Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

evapavla
5. nov 2013

@milu71 to mi je veľmi ľúto, držím palce

mufyxa
5. nov 2013

@milu71 holka zlatá co to slyším to nejsou vubec dobré zprávy ...je mi to moc líto drž se holka mám tohle za sebou také v červnu je to hrůza ,,,,,,,,drž se posílám ti srdíčko . třeba ti maličko pomůže.

milu71
5. nov 2013

@mufyxa moc díky za podporu.....těžko se to snáší, ale pořád doufám, že bude líp. Zítra ráno v 7.30 hod. nastupuji...tak na mě mysli ☹

milu71
5. nov 2013

@evapavla 😢 ...děkuji za palečky

mufyxa
5. nov 2013

@milu71 myslet na tebe budu vím jk je to těžký a člověk je uplně zoufalý ......myslela jsem že to nepřekonám ale čas to zahojil a ted příští týden jdu na IVF naposledy tak snad se zadaří ty se drž holka at už to máš za sebou a za nějaký čas bude vše lepší . Je to smutné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

irmalachat
5. nov 2013

Ahoj, můžu se přidat? Je mi čerstvě 42, mám třináctiletého syna. Za poslední dva roky jsem dvakrát otěhotněla a dvakrát potratila. V září jsem podstoupila první neúspěšné IVF, krátký protokol.
Je tu někdo, kdo má zkušenosti s minimální stimulací? Můj doktor ji nedoporučuje.
@milu71 je mi to moc líto. Vím, jaké to je, potkalo mě to ve 12. a v 8.tt........těžko říct, co je horší, jestli ten šok, když se to stane relativně pozdě a ty to nečekáš, nebo podruhé, kdy se bojíš, že se stane zas a ono to tak fakt je...
Ale nevzdávej to, jednou to musí vyjít, jen někdo to má těžší než ostatní.

bocianka123
5. nov 2013

@milu71 ahoj, neviem, či už si po čistení, ale ak si aj začala krvácať, možno všetko samo odíde a nebudú musieť ťa čistiť - potom nemusíš čakať tie 3 mesiace, ale stačí po prvý cyklus... drž sa . a je mi to ľúto, prešla som tým, v 9 tt MA... prajem veľa síl
@lindda gratulujem 🙂

bocianka123
5. nov 2013

@lindda tak im v tom ferticentre takto vypáliš rybník.... zadarilo sa a prirodzene 🙂 .

stastenka42
5. nov 2013

@lindda to je perfektne...gratulka Obrovska😀😀😀

sweetest
6. nov 2013

@irmalachat Já jsem po mini stimulaci v 15.tt 🙂 A dr. mi jí naopak doporučil. Klidně do ní jdi...kámoška prošla dvěma dlouhýma protokola ( ve Zlíně) a nic...pak v RF v Brně dr. navrhl ministimulku, že už má v sobě mraky hormonů a šup...na první pokus dvojčata, krásní, nyní už 4letí kluci 🙂 Nenech se do ničeho vmanupulovat, je to Tvé tělo a Tvé peníze, klidně bych tu mini dala. 🙂

irmalachat
6. nov 2013

@sweetest to ti moc přeju! Já chodím do sanatoria Helios, měla jsem krátký protokol a jen 4 vajíčka, na transfer ř.den zbylo jedno. Proto mi dr tvrdí, že z minimálky jich bude ještě míň. Že ji normálně nedělají, ale kdybych na ní trvala, že by to udělal.
Já mám vždycky takovou radost, když se to někomu podaří. Když ti jen dokola říkaj, že po 40 je jen 5% šance na těhotenství a 70% pravděpodobnost, že embryo je špatné, vypadá to skoro nemožně.
Je zajímavý, že než jdeš na první IVF, tak doktor hýří optimismem, pak to nevyjde a najednou jsi stará a už mluví jen o dárcovských oocytech...
I když to dám asi taky, jestli teda vyhraju ve sportce🙂

sweetest
6. nov 2013

@irmalachat Moc děkuji!! Já měla při ministimulce 6 zralých vajec, všechna se oplodnila a k ET jich bylo 5, zavedly se 2 a chytlo se 1 🙂 Tak to doufám, že brzy vyhraješ 😉 a budu držet palce, aby se zadařilo a miminko si k Vám našlo cestu, tak jako k nám 🙂
Nemyslím, že kdyby to nevyšlo že by mě dr. hnal do dárcovství...mám všechny výsledky perfektní, manžel spg také...jen to prostě nešlo a já usoudila, že není čas to zkoušet přírodně x let. Byť genetik řekl, že není absolutní důvod,proč by to přírodně nešlo 🙂 Tak se třeba povede po tomhle těhu ještě jedno přírodní...sice bych měla pak 4 děti, ale co 😀 Holky už jsou velké, tak bych to měla zase jako první dvě 😉

milu71
7. nov 2013

@mufyxa
@irmalachat
@bocianka123 Ahoj holky,moc vám všem díky za podporu. Ten den co mi to doktora řekla, tak jsem byla v šoku, celou noc jsem nespala a chvilkama jsem brečela.
Dneska jsem se vrátila z nemocnice. Doktorka v nemocnici mi řekla, že by bylo lepší abych zůstala přes noc v nemocnici, kdyby se něco dělo. Při přijmu jsem krvácela, ale udělala mi ultrazvuk a řekla, že musím na odsátí plodu. Dostala jsem nějaký prášek a za chvilku jsem byla jak ožralá, bylo mi všechno jedno. Zákrok trval chvilku, bolesti nemám a krvácení ustává. Doktroka mi řekla, že mám počkat 4 měsíce, ale to je dost dlouhá doba. Řekla mi, že se může stát, že otěhotním přirozeně, ale může to dopadnou stejně, jako teď. Tak mi doporučuje počkat. Něvím....ale asi to nevydržím tak dlouho, roky přeci jen utíkají ☹ Na pokoji byla se mno jedna mladá slečna 21letá, šla na potrat, mimčo bylo naprosto v pořádku, ale její přítel a nastávající tchýně to nechtěli. Ona sama byla bez práce a její matka taky bez práce. Potřebovala podporu od přítele, ale ten jí zklamal. Má raději hospodu a kamarády. Ona to dítě hodně chtěla, ale měla pocit, že to finančně nezvládne.
Je to přeci jen trochu nesparvedlivý......někdo se může snažit jak chce a nic a někdo zase couvne, když se to stane. ☹

bodka70
7. nov 2013

@lindda , veľká gratulácia, budem ti držať palce, nech všetko pokračuje pekne ďalej a bábo sa uchytí ako má 😉 😉 😉 .
a s tou amiocentézou majú baby pravdu, ja som na ňu nešla, hoci som už mala takmer 42 rokov, NT hodnoty som mala výborné aj výsledky krvi. pred tým som 2x spontánne potratila po 2 normálnych tehotenstvách ukončených sekciou, medzi tým som mala operáciou miómov, tak som to nechcela riskovať po toľkých rezaniach maternice. A dnes mám zdravého ročného chlapčeka. 😉

bocianka123
7. nov 2013

@milu71 veľmi ma to mrzí ešte raz.... ja viem, že to čakanie , hlavne v našom prípade, je hrozné dlhé a čas hrá proti nám, ale asi to má svoje opodstatnenie. Ja osobne by som aspoň tie dva cykly počkala a potom skúsila... 🙂 . Hlavne Ti prajem skoré zotavenie po tom všetkom.
Hm, no a čo dodať -je to nespravodlivé... niekto nechce a má a niekto veľmi túži a nie je mu dopriate...

mufyxa
7. nov 2013

@milu71 holčičko je to moc smutné jen čas ti to pomůže trošku zahojit a na doktorku se vykašli mě po revizi řekl doktor že normálně doporučuje půl roku ale u mě je to jiné u mě kvuli věku není čas tak říkal že po šestinedělí hned na to . Takže nečekej 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a nevzdávej to podaří se podařilo se jiným tak i tobě jen trpělivost já vím ted to vidíš černě ale neboj ono se vyčasí a bude líp 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sweetest
13. nov 2013

Ahoj holky...
Tak jsem se právě vrátila z poradny...brala mi sestra krev a dr. dával žádanku na předoperační vyšetření. Takže příští čt 21. 11. nástup do Sanusu HK, kde mi dr. udělá cerkláž čípku. Pokud bude vše ok, pustí mě druhý den, pokud ne...pobudu si 🙂 O tomhle zákroku vím už nějakou dobu, takže mě to ani nevzrušuje...s první dcerou jsme ho měla také 😉 Jinak je mi báječně, zatím jsem přibrala 1,9kg, což je paráda....tak doufám, že se to nezvrtne 😀 😀 😀 😀
Přeji krásnou středu!!! 😵 😵 😵

rox
16. nov 2013

@irmalachat ja to mela stejne jako ty az na syna ktery je starsi....dva roky jsme doufali...a dneska jsem 5. Den po ET z darovaneho vajicka. Nejhorsi je se smirit s tim ze to vlastni telo uz neposloucha. To mi trvalo dva roky. Jakmile mi to doslo nebyl problem prijmout darovanka. Preju ti bud hodne stesti....a kdyz nebude stat pri tobe tak rychle rozhodovani jak dal.

irmalachat
17. nov 2013

@rox tak to moc gratuluju a přeju, ať je vše v pořádku....i já o tom uvažuju, tak se te chci zeptat, kolik vajíček k oplodnění tak dostaneš? Co jsem koukala, cyklus s darovanými vyjde kolem sto tisíc - může se stát, že na konci žádný vajíčka nejsou? Dík za odpověď. Jinak jsem četla rozhovor s jednou paní, která má darovánka a ta se vyjádřila, že během těhotenství si vytvoříš k miminku vztah úplně stejný, jako k vlastnímu.

rox
18. nov 2013

@irmalachat Me to stalo 85 000 jednou castkou, neresilo se co chci nebo nebo nechci jako si vybiras v ruznych centrech a podle toho platis. Me dr rikala, ze zarucuji 8 vajicek, kdyz nebudou tak neplatis nic. To by asi fakt byl pruser kdybys platila 100 tis za to, ze vybrali darkyni bez vajicek. My meli 10 vajicek, 8 se oplodnilo, k ET sla jedna blastocysta a dalsi 4 mely jit do mrazaku....ale od stredy mi jaksi nejsou v centru schopni rict, zda je teda zamrazili nebo ne 😒

milu71
20. nov 2013

Ahoj holky, včera jsem byla na kontrole u své gynekoložky po revizi dělohy. Vše bylo v pořádku, výsledky z histologie už tam byly. Doktorka mi řekla, že se nezjistilo proč embryjko přestalo růst, ale řekla mi, že se v tomhle rozboru hlídá jedna nemoc? nevím už jak to říkala přesně, ale ta se v tom nepotvrdila. Pokud by to tam bylo zjištěný, tak by jsme to museli hlídat už od začátku dalšího těhotenství. Nevíte náhodou některá, co to zjišťují za nemoc? Neměla jste to některá? 😕

milu71
20. nov 2013

@sweetest tak to je super, když je ti dobře. Držím palečky 😉

sweetest
20. nov 2013

@milu71 Vše se zmenilo...cerkláž čípku zrušena,neb mi začalo o víkendu tvrdnout bříško a to se neslučuje s tím zákrokem. V po 25.11. poradna a domluva zda bude zákrok proveden později nebo uplně zrušen, aby se zbytečně nezasahovalo do čípku a ten by mohl vyvolat předčasný porod. Takže tak... 🙂 Jinak do sebe cpu vyšší dávky magnezia a uvidím 😉

sweetest
20. nov 2013

@milu71 A dnes ještě něco...v pondělí ráno, nástup do Sanusu na genetiku...mají problém s mým věkem a že to mám IVF 😀 Testy mám dobré, utz také...tak mi můžou prdelinku políbit 😉

milu71
21. nov 2013

Tak to ti budu držet palce ze všech sil, ať jste oba v pořádku. 🙂 Já musím počkat na měsíčky a pak se uvidí, kdy pojedu na KET do Brna. Včera jsem se utvrdila, že opravdu na moje zamlké těhu měla vliv infekční angíno - chřipka. Kdyby k tomu nedošlo, tak je vše ok. No ale nevzdám to 😉

sweetest
21. nov 2013

@milu71 To bude ok...je slušně pošlu do prdele, že kdyby se testy nedělaly,nikdy mě k nim nehnali,tak at mlčí 🙂 To bude rychlé 😀 😀 😀 😀 Oba výsledky (Nt i tripllů) jsou negativní a že oni to jen propočítavají s mým věkem, tak to ať jdou kamsi 😉 😀 😝 Držím palce, aby KET byl co nejdřív a hlavně pozitiivní 🙂 😀

elisabethwoodville
22. nov 2013

ahojte, taká som rada že som natrafila na moju vekovú kategóriu 🙂 mám za sebou dve IUI, prvá neúspešná, výsledok druhej sa dozviem o 3 dni. pevne dúfam, že sa to podarí, mám totiž obavu z laparoskopie a následnej IVF, ktoré mi lekár doporučil vzhľadom na vek a v prípade neúspešnej druhej IUI. držte palce, držím aj ja vám všetkým tu!! nech sa to podarí 🙂

irmalachat
24. nov 2013

@rox Ahoj, můžu se zeptat, do kterého centra chodíš? Já do Heliosu v Brně a tam je to o dost dražší. Jak se ti daří? Doufám, že je všechno OK.
@sweetest Máš pravdu, kašli na testy. Moje ségra byla těhotná ve 40, vyšlo jí v tom raném screeningu mírně vyšší riziko, tak jí hnali na amniocentézu. 14 dnů po ní musela ležet, nervovala se, slabě krvácela a dokonce jí odcházela plodová voda. Bylo to zbytečný, dneska má krásnou chytrou a zdravou holčičku, je jí rok a půl. A pokud ty máš krev OK, tak bych to taky vůbec neřešila.
@elisabethwoodville držím palce, ať IVF není potřeba, ale kdyby náhodou ano, neboj se, vůbec nic to není.

sweetest
24. nov 2013

@irmalachat Jistě, že mám jak ten prvotrimestrální tak triplle testy....fakt nevidím důvod jít jen kvůli tomu, že mi v době porodu bude cca 1 měsíc 40 😀 Díky za podporu!! Fakt tam nechci nemám bříško, i to málo co mám mi tvrdne, tak nechci riskovat, že kvůli jejich myšlenkám přijdu o prcka....co si pak na nich vezmu ? NIC!!! 😠

sweetest
24. nov 2013

@mufyxa Ahojky, psala jsem Ti IP, ale žádná odpověď. Stalo se něco?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre