká bude čoskoro v Tvojom náručí 🙂

baculiatko40
28. okt 2010

@zkousim ahoj! Urcite to nevzdavaj a nic nehadz za hlavu, vsak mas iba 40. Ja mam 41 o dva mesiace a teraz som absolvovala 3.IVF/ICSI a ked sa to nepodari, pojdem znova a znova. Ja viem, ze je to narocne na psychiku aj financne, ale nadej umiera posledna.
@jitulka01pekne dakujem, mala som ist v piatok 5.11., ale ako vzdy presunula som to na pondelok 8.11. pre mna bude lepsie cim neskor, tym lepsie, ja to vydrzim. Ak som tehotna, tak tie tri dni extra uz zvladnem. Vo stvrtok 4.11. koncim s Crinone (progesteron) a ak nebudem tehotna, mala by som do niekolkych dni dostat menzes. Takze uvidime.
Pevne verim, ze Tvoje bambulky sa pekne vyvijaju a v nedelu vlozite tie najkrajsie. Uzivaj si volne dni doma, ako pises ved aj zajtra je den 🙂 My prave prerabame kuchynu doslova od piky, moj partner prave poklada nove dlazdice, ostatne stavebne prace su porobene a potom uz len poskladat samotnu linku a hura mozem zacat vyvarat a vypekat v novej kuchyni!
Krasny den vsetkym 😎 😎 😎

teckovanaorchidej
29. okt 2010

@lilien33 ahoj lili, můžu se zeptat, kde jsi byla na genetice v Brně? Já jdu příští týden do dětské nem. A jaký je odběr plodové vody? To šlo rychle, co? Díky za odpověď

teckovanaorchidej
29. okt 2010

@lilien33 ahoj lili, můžu se zeptat, kde jsi byla na genetice v Brně? Já jdu příští týden do dětské nem. A jaký je odběr plodové vody? To šlo rychle, co? Díky za odpověď

jitulka01
29. okt 2010

@baculiatko40 Ahojky, dnes som opäť volala na kliniku. Ďalšie dve bambuľky nám odpadli. Takže momentálne je ich 5, z toho sú vraj tri jednotkové. Už z toho začínam byť trošku nervózna, cítim také zvláštne hluché obdobie.....už by som ich totiž najradšej mala v brušku. Po dnešku som sa rozhodla, že ak sa budú dobre do nedele posúvať, dám vložiť dva, a ak by prežilo viac, určite dáme zamraziť. V nedeľu máme ráno volať, či bude transfer v tento deň. Som zo všetkého taká vyhúkaná, bojím sa, že to až tak veľmi chcem, že mi to začína úplne zväzovať ruky. Obdivujem Tvoju trpezlivosť a pokoj. Viem, že je to strašne dôležité, aj sa snažím na tom mojom podvedomí pracovať, ale chvíľami mám pocit, že je to silnejšie ako ja.....

baculiatko40
29. okt 2010

@jitulka01 neboj, dobre to dopadne, ked mas tri jednotkove to je super, aj tie ostatne ich mozu este dobehnut. Dobre si sa rozhodla, ze das vlozit dve, ked mas tu moznost. Jasne, ze ostatne, ktore budu vhodne das zamrazit, zaloha je vzdy dobra. Prosim, neboj sa, skus sa nejako ukludnit, nieco co Ta uplne uvolni, poziadaj partnera o pomalu olejovu masaz a pocuvaj pri tom nejaku prijemnu hudbu. Ak sa pristihnes, ze nad tym zase rozmyslas, tak si len hovor, ze vsetko bude tak ako ma byt, vsetko bude v poriadku. Tiez mozes skusit hlboke dychove cvicenia, velmi to pomaha na ukludnenie. Daj si este teply vonavy kupel pred tou masazou, pretoze potom si ho nebudes moct dat dlhsiu dobu kvoli tehotenstvu 😉 Budem na Teba aj na Tvojich bobacikov silno mysliet v nedelu, urcite to dobre dopadne 🙂

jitulka01
29. okt 2010

@baculiatko40 Ďakujem za povzbudenie a zaujímavé rady, vyskúšam 🙂 Je fajn vedieť, že je tu niekto, kto Ti rozumie, niekto, kto vie, čo prežívaš..... ešte raz moc ďakujem
Chcela som sa Ťa opýtať, či je normálne, že mám už cca tretí deň pocit stále nafúknutého brucha. Či to nejak súvisí s tými hormonálnymi zmenami. A aj prsníky ma stále dosť bolia. Ale to asi patrí k tomu, že?

lilien33
29. okt 2010

@teckovanaorchidej Ano mužeš se mě zeptat.Jmenuje se to CENTRUM PRENATÁLNÍ DIAGNOSTIKY s.r.o.
genetická ambulance.Ulice VEVEŘÍ 39.Odběr sám osobě nebolí.Jen trošku štípne jak napichujou břišní stěnu.
Pak jen tlak jak odebíraj tu plodovou vodu.Opravdu se nemusíš bát.Držím palečky at ti to dopadne dobře.
Určitě to zvládneš. 😉
Šlo to rychle.Sem ale ráda že to mám za sebou.Celí týden sem ležela.Ještě tet polehávám.
Abych něco nezanedbala.Byla sem akorát dnes v poradně u svého gynekologa.
Voda potý plodovce se už doplnila.Tak sem ráda.Malá se má čile k světu.
Akorát sem se ptala doktora jestli je možný abych už měla pohyby takoví motýlí dotyky prý
je to ještě brzo.Prý vícerodičky to mívaj kolem 18.týdne.Ale není nic nemožnýho.Tak nevím.Jaký stím máte holky skušenosti.
Já vím čekám už své 4 ditátko.Tak si myslím,že to už bych měla poznat.
Tak nevím Asi se moc pozoruju.

teckovanaorchidej
29. okt 2010

@lilien33 děkuju, tak ať hezky miminko roste a sílí 🙂 🙂

moncici
29. okt 2010

Ahoj tak sa hlásim s novinkami v utorok som objednána v Gyn five sice neviem ako to dopadne v juni som mala poslednú neuspešnú insemináciu,tak som zvedavá čo ma čaká a či nam pan doktor povie či sa dá ešťe niečo uroviť,prajem všetkým uspešné tehulkovanie 🙂

ladyh
29. okt 2010

ahoj holky, tak hlásím, že příští měsíc začínám s minimální stimulací clostík 1-1-1 a k tomu začínám druhý až šestý den připíchávat jeden fostimon, co na to říkáte? A holky, myslíte, že v té době můžu jet pomáhat na zabíjačku asi 5 čuníků? to bude celodenní makačka 🙂 poraďte díky

hadonoshka
29. okt 2010

@zkousim čau tuláku 😀 jak hodila za hlavu? Koukej to zkoušet 😀
@jitulka01 hoď se do klidu, bude to dobrý 🙂 musíš jim věřit 🙂
@lilien33 už jsme to tu kdysi probíraly s pet.s. Já jsem pohyby u čtvrtého dítěte cítila od čtrnáctého týdne a ať si mluví do chce co chce. To se prostě pozná, lehounké dotyky motýlích křídel. A kdo říká že to není možné tak je u mně blbec. Je to pořád stejné a jen to potom zesiluje.
@kettysek hele nerozesmívej mně s těma slepicema 😀 co mám říkat já? Pořád jsem toužila po testu s dvěma čárkama, no tak teď jich mám plno akorát bez miminka. Holt musíme počkat na to zdravý vejce no 🙂

holky až budete někdo předělávat tabulku tak my už dávno nepauzírujeme, momentálně si troufnu říct, že mám za sebou 2 mikropotraty v posledních dvou měsících, ale to nikam psát nebudu, ještě by mně to otrávilo. To se nepočítá takhle brzo 😀 Takže jedeme dál 🙂 a kolik nám tu do mašinky přibylo nových mamin. Chvíli to vypadalo že snažilky čtyřicátničky vymřou a jaká je nás tu teď hromada. Postupně se dostane na všechny. Tak nevěšte hlavu, protože pokud tomu nevěříte, tak se vám to nepovede.
Holky nemám čas dočítat, všechny ostatní zdravím pa pa

hadonoshka
29. okt 2010

@ladyh málem bych zapomněla, já umělku nerozumím, ale pokud ještě nemáš prďolky v bříšku, tak si myslím můžeš makat jako ďas. Teda já mám vepřový ráda, ale asi bych nepřežila, kdybch viděla jak zabíjejí prase. Na to jsem fakt posera. Já chovám plno zvěře, ale té co se nežere 😀

baculiatko40
30. okt 2010

@jitulka01ahoj. absolutne, nafuknute brucho, citlive prsia su vysledkom hormonalnej stimulacie. Jedine, co Ti mozem poradit je dostatok tekutin ako obycajna voda, neperliva mineralka a caje ako sipkovy, pepermintovy, zeleny, biely. Tiez dostatok vlaknin v potrave, aby si predisla zapche. Chodievaj na prechadzky.

kettysek
30. okt 2010

Ahojte všechny snažilky maminy a těhulky, díky všem za podporu a držím každé z vás pěsti at se zadaří!!!
Práce na zahradě mi pomohla akorát k bolavým zádům a ještě většímu splínu že už ani zrýt zahradu ,aniž by mě nebolel celej člověk, neumím 😔
Nejvíc mě štve, že sem do toho tento měsíc vkládala FAKT veliký naděje a NIC, navíc mám ty cylky jakési čím dál kratší, holky nevíte který den začátku MS se počítá? Já začala trochu špinit 9.10. než sem šla spát a přes noc se to rozjelo, takže 1den MS je 9týho nebo 10týho??kdyby 9. tak sem dnes 21 den cyklu..a už asi 5 dní mám PMS..prsa strašně citlivá, nemůžu se ani předklonit, a včera takový růžový hlen na papíru-as se ta mrcha už rozjíží, a ktomu ty křečáky rozbolavělý! Furt bulím..je to se mnou hrůza. Plodný den jsem měla 21.10 a dokonce mi vyšel aj podle Jonáše naprosto stejný, tož sme se tulili 20týho....asi zas rozesměju hadonoshku...ale si vopravdu tak připadám..slepica...kropenatá..bez vajíček 😅
Mějte krásný víkend děvčátka užívejte sluníčka, miminek ,bambulek v bříšku...nebo čehokoliv. Zatím pápá jdu se pokusit na TO nemyslet! 😖
Jde to vůbec??? ☹

jitulka01
30. okt 2010

@hadonoshka ďakujem za povzbudenie

jitulka01
30. okt 2010

@baculiatko40 veď ja som si to aj myslela, ale na druhej strane som si hovorila, že predsa už pár dní nedostávam hormóny. Je pravda, že už pijem menej, ja som si myslela, že to zvýšené pitie má byť iba, keď stimulujem.Ale aj tak dík za vzácne rady. A čo Ty ako sa cítiš, je všetko OK? Ja mám ráno volať do Martina a oznámia nám, či transfer prebehne už zajtra. Dám Ti potom vedieť. Drž nám palčeky. Pá

slavka35
30. okt 2010

@ladyh ahoj, mam podobny osud ako ty. Dve deti a spravenu sterilizaciu a uz aj 1 IVF neuspesnu za sebou. Ja tiez nie som rasistka, ale cigani nie su ludia o tom ma nikto nepresvedci. Aj tie cigancata, ktore vyrastaju v decakoch v normalnych podmienkach a vsepuju im tam ako sa maju spravat a ako zit, akonahle stamade vyjdu, hned v nich zacne kolovat ta ich ciganska krv a menia sa na asocialov. Nikdy nikto si s nimi neporadi a najhorsie na tom je, ze sa mnozia ako biele mysi a o chvilu ich bude viac ako bielych. Smutna skutocnost.

slavka35
30. okt 2010

@jitulka01 ahoj, prepac, ze ti vstupujem do rozhovoru, len som ti chcela napisat, ze ja som mala tak isto nafujnute brucho od sameho zaciatku a prsia ma boleli tak, ze som nemohla v noci spat. Tak to urcite hormony robia svoje. Vedia prevratit zivot naruby. Tak ti drzim palce a vsetko dobre.

jitulka01
30. okt 2010

@slavka35 Ahojky, vieš podstupujem 1.IVF/ICSI a nemám s tými sprievodnými znakmi moc skúseností, tak sa radšej pýtam báb, ktoré si tým už prešli, aby som náhodou niečo nepodcenila. A čo Ty aké máš veľké deťúrence a ešte teda plánuješ jedno? Ja mám dvoch dospelých chalanov a teraz v zrelom veku som zatúžila ešte po malom anjelikovi 🙂 Zajtra asi bude ten veľký deň, kedy by sme mali ísť na transfer, no presne sa to dozviem až ráno. Dúfam, že naše bublinky bojujú a už sa ma nevedia dočkať... lebo ja už som veľmi netrpezlivá a rada by som už byť s nimi 🙂 Tak drž palce a zas sa ozvi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre