Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
18. feb 2011

hezké ráno holky...
@veronkaj to znám já jsem to měla minulý měsíc,myslela jsem,že umřu,pak Petr a bylo to.Teď chystá zas nějakou práci tak doufám,že už vyjde,jsem z toho taková rozhozená.Včera jsme si dali lahvinku a jak jsem unavená z práce,po malé 3.skleničce jsem byla uplně mrtvá,spala jsem jak dudek...a dneska mám bolehlav jak prase

veronkaj
18. feb 2011

@janettka ahoj
no beriem lieky tak začína byť lepšie, no uvidíme,, ale tento mesiac nic nebude no počkaj ked sa námn podarí potom 😀

awalancha3
21. feb 2011

ahojte....po dlhsej dobe pisem......... máme 3 mesiace a ťaháme 4tý.......stále koojím, hoci je to utrpenie-neustály boj či budem mať aj na druhý den dosť mliečka...už som chcela prestat, ale mala odmieta flasku, suplementor aj lyzicku a striekačku- ak nechcem aby revala od hladu, musím kojiť......všade sa píše o tom aké je kojenie faj a tak......ale nie vždy je to také ako sa píše.......už v porodnici som videla ako sa bojovalo o mlieko a že ej to skoro veda........prve dva mesiace bolo hroza, mala malicko priberala, ale dokrmovat sa ju nedalo-vsetko odmietala.......potom bola hladná a tak plakala noci dni..... bolo to zufalstvo, naozaj zúfalstvo.............. preítala som vsetko mozne aj nemožne o kojeni....... a som úderníčka, zvyšila som dojivosť a mala cecka každé 2 hodiny... nechcem ani spominat čo ma to stálo usilia, uvediem to, ze som si uhnala zápal zápastnej slachy čo som okrem ineho odsávala každú hodinu a pomáhala odávaniu ručne.....................ale malinka zacala priberať a vzzápatí začala tvrdo vkuse spávať od 23.00 do 07.00.......no tak to vyzerá že budem robiť kravičku aj 6 mesiacov-hoci som povodne kojiť vobec nechcela.....
..............no, želám V8m, aby ste tie čo sa snažíte čoskoro mali podobné "starosti"......... A MAMINKáM, ABY ICH DETIčKY DOBRE SPINKALI...........

janettka
21. feb 2011

ahojík holky tak hlásím,že je ze mě po 2.babička!!!!Dneska k nám do rodiny přibyl vnouček Davídek!!!

ankava
21. feb 2011

@janettka gratuluju, u vás se to tedy sype 🙂 tak koukej přidat do třetice všeho dobrého 🙂 🙂

@awalancha3 bezva, že ses zase ozvala. Kojení to je věda. Já mám zase mlíka na rozdávání, malá se pěkně přepíjí, takže hodně přibírá a taky občas blinká, jak strašně hltá, no a někdy se v tom mléce topí, jak jí rychle stříká do krku a pak se zase strašně vzteká. Ale je při chuti, takže ať je den nebo noc, kojíme pořád - někdy po dvou a půl , někdy po třech a vyjímečně po čtyřech nebo pěti hodinách....
Tak přibývejte a ať se vám daří - a taky synovi 🙂

janettka
21. feb 2011

@awalancha3 no vidíš jak to hezky zvládáš mamino!!! U nás nic nového práce nevyšla,začalo mrznout takže se práce odkládá.

janettka
21. feb 2011

@ankava děkuju za blahopřání...no my už se asi fakt nepřidáme...nevím jak by to rodina rozchodila a navíc tím jak P.nemá práci máme doma trochu krizi,takže na nějaký sex není ani pomyšlení.

awalancha3
21. feb 2011

@janettka ..........gratulujem...a budeš mať vnučatko k dispozícii?.. aby si sa trochu vytešila s miminkom..... 😉

awalancha3
21. feb 2011

@ankava ..ahojky, tak ako to tebe ide? kolko ma tvoje malé?

ankava
21. feb 2011

@awalancha3 zítra bude mít dva měsíce... už je s ní i legrace, chechtá se na celé kolo a dokonce i na tatínka.... tak nám dělá velkou radost. Jen s tím pitím a prdíkama máme trochu to trápení, ale jinak je to super.... Fakt jsem šťastná, že jsem se nakonec na starý kolena stala maminkou 🙂 🙂

@janettka třeba to ještě vyjde i bez lámání přes koleno. Jak není práce, tak je to na draka, bez peněz se fakt blbě dejchá. My za 2 měsíce začneme platit hypotéku a mě skončí PPm... nechám si rodičák napsat na dva roky, ale i tak budu muset koukat na to, co kupuju... na to jsem v posledních 3 letech nebyla moc zvyklá.... ale zvyknu si natotata 🙂

janettka
21. feb 2011

@awalancha3 Davídka moc neuvidím,syn žije na Moravě a moc k nám nejezdí,nemá prý čas...no znáte to,chlap podnikatel.Tady mám v Mostě Natálku,tak s tou se snažím vidět co nejčastěji,ale taky teď jsem měla 3týdny přetržku,měla jsem hnusnou chřipku,pak Petr,pak jsme jeli sestře na týden pomáhat s doděláním dětského klubu no a čas letí jak bláznivý...do toho lítám po brigádách a dělám daně...je toho teď nějak na mě moc...

janettka
21. feb 2011

@ankava to mi povídej,taky jsem nemusela moc koukat a najednou tvrdá narážka...sakra rychle jsem se musela vrátit k počítání...nejhorší je si zvyknout nedat do nákupního koše to na co máš chuť ale to co je potřeba a ještě to nejlevnější 😉

veronkaj
21. feb 2011

@awalancha3
ahoj, my sa nepoznáme ale gratulujem, a ked sa nám zadarí tak budeš dávať rady ako zvýšiť kojivosť?? 🙂

@janettka gratulujem a želám veľa zdravíčka 🙂

@ankava ty si tiež asi bola na tom tak ako my teraz ked túžim po dieťati ale aj pochynosti sú ešte a hlavne sa bojím kvôli veku a práci, úveru a tak. Gratulujem k miminku 🙂

janettka
21. feb 2011

@veronkaj a jak jste na tom vy?Už se snažíte?

ankava
21. feb 2011

@veronkaj díky moc, fakt jsem ráda, že mě ten můj "osud" přivedl až sem a že se mi to mimčo nakonec povedlo mít. Samozřejmě, že obavy z nedostatku financí a co by bylo, kdyby nebyla práce jsem měla a mám, ale stejně si myslím, že vyžít se dá i s málem a to mimčo mi všechno, co si teď nebudu moct dopřát vynahradí.
Najednou zjišťuju, že ten strach je hlavně o miminko a všechno ostatní jde stranou.
Tak ať se vám taky zadaří 🙂

veronkaj
22. feb 2011

@janettka dobré ráno všetkým, no snažíme ako snažíme, teraz som dobrala antibiotiká a ked už dlho nič, tak som pripomenula že máme dávať pozor a just sa pozabudlo, tak dúfam že sa pre tento krát nič nestalo ako sa vraví zákon že zrovna ked niečo sa nemôže tak vtedy sa podarí. no uvidíme

@ankava neviem aký osud bol pred týmito poslednými stránkami ak môžeš budem rada ak zhrnieš hoci aj do IP nechodím do tejto témy tak dlho. budem veľmi rada.
pokecáme pa.

tarita
22. feb 2011

Dámy tak sa hlásim ☹ v piatok som mala ísť k lekárke, ale začala som ráno silno krvácať, tak som tam nakoniec ani nešla. Hneď poobede sa krvácanie zmiernilo, takže napriek tomu, že som bola pobalená do nemocnice, sme sa s manželom rozhodli neísť nikam. Zobral ma na vidiek, varil mi alchcemilkový čaj a staral sa o mňa, krvácanie ustávalo, dnes už len jemne špiním. Pôjdem sa asi v priebehu týždňa ukázať k lekárke, či som sa dobre vyčistila, počkáme nejaký čas a začneme sa snažiť odznova. Ešte to nechceme vzdať. Stále nad tým všetkým musím rozmýšľať, hlavne mi nejde do hlavy, prečo sa to miminko nezačne dobre vyvíjať. Mám staré vajíčka alebo čo? V priebehu 1 roka sa mi podarí 2 x prirodzene otehotnieť, tak by som predpokladala, že asi je v mojom tele ešte všetko OK a všetko funguje ako má napriek veku. A bum. nič. Ale taký je asi život a moje chcenie nemusí byť dosť. Večer tu nazriem, majte sa zatiaľ.

ankava
22. feb 2011

@tarita já měla úplně stejný problém, během jednoho roku jsem byla dvakrát těhotná a ani jednou se embryjko nevyvíjelo. Nakonec po IVF, kdy jsem dostala hromadu hormonů se embryjko chytilo a donosila jsem holčičku.
Nakonec celý můj problém byl v tom, že jsem měla nízkou sliznici, vajíčko se oplodnilo, chvilku se vyvíjelo, ale pak se nemělo kde uchytit a proto "umřelo". Myslím, že kdybychom to věděli dřív, tak pomocí hormonů jsem ani nemusela na IVF. Ale to je teď už jedno, hlavně, že holčičku máme.
Třeba můžeš mít taky nějaký podobný problém týkající se sliznice, dělohy....

syslica
22. feb 2011

@tarita Problém môže byť aj v tom, čo píše @ankava ... tvoje vajíčka sú rovnako staré ako ty a keď ty nemáš nejakú závažnú chronickú chorobu, nebola si dlhodobo vystavená pôsobeniu škodlivých liekov alebo žiareniu, tak sa dá predpokladať, že aj vajíčka sú zdravé 🙂 Najpravdepodobnejšie vysvetlenie bude asi to, že keď ste miešali ten partnerský chromozómový koktajl, niečo sa zle zmiešalo, tak to príroda vyriešila po svojom ☹ .Najlepšie bude ak sa porozprávaš s dr.

Veľa sa na MK popísalo o tom, kedy znovu otehotnieť po potrate, aj lekári sú v tom nejednotní. Moja skúsenosť je neočakávane pozitívna: o prvé dieťatko som prišla spontánnym potratom v 11.tt, nemuseli ma čistiť, len podávali injekcie na zastavenie krvácania (dlhooo) V deň, keď som konečne prestala krvácať, sme počali staršieho syslíka. V podstate sme neplánovali, len sa to tak prihodilo, z láskyplného objatia až po spojenie dvoch duší a dvoch tiel, ktoré takto chceli vzdorovať nepriaznivému osudu ... keď som zistila, že som opäť tehotná, pochytil ma hrozný strach... a neopustil ma celý prvý trimester, ale našťastie nakoniec všetko dobre dopadlo.
Neskôr som túto skúsenosť konzultovala s viacerými gynekológmi. Podľa nich je možné, že telo ženy je po predchádzajúcej strate akoby "nabudené" a schopné prijať oplodnené vajíčko lepšie ako za iných podmienok. Platí to ale len pre potraty bez nutnosti chirurgickej revízie maternice...

Pre všetky snažilky - netreba sa vzdávať, raz sa to snáď podarí každej z vás, je to len otázka času, priaznivého stavu, okolností ....

gejbule1
22. feb 2011

Ahoj holky ani vám nebudu psát že to je i můj problém protože to tady ví skoro každý.Běhe roku jsem schopná 3x otěhotnět ale pak miminko zanikne.Teď jsem ještě objednaná do Podolí kde to beru jako poslední naději a uvidím co mi řeknou a najdou.Taky si říkám že mám asi stará vajíčka.Možná to vypadá že jsem to vzdala ale ještě NE.Ještě se budeme chvíli snažit i když ty revize jsou hnus.

gejbule1
22. feb 2011

@ankava jak ti vlastně zjistili že to bylo nízkou sliznicí?

gejbule1
22. feb 2011

už tu dlouho nebyly evapavla,skifarka atd.Kdepak jsou holky?

izina
22. feb 2011

Ahoj, ahoj. Já se omlouvám, ale bylo mi celkem zle. Vlezlo mi to na průdušky a i když ještě nejsem ok, je to 100*lepší. Léčim se jen čajíčkama s medem, mlékem s medem a zázvorem, vincentkou a sirupem pro děti, pořád kojim, jinak to nejde. Malá se z toho už dostala, ale nevim. Všem se zdá, že začíná chraptět, aby to nezačalo na novo. V neděli byla prvně na maškarním, za berušku, a docela ji to bavilo. Byly jsme si říct o lízátko, ty má ráda a celou dobu ho chtěla, tak nám ho dali a řekli, že byla velkou adeptkou na první cenu - dort, ale že je moc maličká, tak nevyhrála nic ☹ .
Jinak k našemu snažilkování. Pořád nic, ale asi "to" děláme v nepravou chvíli, podle toho, kdy k nám taťka přijede. Uvidíme, třeba se to do toho roka ještě povede. Když ne, tak nic 😖. Všem ostatním držim pěsti

izina
22. feb 2011

@awalancha3 Krásně ses rozepsala o kojení. Já s tim problémy neměla a nemám, kojim pořád a malé budou za chvíli 2 roky. Sakra, to to letí. Sní už všechno, ale "oza" je droga. Pořád má jen něco málo přes 10 kilo, protože sice jí všechno, ale málo. Babi už začíná říkat, že je hubeňour, ale měří jen něco málo přes 80 cm. Já měla strach, že budu kojit jen krátce a jsem ráda, že je to ještě 🙂. Zkus to vydržet aspoň půl roku, jsi dobrá, žes to nevzdala

irafa
23. feb 2011

@awalancha3 ahojky seš opravdu super mamina žes to zvladla neni nic lepšio a jak popisuješ že mala nic jinyho nechtěla tak jak naše eli ja sice nemělaproblem s kojenim ale mala taky přibirala jen na hranici tabulek a neni žadnej obr ma ted 8 koli a 76 cm
u prvni dcery jsem mlika mělahafo ale v porodnici ji nabidli flašu ona zjistila že to jde lip z ni a ja se mohla jit klouzat nebudu popisovat co to bylo za galeje mliko odstřikavat di flaše a kolik jsem prodělala zanětu a horeček a to jsem s dět doktorkou skoušely vše ji nechat vyhladovět že se pak musi přisat a tahat z hladu neee stekala se jak diva a prso nevzala a tenkrat tolik druhu odsavaček nebylo pouze ta malinka do ruky s balonkem no hruza trapila jsem se pul roku až mi dět. doktorka řekla že se už nemam trapit a zatahla mě a pichůla injekci na zastaveni lalktace byla to škoda když jsem čekala druhe dite a tenkrat stale nešlo si vybrat kam pujdu rodit tak jsem, jim hned u porodu předala podepsany papir že si nepřeji aby ji dali flašu a cokoli pit že mliko už mamted u porodu a to je fakt u porodu se mi spustila tak fofrem laktace že jsem měla mokrou košili asi proto že bylo brzo po porodu no holky jsou od sebe 23 měsicu a tu jsem kojila vesele a bez problemu rok a pul a ze sve blbosti že by mě kousla jsem ji odstavila jak ji mnarostli horni zoubky tak pomalu ji rostli ale jedla vše no a třeti kluka jsem kojila do třilet a Eli budu taky kojit dokud to pujde třeba taky do tři mě to neva mudr mi včera taky řikala at už ji odstavim a ja řikam proč dyt diky tomu je zdrava až ted byla poprve nemocna přesně jak piše Izi jak byla marod tak mole Eli taky šilenej davivej kašel ale horečka atd no ale už se z toho hrabem ven ale co je duležity že nemusela mit antibiotuika a myslim že kojeni na toto ma vliv kluk byl zdravej jako řipa a je do ted v chřipkove epidemii neonemocni tak ja padim za malou už se určitě vzbudi na ranni kojeni joooo a chtěla jsem to ještě řict že na tvorbu mlika je nočnni kojeni nejlepši aspon to všude pišou mě se mala budi v noci na piti a už jsem zvykla jednou za noc mi to nevadi a mě se aspon lipspi tak paaaa

irafa
23. feb 2011

jeeeeeeeeeeeeee to je roman 🙂 :D

awalancha3
23. feb 2011

@izina ..........ja by som , kedze som sa s tym uz zmierila vnutorne, chcela kojit tak do 10-12 mesiacov. vlastne dovtedy pokym bude malicka jest relativne vsetko, nechcem MM nahradzat inym, potom mlieko prestane pit uplne, hadam sem tam to surove kozie, uvidime aka bude, ja aj manzel sme po roku veku odmietali mlieko a doteraz ho nepijeme.. jediné hádky sú ked do varenia ideme dat mlieko a obom sa bridí ho čo i le ochutnat či nie je pokazené.... tak trošku nalejeme psovi, ale ten nám nikdy nepovie, či je ok 🙂 🙂 🙂 a dakujem

ankava
23. feb 2011

@gejbule1 zjistilo se to, když jsem měla tu hormonální stimulaci a po té hromadě hormonů jsem měla stejně sliznici na hraně, takže bez hormonů jsem jí musela mít pomalu na nule. Všechno tomu nasvědčuje, protože jsem měla vždycky slabou MS a když jsem se pak bavila s doktorem, tak v podstatě potvrdil, že to byl nejspíš ten hlavní důvod těch potratů. Taky jsem chodila k té doktorce na akupunkturu a ta to taky potvrdila, že jsem měla slabou dělohu a embryo se nemohlo uchytit. Já jsem toho moc nevěděla, doktoři v CARu mi dělali UTZ vždycky na začátku cyklu a byla jsem tam vlastně jen dvakrát a můj gyndař vůbec, takže mojí sliznici před IVF nikdo nezkoumal.

awalancha3
23. feb 2011

@irafa .........ty máš teda dost skuseností s kojením.... mimochodom, este v teme snažilky, ked som tam chodila celá zufala či v 40tke mozem este otehu, tak si tam bola v tabulke ze máš malé miminko, čo ma nesmierne povzbudilo......Tak nech sa vám všetkým darí....... 🙂

mnamko
23. feb 2011

Ahojky,dlho som nepísala ale čítam Vás.
o mi už začíname 8mesiac a bude to teda boj,chrbát ma bolí strašne,nohy už nedokážu nosiť a malá kope ako bláznivá,vypúča sa na všetky strany až ma to bolí,tak som zvedavá dokedy vydržím ale do 36tt dúfam.

@awalancha3 malá je nádherná,bože ako to etí len teraz si sa bála pôrodu,ja sa nebojím nemá ma čo prekvapiť,pri synovi hrozný pôrod koncom panvovým a pri dcére zas pohodový takže mámvyskúšané obidve varianty.
pa-pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre