Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ema111
19. apr 2008

Pre linav
Linav, jasne, ze som sklamana, ze nie som tehotna. No som uz dost velka na to, aby som si zachovala triezvy rozum a zdravy usudok. Mam proste konktretne zazitky, ktore ani nie je nutne do podrobnosti rozoberat na fore, na zaklade ktorych som skonstatovala to, co som skonstatovala. A som si ista, ze moj usudok nie je ovplyvneny neuspechom. S tym ratam a som si vedoma toho, ze priroda je silna carodejka 🙂
Yanny, vdaka za tip. Ani ja nemam Brno prilis daleko a zistim si blizsie info. Drzim palce. Nam vsetkym 🙂

bigrendy
19. apr 2008

Ahoj holky. ivf nativ to jsem ještě neslyšela ale je to dobrý tip. aspon o něco levnější. 🙂 v uterý jdu k imunoložce a začnu brat prednison.tak snad se to trochu pohne.

lenka2008
autor
19. apr 2008

valina, vitaj, samozrejme, ze nie si jedina - je nas tu dost 🙂 tiez ides na IVF, alebo zatial prirodzena cesta?
bigrendy, je nas viac takych bez informacii 🙂 vdaka yanny mame nejake zakladne info
emi , daj potom vediet ak nieco zistis, lebo ja este par dni stravim v posteli kvoli chripke - ved preto tolko sem vypisujem...

bigrendy
19. apr 2008

Ahoj Valina vítej mezi námi.

yanny
19. apr 2008

Leničko, přesně ti to povím po ET, kolik co vše stálo v Brně v Reprofitu.
V Praze v Pronatalu jsem před 2 roky byla na plném IVF, ještě hrazeném pojišťovnou a stejně mě to všechno stálo 22 tis.
Potom jsemu nich byla už jen několikrát na nativu a IUI. Nativ vyšel na 13 000,- , narkoza na 2000,- a jednou jsem měla ICSI za 3000,- na všechy vajíčka. IUI je hrazené pojištouvnou do 44 let, ale stejně po mě chtěli 1500,- za to jsem dostala asi jehličky a takový box na ty hormony.
V tom Brně by to mělo být levnější, ale já stejně projedu tak 5000 za ty cesty, behem toho měsíce..Tak by mi to asi vyšlo na stejno, ale měla jsem už divný pocit, že jsem stále bez úspěchu a taky mě v Pronatalu v Praze naštval imunolog. Jinak se mi tam moc líbilo.
Jak jste se sem dostaly holky ze slovenska, to je i slovenská www stránka????

yanny
20. apr 2008

Tak kde jste kdo???

sany79
20. apr 2008

Ahoj yanny, četla jsem,že jezdíš do Reprofitu.Taky jsem tam byla minulý týden poprvé.Přešla jsem z ijiného Csru a věřím,že jsme v Reprofitu opravdu v nejlepšéích rukách. Ke komu chodíš? A jakou léčbu ti navrhli??Mě teda ještě 40 není,tak snad nevadí,že jsem sem nakoukla 😉

lenka2008
autor
20. apr 2008

caute, vitam nove holky, aj ked nemaju 40 😉
Yanny, vopred dik za info o Reprofite, vyzera to zaujimave, aspon v porovnani s SK.

Inak holky zo slovenska su na tejto stranke opravnene 🙂 tuto temu som zalozila aj pre SK aj pre CZ. 😝

yanny
20. apr 2008

Nemyslela jsem to nijak, jen jak to mají vymaknutý, že se tak na jedné stránce můžeme spojit, právě že to obdivuji.

Sany v Reprofitu mě dostal na starosti, takový milý mladičký doktůrek, Štelcl.
Nejdřív mě to trochu zarazilo,ale evidentně věděl o čem mluví a docela si mě zatím získal. No však brzy uvidím ve čtvrtek jdu na OPU. A dál nevím. Jestli dělají PK. Nebo kdy mi tam broučky vrátí a kolik.
V jakém caru si byla předtím?? Já byla v Praze v Pronatalu.

lora
20. apr 2008

Ahoj kočky a vďaka lenka za otvorenie takejto témy . Tiež mám už 40 a predsa dúfam, že sa mimi podarí. Tak sa medz vás hlásim, hoci už dve detičky mám, veľmi túžime ešte po jednom a to práve akosi neprichádza. Mám také rozporuplné pocity, lebo po 1,5 roku snaženia a inak dobrých výsledoch ma konečne poslali na laparku. Tam zistili jeden nepriechodný vajcovod a tzv. saktosalpinx, teda uzavretý vajcovod, ktorý je nejako na konci rozšírený, lebo sa tam zdržovala zápalová tekutina, ktorá ho takto zdeformovala. Inak ovulka, hormonálny prifil aj všetko ostatné fičí - ale teda len na 50 % (ľavý je OK, takže každý druhý mesiac by mala byť šanca). Vraj v mojom veku a s takouto diagnozou sa to už "normálne " ani nemusí podariť, umelé oplodnenie však nechcem. Máte niektorá takéto skúsenosti ? Vraj niektorí lekári odporúčajú nefunkčný vajcovod vybrať práve kvôli tejto tekutine ktorá sa zdržuje v nefunkčnom vajcovode a ktorá sa môže spätne vylievať do maternice a tam to celé prostredie infikovať. Ale ďalší hovoria, že to nevadí a ak nie je práve zistený zápal, tak to už zápalové prostredie nie je. Čo s nami 40-tkami ako napríklad prírodnými preparátmi alebo liečiteľmi (či akupunktúrou) si zvýšiť šance na otehotnenie ? Skúšali ste aj takéto niečo ?

lora

yanny
21. apr 2008

Ahoj Lora, taky jsem slyšela, že v neprůchodným vejcovodu je tekutina , která zabíjí embrya.
Zaím pa

lenka2008
autor
21. apr 2008

Lori, vitaj medzi nami, ja som pred x rokmi mala zapchaty vajcovod, ale laparkou mi to spravili a mam dceru. Teraz ale mame iny problem, a pomoct moze jedine IVF. co sa tyka preparatov, ema mi spominala kvapky Gynex, ze su vraj dobre.
Jannyk, no moja, do teba vkladam nadej za celu familiu 🙂 myslim to tak, ze predbezne s muzom sme sa na tom brne zhodli /inak som sa zastrajala, ze mesiac o tom nehcem ani pocut, ale strasne mi chyba pocit, ze uz v tejto veci nebudem makat /. Tak by som ta poprosila o priebezne info co sa tyka nativu tam - v sk sa asi nerobi vobec totiz. a potom daj vediet prosim kolko to cele vyjde, nech teda som dopredu pripravena, nie ako v gynfive, ak chces posli na IP . nevadi ak ta otravujem?
emi, co myslis, neskusime to tam?
baby caute, zdravim vas z postele s otrasnou chripkou. yanny, drzim palce vo stvrtok, hned sa hlas 🙂

annaanna
21. apr 2008

ahojte kočky... nativ vyzerá dosť sľubne, Lenka ideš to vyskúšať? ja áno 🙂

tanika.t
21. apr 2008

anna,čo je to ten nativ? 😒

kejka
21. apr 2008

Ahoj kočky 🙂
Tak jsem vás dočetla,i když se přiznám,že spoustu věcí kolem - když to nejde,nerozumím - musím vám písnout,že vám všem moc držím palce,aby to vyšlo a brzy jste měly // 😉 😉
Maloše jsem dala spát,tak mám chvíli na pc,páč on mě moc nenechá 😝 😝
Yanny jj severní - jsi někde poblíž?????? 😕 Čtvtek-čekáme zprávy.A určitě budou dobré.
Holky před měsícem porodily dvě moje virtuální známe-je jim už přes 40 a mají krásné holčičky.Taky se dlouho nedařilo a najednou bum. 😉 😉
Leni brzo se uzdrav. 😖
Krásný den všem 🙂 🙂

lenka2008
autor
21. apr 2008

anna, prve info som sa dozvedela od Yanny, preto som sa rozhodla do Brna. A ty ides kam? Robia to aj na slovensku?
tanitka, to je nieco podobne ako IVF, len je mensia davka hormonov a dozrieva menej vajicok. Dufam, ze som to pochopila dobre. no a postup je podobny

tanika.t
21. apr 2008

ďakujem,ešte som o tom nepočula

lenka2008
autor
21. apr 2008

kejka, dik - jeeej vidim, ze mas ozaj postarane o veselu starobu 🙂 predpokladam, ze starsie decka su z maleho hotovi, nie

katy2
21. apr 2008

ahojte, nie je IVF nativ a IVF soft to iste? 😕

kejka
21. apr 2008

Holky hodila jsem tři nové fotky do alba-je tam můj mladej s maličkým kámošem.Jsou k sežrání.Trocha inspirace. 😉 🙂 🙂 🙂

lenka2008
autor
21. apr 2008

kati, Janny odporucala striedat IUI s nativom. Ja som myslela, ze IUI to je ten nas IVF soft, a nativ u nas nerobia. Nevylucujem, ze nemam pravdu, tak ma prosim opravte. Co je IUI??? 🙂 ako sa citis, mas priznaky? Neboj, bude to dobre, musi uz niekto prelomit tu smolu - co som citala na raketackach, nic moc. Verim, ze ti budeme tlieskat! a co vies prosim ta o IVF soft u nas? ako sa to stimuluje - tiez injekcie cca mesiac? a kolko vajicok byva?

katy2
21. apr 2008

IUI je inseminacia - zavedenie spermii do tela zeny pomocou kanyly v case ovu....
ja sa stale citim ako prvy den ms... stale mam strach, ze ms dorazi... ale do piatku musim vydrzat...
o soft vien len tak informativne od dievcat z temy IVF...

annaanna
21. apr 2008

ahoj katy, ty nemáš ešte výsledky? moooja držím palčoke

katy2
21. apr 2008

anna, to sa este nacakam, zatial mam len neg. tehutesty...

lenka2008
autor
21. apr 2008

kejko, fotky su super, su fakt k zulibani - strasne sa mi paci ten vas vyraz 🙂
katy, inseminacia je dobra asi v pripade zapchatych vajcovodov, a co ked su slabe spermie - je to vobec ucinne?

katy2
21. apr 2008

lenka, praveze iui sa robi len vtedy, ked je zena v relativnom poriadku. Musi sa ist predtym na laparku aby sa vylucili upchate vajcovody.... a spg musi byt tiez v poriadku, inak to nema cenu.... IUI sa robi v pripade napr. anovulacnych cyklov, ked sa nastimuluje nejake vajicko a pod.....

katy2
21. apr 2008

mimochodom, IUI ma len 15% uspesnost, co je velmi malo 😖

annaanna
21. apr 2008

katy, testy ti nič neukážu...

katy2
21. apr 2008

anna, ja si tiez myslim, ze je este skoro na testy... ale bola som zvedava 😝 vcera som testovala rano a dnes na 10den po KET okolo obeda.... ale myslim, ze taky 13 den by uz mohli ukazat, nie? 😕

lenka2008
autor
21. apr 2008

katy, no hotovo - nas spg je velmi slaby, tak sme donaIUIovali... tak potom skusim ten nativ, alebo soft IVF - ak je to to iste. Pockam na Yanny, ona vie, co je presne nativ . A na testy sa vykasli, nemusia ukazat nic - pockaj na krv. Kolko ti vlozili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre