Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

santamonica
1. feb 2013

ahojte, som tu nova, mam 39 rokov, za sebou jeden potrat spontanny po hormonalnej liecbe, lebo inak neotehotniem, nemam ovulacia, chemiu mam uplne zlu, ideme do Iscaru, tak uvidim, co bude dalej,drzim nam vsetkym palce, psychicky som na tom niekedy velmi zle, ale bojujem.......drzte sa 🙂

gabaki
1. feb 2013

@santamonica neboj sa, netrap sa 🙂 ked to nejde po dobrom, tak to pojde s asistenciou. My sme tiez uz v CAR. Prajem Ti, aby to vyslo. Vela stastia 🙂

santamonica
2. feb 2013

@gabaki , si zlata, dakujem.......nedokazem sa uz o tychto veciach nazivo s nikym rozpravat, hned je mi do placu, takze toto je fajn, tebe tiez vela stastia 🙂

gabaki
2. feb 2013

@santamonica dakujem Ti...ja viem, ze sa to neda niekedy tak prijat, ale naozaj sa treba orientovat na nieco ine, byt stastna, ze si zdrava a, ze mas sancu sa aspon pokusat a tiez, ze mas s kym sa pokusat...takze je to stale dobre a raz sa to zlomi a podari sa to, po com tuzime vsetky 🙂

manita
4. feb 2013

@santamonica
@gabaki
Kočky držte sa! Musíme to zvládnuť. Moja cysta zo stimulácie clostilom zmizla, vyplavila sa s ms, dnes som bola na kontrole, teším sa a bojujeme ďalej... 😉

santamonica
5. feb 2013

presne tak, baby, musime to zvladnut, bojujeme, dakujem, ze mi vlievate pozitivnu energiu, lebo casto to uz nezvladam, aj ked teoriu ovladam, nemysliet na to a tesit sa z toho co mame, nedepkovat, ale po tych rokoch je to tazke......vsak vy to poznate........som rada, ze uz na to nie som sama, aj ked teda, lepsie by bolo, keby som bola, lebo to nikomu neprajem...... 😖
ahojte 😀

saldiv
6. feb 2013

@santamonica určite to zvladneme. Držím nám palce!!!!

zvolsiinylogin
6. feb 2013

@gabaki

@santamonica
ahojte kocky, mozete ist aj do temy prvosnazilky po 35 - tke....zeny su on - line 24 hod...ak teda este stale cakate na to svoje prve...ale mozete sa aj podelit o skusenosti...caute

santamonica
7. feb 2013

takze dnes mi doktor povedal,ze nemam uplne dobre vysledky cytologie, tak neviem.......este to mi chybalo 😢

gabaki
8. feb 2013

@santamonica to, ze nemas uplne dobre vysledky, nemusi hned znamenat, ze su uplne zle. Takze pockaj si na stanovisko a navrh riesenia. Neboj sa, nasiel sa problem a ked sa vyriesi, tak to bude jednoduchsie 🙂

zujanka
10. feb 2013

žienky stalo sa niektorej, že ste mali tehu test silnejší večer ako nasledujúce ráno? Bojím bojím, lebo v decembri mi čiarka zmizla☹(((

marverka
11. feb 2013

ahojte snazilky, je tu niektora z Vás taka, ktorej to vislo bud pri et alebo kete s vyskou sliznice max. 5mm???Co ste robili pre rast???? dik moc za odpovede.

martulle
11. feb 2013

@zujanka jak dopadl další testík?

jada1
12. feb 2013

@marverka 5mm je dosť málo. S tak nízkou sliznicou by som do ET nešla. Na rast sliznice sa užíva Estrimax, alebo Estrofem. Sú ale na predpis, musí ti ich predpísať buď tvoj gyn. alebo dr. v centre. Z babských rád je dobré na sliznicu piť čaj z Alchemilky, večer 2dcl červeného vínka, červené grepy, kokos a vraj aj chili papričky 😉

zujanka
12. feb 2013

@martulle Ďakujem, veľmi dúfam, že to bude OK Prvý obrázok je dnešný, na druhom je nedeľa, pondelok utorok a tretí je na porovnanie nedeľa a dnes

marverka
12. feb 2013

@jada1 dakujem za radu, ale estrimax nezabera,alchimelku pijem a vinko zacinam lebo doteraz som nepila. tak co este viac robit, ????a hlavne je mi 38 r. ☹ ☹ ☹ ☹

jada1
12. feb 2013

@marverka a aké máš dávkovanie Estrimaxu?

marverka
12. feb 2013

@jada1 2x 1 tbl od 1DC

jada1
12. feb 2013

@marverka asi by to chcelo zvýšiť dávku. aké máš tabletky 1 alebo 2mg? Ja som mala 3x2tbl (1mg)+ tie veci čo som ti popísala a sliznicu som mala ako mi dr. v centre povedal exkluzivní (5 dní pred ET 9,3mm s triple štruktúrou) a aj som zostala tehu. Skús sa poradiť s lekárom, či by nebolo treba budúci cyklus zvýšiť dávkovanie. Chodíš do nejakého centra asistovanej reprodukcie?

jada1
12. feb 2013

@marverka a čo sa týka veku, 38 je v pohode 🙂 , ja som mala 40 keď som otehotnela a 41 keď som rodila 😉

lafia
12. feb 2013

Ahoj dievčatá. Mám 40 a za sebou 2 neúspešné IVF. Prvé pred dvoma rokmi, tam sa síce po ET a KET embryjká ujali, ale potom to bol len prázdny vačok. Teraz sa ani neuchytili, nevyvíjali sa tak ako mali, boli slabé. Doktor hovoril, že to samozrejme môže byť vekom. Nehovorili sme zatiaľ, čo ďalej...Máte niektorá podobnú skúsenosť? Išli by ste do 3. IVF?

stastenka42
12. feb 2013

@lafia Ahoj,ja mam 43 a stale bojujem a dufam 🙂 teraz som po KET a vyzera to ze neuspesne ☹ ale mame este poslednych 2 mrazakov a tym koncime,pretoze nechcem rodit na geriatrii 🙂 bude to nas 13 pokus,tak nevahaj a sup do toho

stastenka42
12. feb 2013

@marverka na sliznicu sa dava estrofem alebo estrimax vraj je to to iste,ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze nieje. Brala som estrofem 2mg 3x1 a vysplhala som sa max na 7,5mm. Potom som vymenila za estrimax a moja sliznica vybehla na 9mm ,tak skus vymenit,mozno to zaberie,u mna hej a to som teraz nepila ani alchemilku
🙂 drzim palceky a nezufaj,neboj poznam ten pocit bezmocnosti ale pozri na mna,ja tiez bojujem a mam viac rokov ako ty,tak hlavu hore 🙂

lafia
12. feb 2013

@stastenka42 Ďakujem za povzbudenie, musím to asi trochu rozdýchať 🙂 13 pokusov, obdivujem Ťa, fakt, a držím silno prsty, nech to už vyjde konečne 😉 😉 už sme si to doma viac menej prebrali, že to ešte skúsime, ale tie poznámky o veku ma trochu dostali ...a potom videla som tie embryá, boli fakt slabé. Bojím sa, že to bude opäť to isté 😒

stastenka42
12. feb 2013

@lafia mysli pozitivne,ja mam za sebou tiez MA v 14tt,biochemicke tehu, ale vzdy si poviem ze raz to musi vyjst. 🙂 Urcite uvidis 🙂

lafia
12. feb 2013

@stastenka42 tak to veru musí 🙂 dúfam, že tu čoskoro pribudnú samé dobré správy. 🙂 Držím všetkým palce, som rada, že nie som sama...lebo kamošky síce rodili po 35, ale cez 40 som sa dostala len ja 😀

baculiatko40
12. feb 2013

@lafia ahoj, určite nie si sama! Ako hovorí @stastenka42 raz to musi vyjsť! Ja mám tiež 43 a vyšlo nám až 10. IVF! Teda veríme, že v júni budeme už traja! Tiež som mala jedno MA v 8tt. Kašli na poznámky k veku, je to len číslo! Je to o tom ako sa cítiš Ty a čo si myslia ini ma nezaujima, nie je to ich biznis! Hor sa do toho!

marverka
13. feb 2013

@jada1 ano chodim do heliosu, a vzdy som lieky uzival podla pokynov, ale skusim sa spytat....ja som mala estrimax a teraz mi lekar na tento cyklus vysadil, ze skusime bez a neuzivam ziadne lieky...

marverka
13. feb 2013

@jada1 kde si chodila do car? ja mam 2mg

marverka
13. feb 2013

@stastenka42 - dakujem za povzbudenie, ked ja si niekedy myslim ze sa to nepodari, teda uz viac myslim negativne ako by som mala, ale to musi prejst!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre