Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bobbule09
2. nov 2011

@janettka moji rodiče si taky ťukají na čelo, že chceme ještě v našem věku mimčo. Ale to je snad hlavně naše věc, jestli se na to cítíme, ne? Kdyby to jen bylo tak jednoduché, že stačí chtít a ono se to hned povede. Ale 5 let snažení ještě není tak moc, někteří jsou na tom mnohem hůř a to nemají třeba ještě žádné děti. A já aspoň to jedno už mám 😵

mnamko
2. nov 2011

@janettka ani moja kamoška to nevedela pochopiť,že si mám radšej užívať a keď sa Ninka narodila bola prvá ktorá ju bola pozrieť.

anzelik
2. nov 2011

@bobbule09 ahoj neboj nic ja som 41rocna a tiez sa snazime o babetko a verim,ze sa snad podari aj ked uz mam skoro dve dospele deti studujuce na vysokej skole a jedno 4,5rocne mam este pocit ,ze chceme s manzelom este jedno zatial sa nam tiez nedari a vela ludi nas odsudilo,ze nie sme normalny ,ale aj vela podporilo moji svokrovci tiez nie s nadseny ,ze sme nie normalny a ,,stary´´ ,ale moji rodiacia ty boli taktny ,ze ako si to spravime tak to budeme mat no uvidime drzim ti palce a vobec sa nad tym a poznamkami nezamyslaj ste nato dvaja s manzelom a dietatko bude vase a druhy len pri tych reciach zavidia drzkajte sa

anzelik
2. nov 2011

@melinduska ahoj melinduska drzim ti palceky verim,ze aj ja coskoro a mam 41rokov budem tehulka snazime sa tak isto o babo a tiez nas vela ludi odsudilo ,ale presne ako si napisla nech sa kazdy stara sam o seba tesim sa s tebou a verim,ze to zvladneme ved sme najke bojovnicky aj ked ,,starsie´´ ,ale mlade nie?

bobbule09
2. nov 2011

@anzelik díky moc za podporu. Bohužel se mi přidaly další zdravotní komplikace, ale i tak to nevzdáváme. Jednou to přeci vyjít musí a třeba dostane manžel děťátko k 50-tým narozeninám. Takže to máme ještě 3 roky čas 😀

evapavla
2. nov 2011

baby, to som rada, že nás je tu ešte stále dosť, túžiacich 40 😉 , tiež som niekedy z rečí, načo už v tomto veku..., otrávená, ale gejbule, janettka, mnamko a ostatné, čo sa dočkali sú pre mňa motiváciou 😉

anzelik
2. nov 2011

@bobbule09 neboj sa verim,ze to bude ok vsetko a da sa to doporiadku 🙂 a budes aj ty cakatelka 😉 ja som si dnes kupila kocik noaco ked vpredstihu ,ale tesim sa z neho nie je sice novy ,ale je to moj talizman tak ti drzim palce verim,ze sa to vam podari 🙂

anzelik
2. nov 2011

@evapavla verim,ze sa to aj tebe podari a som rada,ze je tolko zienok aj ked v takomto veku noaco ,ze chcu babo u mna by to bolo v poradi stvrte mam 2dospele samostatne deti 23rokov skoro 19rokov a 4,5roka a tiez mam este chut na take babetko drzim ti palceky ,aby ti to vyslo vsetko dobre 😉 😉

evapavla
2. nov 2011

@anzelik , moje kočky majú 16 a 19, staršia už s nami nebýva, čiže tiež samostatná jednotka, ja sa proste ešte na bábo cítim, myslím si, že mám ešte dosť energie a už našťastie aj dosť trpezlivosti, aby som to zvládla 🙂 , aj ja ti držím palce a aj všetkým ostatným nech už skoro kočíkujeme drobcov 😵

bobbule09
2. nov 2011

Tak to já mám ještě celkem malé dítě, syn má 12 let, ale tak moc by si přál sestřičku. Snad se nám to podaří, strašně moc si to přejem.
A všem moc držím palečky, ať se co nejdřív dočkáme 😵

anzelik
2. nov 2011

@evapavla drzim ti palce a vsetkym snazilkam 🙂 🙂 🙂 a verim,ze sa vsetky dockame tej tuzby 😉 😉 😉

gejbule1
3. nov 2011

Ahoj holky,taky mám špatné zkušenosti z okolí.Ne teda s rodinou ale taky z kamarádkama.Jedna dost dobrá kamarádka mi řekla když jsem ji zvala na kafe ať se nezlobím ale že mě nechce vidět s břichem že by to nerozdýchala.Dost mě to mrzelo ale chápu ji taky se už dlouho snaží.A s jednou jsem se kvůli tomu už skoro rok neviděla.když se mi narodila Lucka tak se strašně změnila a těď už se mi ani neozývá.
Ale ať so okolí říká co chce 😝 😝 .
Je prima že je nás tolik co ještě v tomto věku chceme miminko 🙂 🙂 .

syslica
3. nov 2011

@gejbule1 Nie je príjemné prísť takto o kamarátky, ale nehnevaj sa na mamy, ktoré sa dlho neúspešne snažia, že ich bolí pohľad na tvoje krásne bruško/ dcérku... taký je život, niekomu sa pošťastí, inému (zatiaľ) nie, ale netreba to vzdávať. Ja sa teším s vami všetkými a verím, že ešte aspoň jedno tehotenstvo si vychutnám 😉
A už len úplne na okraj: v čase, keď som ja svoje prvé dieťatko spontánne potratila, moja kolegyňa šla úplne dobrovoľne tiež na potrat... pracovali sme spolu v kancelárii... nemohla som sa na ňu ani pozrieť...no hrôza! ☹

gejbule1
3. nov 2011

@syslica Jen to trochu mrzí,ale asi to nebyly dobré kamarádky 🙂 .
Hlavní je to nevzdávat 😀 😀 😀a taky záleží na doktorech ke kterým se dostaneme.Držím všem moc palce 🙂

yanny
4. nov 2011

Ahojte, všechny moc zdravím i když vás tady asi už nikoho neznám.
Ale zdá se mi, že je tu hodně těhulek, že by tady už bylo veseleji, než když jsem tady byla každý den.

Myslím, že Janettka se tenkrát snažila, ne?
A jak se vám to povedlo, že jste otěhotněly??? Mě se stále nedaří.

berenika39
4. nov 2011

@gejbule1 taky jsem to poznala, nemám moc opravdových kamarádek, a ta jedna, nej...tak ta moje těhu taky nedala. sama nestihla kvůli kariéře mít děti, ted by možná i chtěla, ale nejde to, a prostě nám to nepřála - rozešly jsme se a už nikdy neviděly, a přitom kvůli nedorozumnění, které jsme si vyříkaly, ale bylo za tím to těhu...taky mě to moc mrzí.

janettka
4. nov 2011

@yanny ahojík jsem ráda,že jsi se ukázala...jak se máš?Ptáš se jak se nám to podařilo?Asi tak,že jsme se s manželem dohodli,že po té poslední ošklivé zkušenosti nám opravdu není souzeno mít spolu děti a že už jsme na další zkoušení staří...no a pak jsme si užívali toho,že jsme se přestěhovali a já měla daně a ještě jsem furt nějak špinila...no a pak už nás čekalo překvapení ve formě prohlídky u dr.... 😉

mnamko
5. nov 2011

@janettka chcem sa opýtať nevieš čo je stou,čo mala taký statok aj viac deti?dlho tu nebola

lindda
5. nov 2011

cafte tak dnes som si robila testik a opat nist ☹ skusim o tyzden a dufam, ze uz budu II 😉

nelicefo
5. nov 2011

@lindda drzim palce!! 😉

lindda
5. nov 2011

@nelicefo diky pri prvom to slo nejako lahsie 😀

lindda
8. nov 2011

Nejako je tu smutno ☹

bobbule09
9. nov 2011

Abych to tu trochu rozveselila, tak vám napíšu, jak se máme u nás doma. 😔
Po nesnesitelných bolestech zad jsem zašla k doktorce, vybrala asi 27 injekcí na uvolnění, absolvovala rentgen a zjistili mi, že mám v obou kyčlích špatné krčky, mám je narostlé nějak do X, takže to bolí když delší dobu sedím i když delší dobu stojím. Do toho posunutá a zúžená ploténka. Zítra jdu na vyšetření na rehabilitaci a uvidíme, co se mnou bude dál 😕
Navíc jsem už 2 roky bez práce bez vyhlídky na to, že teď nějakou seženu, takže peněz nemáme zrovna nazbyt.
A aby toho nebylo málo, tak nevlastní syn začal chodit za školu, nechodí ani na praxi a dělá jen potíže.
Určitě jsem to tu trošku rozveselila 😀 😀

evapavla
9. nov 2011

@bobbule09 , tak sa skoro vyzdrav! aj ja mám problémy s bedrovými kĺbami, presne hlavne dlho stáť mi robí problém, ortopéd mi pred rokmi povedal, že to mám trocha opotrebované - to asi ten aerobic od 16 do 30 😀 , zo syna si nič nerob, to ho prejde, decká v takomto veku zvyknú skúšať pokiaľ sa dá zájsť 🙂 , dobre nám skúšajú nervy 😉

bobbule09
9. nov 2011

@evapavla nejhorší je, že syn už má 19 let a jednu školu už přerušil, teď chodí na druhou a je to s ním čím dál horší 😢 Nakonec neudělá ani ten učňák a půjde někam makat k lopatě. Už s ním máme problémy rok a je to horší a horší. Ještě že můj syn je moc hodný a má samé jedničky 😵

evapavla
9. nov 2011

@bobbule09 , no my momentálne riešime našu staršiu kvetinku, chodí už druhú výšku a vyzerá, že zasa nedochodí, teda tento rok určite nie, ale už som si povedala, že nech si to sama zrovná čo chce robiť, lebo naše rady berie.... no ako hrach na stenu sypať. 😒

lilien33
9. nov 2011

Ahojky děvčata.Taky mám takové skušenosti ze synem 18let.za měsíc mu bude devatenáct.Učnák nedodělal.A tet toho moc lituje.Ale je už pozdě. ☹Ale vyřešil to posvém.Tady práce není tak letěl za prací do Anglie.Je tam skoro měsíc dělá v kuchyni a je spokojenej zatím. 😉Domu se nehrne a chce tam bejt aspon pul roku.Tak sem zvedavá a taky smutná ale aspon pozná že není nic zadarmo.Jojo s dětima sou radosti i starosti.
@bobbule09taky ti přeji brzké uzdraveni.

mnamko
9. nov 2011

@bobbule09 môjmu mužovi pomohla ozónová terapia/3roky už má pokoj/

staga
9. nov 2011

ahojte, som velmi, velmi rada ze nie som sama, ktora chce mat babatko v tomto veku, to ze sa snazime mat babo som povedala iba sestre a 2 dobrým kamaratkam, ja mam za sebou IVF v Brne ale bohuzial neuspesne na 12 den po ET som dostala tu mrchu, zajtra volam do Brna a dohodnem sa s lekarkou kedy to skusime opat. A co vy kde chodite? Ste spokojne?

evapavla
10. nov 2011

@staga ja nechodím nikde, snažíme sa prirodzene 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre