Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

rachel36a
20. nov 2012

@majbo to som prekvapená, lebo mi sme na prvej konzultácii boli skoro hodinu, a keď som bola pre výsledky tak som tam bola trištvrte hodiny... a ako to myslíš k nám mladším... ja mám za mesiac a pol 41 rokov, tak už nie som najmladšia...

gabinkaa
20. nov 2012

@dvojbottka mne tiež doktor hovoril o amnio, ale ja som to odmietla, síce ma naháňal aj na genetiku, tam som išla, ale to bolo podľa mňa 0 bodov, zbytočné vyšetrenie, doktorka na genetika ma veľmi tlačila na amnio, ale nakoniec som sa rozhodla a amnio odmietla, verila som, že malinká bude v poriadku, na utz sme boli, tam sa potvrdilo, že malinká je zdravá a teraz nám spinká 9,5 mesačná princezná v postieľke
držím moc palečky, aby bolo všetko OK 😉

mnamko
20. nov 2012

@dvojbottka ja som mala všetky krvné testy dobré,na amnio som chcela ísť len kôli veku ale genetička ma odhovorila,aby sme zbytočne niečo nevyvolali,išla som nato sono,bola som jej ho pre istotu ukázať a povedala,že všetko je v poriadku a mala pravdu malá je zdravučká.

vavrenka
20. nov 2012

@dvojbottka ja som odmietla, lebo aj keby neico nasli, dietatko by som si nedala vziat.. a amnio je predsalen rizikova

laskavec
20. nov 2012

@dvojbottka Víra v krásné a zdravé miminko v těhotenství s důvěrou v pána Boha je lepší nežli se stresovat.Bud v klidu a raději si ředni,že dar který ti posílá je zdravoučký a milovaný a miminku to i říkej 🙂

majbo
21. nov 2012

@rachel36a sorry,nechala som sa,, uniesť" tou 36-tkou, ale aj tak mam bohužiaľ o 2,5 viac. Prvý pohovor mi robila dr. Culbová a áno bol dlhší,lebo sa robilo gyn.vyš.+odbery vz. a pod.na to sa nesťažujem,výsledky mi pretlmočila iba sestrička za zákl. odbery ako,,všetko je ok" no všetky ďalšie konz. apod. stihol dr.Gallo,za tie cca 3 min ,no neva ideme ďalej... 🙂

rachel36a
21. nov 2012

@majbo Culbová ja fajn, poznám ju ešte ked robila v MT v nemocnici...ty ešte nemáš žiadne dieťatko... ja mám aspoň jedného syna z prvého vzťahu, ale už je skoro dospelý...je jedno na akej klinike to podstúpime, len aby sme mali svoje vytúžené bábo...

dvojbottka
21. nov 2012

Ďakujem pekne za Vaše príspevky, dodalo mi to bojovať s MUDr.. Počkám, čo povie MUDr. Grochal a podľa toho sa zariadim. Snažím sa si užívať tehotenstvo, len celodenné nevoľnosti ma dosť otravujú, len dúfam, že čoskoro vymiznú. 🙂 🙂

majbo
21. nov 2012

@rachel36a áno máš pravdu,treba sa otriasť a ísť ďalej.No a nosifol mám už doma,plusko sa ešte nedá zohnať ale dúfam,že pomôže.Dnes si urobím prvý drink 😅 a dúfam,že moje najbližšie príspevky budú plné eufóórie 😀 😀 😀 z úspešnej liečby...

rachel36a
21. nov 2012

@majbo pozitívne... čakám len dobré správy...

luba41
21. nov 2012

@dvojbottka ja som mala tiež všetky výsledky v poriadku, ale predsa som sa rozhodla amnio podstúpiť aj z vlastnej vôle. Hej, lekár by ma tiež určite tlačil do toho. ALE, spätne ked sa na to pozerám, už by som na amnio nešla 😒 Radšej dobrý morfo ultrazvuk, ako to podstúpiť a zariskovať znova 😒 A to som si ešte priplatila zrýchlené výsledky. Práve niekde som čítala, že už amnio sa robí vo vyspelých štátoch len vo výnimočných prípadoch, kedže už sú sonog. prístroje na vysokej rozlišovacej úrovni.

silviami
22. nov 2012

@dvojbottka Ahoj, ja som ešte len na začiatku, uvidím ako to bude celé pokračovať, ale na amnio určite nepôjdem, nešla by som na potrat, verím, že ked pán boh nám doprial bábätko, tak ho budem ľubiť aj keď bude choré, len mi to bude ľúto, ale zatiaľ sa tým nezaoberám, budúci týždeň ideme na UTZ na meranie NT a dúfam, že to bude ok. Ak to máš takto nejako vyriešené, tak amnio nemá žiaden zmysel. Inak ja som prvé dieťa rodila v 36 a vtedy mi povedali, že výsledky sú ok (asi mysleli tripletesty) a ísť na amnio len kvôli veku je hlúposť. Teraz mám viac, ale verím, že bábo bude zdravé a stále mu opakujem, že má byť v pohode, že si ho nedám. A lekár na teba nemá čo vyskakovať, je to tvoje rozhodnutie, má Ťi vysvetliť pre a proti, môže Ti povedať čo by podľa neho bolo najlepšie, ale nemá právo na Teba vyskočiť. Asi by som zmenila lekára.

melinduska
22. nov 2012

Vidím, teda čítam, že tu rozoberáte amnio. Ja som amnio podstúpila /pre vlastný pokoj duše/ a myslím, že toto rozhodnutie je len a len na každej. Môj lekár mi vysvetlil pre a proti a ja som sa rozhodla aj keď výsledky z triplov som mala ukážkové. Viem, že aj amnio nie je na všetky choroby, teda neodkryje všetky ale aspoň tie hlavné. A ešte taký môj poznatok keď bábenko má byť tak sa udrží aj keby neviem čo sa dialo 🙂

bara74
22. nov 2012

Ahoj holky, začala jsem dost krvácet ( už ne špinit). Letím k doktorovi a fakt mám děsný strach, že o mimi příjdu.Držte palce.Pokud neskončím v nemocnici, ozvu se.

bara74
22. nov 2012

Ahoj holky,tak už jsem se vrátila od doktora a vážně uvažuji, že ho změním.Řekl mi, že nic nevidí a nemám to řešit dokud to nebude velmi silné krvácení, že s tímhle se nemám obtěžovat k němu jezdit.Udělal mi ultrazvuk a naštěstí se prý placenta neodlučuje a miminko žije, ale že mám počítat s tím,když mám teď problémy,že o něj nejspíš příjdu.On s tím nic dělat nemůže.Já chápu, že do 12 tt je vysoké riziko atd., ale jeho strašení a chování mě naštvalo.Stačí, že mám sama strach a krvácení nepřestalo.Nasadila jsem si Ascorutin a uvidíme co bude dít.

pamal
22. nov 2012

@bara74 jestli můžeš, tak jeď večer na pohotovost do nemocnice na gynekologii. Aspoň budeš vědět, že jsi udělala vše co si mohla. Já jsem o své první dítě taky přišla, když dr. tvrdila obdobné, a já si říkám, co by, kdybych tehdy jela na pohotovost.

silviami
22. nov 2012

@bara74 aj ja si myslím rýchlo na pohotovosť, možno trafíš na lepšieho lekára, ja som v 7tt krvácala, ale brala som utrogestan 3*2 tablety, to sa už nedalo zvýšiť, naštaštie sme to ustáli, v 9tt znova, to mi zamenila Mudr utrogestan za Duphaston 3*1 tabletu (aj sestrička sa čudovala, že je to veľa), a dala k obvodnej papier na PN, že kľudový režim. Zatiaľ je to ok a povedala že Duphaston môžem brať do 12tt. Tak dúfam, že sa bábätko udrží. Držím palce.

bara74
22. nov 2012

Holky moc díky. Jasně, že pokud to nepřestane a nebo to bude horší, jedu na pohotovost hned. Naštěstí to nemám daleko.Silviami utrogestan beru taky ale 1-0-2 .Jinak jsem si vzala ještě ascorutin.Držím ti taky palce, ať se mimčo drží 🙂

rattata12
22. nov 2012

@bara74 ja brala Utrogestan 2-0-2. Drzim palecky, at se Ty a mimi drzite :o). Ja byla vcera kvuli veku na odberu choriovych klku a ted cekani 2-3 tydny na vysledky...

bara74
22. nov 2012

@rattata12 Neboj, určitě bude všechno v pořádku. Vím, že to čekání je hrozné, ale musíš věřit, že bude dobře.Držím palce a myslím na vás. 🙂

mnamko
22. nov 2012

@bara74 skoč radšej na pohotovosť,možno si ťa tam pre itotu na pár dní nehaju a bude to o.k,ja som bola tiež na pohotovosti,ukludnila ma super doktorka,Ascorutin zabral

bara74
22. nov 2012

@mnamko Vypadá to, že je to lepší.Už nekrvácím,jen sem tam občas kapka.Ascorutin budu brát dál a kdyby něco na pohotovost určitě půjdu.Ale rozhodla jsem se změnit doktora.Ten jeho přístup je fakt děsný.Člověk si připadá, že šíleně otravuje a dostane vynadané mezi dveřma, že má přijít až potratí domluvit se na vyčištění.Šla jsem od něj víc vyděšená než kdybych byla doma.A se strachem tam chodit nebudu.
Jinak holky moc díky, že si tu můžu s váma pokecat. 🙂

laskavec
22. nov 2012

@bara74 Na něj raději zapomen.Já byla 9tt a krvácela jsem cestou do práce-zastavila jsen řidiče autobusu a na benzíně si nechala zavolat sanitku.Chtěli mě rovnou vzít na sál,sama jsem ,ale trvala na ultrazvuku.Miminko žilo, dali mi také ty stejné léky a poté jsem po týdnu šla na pár dnů poležet do nemocnice.
Nakonec jsem týden přenášela a vše dopadlo dobře.I to tvé se bude držet 🙂 jen raději jed na tu pohotovost-pro svůj klid.
Mohl to být hematom a to nic není 😉 .

bara74
23. nov 2012

@laskavec Díky za podporu, taky nechci nic zanedbat a o mimíska přijít. Udělám všechno co půjde.Díky 🙂

adella1
23. nov 2012

@bara74 Já být tebou zajela bych do nemocnice a ten tvůj Dr. je podle mě blb.. 😠 ,bych ho vyměnila...mohl ti píchnout agolutin,nebo říct,že ti zvýší utrogestan.Já jsem zaváděla utrogestan 4-0-4,pak estrofem 1-1-1 to je právě na sliznici.Je pravdou,že jsem po IVF,ale nic na tom nemění,že ti mohl něco píchnout.Může to být hematom 😒 pokud miminko žije tak bojuj a zajeď klidně i do nemocnice.Aby jsi věděla,že jsi pro to udělala maximum.Pak pokud to je špatné tak to odejde i přes veškeré usilí ☹ A hlavně klid a odpočívat,askorutin taky holky jedly,když špinily,ale krvácení to už bych řešila přes nemocnici.Tak mi to aspoň řekl můj gynekolog.Tak hodně štěstí a držím pěstičky ať miminko krásně roste. 🙂 🙂 hlaď pupíček.

dadaba
23. nov 2012

ahoj holky...som 5 den po KET...dala som si kludovy rezim cely tyzden....uz ma bolia krize od lezania 🙂 ....

syslica
23. nov 2012

@bara74 Ahoj, ako je dnes? Verím, že už lepšie a krvácanie úplne prestalo. 😉 Držte sa, ako píšu žienky, môže to byť hematóm alebo trošku aktívnejší myóm niekde v stene maternice. Doktora určite zmeň...aj keď na pohotovosti sú tiež niekedy bezcitní mäsiari. Ja som takto dobehla na pohotovosť v prvom tehotenstve, doktor ma po dlhom prosení vyšetril, no neodpustil si poznámku "si myslíte, že v takom ranom štádiu budeme niečo zachraňovať?" 😠 😠 😠

mnamko
23. nov 2012

@bara74 dufam ,že už bude dobre,fakt toho doktora zmeň,ja som tiež po potrate a mimim.tehu zmenila veeeelmi vychválenú doktorku,lebo každý deň som tam chodila zo silným krvácaním a ona mi hovorila že je to v tehu normálne,pri mim.tehu som skoro zomrela praskol mi vajcovod.Išla som ku jej mužovi,každý na neho nadáva aký je to opilec a vidíš pri ňom som vynosila.

bara74
23. nov 2012

Adella1, syslica, mnamko, tak krvácení ustalo naštěstí už včera večer,takže jsem na pohotovost nejela.Doktora jsem dnes nového hledala, ale zatím nic nemám, ještě se o víkendu mrknu na net.Jinak vidím, že jste taky měly každá svoje a dost velké problémy.Jste moc statečné holky a mimčo jste si vybojovaly.A moc díky za podporu.

bara74
23. nov 2012

Ahoj holky, tak jsem možná asi přišla na kloub tomu krvácení. Není to jisté a netvrdím, že to tak je , ale je to možné 🙂 🙂 Byla jsem před chilkou na toaletě na velké a po namožení břišních svalů se objevilo zase pár kapek krve.Teď zase nic. Myslím si,že když trochu víc namůžu nějakým způsobem břišní svaly, že mi praskne nějaká cévka nebo žilka a krvácení se objeví.No nevím.Na netu jsem našla už novou doktorku. V pondělí tam budu volat, tak uvidíme. Mějte krásný víkend. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre