Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

reni0602
13. feb 2012

@ankava Super, díky moc, já taky na tom nejsem nic moc - při první stimulaci 1, při druhé 6.

bobricek
13. feb 2012

@anzelik A ty si už užívala nejaké lieky?

anzelik
13. feb 2012

@bobricek ahoj mala som len femibion 800 bolo mi z neho strasne zle ,ale vydrzala som ich brat 3mesiace ,alchimilku caj a calimbrumplan bola som u lekarky povedala mi ze som zdrava brala mi stery aj genetika potvrdila ,ze som zdrava ,ze mi netreba ine lieky ,ale ja si myslim,ze nemam ovu 😠

bobricek
14. feb 2012

@anzelik možno ani nie, ale si sústredená, že to veľmi chceš. Já som tiež zdravá, len mi zistli, že mám nepriechodné vaječníky. Ostatné som mala výborne, preto idem na IVF. Dnes som bola na kontrolu a lekárka mi povedala, že keby som mala priechodné vaječníky, tak by som mala ešte aj 5 detí 😀 . Bola si na priechodnosť vaječníkov?

anzelik
14. feb 2012

@bobricek ahoj nebola som uplne vporiadku ja uz mam tri deticky ,ale myslim si ze nemam ovu ,alebo nepravidelnu ovu ,v marci zajdem za lekarkou mrchu mam ok cyklus 32-33dnovy takze ovu mam kus posunutu 😒 takze asi toto je moj problem

bobricek
14. feb 2012

@anzelik To nemusí byť problém.Já keď som čakala chalanov, tak som mala mrchu raz za 3-5mesiacov. Nevedela som ako som otehotnela, zrazu som bola v 4mesiaci 😀

anzelik
14. feb 2012

@bobricek moja neviem mozno uz aj vek zohrava ulohu 🙂 a vy sa pokusate tiez o mimi?

reni0602
15. feb 2012

@anzelik Ahoj, a podle čeho si myslíš, že nemáš ovulaci?

anzelik
15. feb 2012

@reni0602 nemam hlien a v praci kde pracujem sa mi da ist na sono takze preto viem inak som uplne ok vajecniky genetika uplne vporiadku 😒 lekar mi povedal ze to uz moze byt aj vekom ,alebo aj vajicka starnu 😉

reni0602
15. feb 2012

@anzelik A to nemáš tedy ten plodný hlen? Ach jo

alzbetaaa
15. feb 2012

Ahojte 🙂 ja mam už 43 a teraz som v 12tom mesiaci a dufam že budeme ja aj miminko zdraví toto bude moje tretie dieta už mam dve dospele deti a na toto sa velmi teším len keby som mala menej rokov ale co už cas nezastavíme

alzbetaaa
15. feb 2012

🙂 tak ja sa opravujem je jasne že nemožem byt v 12tom mesiaci 😉 ale v 12tom tyždni

anzelik
15. feb 2012

@reni0602 nie a to je problem ,ale lekarka mi tvrdi stale ze som zdrava potvrdili to aj geneticke testy 😉

reni0602
15. feb 2012

@alzbetaaa 🙂 Tak to moc gratuluji

alzbetaaa
15. feb 2012

reni0602 Dakujem mooc 🙂

rachel36a
15. feb 2012

ahojte, aj ja sa pridávam, zatiaľ sme neskúšali umelé oplodnenie, otehotnieť sa mi podarí, len vynosiť, to už je problém... naposledy MA v 12tt, prišli výsledky na karyotyp, bolo to dievčatko, a žiadne genetické vady... predtým máj minulého roku, sp. abort... už sme zúfalý, ale stále dúfame...

evapavla
15. feb 2012

@alzbetaaa , 😉 gratulujem, snažili ste sa prirodzene, či po nejakej liečbe sa zadarilo 😉 ?

evapavla
15. feb 2012

@rachel36a , neboj aj som zúfalá, mm nie, ten tvrdí, že keď na to prestanem myslieť, tak sa to stane 🙂

hanula11
15. feb 2012

@evapavla "příroda" si prý někdy opravdu poradí sama 😉 🙂, nejlépe se prý zadaří, když se o to "jako" nepokoušíte. Psychika je velká věc a blokády co někdy nadělá se špatně odbourávají. Tak na to moc nemysli a hodně štěstí. Držím pěsti 🙂 😵

rachel36a
15. feb 2012

@evapavla no neviem, keby sa nám nedarilo počať, tak by sme hľadali prečo, ale ja vždy otehotniem tak do 3 až 6 mesiacov, ale skončí sa to vždy do 12 tt...a pritom sme obaja v poriadku... teraz ideme znova na genetiku, a potom uvidíme, či to skúsime ešte raz...

hanula11
15. feb 2012

@evapavla mně se to napotřetí také podařilo "normálně", ale vím, že to vždycky dost dobře nejde. Když jsme na Adušku "zadělali", bylo mi 43 a já ji tedy chtěla, od začátku těhu až do konce, takže nešlo o žádný omyl. Ale i to se může stát 😉 🙂 .

reni0602
15. feb 2012

@hanula11 Ahoj, můžu se zeptat, Adélku máte přirozeně? Mě totiž pořád doktoři straší, že je to věkem, že to nejde (teď mi bylo 40).Mám už dvě velké děti (20 a 13) a ani já ani přítel nemáme žádný problém ☹

hanula11
15. feb 2012

Ano, jen jsem vysadila antikoncepci a do třech měsíců byla malulka v bříšku. 😉 🙂 😵

evapavla
15. feb 2012

@hanula11, 🙂 vždy ma to naštartuje k optimizmu keď si prečítam takéto story 🙂

bis
15. feb 2012

ahojte,tiež sa nám podarilo babo plánovane na tretí cyklus snahy..a ak všetko bude ok,rodiť budem už ako 42 ročná.

andreah70
15. feb 2012

ahojte, chcem vám vliať trošku optimizmu, že aj v neskoršom veku to ide prirodzene .............. ja som musela pred troma rokmi vysadiť antikoncepciu ale dalšie bábatko sme už neplánovali, dávali sme si pozor........ale stalo sa, aj vieme s mm kedy, že sa "pošmyklo" a v júli čakám tretie bábätko, najskôr to bol veľký šok, ale teraz sa už všetci moc tešíme 🙂 @bis ja budem tiež ak bude všetko ok rodiť už ako 42 ročná

mnamko
15. feb 2012

aj ja som otehotnela prirodzene,prvé dve deti vynosené v pohode,potom potrat,mim.tehu kde mi odstránili vajcovod druhý vraj nepriechodný,bolo to zapríčinené chlamýdiami ,po dvoch rokoch liečenia sa zadarilo a malá Ninka je na svete,nevzdávajte to,mi sme ako som už veľa krát spomínala vyskúšali aj zázrak v podobe návštevy Bojníckeho zámku a už som nedostala menzes,ja som si najprv pozrela na tehu kalkulačke na internete kedy mám plodný deň a potom sme išli do Bojníc,večer tuli-tuli a bábo sa podarilo. 🙂

bobricek
15. feb 2012

@mnamko to vážne 😨 , lebo já mám diagnózu nepriechodnosti vajcovodov. Už som unavená z toho chodenia a vyšetrovania. Asi pôjdem do Bojníc. A prečo sa vlastne chodí do Bojnic? Čo tam je?

bobricek
15. feb 2012

@anzelik pokúšame a budúci týždeň idem na IVF. Ale som už dosť unavená z toho chodenia a vyšetrení, už aj v práci frflú. Škoda, že sa nám to nedá prirodzenou cestou. ☹

anita321
15. feb 2012

ahojte, patrím medzi snažilky už vyše roka a často si prečítam kto akými problémami prechádza a vždy ma to naštartuje, ked sa to podarí...už som aj písala pár krát...v pondelok som mala dostať MS a mešká to..trošička som sa aj začala tešiť, lebo zatiaľ mi to meškalo za život len 3x a raz som bola v tom z toho. Ale dnes som si urobila test a je negatívny, tak troška som sklamaná, ale ešte si dávam nádej.. tak som sa tu chcela trocha posťažovať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre