Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

boska74
11. feb 2012

Ahojte kocky, rada by som sa k Vám pridala. Mám 37 onedlho 38 a som po et. Tak teraz len čakám.

zujanka
11. feb 2012

@boska74 ahoj tak držím palčeky, aby čakanie rýchlo ubiehalo a dočkala si sa // 🙂

boska74
11. feb 2012

Ďakujem, to čakanie...... Ako sa hovorí trpezlivosť ruze prináša? Alebo niečo iné? 🙂 prepac, smiem sa spýtať ty si v akej fáze?

berenika39
11. feb 2012

@boska74 moc držím palce 🙂

boska74
11. feb 2012

@berenika39 ďakujem, akosi mi nepripadá, že som 5 deň po et žiadne pocity, len prvé 2 3 deň pobolievanie v podbrusku, naozaj mierne. Už som rozmyslala že si kúpim test, ale to by bola asi hlúposť? Mám vložené 2 embryjka blastocysty.to mám asi len dnes taký den blbec - zvedavost

berenika39
11. feb 2012

@boska74 vydrž, takhle brzo to nemá smysl, nemám sice osobní zkušenost s iVF, ale po stimulaci zůstávají v těle stopy hormonu (pregnyl? ), může ukázat falešnou čárku. Až cca 11. den a později je čárka z hcg. Hodně věřím na psychiku, věř, že to klapne, dej vědět.

boska74
11. feb 2012

@berenika39 máš úplnú pravdu, bola by to hlúposť a zbytocnost. Samozrejme že dám vedieť, či už tak, alebo tak 🙂 našťastie mám ešte 9 zmrazenych tak veľmi si to vážim, ono asi ťa príroda za nás rozhodne. Ešte raz ďakujem za tvoju odpoved

bobricek
11. feb 2012

@zujanka počula som, že to je oveľa krajšie, lebo človek sa už toľko nenaháňa. Už má bývanie zabezpečené a nejakú istotu. A vraj sú tie detičky mimoriadne pekné a nadané 🙂

zujanka
11. feb 2012

jeeeeeeej to je pekné 🙂 Určite už staršia mamina inak vychutnáva bábo ako mladučká ktorá má pocit, že dieťa jej bráni v rozlete. A že sú múdre a krásne? Pravdaže a nesmierne milované vytúžené vymodlené pokladíky. Nech ich všetky čoskoro máme domka 🙂

bobricek
11. feb 2012

@zujanka veď to, dáme im toľko lásky a pozornosti, že musia byť múdre a krásne 😀 Chudiatka malé, už teraz im určujeme aké by mali byť 🙂

zujanka
11. feb 2012

@bobricek moje zlaté hlavne nech sú naše 🙂 My sme ešte nezažehnali hrozbu darcovských ☹

bobricek
12. feb 2012

@zujanka to je hlavne 🙂 . Já som začala stimulovať a po utzv v centre som trocha pokojnejšia, všetko prebieha super 🙂 . Máš už nejaké detičky

zujanka
12. feb 2012

@bobricek nemám ale verím že budem mať 😉 ja sa teším,ked budem už na stimulke ale aj sa jej trocha bojím

bobricek
12. feb 2012

@zujanka já už som začala stimulovať, len práve som sa dozvedela, že si to finančne nemôžeme dovoliť, takže končím. Som z toho na nervy, ale taký je žiovot.

zujanka
12. feb 2012

to mi je fakt ľúto ☹ ☹ ☹ viem že je to ťažké som samoplatca a sú to neskutočné pálky a k tomu my ešte potrebujeme chirurgický odber spermií čo znamená + ďalších 1000 Eur. Ale ked si začala nedá sa to predsa len nejako preklenúť? Ved je to obrovská škooooooda ☹

bobricek
12. feb 2012

@zujanka neviem, teraz je to ťažké aj pre mňa. Bola som dlho nezamestnaná a dosť som si vyprázdnila finančné zásoby, takže teraz neviem ako to bude ďalej. Som z toho na prášky ☹ ☹ ☹

majca55
12. feb 2012

Ahojte kočky dlho som tu nebola,takže po IUI som zostala 2 krát tehu ani raz neudržala ☹ teraz som mesiac po kyretáži čakala som dvojičky a nerástli dalej ☹ teraz čakám na mrchu a pojdem na IVF verím tomu,že to už bude to pravé 😵 😵 nikdy by som neverila,že tak budem ešte túžiť po miminku 😵 😵 všetkým držím palečky 😵 😵

danaah
12. feb 2012

@bobricek omylom som klikla na paci..... Nebud na prasky, pride to, drzim ti palce

anzelik
12. feb 2012

ani nam sa nedari 😢 😢 😢 😢 dnes som vyhodila vsetky lieky doplny a vitaminy 😒 😒 😒 prisla opat mrcha 😠 😠 😠 vzdavam sa aj ked sa snazime 1rok a nic,ale mam 3deticky zdrave 🙂 🙂 🙂 😉

zujanka
12. feb 2012

@bobricek nevzdávaj sa, je to strašne náročné nielen finančne ale aj na psychiku, nedaj sa, ak teraz nie ☹ tak neskôr ale príde ten šťastný deň veľmi veľmi veeeeeeeeeeeer 🙂 🙂

bobricek
12. feb 2012

@zujanka u mňa to je finančne, a od toho sa odvíja aj psychika.Práve v piatok ma v centre potešili a dnes taký zvrat ☹ ☹ ☹ .

bobricek
12. feb 2012

@anzelik ešte si namala lieky vyhadzovať.Já by som to nevzdala, keby som to finančne zvládla.Ale ešte stále rozmýšľam ako to zmeniť.

bobricek
12. feb 2012

@danaah No dúfam, že prášky obídem.Budem potrebovať držanie palcov.

erika26277
12. feb 2012

tak baby, mala by som sa k vám pridať, ja budem mať 35 a snažíme sa o druhé bábätko...... dúfam že sa zadarí..... 😵 😵

bobricek
12. feb 2012

@erika26277 Tak to Ti držím palce.

erika26277
12. feb 2012

@bobricek díky moc.....

anzelik
12. feb 2012

@bobricek ahoj moja uz som sa rozhodla trikrat som otehotnela bez chemie tak ak sa nebude dat tak sa budem tesit na ,,vnucata´´ 🙂 🙂 🙂 🙂

reni0602
13. feb 2012

Holky, nevíte ve kterém centru v Praze dělají Nativ, mám pocit, že u nás v Gennetu asi ne..... Možná to po prázdninách zkusím znovu, ale nechce se mi jít na IVF, jsou to šílené peníze.... a hlavně hrozný nápor na tělo, potřebuji se dát teď dohromady, měla jsem během tří měsíců 2 x IVF aje to docela síla. Pořád mi teče krev z nosu a menstruci mám snad za tři 🙂

reni0602
13. feb 2012

Nemáte někdo zkušenosti s přípravkem Sarapis - slyšela jsem na něj dost chvály, a jinak hezké pondělí 🙂

ankava
13. feb 2012

@reni0602 nativ dělají určitě v Pronatalu, dokonce mi ho doktorka nabízela, kdybych se ještě chtěla pokusit mít druhé, mám hodně špatný hormonální profil a v mém případě by bylo IVF nejspíš mrhání penězmi, protože tak jako tak vyprodukuju jenom jeden dva folikuly, takže nativ by mě zase tolik nestál a šance prakticky stejná jako u IVF. Tak se tam klidně poptej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre