Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

syslica
6. apr 2011

@veronkaj Nič, čo by stálo za zmienku...ale ozaj a úprimne, keby som bola na tvojom mieste, tak už načisto scvokatiem. Takto ti môžem len z diaľky poslať kúsok pozitívnej energie, myslíme na vás, všetci tu.

veronkaj
6. apr 2011

@syslica dakujem moja,
no nemám z toho dobrý pocit, dúfam že nebudem musieť ísť do nemocnice, pretože keby v piatok hcg kleslo tak bude jasné že pri tom krvácaní mimi odišlo ale ked bude stupnuté a nič neuvidí tak je niekde uplne mimo a to už treba pozrieť.
no prečo musím mať ja také problémy stále. to je na tom svete strašná nespravodlivosť, kolké sa snažíme a ked vidím aku kolvek .... ako sa správa k svojmu tehotenstvu a k dieťaťu tak by som jej jednu najradšej natiahla.

janettka
6. apr 2011

@veronkaj bohužel to tak je...nemáš to jednoduché a já proto už po takovémto posledním neúspěchu nějak nemůžu chytit to nadšení pro další těhu.V květnu mám narozeniny a to jsem si dala jako poslední termín jestli se to nepodaří tak už budu myslet na něco jiného,ale můj manžel se zlobí,že tím, že byli daně a nakonec měsíc špinění tak ani nebyl čas se snažit a nějak se mi do toho pořád nechtělo...tak se teď na mě zlobí,že to ještě nechci zkusit do léta...ale já právě když to vidím u tebe tak už bych po 4.tyhle nervy nezvládla. ☹

veronkaj
6. apr 2011

@janettka to je super jantettka že tvoj manžel by chcel, u nás je to naopak ja túžim po dieťatku on radšej nie, lebo najväčší argument, z čoho budeme žiť, splácať úver, účty kto ma zamestná a hlavne že bude mať 45 a to už je na dieťa starý a ako to bude keby malo malé 15 a on 60 no des.

syslica
7. apr 2011

@janettka Čo keby si myslela na niečo iného... ako by si potom bola prekvapená, že sa podarilo 🙂 Lenže pravdu máš, na tehotenstvo treba dvoch, ak sa ty na to necítiš, tak to neriešte... ale prístup tvojho manžela je mi sympatický.

Nuž a u Veronky, tam si myslím, že manžel predsa vyhovie najväčšej túžbe svojej žienky ... tie finančné záležitosti sa vždy dajú nejako zvládnuť, zamestnanie porieši v najhoršom prípade živnosťou a 45 ročný chlap predsa ani zďaleka nie je starý na ďieťa, to má len tak zafixované v hlave! Tomuto páru by som tak veľmi dopriala malilinké, všetky nervy by pominuli a nažívali by si v radosti a pohode.. obávam sa totiž, že aj Veronkin muž, podobne ako ty, keď s ňou prežíva tieto peripetie, má pocit, že "nikdy viac".

gejbule1
7. apr 2011

@veronkaj Myslím na tebe a držím ti palce 🙂 🙂 🙂

veronkaj
8. apr 2011

tak som došla od lekára, na uzv nič nevidieť a vraj ani mimo , zobrali mi krv a podľa krvi , bud ma pošle do nemocnice nech to ešte tam pozrú či nie je mimo a po prípade vyčistia a ak oproti minulému odberu bude znížené tak počkáme na krvácanie,

takže tak

awalancha3
8. apr 2011

@veronkaj ...zlatinecko..... a vysledky krvi budes mat kedy,.. ty ani nevies ze trebars ja to s tebou prezivam...... a isj mnohe ine, co citaju, aj ked nenapisu...... hm hm... uprimne povedane ani mne nic doktorka nevidela dlho na UZV... tmave spinenie je viac menej normalne- horsia by bola jasno cervena krv a bolesti brucha som mala aj ja.....vies, ale podstatne je, ze MOZES-VIES BYT tehotna, ze produkujes vajicka a manzel spermie.....

gejbule1
11. apr 2011

@veronkaj Teda to je strašný co zažíváš ☹ .Moc na tebe myslím a držím moc moc palce.

veronkaj
13. apr 2011

ahojte babulky,
ako sa máte, tak ja som už doma z nemocnice a ležím veľmi sa iné ani nedá ešte pre bolesti , v piatok večer ma prijali do špitála a v nedelu ráno prišla nevolnosť a bolesti a na uzv zrazu videli krvácanie do brucha aj vačok aj plod vo velkosti 4x3,5 cm a tak hned operacia a vzali mi vajíčkovod takže už nemôžem mať vôbec dieťa len ivf a na to manžela nenahovorím, navyše ma videl po operácii a stačilo mu.

takže teraz som doma a "mám sa dobre" viem že on nieje taký na prejavy veľmi citov ale stará sa o mňa najlepšie ako vie, no nie je to také jednoduché sa s tým vyrovnať aj psychicky aj fyzicky, mám ešte aj angínu a do toho sa čistím menzesom

myslela som na Vás ako sa vám darí a čo máte nové a chýbali ste mi tak akio koník.

janettka
13. apr 2011

@veronkaj ahoj babulko je mi to moc líto,brečím tu s tebou nad PC a myslím na tebe...tak moc jsem ti držela pěsti.....posílám na dálku velké obejmutí a buď silná.Život ještě zdaleka nekončí a kdoví co ti přinese hezkého...

bacillka
13. apr 2011

ahojte
Prosím poraďte mi začíname sa snažilkovať po MA bola som v 8tt a neudržalo sa. Chcela by som sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť s pitím čajíka Pakost smradľavý. Neviem či ho mám piť pred ovuláciou alebo po a ak pred tak koľko minimálne

veronkaj
13. apr 2011

@janettka dakujem moja,
no poplakala som si teda dosť, vraj sú z toho krásne oči, to už čo ja som sa v živote naplakala to by som musela mať diamanty a namiesto toho akurát zvyšujúce dioptrie.

ako sa máš, a vy ako pokračujete,
mne do toho robí ešte starosti mama, vôbec s ňou nie je reč, otočí voči mne slová čo povedala ona, a vždy mi aj telefon položí a iba sa mi vyhráža už ju nemám vôbec silu riešiť a už neviem čo s ňou,

takto dlho som už dávno neležala, ale pomaly už sa pušťam viac chodiť, do dnes som iba že na toaletu a kupelnu a dnes už som si sadla za stôl, poplatila účty a idem robiť mužovi papiere, vybavujem poštu aj ked síce z postele ale už sa mi lepšie hýbe a dokonca som v noci už ležala na obocho bokoch aj ked sa na ne otočiť bola fuška. ale už si necítim chrbát.

chýbali ste mi babulky

syslica
14. apr 2011

@veronkaj Veronka, prečítala som si tvoje správy včera v noci a nemala som síl reagovať.... je mi to ozaj veľmi, strašne moc ľúto! Tak by som vám dopriala dieťaťko.... tvoje trápenie si ozaj zaslúžilo lepší koniec, verila som, že sa dočkáte !
Teraz je snáď ešte maličká nádej, že keď toto prebolí, muža hádam na IVF nahovoríš... nikdy nehovor nikdy... a nevieš, čo pekné má pre teba život ešte nachystané. Síce sa vraví, že koho Boh miluje, toho s krížom navštevuje, ale môjmu vlastnému presvedčeniu je bližšie ponímanie života ako cesty, na ktorej sa striedajú ťažšie úseky s ľahšími, šťastie s nešťastím...Neexistuje človek, ktorý by mal v živote len zlé chvíle. Myslím, že ty, si si už svoje nešťastie vyčerpala, už to môže byť len lepšie...

gejbule1
14. apr 2011

@veronkaj Je mi to strašně moc líto co si prožíváš.Když jsem to četla tak mi i slzička ukápla.Je to škoda.
Musíš být hodně statečná.
Držím palce ať jsi brzy v pořádku 🙂 .

gejbule1
14. apr 2011

@bacillka Taky jsem ho pila ale smí se jen do ovulace.Alespoň tak mi to říkali 🙂 .

skifarka
14. apr 2011

Ahoj holčiny,
už jsem tady zase nějakou dobu nebyla. Zdravím Vás nové.
@lilien33 Velmi opožděně gratuluji k narození holčičky, s pěknými mírami. 🙂 Hodně zdraví Vám oběma.
@veronkaj Taky jsem pročítala tvé zprávy a moc jsem Ti držela palce a věřila jsem, že ... Ale asi si ještě mladšího věku a věř, že se Ti to podaří. Hlavně, aby si se brzy zotavila a byla zdravá, bez toho nejde nic. Věř, že vím o čem mluvím.
Většina mužskej jsou takový těžkopádní, konzervativní a bojí se nových situací a myslím, že se s tím kolem plození-neplození vyrovnávají hůře. Nejsou na to uzpůsobeni. Oni jsou takové křehotinky. Většinou přestanou o tom i mluvit a člověk, aby z nich "páčil každý slovo". Aspoň já mám takovou zkušenost. Já jsem tady nejstarší a stále doufám a víra v mimi mě ještě neopustila. Držím Ti palce.
@gejbule Jak ty? Už něco našli? Nechceš taky zkusit dát si zjistit buněčnou imunitu, potažmo NKT buňky? Mně vlastně našli až teď po 13 letech něco a asi i zásadního. Ty si taky obrovská bojovnice a statečná ženská, takže si myslím, že se hned tak nevzdáš. Tfuj, tfuj.
@janettka Co u tebe? Ještě půjdete do boje? Je jaro, konečně, ale ta současná jaro-zima je hrozná. už bylo krásný teplo a teď je taková "klendra". Jak si užíváte domeček? Teď si asi měla frmol s daněmi, že jo.
@awalancha Holčička je kouzelná, krásná po mamce. Jestli se mohu zeptat, jak Tě nechá vyspat? "Řádí" v noci nebo je nadílek?

tarita
15. apr 2011

@veronkaj moja zlatá veľmi ma to mrzí, nezostáva iné, len to prežiť. Nikdy nevieme prečo sa niektoré veci dejú, ale iste má všetko svoju príčinu. Buď silná, máš dcérku, ktorá je vo veku, keď Ťa veľmi potrebuje a manžel Ťa potrebuje tiež. Venuj sa tým, ktorých máš tu pri sebe. Nemá zmysel ponoriť sa do smútku a rozmýšľať čo by bolo keby sa to nestalo. Život je veľmi krásny, bolesť prebolí, hoci určite nezabudneš nikdy. Treba sa usmiať, aj cez slzy a bude dobre. Ono vlastne je dobre, len to kvôli bolesti a smútku nevidíme. Posielam Ti veľa požehnaní a prajem pokoj na duši.

veronkaj
15. apr 2011

@syslica
@gejbule1
@skifarka
@tarita

ahojte babulky, dakujem Vám za povzbudivé slová aj ked je pravda, že sa s tým musím či chcem či nie hlavne vyrovnať sama, sú chvíle ked je dobre. ked robím niečo čo mi mysel dá uplne inde a cvhíle ked horšie že myslím na to aj ked niečo robím a potom uplne zlé ked vidím dieťa hoci aj v telke.

ale snažím sa a či budeme skúšať umelé nuž nie už nemám právo do toho manžela nútiť, snažil sa naozaj skoro rok, aj ked nechcel veľmi len kvôli mne a každý krát ma videl horšie a teraz ked ma videl po operácii tak ešte horšie. budem sa musieť zvyknúť žiť a vynahradiť si to ako babka, asi nám dieťatko nebolo súdené inak by bolo a prečo mi to ten hore spravil vie sám, ale bolo to nefér dať mi najprv nádej, dieťa a potom vziať a nie raz.
občas zbehnem na koníka ale budem sa snažiť menej
pekný víkend vám želám a krásne snaženie.
s úspešným koncom.

irafa
17. apr 2011

holky tetky konikovky tak hlasim se do klubu babiček malej Lubošek se narodil včera 16.4 v 23.40 važi 3100 a měři
48 cm byla jsem u porodu a krasnej pocit a Věrka byla super šikulka opravdu mě překvapila bolesti měla celkem silny a rychly jak ji pochli vodu tak to mělao rychlej spad že jsme už ani sprchu nestihly vodu ji pichla por as kolem jedenacte a za 40 min byl venku na jedno zatlačeni pak už ji řekli at jen prodychava amalinko zatlači a bylo to 😨 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adunka73
17. apr 2011

Ahoj holky,rada bych vsem starsim snazilkam dala nadeji,ze to jde i v "nasem"veku!Po pul roce intenzivniho snazeni o jeste posledniho potomka,jsme to s manzou naprosto vzdali.Musim podotknout,ze je mu 49 roku.Behem minuleho mesice jsme meli jeden jediny sex,bez myslenek na ovulaci apod.presne 26.3. 😅 V kredenci na me uz cekala antikoncepce,protoze jsme si mezitim poridili starsi barak,ktery je nutny hned zrenovovat,pomalu se chystam zpatky do prace,proste jsme uplne vzdali myslenku na dite a zacli se soustredit na jine veci...no a z toho jedineho sexu jsem ted tehotna!Je to dva dny,co jsem si udelala test,ze ktereho na me blikalo slovo:gravid.Srdce mi boucha jak na poplach jeste ted,jako kdyz jsem ten test brala do ruky.Uvedlo me to do velkych rozpaku,jak ted vsecko zvladnem...Barak totiz prisel stejne necekane,jako tehotenstvi.Mam samozrejme obrovskou radost a rikam si,ze mimi proste vi do ceho jde,ze cekalo na ten barak,protoze momentalne je nas doma jak malych mysi.
Holky,nevzdavejte to,zazraky se deji!Z celeho srdce vam vsem snazilkam drzim pesti!

mnamko
18. apr 2011

@veronkaj je mi lúto ,že si prišla o vajcovod ale chcem sa opýtať prečo nemôžeš mať už dieťa?už nemáš ani jeden?lebo ja som tiež pri mimom.tehu pred 4rokmi prišla o vajcovod,tiež som krvácala do brucha a vidíš ,za týždeň mám termín ,jáj a to muovi povedal doktor že druhý je nepriechodný,mi sme sa potom dali vyšetriť na chlamýdie,mali sme ich lebo to je večšinou príčina potratou a mimom.tehotenstiev,vyliečili sme sa a teraz sa tešíme na babatko.Takže ja by som to nevidela tak čierno

janettka
18. apr 2011

ahojík holky posílám všem pozdrav,vítám novou babičku do klubu a miminkám pohlazeníčko.
@skifarka ahoj ženská,ještě že se občas ukážeš....odpověď na tvoji otázku,nijak se nesnažíme,manžel má konečně práci,je 10 dní pryč a 2dny doma..to jak sama uznáš je zcela nereálné v našem věku se do toho trefit.Navíc jak jsem měla daně tak jsem celý měsíc krvácela a špinila tak teď čekám po měsíci kdy vlastně dostanu ms...ale už mě bolí hlava a trochu břicho takže to vidím do pár dní...
@veronkaj jak je ti holka?Už je to lepší?Má teď svítit sluníčko tak tě to trošku ohřeje i na duši.Nelam nad ničím hůl,nech manžela vydechnout a ujistit se,že jsi v pořádku.Je uvnitř z toho všeho vyděšený...vím jak reaguje můj...po každém potratě vyšiloval v nemocnici než jsem se probudila po narkoze a než se přesvědčil že jsem OK a pak 3-4týdny kolem mě chodil a jen kontroloval abych odpočívala a nemyslela na nic co se týká dítěte....a pak pokaždé když viděl jak mě to trápí tak on mi dodával tu energii na další boj...Takže fakt ho nech odpočinout a i sama potřebuješ načerpat síly a nejen fyzické na další život.

veronkaj
18. apr 2011

@mnamko ahoj, áno ja už nemám ani druhý takže u nás jedine umelé ale na to manžela nenahovorím, nuž nám to asi nebolo súdené

veronkaj
18. apr 2011

@janettka ahoj moja, nuž lepšie ako lepšie, stále si to manžel vyčíta, že je to kvôli nemu, a tiež je starostlivý, a na umenlé ho neprehovorím, asi sa s tým nejako zmierim a tak, keby sme nemali ten vysoký úver alebo keby mal aspon o 5 rokov menej ale takto ho neukecám,

ja už chvalabohu dva dni nekrvácam, brucho pobolieva ale čo narobím to chce čas, ideme teraz na 5 dní cez sviatky do tých čiech tak tam sa odreagujem dúfam že to neprežene.

gejbule1
18. apr 2011

Ahoj holky,jdu vás pozdravit.Venku je krásně 😀 🙂 .Přeju všem krásný den 🙂

awalancha3
18. apr 2011

@skifarka ............prve dva mesiace to bolo strasne a potom zrazu sa to lepsilo a lepsilo...... a teraz uz dlhu dobu zaspinka o 22.00 a spinka asi do 02.00 , potom sa tichucko pomrvi, vezmem ju z postielky tichucko nakojim a ulozim zase spat..ona sa ani nezobudi a potom spinka do 06.30 zase ju v spanku nakojim a spinka asi do 08.00... takze sa nestazujem, je to dobre, mm nevie (uz dva mesiace) co je plakanie babenka v noci, ide to....

lilien33
19. apr 2011

Ahojky děvčata jen nakukuji.Mám tet mín času co mám malou.Je trošičku uplakaná. 😢
Musíme chováčkovat třeba i 2hodky než usne.Má bolení bříška.Sem ale neštastná už s porodnice sme
přišly s příkrmem. 😢 Malá jak se narodila dříve o 14dní mela sylnou žloutenku musela pod svetlo.
Pořád jen spinkala na kojení sem ji musela budit.Tak si jen vždy cucla a usnula.Tak už v porodnici ji dávaly nutrilon.
Ještě doma sem se mordovala s kojením ale nedaři se.Malá už to odeme nechce. 😖
Připadám si uplně jak macecha kerá nechce kojit,ale opravdu sem chtěla jako předešlé děti.
Ty sem kojila sice jen pul roku ale kojila.Mám ale problém s nejstarším synem.
Nechce se doučit má už jen mesíc a pul do skoušek a vzdal to.Trvá to už skoro 3mesíce co ho pořád
přemlouvám ale bez výsledku postavyl si hlavu a hotovo. 🙄
Ono toho je víc ale zatím se me nechce otem psát.Sem stoho upně vyřízená.
@veronkaj je me to strašně moc líto,že ti to mimi nevyšlo.A já tak doufala a moc sem ti fandila
že to bude dobrý.Musíš bejt statečná a třeba ještě se zadaří a přemluvíš muže na umelko. 😉
@mnamko už se ti to blíží vit?Už se taky zachviličku dočkáš malé berušky.
Přeju ti at to máš brzo a rychle zasebou.
Me prasla plodová voda 10min po pulnoci.Byl to prome šok,ale zas sem si říkala,že už to budu mít
zachvilu zasebou.Přijeli sme do porodnice po 1h v noci.Manži se me ještě ptal jak si myslím,jak to dlouho
bude trvat srandysta. 😀Jestli má jet domu a vyspat se nebo má semnou zustat.Ptal se prymáře a ten mu
povída chcete jít k porodu tak tu zustante.Muže to bejt za hodku nebo taky až třeba vpoledne.Ještěže semnou zustal.
Po všech těch vyšetřeních a sepsáni porodopisu atd..sme se dostaly na porodní box po 2h a malá se narodila 4,15h.Nebylo to nejrychlejší ale me se to zdálo rychlí.Malou me ale odnesli a museli ji křísit,lokla si plodovky a nechtěla se nadechnout.Museli ji odnýst na jipku do inkubátoru na zahřáti.Donesli me ju až za 6h.Ale inak dobrý.
Musím sem někdy dát už konečně fotečky.Já to neumím musím říct synovi aby me je sem da. 😕@
@skifarka děkuji za gratulaci.

anita321
19. apr 2011

@veronkaj ahoj....tak som späť z cesty a prečítala som si pozadu všetko...je mi to veľmi ľúto, veľa som na teba myslela...ale nejaké riešenie sa ešte najde, keď to všetko opadne...

mnamko
19. apr 2011

@lilien33 ahoj,tak vidim že to máš doma veselé,u nás je stále tiež niečo z deckami ale to sa mi tiež nechce rozoberať,malá sa nejak nehrnie von aj keď bolesti sú každý deň ale na pôrod ešte nie,zajtra mám poradňu tak uvidím čo bude,pred týždňom ešte nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre