Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
30. nov 2010

@janettka tak to u vás zase lítají ty bacily, tak koukej sestru pořádně ohmatat, ať se tě to taky chytne 🙂
My taky pořád kutáme v bytě, ale u nás je to neverending story.... Ale už mám nachystanou kolébku, takže klidně můžu rodit 🙂

ankava
30. nov 2010

@teckovanaorchidej díky moc za přání, to tvrdnutí je na draka, já prakticky nevím, co to je. V 38. týdnu jsem to měla párkrát a asi jen slabě, protože mě to vůbec nevykolejilo. To magnézko je asi dobré. Stejně by ti doktorka nic jiného neřekla, pokud to bylo jen vyjímečně.

pet.s
30. nov 2010

@mnamko tě teda vyvedu z omylu... moje holčička od 5 let fláká věčně někde venku, ted je jí skoro 17 a nebývá doma celé víkendy. Klukovi je 14 a z baráku se hne jen do školy a na tréninky, občas na bruslení nebo tenis a jinak sedí doma. Je maminčenej ještě teď. Teď teda ne, protože na něj vlezla puberta a má protivný večer. Prudí mě. Asi ho zakousnu. 😠
@ankava ty už to máš za pár holky moje. To to uteklo viď, když jsme si tu kňučely, že se to nad nikdy nepovede. 😀 Taky seš tak šťastná? 😀

ankava
30. nov 2010

@pet.s to víš, že jsem, ale ještě štastnější budu, až si ten uzlíček povezu domů... už chybí jen malinko.
Pozdravuj Terinku 🙂 🙂

pet.s
1. dec 2010

@ankava holčičko moje zlatá jak tvoje pocity chápu.taky jsem s nimi bojovala, ale pak jsem tak nějak vnitřně se s mířila, že ven "to" jít musí a že pak budu nesmírně šťastná, že mě to holt stejně nemine, tak že se začnu bát až když mě povezou na poridní sál. A taky se tak stalo. Jak mě položili na lehátko, že jedeme tak se mi rozklepala kolena. Nakonec jsem rodila císařem v epidurálu, takže vcelku pohoda. Takže jsem ráda, že jsem se netrápila strachem předem.
Já vím, že to jsou jen slova a to největší břéme poneseš jen ty, ale neboj bude to rychlé a druhý den už nebudeš o ničem vědět. 😉 a pak už jen nevyspaní, nevaspání a nevyspání, ale štěstí. Nesmírné.
Já šla spát ve 2 v noci. V 5 jsem vstávala a vyháněla prdíky. A už nemůžu usnout. Mám v posteli jak velkou tak malou dcerunku. Malá tam usnula po boji s prdíky a velká už večer. Koukala ne horor a ted se bojí, tak nás okupuje po nocích 😀 Ale je to krásný pohled mít ty dvě moje holky zase u maminky 😉 že mi ani ty 3 hodiny spánku nevadí. Jdu udělat sváči a vzbudit to tu do školy a do práce. A pak péct a péct a péct.Teda nepéct, už mám upečeno,ale zdobit, zdobit, zdobit.

lilien33
1. dec 2010

@pet.s Jejda ty máš v posteli obě holky i tu velkou.A já tady řeším už měsíc,že malá nechce bejt sama v pokojíčku.Že prý tam má bubáky.hmm ☹ Rok už tam spala sama a nic ji nevadilo a tet najednou se bojí.Mě tam nechce jen tatínečka.
Já sem zlá achjo.Já ji totiš pořád přemlouvám,že je velká holka a že se nemá čeho bát.Má tam plno plyšáku panenek.A stejně chce tátu aspon nachyličku jak říká.Tak tam sní spí tatka.Vnoci se vrací zamnou do ložnice amalá se vzbudí a je to nanovo.Tak si ji berem kránu už ksobě.Ještěže manža nechodí do práce. 😒.Je nani měkej.Je to jeho první a rozmazluje ji moc.Vše ji pomalu dovolí.Děsím se toho co bude až se narodí druhá.Jojo holt chlapi.Sou naměko. 🙂.
Přes den je hodná dyž pominu občasné vztekání. 😒Ale mám ji moc ráda treperendu zlobivou. 😔
Slíbila sem ji že budem píct perníčky tak je nadšená.Cukroví ještě ne.To až příští týden.
pet.s ty si moc šikovná a akční děvče.Máš malou princezničku a už máš napečíno.Obdivuji tě. 🙂

teckovanaorchidej
1. dec 2010

Ahoj holky,
Už jsem zpět z odběru plodovky, odběr pohoda, netrval ani 2 minuty, nebolí to nijak zvlášť, odběr krve bolí víc.
Pak mi píchli 10 ml Mg, to bolelo jak sviňa. Mám ležet dva dny v klidu a pak na to tvrdnutí brát zase Mg 3x2. Holčička roste přesně podle tabule a šije sebou. Zítra budou odpo výsledky, tak doufám, že ok.

irafa
1. dec 2010

@teckovanaorchidej tak to maš super že budeš mit zejtra vsleky a to sis je platila??????ja jen že Věrka měla špatne vysledky s ripl testu a když by chtěla vysledky do druheho dne tak po ni chtěli 2 000 kč a byla v Brně na amnio no je ji taky v celku dobře a věřime že vysledky budu ok

teckovanaorchidej
1. dec 2010

@irafa jj, chtěli 2 500 Kč v Brně v dětské nemocnici na genetice. Taky doufám, že bude všechno OK.

irafa
1. dec 2010

@teckovanaorchidej hm a naše Věrka byla na Veveři njn všude natahujou ruku vid

mnamko
1. dec 2010

@pet.s tak to som prekvapená že dievča ataký skôr chalanisko ,mne sa fláka až od 15r.,dovtedy mamin cicík,chalan hrúza ešte aj teraz a to má 19.teraz sa hádame,lebo sa mu nechce ísť do roboty teda skôr nerobiť ale zarobiť a pracovný čas od 14-15hod.,aby sa aj vyspal nie?
Ty teda stíhaš
ja dnes poradňa vporiadku,

ankava
1. dec 2010

@irafa já jsem po amniu rychlovýsledky neplatila, protože genetik vyloženě ty rychlovýsledky požadoval ve zprávě, takže to zaplatila pojišťovna. Ale i tak mi bylo divný, jak je možné, že jednomu to na pojišťovnu jde a jiný musí takhle zaplatit.
Já byla z těch šťastnějších, ale bývala bych to tak jako tak zaplatila, abych se nemusela těch 14 dní tak nervovat.

u nás sněží jako blázen, takže zase vezmu hrablo a půjdu uhrabat chodník, trochu sportu 14 dní před porodem už mi určitě neuškodí 🙂 A taky je pekelná zima 🙂

irafa
1. dec 2010

@ankava no ja pravě myslela že když ji vyšli tak vysoko ty tripl testy tak to bude automaticky taky zadara tak snnad to tam v patek daj v ponděli to bude 14 dni

irafa
1. dec 2010

@ankava už se chystaš do porodky vid 🙂 že ses vrhla na odklizeni sněhu

gejbule1
1. dec 2010

Holky moc vám držím pěsti ve zdárném konci 🙂
@ankava Moc na tebe myslím 🙂 ,ěla ksi termín skoro sejně jako já.Drž se bude to v pohodě.

ankava
1. dec 2010

@irafa nojo, po neděli začnu chodit do schod, aby se to trochu hnulo 🙂 příští týden už bych celkem chtěla rodit 🙂

@gejbule1 díky, tobě se to taky ještě podaří 🙂 🙂

christy22
1. dec 2010

ahojte,neviete niekto co je s awal?
@ankava tebe drzim paste.ja idem buduci tyzden 9.12.robia mi sekciu.uz by som to tiez mala najradsej za sebou a malu mala uz pri sebe.trosku zacinam mat stresy,aby bolo vsetko v pohodicke.

pet.s
2. dec 2010

ahojky nezacvhumelili jste se berušky? tady je Sibérie. Na terase hromada sněhu. Máme okna do lesoparku, tam je to nádhera, z druhé strany do ulice. Hrají každou hodinu koledy, je tu výzdoba, nachumeleno. No Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejte přátelé..........zdobím ježky(pečivo) no prostě vánoční nálada. Velké d+ti šly do školy, malá spí, táta se ráno vrátil, že nikam nejede. Praha je totál kolabs.Tak ještě zalezl do ložnicw. No prostě idylka.

veronkaj
2. dec 2010

mám o týždeň 38 a už a snažíme sa o miminko teda snažíme ako snažíme v septembri sme o jedno prišli a aj ked muž veľmi nechce predsa len sa snaží so mnou o dieťa.
lenže má teraz 44 a cíti sa na dieťa už starý a tak často počúvam aké to bude, ako sa nevyspíme, aký budeme unavený, podráždený, ako bude reagovať okolie na to že v našom veku máme dieťa - muž je už dlho šedivý, navyše je už aj dedkom a ako to zvládneme finančne na materskej lebo máme vysoký úver a podobne a potom nakonci zahlási že už má svoj vek a už by chcel kľud, má už dospelé deti 22 a 21., že čo ked ho nedochováme, či sa nebude to dieťa za nás hambiť, že sme starší v škole a potom, a pod.

zatial som vždy vedela argumentovať ale čím viac to počúvam a v noci sa zobudím alebo tak, tak začínam rozmýšlať či naozaj robím dobre, keď hoci mám rozumné argumenty neustúpiť, lebo v niečom má aj on pravdu.

dúfam že vás teraz nenahnevám ale mohli by ste mi priblížiť z vášho pohľadu a skúsenosti, bud prečo ste sa rozhodli mať teraz dieťa a čo na to vaše polovičky a tie čo už detičky máte ako to zvládate, ste naozaj taký unavený, nevyspatý, mrzutý
čítala som už veľa popísaného o deťoch vo vyššom veku ale skúsenosti naozaj je niečo iné.

ďakujem všetkým mamičkám dopredu, nemám sa s kým doma o tom porozprávať a u nás ani babka a dedko nebudú k dispozícii a tak ak môžem rada by som si to tu rozobrala trochu.

dendy1
2. dec 2010

@veronkaj Ahoj, ja mám teraz 38, keď sa mi malá narodí, budem mať už 39, otecko bude mať takmer 44 🙂 Ja mám už dcéru, ktorá bude mať pri narodení sestričky 20r. a teší sa ohromne 🙂 Snaženiu sme nechali voľnú ruku - aj tak to bolo prekvapenie - šok, keď sa zadarilo. Ale čím viac sa to blíži, tým viac sa tešíme.
Je to také naplnenie života, ak by sme nemali dieťa, nič by sme nemuseli - iba mohli. Takto ťa to prinúti nezostarnúť, starať sa o niekoho, žiť pre niekoho.
Nezapadne nám to do stereotypu. Tak ako keď si osamelý dôchodca kúpi psíka - je to taká dobrá povinnosť ísť aspoň 2x denne von medzi ľudí, hýbať sa, neuzatvoriť sa medzi 4 steny lebo nič nemusia, tak načo žiť ☹
A reakcie okolia? Prekvapivo ani jedna negatívna!!

bobbule09
2. dec 2010

Ahoj, snad můžu i já napsat svůj názor. Mě je 35 let a partnerovi o 11 let víc. Já mám z předchozího manželství 11-ti letého syna, přítel má 3 dospělé děti. Od první chvíle co se známe jsme věděli, že spolu chceme mít dítě. Bohužel nám osudem zatím nebylo dopřáno. Podstoupila jsem umělé oplodnění, bez úspěchu. Dvakrát jsem otěhotněla přirozeně, ale hned na začátku mimi odešlo- mikropotrat ☹ Pomalu ale jistě to vzdávám a přestávám věřit, že se na nás ještě usměje štěstí. A otázka věku je blbost, každý je tak starý, jak se cítí. 🙂

veronkaj
2. dec 2010

@dendy1 tak takto presne argumentujem aj ja teda na časť jeho námietok, a viem, že občas naozaj budeme uvanevý ale zase ked sa na toho anjelika pozriem alebo uvidíme ako sa teší že nás vidí a pod tak to sa nedá vynahradiť, toto je naše druhé manželstvo a jeho deti sú už dospelé ja mám slečnu ktorá práve prechádza pubertou takže sú to občas riadne nervy ale na maličké ak bude sa veľmi teší

veronkaj
2. dec 2010

@bobbule09
držím palce nech to vyjde čím skôr, no u nás je problém to že viac menej chcem ja a tak po mnohých hádkach a riešeniach som otázku antikon. nechala po potrate na muža a ten aj ked poznám tie jeho poznámky si predsa len pozor nedáva ale rozhodnutý nieje a tak aj ked sa podarí tak neviem ako a kedy mu to vôbec povedať, jeho názory a reakcie aj ked spomeniem sú dosť také že ma schladia a riadne.

janettka
2. dec 2010

Ahojík holky tak hlásím že od včerejška jsem i babička)teda nějak se na to necítím,ale co nadělám,že) Natálka se narodila v 13hodin 3.5 kg a 50 cm.Dneska se za ní jedeme odpoledne kouknout,už se těším. 🙂

bobbule09
2. dec 2010

@veronkaj u nás je zase problém v tom, že nemívám pravidelně ovulaci a často mám anovulační cykly, takže otěhotnět je dost velký problém. Sice jsem teď brala nějaké léky na podporu otěhotnění, ale bohužel se to u mě minulo účinkem a zase se nezadařilo. Mrzí mě, že tvůj manžel to necítí stejně jako ty, ale určitě by byl šťastný, kdyby se vám miminko podařilo. Oni jsou ti chlapi někdy takoví bubáci, člověk by je roztrhl jak lístek do cirkusu 😀 😀

bobbule09
2. dec 2010

@janettka jé, gratuluji 😵

lilien33
2. dec 2010

@veronkaj moc ti držím pěstičky pro štěstí,aby se zadařilo a manži to pochopí uvidíš.
Ještě nejste staří na mimi.Mě je 39 a mmanžovi je 45.Příští rok v unoru budu mít 40.
A to v dubnu budem mít mimi.Manži taky měl námitky ale pak sám odsebe chtěl.
Byla sem moc a to mile překvapená. 😉 A tet se moc těší i když budem mít zas holčičku.Povídal
že holky sou lepší.Já mám S 1manželství 2kluky 18 a 14.A s nynějším mužem 4holčičku.
@janettka moc gratuluji k vnučce Natálce.Nedivím se že se těšíš na malou.Neboj zvykneš si
nato bejt babička.
@bobbule neboj zadaří se ti otěhulit.Ale chce to asi čas.Přeji moc štěstí.

bobbule09
2. dec 2010

@lilien33 no jo, ale my už se snažíme 4 a půl roku a pořád nic, ztrácím naději. Pořád ještě někde v koutku duše věřím, že se té holčičky dočkám.

veronkaj
2. dec 2010

@janettka gratulujem, môj muž je tiež od septembra dedko a teraz ešte aby bol znovu ockom 😀
@bobbule09 tak v tom máš pravdu, niekedy je to tak, ale zistila som že niekedy toho môjho treba aj do niečoho dokopať, ale ja si tiež myslím,ž e ked uvidí to maličké a podobne zmení názor, len ako to zvládnuť ešte s účtami ale to majú všetci ťažké.

@lilien33 tak to keby môj došiel že predsa len chce mimi tak to by ho asi osvietilo ale zase na druhej strane keby ho tak veľmi nechce ako hovorí tak by si dával pozor alebo použil ochranu nie???

bobbule09
2. dec 2010

@veronkaj no to je druhá věc, jak to zvládnout finančně, ale neboj, my jsme na tom podobně, peníze nemáme, ale stejně to mimčo chceme. Ono se to vždycky dá nějak zvládnout. Důležité je být zdraví a mít se rádi 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre