Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

anita321
15. mar 2011

@veronkaj ja by som ho tam asi nedotiahla..

anita321
15. mar 2011

@linda40 super...diky za povzbudenie

veronkaj
15. mar 2011

@lilien33 no ved ja viem, ale poznáš to, človek rozmýšla,

aj si niekedy poviem, že už kašlem na to nech je ako chce ale ono sa tie myšlienky vždy veľmi rýchlo vrátia, no a stále nič.

@linda40 aj nám sa zadarilo po dobraní hak ale potratila som a odvtedy to nejde. drtím palce nech všetko dopadne dobre

rastak
15. mar 2011

@syslica pozerala som ten článok o krvných skupinách. ja si myslím, že to treba brať s rezervou a asi by som sa nad tým vôbec nepozastavovala. každý z nás je tak individuálny.....a potom aj iné faktory ako životné prostredie v ktorom žijeme, čo konzumujeme treba brať do úvahy...pusti to z hlavy.

sfinga
16. mar 2011

zdravím Vás. Asi som su najstaršia a vyzerá to trak, že práve aj najzúfalejšia. 6 rokov sa s partnerom usilujeme o umelé opldnenie. žiaľ, bez najmenšieho výsledku. A môj drahý sa práve rozhodol, že už má toho všetkého dosť a končí s pokusmi. A ja mám pocit, že mi práve skončil život. Prosím, poraďte

veronkaj
16. mar 2011

babulky ja neviem čo je, tak poporiadku
takže v nedelu po 5 tich dňoch meškania som dostala menzes a dnes je ešte trochu nebol nejako silný akurát som si hovorila že zas slabší ako minule ale mám horm. profil a budem brať ten dupahston už sme si dohodli s lekárkou dávkovanie, že teda nakoniec po ovulke teda na 14 dc, ale myslela som že to kvôli tomu že som brala antibiotiká a že stresy z dcérinho monitoru že preto, ale posledné dni som hrozne unavená a dva dni ma páli záha hrozne a dnes ma trošičku boleli prsia a tak dnes ked som domakala v posilke som išla nakúpiť, urobila som nákup a ze teda ked budem brať duphaston potom po dobratí budem kontrolovať kúpila som tehu test pepino v tescu.
a večer som si ho teraz spravila a odložila že ved aj tak bude zas len jedna a ostatné ako sneh.
a je tam slabo viditeľná čiarka u 😅 kazovala som ju aj mužovi a videl ju tam je viditeľná

a teraz sa bojím že ked ešte trošku krvácam a tá posilka, či ak tam je mimi či som mu neublížila toľko na to čakám a tak by som si to hrozne vyčítala a tak si myslím, že môžem mať aj napríklad cystu na vaječníku a tak ved tá čiarka môže byť aj z niečoho iného napr. z tej cysty nie???
no budem asi zajtra ráno opakovať no som zvedavá strašne sa bojím aby sa niečo nestalo

čo myslíte???

janettka
16. mar 2011

@veronkaj ale copak to tady čtu???to by mohla být dobrá zpráva...posilkou jsi mimiskovi neublížila,pokud je všechno v pohodě tak se udrží.Radím ti koupit test zn.mamatest ten je vždycky spolehlivý tak pokud ti ten ukáže // tak to už bude pravda...držím pěstičky 😉

veronkaj
17. mar 2011

@janettka no ja som skoro z nôh spadla, bol to taký druhý prúžok ako tu mávajú kočky v albumoch na začiatku, ale myslím, si že je to asi len planý poplach lebo aj včera som ešte trošku krvácala a bolo tam aj trošku sliznice a bolelo ma brucho dlho ale tak snáď ak tam drobček je tak sa mu neublížilo.
no dnes si budem robiť ďalší test, a Pepino mám už roky overené nikdy mi neukázal falošný výsledok a má citlivosť až od 20 jednotiek takže no uvidím.

no bojím sa celú noc som poriadne nespala.

janettka
17. mar 2011

@veronkaj tak pokud má citlivost od 20 tak to by falešný poplach neměl být.Budu ti držet pěstičky a nakukovat,hned hlaš výsledek testování.Jsem napnutá jak kšandy...já zas dneska špiním a přitom mám týden od ms.Pokaždé když takhle makám na daních a tělo už je KO se to takhle projeví 😒

veronkaj
17. mar 2011

@janettka dám vedieť, o chvílu si pôjdem urobiť znovu no dúfam že sa podarí a nabehne aj druhá /. je to tá istá značka tak dúfam.
no tiež som 😅

syslica
17. mar 2011

@veronkaj Super, super, Veronka, z cysty ti tehotenský test pozitívny výsledok neukáže 🙂 , takže je to presne to, na čo myslíš a na čo čakáš... aj príznaky by tomu nasvedčovali.... a samozrejme súhlasím s janettkou, daj vedieť po tom teste, nehorázne sme zvedavé 🙂 🙂 .

veronkaj
17. mar 2011

@syslica bože babulky, bodaj by aj dnes tam bola palička druhá aj zajtra tmavšia a tak, no večer ma bolelo dosť podbruško som si skoro celú noc vyčítala že som to nevedela lebo som to brala ako normálny menzes a ak som mu chúdatku ublížila.
len držte palce nech je v poriadku a dáva o sebe pekne vedieť no som zvedavá viac ako vy a to ešte neviem ked aj bude čo mi povie potom lekár ked som brala tie antibiotiká.

syslica
17. mar 2011

@rastak Máš pravdu, púšťam to z hlavy 😉 , momentálne mám aj tak iný, pálčivejší, problém, lebo mi šéf práve oznámil, že majitelia firmy s mojím návratom nepočítajú, veď kto by už chcel "starú" mater s dvoma malými deťmi - pokým som pracovala od nevidím do nevidím aj za troch, tak to bolo v poriadku.... ale veď ja niečo vymyslím, plán B je podnikať na vlastnú päsť.

janettka
17. mar 2011

@syslica a v čem by jsi podnikala?V dnešní době se špatně začíná....
@veronkaj neboj miminko si prvních 14 dni nebere z krevního oběhu téměř nic takže když já jsem brala atb tak mi dr řekl,že to nemá na miminko vliv.a hodně holek normálně krvácí i 3měsíce tak se nestresuj a ber to pozitivně.

syslica
17. mar 2011

@veronkaj Držíme palce a myslíme na teba / vás. Je len veľmi málo antibiotík, ktoré plodu ozaj dokážu ublížiť, väčšina z nich nemá klinické štúdie na tehotných ženách, tak sa neodporúčajú v tehotenstve, ale to neznamená, že nevyhnutne musia uškodiť... veď uvidíš, čo potom povie doktor. A ešte čosi, bábo v najranejšom štádiu vývoja má ohromnú samoobnovovaciu schopnosť, ak sa má udržať, tak sa v brušku určite udrží!

janettka
17. mar 2011

@sfinga výkyvy chlapů jsou v tomto věku)a nejen v tomto) běžné.Oni jsou tak dost jako malé děti, jak to nedostanou hned tak radši nic.Radila bych ti ho nechat odpočinout od těchto debat a pak ve vhodné chvilce dělat očička a nechat ho plnit ti přání...oni jsou přece ti samci co rozhodují o našem životě ne?? 😀 😀 😀 nesmí mít pocit,že to rozhoduješ ty za něho...

syslica
17. mar 2011

@janettka Ja viem... kvalifikáciu na daňové poradenstvo ako väčšina z vás bohužiaľ nemám 🙂 , zato VŠ a prekladateľské štátnice na AJ a NJ, čiže budem zrejme prekladať, tlmočiť, učiť... veď uvidíme, či sa mi podarí sa niekde uchytiť, tu je konkurencia naozaj veľká, lebo každý, kto dnes vie trošku lepšie jazyky, si myslí, že hneď môže podnikať.

janettka
17. mar 2011

@syslica jej daňe bych už nedělala kdybych uměla něco jiného!!!Nám to kazí zas holky co vyjdou z pracáku,rekvalifikované za 3měsíce...ale kdo to po nich má opravovat!!!ale jinak je to bída,všude se snaží ušetřit a účetní je první na ráně,její práce se nevnímá a tak má každý pocit,že sedíš v kanclu a prd děláš...Umět jazyky je bezva a kvalitní tlumočnice nebo překladatelka je zlato.Já neumím ani pípnout a tak i kolikrát bych s tímto šlehla a šla dělat někam do banky nebo asistentku ale chybí mi jazyk....

veronkaj
17. mar 2011

tak babulky bola som si robiť test tá istá značka ako včera, pepino citlivosť 20jednotiek
ale v noci bolo relatívne čisto a teraz dosť krvičky síce takej tmavej už ale bolo no dala som si tampon a teraz čakať na výsledok

veronkaj
17. mar 2011

večer pred spaním tým že mám doma duphaston som si dala hned večer jednu aj teraz ráno
no ale prečo zase krv.

a pozerám a čo nevidím????? 😅 // 😅
teraz neviem či sa tešíť alebo čo od 11 tej ordinuje lekár hned mu volám že čo je a čo dalej.
tá druhá je ešte slabá ale v pohode viditeľná okom.

syslica
17. mar 2011

@veronkaj Počkaj, čo povie doktor, možno ťa bude chcieť aj vidieť, nemáš to ďaleko do ordinácie?

veronkaj
17. mar 2011

@syslica mám ale robí dnes tak neskoro až preto že dovtedy operuje a potom má len objednané pacientky na čas tam v nemocnici normálne ordinuje od 14,30 a to tam akurát stihnem prísť.
ešte že mám takú prácu že len sedím maximálne idem ku tlačiarni alebo kopírke,

dala som si ešte jednu tabletku duphastonu.

syslica
17. mar 2011

@veronkaj No tak najprv zavolaj, podebatuj, zrejme ťa už pozná dlhšie a vie o tvojich problémoch i túžbe po dieťatku, myslím, že ti bude vedieť poradiť ako ďalej k úspešnému koncu 😉 .

veronkaj
17. mar 2011

@syslica no začala som k nemu chodiť ked som bola minule tehotná a tak ma videl raz potom nemocnica a potom kontrola ale chodím k jeho kolegyni lenže tá tem je len v stredu ale ved ked mu poviem čo je tak ma poobede určite vezme alebo povie že čo
no bojím sa veľmi keby som aspoň nekrvácala ale v práci sedím ako peň a o hodinu volám držte mi palce babulky nech krvácanie prestane. 😔

syslica
17. mar 2011

@veronkaj Už len o necelú hodinu 😉 a držíme, veru držíme! Absolútne na nič sa nemôžem sústrediť, len behám na Koníka zisťovať, čo je nové 🙂 🙂 .

veronkaj
17. mar 2011

@syslica len drž aj ja držím a dohováram brušku, no nech už nekrvácam,

no a potom čakať do 14,30 kým bude v ambulancii a už aj som tam na 14,30. a uvidím čo poviem,
no ja nechápem, každú chvílu na to pozerám no nechápem

tarita
17. mar 2011

Krásny deň dámy 🙂 vítam nových členov, gratulujem veronkaj, silno držím prsty a všetkých ostatných srdečne pozdravujem. Ozývam sa po dlhšom čase, včera som bola u lekárky, povedala mi, že všetko vyzerá byť fajn, už pomaličky čakám menzes, dnes som 28 deň po potrate. Idem ešte na krv, či dobre kleslo HCG, na ultrazvuku bola krásne vysoká sliznica, takže menzes sa blíži a verím, že potom sa už môžeme začať snažiť. Ešte by som rada dala s lekárkou nejakú poriadnu reč, len včera mala taký blázninec, že nevedala kam skôr. Počítala som tu toho kopec, idem trošku skúsiť sójové isoflavonoidy, stále jem Femibion, šupla som si ešte aj éčko, každý deň alchemilka, no a snažím sa myslieť pozitívne.
Veľa som tu čítala o viacnásobných potratoch, o rôznych následných vyšetreniach na hematológii a imunológii, len stále neviem z toho výjsť, ktoré z tých možných, no neviem či to nazvať chorôb alebo ako, sa týkajú len tých žien, čo ešte nerodili a ktoré tých čo už majú deti. Viete na čo myslím, napr. taká porucha zrážanlivosti krvi, to je vrodené, alebo sa to môže týkať aj mňa, čo už mám deti.
Inak začala som postiť, už som čo to aj schudla, ale to nie je dôležité, budem postiť 40 dní, a ten pôst chcem obetovať pre svojich nenarodených anjelikov, začala som chodiť do posilky 🙂 , tak dobre je poriadne sa spotiť pri športe a potom sprcha 😀 a včera bolo krásne, tak už som sa trošku rýpala v záhrade, už sa mi tlačia von krokusy, narcisy aj tulipány.
Tak Vám dámy prajem krásny, hoci upršaný deň a hoci nepíšem často, stále Vás čítam a som duchom s Vami všetkým a modlím sa za Vaše budúce bábätká.

janettka
17. mar 2011

@veronkaj blahopřeju k // a držím pěstičky aby to všecno dobře dopadlo.Ještě rada pokud je možno nepoužívej tampon ale vložku.Tampon dráždí na krvácení.
@tarita i tobě hezký den a přeji brzkou mršku ať se můžete snažilkovat.Jinak tvá otázka...já jsem měla 3zdravé děti s prvním partnerem a teď mám 3andílky tam v nebíčku s druhým partnerem.Když jsme lítala po vyšetřeních,objevili onemocnění štítné žlázy a na imunologii nějaké imunologické onemocnění které likviduje plod v mém těle...takže se to může získat během života a nemá to nic společného s tím,že už mám děti.Proto radím po potratech vyšetřit štítnou žlázu a jít na imunologii,ale na tu co je specializovaná na gynekologii.... 😉

veronkaj
17. mar 2011

@janettka ja vložky neznášam a priznám ani nemám ale dala som si tampon

ďakujem moc, len nech to dopadne dobre strašne sa bojím už nech nie je žiadne mimomaternicové ani potrat, už nech sa to podarí

akurát si to vyčítam, že tie antibiotiká a to ked mi meškal menzes akurát boli stresy dcéra monitor a tak, a to sme ešte s mužom pili červené víno že nech príde menzes že to je len zo stresov lebo sme boli spolu len 1x naostro ostatné si kvôli liekom dával pozor a vtedy zabudol a tak ma to ani nenapadlo, myslela som že sa to len vplyvom okolností posunulo, každý deň 2-3 kávy pri papieroch, ovocie a zelenina teraz minimálne pravidelná strava ako pri daňových a teraz toto no boím sa.

volala som sestrička povedala, že lekár mešká zdržali ho v nemocnici ale že mám poobede prísť do ambulancie normálnej, že mi vezme krv a duphaston si mám dávať 2x1 zatial, snažiť sa ukudniť a asi mi lekár bude robiť uzv .
tak tam idem len tie hodiny sa vlečú a bruško bolí občas a stále trocha krv.

awalancha3
17. mar 2011

@sfinga .......ano, rozumiem, je to taka tupa nedefinovatelna bolest medzi plucami... a más pocit, že sa ti to len sniva, že to nie je pravda a tak....... hm.......bezutesnost, chmury, nevies si predstavit co bude dalej..... poznám ten pocit- zažívala som ho pred 2 rokmi, ked sme sa s exMM po 17 rokoch rozvádzali....napis nam o sebe trosku viac... mas uz nejake deticky, a ako to myslel ze konci? prirodzene to nejde? hm? a mas nejaku vizuiu ako by si chcela pokračovat v živote?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre