Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

christy22
21. nov 2010

@awalancha3 jaaaj,zavidim ti.ja musim pockat do 9.12.,potom idem na sekciu.mala mala v pondelok uz 2850 g,takze uz je za vodou..ale sa tesim.zachvilu budeme zase maminami malych prckov..uvidis,zvladneme to.

hadonoshka
21. nov 2010

@awalancha3 pokud nevíš jestli chceš nebo nechceš, tak ti řeknu, že jsi se snažila moc krátkou dobu. Protože kdyby ses snažila pořádně dlouho, tak by ses těšila jako blázen a vůbec bys nepřemýšlela jestli ano nebo ne 😉
Trochu mi to připomíná hlasování toho amerického páru jestil si mají v 17. týdnu dítě nechat, nebo jít na potrat, debilové.

awalancha3
21. nov 2010

......si nejako mimo.............................. 😒 .....kto tu preboha hovorí o dieťati?? hovorím o porode.............. a neuzurpuj si právo, aj ked v mylnom domnení, že vieš o čom píšeš, posudzovať kto sa kolko snažil a kto ako velmi tuži po dieťati........to, že sa mi podarilo otehotneiť už na 3 pokus v 40 tke neznamená, že som si nevytrpela duševné umárania............... viac ako 4 roky som po babetku tuzila, ale nebolo s kým a aj keby bolo neverila som že by to išlo....... ale každá návsteva obchodu kde mali plienočky, každý pohlad na tehotnú ženu etc ma velmi bolel a len moje tuzby stupnoval...............každý máme svoj názor na ludí píšucich na modrom koníkovi, ale prvoradý tu je takt a diplomacia a túžba po pochopení a porozumení........ preto ti hádam nikto nenapísal, čo by si mohol myslieť o tvojom snažení, o tvojich manželských problémoch a príčinách........hoci si určite svoje mysleli a myslia..........ale opakujem, nie sme tu sudcovia, sme tu ženy, ktoré sa utešujú a povzbudzujú zároven............. čo k tomu dodať? alebo si naozaj nechápavá alebo totálne bez psychologického nadania alebo momentálne velmi frustrovaná alebo vyslovene neempatická........v každom prípade nech ťa nikdy nepúšťajú k ženám čo majú predporodnú alebo poporodnú depresiu....................(aj ked u mna to je čistý strach z bolestí a priebehu porodu, lebo žiadnej žene čo je v snažilkách, merala si teplotu etc..........nie je jej dieťa fuk, práve naopak, túži po nom)
.................a naozaj budem radšej, ak ti už nič čo napíšem nebude nič pripomínať............

awalancha3
21. nov 2010

@christy22 ........................................áno, áno............. to už je super váha, tam už by sa nemalo nič pokaziť, aj keby sa nedajbože udialo niečo čo by potrebovalo akútnu sekciu............môže byť tvoj manžel prítomný pri sekcii? jo jo, zvládneme, nejako sa musia tie babenká dostatť na svet aj ked bolestivou procedurou....................chvalabohu že nebudeme rodiť v stredoveku 😉 ; inak, máš nejaké obtiaže, záha, bolenie kostí alebo niečo také? zvládaš v pohode? máš aj zazmluvneného lekára?......no v každom prípade budeš mať najkrajší darček pod stromček-pre seba aj všetkých tvojich blízkych............. 🙂

christy22
21. nov 2010

@awalancha3 problemy nemam,akurat sa citim ako velryba a v noci sa casto budim.a pocitam uz kazdy den do porodu.ale inac v poho.keby ma to nahodou chytilo skor,volam mojmu lekarovi,ktory hned pride a manzel moze ist k sekcii,ale len za take sklo.a samozrejme potom hned k malej.je to jeho prve dieta,takze nechce si to dat ujst.ja len,kazda tu pise ako ich strasne babatka kopu.moja malinka sa tiez hybe,vecer vysrkuje nozicky,ale ze by to boli nejake strasne bolestive kopance,to sa neda povedat.
a vobec si neber k srdcu niektore reakcie tu na mk.ja som strasne tuzila po babatku.9 rokov sme sa snazili.aj na ivf sme boli,a ked som sa dozvedela zrazu,ze som tehotna,tak som sa tak zlakla,ze som chvilu rozmyslala,ci si to chcem nechat.teraz som samozrejme stastna,ale v niektorych chvilach clovek zapochybuje nad uplne beznymi vecami.drzim ti paste,nech ti vsetko vyjde a malicka bude v poriadku.

hadonoshka
21. nov 2010

@awalancha3 aha tak to jsem spletla, o dítěti jsi vlastně váhala minulý týden sorry.

Frustrovaná při 4 dětech z neúspěchů fakt nejsem, jen nemám ráda fňukny a lidi zahleděné až příliš do sebe.

A díky za připomínky k mému vztahu. Proto již vše probírám na zamčené diskuzi. Původně jsem sem začala chodit kvůli pochopení ostatních a společnému boji o tu samou věc. Teď se tu holt trochu vyměnilo složení a už to není co to bývalo.
Jak jste si určitě všimly, chodím sem už minimálně, protože jinde se cítím lépe.

janettka
21. nov 2010

ale holky co to tu čtu...já jsem byla tak ráda za tuto diskuzi a najednou se nám to tu rozpadá....
@hadonoshka u tebe jsem koukala,že sem málo chodíš,ale přikládala jsme tomu to,že máš fofr a jak sama vidím podle sebe ten čas na vysedávání u koníka není,mrzí mě proto,že vidím nebo teda čtu,že máš problémy a já to ani nepostřehla,moje omluva je,že se tu moc nevyskytuju,protože je tu víc těhulek než snažících a nějak nestíhám...taky nedočítám ...což je možná chyba.Ale byla bych ráda,kdyby se tu za náma chodila víc,ať tu my co nejsme zrovna těhule můžem probírat i ten jiný běžný život než jen pupíčky,plínky,pohyby a nákupy...samozřejmě mi to nevadí,jsem za každý úspěch tady ráda...ale jen přece jsme ženské,jiného věku než 20tky a tak i ty starosti bereme jinak....a bereme je jinak i než prvorodičky nebo holky co rodí po delší době...tak hlky nadhled!!!
@awalancha3 ty se neboj porodu,je to jiné než když jsi rodila před 100 lety 😀 😀 😀 to byl pokus o vtip,právě hadonoska ti může pomoct svými čelkem ještě čerstvými vzpomínkami...moje dceta má v pátek 1.termín a jsem ráda,že ji teď vidím častěji a je v pohodě...říká když to mamka přežla 3x tak já taky... 😉

skifarka
22. nov 2010

Ahojte, @gejbule1 a @janettko Holky vy jste moc milé, vy máte vždycky pro každého milá slova a slova povzbuzení, která pohladí na duši.
Co to tady čtu?!? Nějaké trošku "dusno". Nevím o jaké nedorozumění šlo, či projevení názoru. Každá z nás má nervy, ale snažím se udržovat ten, jak říká janettka nadhled. Ale v otázce miminka, to jde někdy velmi ztuha, však to znáte. Někdy člověk "padá", ale zase se snaží "zvednout". Jsem taky vděčná za jakékoliv rady, povzbuzení, názor.
@janettka Chtěla bych Tě povzbudit 🙂. Kdyby si viděla, co můj syn vyváděl na základce!!! To se tady nedá ani popisovat. Velmi často musím polykat něco co už, už mám na jazyku. Počítat NE do 10, ale do 50 a obrnit se obrovskou trpělivostí. Snažím se neztrácet komunikační nit, ale s těmi puberťáky, je to dost "výživný" kurz sebeovládání se. Moje mamka má v práci kolegyni, jejíž dcera gymnazistka dělá vylomeniny. Vím, je starší, než tvoje slečna, ale... A její známý-psycholog jí poradil, aby si ji jakože "přestala všímat"/ je to velmi těžké/, tak naoko. Zkus to 😉 .
Už jsem to v pátek vyzkoušela u "svého" a fungovalo to, možná to byla náhoda. Vůbec jsem mu nevolala, šel "ven" a ejhle přišel docela včas. Je to zkouška nervů.
Velmi často se miminko podaří, když má člověk úplně jiné starosti. Tak třeba to bude zrovna Váš případ!
@gejbule1 A tobě gejbi moc děkuji za slova podpory. Jsi úžasná. Zdá se mně, že jsi tak silná ženská, že říkat Ti nevzdávej to, je zbytečné. Ale přeci jenom bojuj! Já budu ještě taky! Když se už snažíte, tak už jenom to, je obrovská naděje! Když to šlo před nějakým měsícem, tak "půda" je připravená.
Už půjdu spát. Jsem noční sova, to je strašný. Pa.

janettka
22. nov 2010

@skifarka ahojík noční sovo,já jsem taky noční pták a to horší jsou pak rána...přesně jako dneska...tma,prší,bolehlav a ms...to je kombinace buď na vraždu nebo sebevraždu....ale to neva,zas bude líp 😀 v pátek dorazí manžel a hezky mi to vyjde,že už bude po ms...to je pozitivní myšlení,že! 😉

teckovanaorchidej
22. nov 2010

ach jéje, tady to zase žije 🙂
awal ty se neboj, protože to zvládly všechny baby, tak to zvládneš taky, uvidíš 🙂 a už to bude brzy 😅 😅 a pak bude na světě nádherně, uvidíš. 🙂 🙂
hadonoško, 🙂 🙂 🙂 ty jsi zase naturalistka co? 🙂 🙂 co takhle nějaký porodní zážitek, taky povzbudí 🙂 🙂 🙂 awal je těhule, tak má nárok, ne? 😅 😅 😅 😅 😅
holky, tož trochu humoru, všechny jsme mladé, krásné, šikovné a zdatné maminy nebo silné čekatelky.
Tak se přece nebudeme navzájem nějak ........................no jak to napsat ...............doplňte si každá.
Už je to tu napsané, nebudu se opakovat.
Jo a zítra jdu do poradny a dozvím se, co čekáme.
Nové návrhy jmen mých dětí: Gambrinus, Otyl, Prométheus, Algida atd. Jen si vybrat 🙂 🙂 🙂
Tak se mějte a buďte tu hodné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janettka
22. nov 2010

@teckovanaorchidej ahoj maminečko,vidím že se u vás hýří optimismem a humorem...ale uklidním tě, u nás to před 12 lety nebylo jinačí...to byla taky asi jediná účast mého bývalého v těch 9měsících,že vymýšlel blbé jména...Nakonec teda vymyslel i jméno Lenka,což jako když máme starší Lucku je pěkně debilní,když byly holky spolu doma a já je volala,pořád jsem se pletla. 🙂 tak to nám pak musíš rozhodně prozradit co to bude.....co by jste chtěli?

evapavla
22. nov 2010

@teckovanaorchidej, 🙂 🙂 🙂 , trafila si klinček po hlavičke, .... 😀 nedaj sa ovplyvniť pri mene fantáziou rodinky 😀

teckovanaorchidej
22. nov 2010

@janettka ahoj, no já holku, kluk kluka, holka holku a taťkovi je to fuk, hlavně, aby to bylo zdravé.
@evapavla já bych ráda Adrianu, to mi neprojde, tak to bude Gábinka nebo Davídek nebo Karolína nebo Roman
hezké odpoledne vám přeju 😅 😅 😅 😅

pet.s
22. nov 2010

@teckovanaorchidej hlasuji pro Otyla Promethea 😀 😀 😀teda myslela jsem si, že debilnější nápad než můj bývalý, který chtěl Báru pojmenovat Gumersinda být nemůže,ale koukám může 😀 😀 😀
@awalancha neboj holka, neboj. Až to přijde, tak řeki a děj se vůle Boží, zavři oči a ono to za chvíli bude za Tebou. A budeš mít ten nejkrásnější dáreček u sebe.
Já někdy koukám na Teráška a pořád nevěřím, že ji mám 😀 😀 😀
Bála jsem se jak budu zvládat plakání a noce a zase tu všechnu péči. Zvládám a docela v pohodě. Chodím taky zumbovat a peču už cukroví na zakázku. Mám plno elánu a chutě do života.Fakt mě to baví. 😉

teckovanaorchidej
22. nov 2010

@pet.s jo Gumersinda, to je skvělé, to jim navrhnu 🙂 🙂

gejbule1
22. nov 2010

Ahoj holčiny,koukám že tu byla malinko výměna názorů.Myslím že jste si jen špatně rozuměly.
@janettka já tu taky teď moc nepíšu protože je tu víc maminek nebo umělek a k tomu zatím nemám moc co napsat.
Ale chodím sem koukat pravidelně 😀 .Koukám že máme MS stejně 🙂.Potřebovala bych půjčit tvůj nadhled 😉 .
@awalancha3 neboj bude to rychlovka uvidíš,jestli ti už včera úplněk nepomohl 😉 .Co syn jak to zvládáte?
@skifarka Děkuju ti za pochvalu i když tenhle měsíc jsem tu červenou mršku špatně snášela.Už je to 5měsíců od revize a 3měsíc neúspěšného snažení.V noci jsem měla docela depku že se to už nikdy nepodaří ale ráno to bylo zase lepší.Potřebovala bych od snažení malinko odpočinout ale hlava mi to nedovolí.Má pocit že mi ujíždí rychlík.
Ty jsi taky moc silná a statečná.Zvládla jsi toho mnohem víc než já.I když to po každé MS skoro vzdávám tak pořád věřím že se to podaří.

gejbule1
22. nov 2010

@teckovanaorchidej Jména jsou u nás docela problém.Když se mě něco líbí tak to nechtěla rodina protože zná nějakou kravku s tím jménem,nebo to je už v rodině atd.Tak ti držím palce ať se brzy shodnete.
Já až budu mít holčičku a já ji ještě budu mít........Bych chtěla Aničku 😀 .O klukovi nepřemýšlím ty neumíme 😀 😀

gejbule1
22. nov 2010

@evapavla A jak se máš ty?

ankava
22. nov 2010

@gejbule1 abys nakonec nebyla překvapená, že by jako poslední tečka byl chlapeček, ještě bych to s tím klučičím jménem nezavrhovala

@pet.s ty jsi fakt nezmar, ale super, jsi mým příkladem,. že i s mrňousem se dá fungovat. Jejda, kolik už to tý Terince je? přes dva měsíce??
Já to mám taky jasný, vzhledem k tomu, že naše přestavba bytu se hodně prodloužila, tak já na nějaký velký kňučení v šestinedělí nebudu mít moc nárok- noco, šupky do montérek a makat.... budu bez toho břicha, tak nebudu tak omezená a miminko si bude muset rychle zvyknout 🙂 🙂

@janettka bolehlav s počasím a mrchou to je fakt na draka, ale ty to určitě přežiješ.
já vydobila z jednoho svýho "klienta za bonboniéru" papíry už teď (jiné roky je nosí až v beznu), což považuji za svj životní úspěch, tak tady v tom teď ležím a už sepisuju, co všechno mi nedodal 🙂 🙂 Ale alespoň zpravuju ty faktury a v březnu už to jenom doladím.

@teckovanaorchidej hodně štěstí na zítra, aby miminko ukázalo ty správné partie 🙂 moje kamarádka je v 21. týdnu a stále pohlaví neodhalili 🙂 🙂

jinak já jdu zítra na kontrolu, doufám, že bude všechno v pohodě, nejraději už bych měla holku venku, abych už věděla, že je zdravá, ale vím, že to bude prťous a že ty tři týdny bude ještě potřebovat. Každý den čumím do kalendáře, jestli ty dny náhodou neposkočily třeba za jeden den dva, ale ne..... musím vydržet 🙂 🙂

@hadonoshka to hlasování o tom nechat či nenechat mě přivedlo takřka do stavu šílenství, to snad není možné, co???? Kurnňa, tak když nevědí, tak si mají dávat pozor.

jinak všechny ostatní tady moc zdravím, taky teď moc nepřispívám, ale čtu skoro každý den a moc přeju, aby všem vyšlo, to co si právě nejvíce přejí 🙂 🙂

janettka
22. nov 2010

@ankava ahojky mamčo,tebe sleduju ostřížím zrakem,přece jen jsme byli blízko sebe s termínama....tak už se ti to krátí a za chvíli budeš mít mrňouska u sebe!!Tak vydržať maladec 😀
@pet.s o tvém elánu se vyjadřovat nebudu,jsem stejný šílenec jako ty takže si umím představit jak kmitáš,jednou rukou mícháš jídlo,druhou řídíš provoz domácnosti a ještě zvládáš koukat na televizní pořad hiihi...stejným tempem to vedu já,manžel říká,že kdybych řídila provoz na letišti nemuseli by se vyhazovat miliony za drahý sofetér(jeho výraz)
@gejbule1 víš, já už jsem si užila v životě příliš zlého abych se piplala ve svých depkách dlouho...neříkám,taky jsem měla dny kdy mi bylo zle na duši,ale to spíš v období, kdy mi bylo po revizích zle i na těle...beru to tak,že nemůžu mít všechno,že budu šťastná za to,že jsem zdravá,manžel je zas jak sluníčko a i když holka zlobí jak puber´ták,tak to patří k věku a kdyby to nedělala budu nerv,že je něco v nepořádku...dokonce vidím poslední měsíc i mou starší dceru tak často co za poslední 2roky ne....jsem celkem š´tastný člověk.Naučila jsem se ve všem hledat to dobré...no a pokud se nám ještě podaří miminko,tak to bude jen splnění mého velkého přání,pokud ne,tak to tak mělo být,protože holt dohromady máme dětí dost a je potřeba aby je měli i jiné maminky 😀

evapavla
23. nov 2010

@gejbule1 , ujde to, zariadila som si toľko záujmov, že potom nemám čas trápiť sa, ale občas ma to prepadá. Povedala som si, že keď budem stále nešťastná žiadne mimčo sa nepodarí. Rada by som bola mamčou čím skôr, keď to príde budem šťastná ako blška.

teckovanaorchidej
23. nov 2010

ahoj holky, jsme doma z poradny a čekáme HOLČIČKU jupííííííí 😅 😅
Zatím vše OK a příští středu amnio 😒 .

gejbule1
23. nov 2010

@teckovanaorchidej To je super.Mooooooooooc gratuluju 😀 🙂
@janettka dnes už jsem zase v pohodě.depka mi dlouho nevydrží.Ve skutečnosti jsem šťastná s tím co mám 🙂
@evapavla Dala jsi se na studium?

janettka
23. nov 2010

@teckovanaorchidej tak to ti moc gratuluju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lilien33
23. nov 2010

@teckovanaorchidej taky se přidávám ke gratulacím.Moc ti tu holčičku přeju.
A stoho amnia neměj strach.Já to taky už mám za sebou.A sem ráda. 😉

janettka
24. nov 2010

hezké ráno holky,tady sněží,mám z toho divný pocit jako bych se nechtěla rozloučit s hezkým počasím, které tu stejně nebylo...třeba napadne trochu sněhu a bude to veselejší...rozhodně by jsme se asi nebrodili v tom blátě... 😀

teckovanaorchidej
24. nov 2010

@lilien33 díky moc 🙂

evapavla
24. nov 2010

@teckovanaorchidej , gratulujem, samé dievčatká tu sú, alebo sa chystajú 🙂 🙂 😵 , .....takže baby teraz sa to hodíme my a bude éra chlapcov, aj tak mám doma 2 babule, jeden nový pán ľudstva by skóre vylepšil 😀

evapavla
24. nov 2010

@janettka , fakt sneží???, u nás ešte nič, aj keď stále starašia so snehom 😎

janettka
24. nov 2010

@evapavla ahojík,tak sněžení bylo jen přechodné,ani se to neudrželo,jen z toho zbylo bláto,ale můj manžel je u Pzně a hlásí už 2dny že makají na sněhu....to musí být děsně příjemné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre