Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
12. nov 2008

ako vas citam, tak sa vo mne zobudzaju chutky to opat vyskusat ... 🙂 Ema, vravis Reprofit? nuz, nevylucuje, aj ked mi doki v gynfive povedal, ze odporuca to iste, cize dlhy protokol, lebo som na to dobre reagovala, ale tie davky hormonov ma normalne desia. Nalady, kila navyse, rozhasene krvne testy... Mozno tam skocim na pokec, az po novom roku asi. Zobrali sme dost velku hypoteku, tak musim aj zarezavat 😠
zaenab - urcite sa to bude dat sklbit - aj dieta aj kariera. Sme dost silne na to , aby sme to dokazali. Vela zien tvrdi, ze to nejde - jedno alebo druhe, ale to je len lahsia cesta. ja by som asi max. po roku isla do prace, a to by som sa vobec nepovazovala za bezcitnu nenazranu bestiu 😀 samozrejme, ak by bolo vsetko ok. Ved aj toho sa trochu bojim, muz bude mat 48, ja 40...

annaanna
12. nov 2008

ja by som šla do práce aj po polroku, napr. od 7-11 by som pracovala, medzitým by bol s babatkom do 9-10 môj muž a potom nejaká dobručká tetuška, ktorá by sa mu aj venovala (staré mamy máme staré a ďaleko). Medzitým by mi niekto vyžehlil, upratal, postaral sa teda o domácnosť a záhradu a ja by som prišla z práce a mohla by som sa venovať babatenku. Až do večera. A vôbec sa nepovažujem za krkavčiu matku, pretože si myslím, že žiadna z matiek, ktorá je doma sa nevenuje intenzívne dieťaťu napr. 8 hodín. Teraz ma odsudzujú všetkay ženy, dokonalé matky... 😀
.............. tak to sú teda predstavy, realita bude asi inak.........................
ale ja zasa vravím, že nič nie je lepšie ako spokojná matka a ja doma bez spoločnosti asi spokojná nebudem. Jedine žeby ste babenky šli tiež na MD a vždy by ste ku nám zašli na kávičrku aj s ratolesťami a to by som sa spoločensky vybila.

lenka2008
autor
12. nov 2008

anka, tak to su ozaj krasne plany 🙂 dufam, ze sa splnia. To mas pravdu, ked tie nase prispevky citaju "dokonale matky", len krutia hlavami a kladu si otazky typu "no naco im je decko?" 😀 ale my vieme svoje a mame pravdu, a som rada, ze dost vela 40 niciek uvazuje prave takto. My totiz uz mame nieco za sebou a nechceme sa (mozno) dostat do situacie ked ,ak by nieco , nebudeme schopne sa o svoje dieta postarat bez partnerovej pomoci. Clovek nevie ako sa zivot vyvinie. Takze tazko povedat, kto je zodpovednejsi - ci tie, co sedia 3 roky doma s babatkom non stop a hladaju si primerane zamestnanie za par supek, aby zvladali program dietata a su totalne zavisle od partnera, alebo my, co keby daco - budeme schopne sa spoliehat na seba.

annaanna
12. nov 2008

zaenab, veď aj tehulky zvracávajú zo zmeny hormonov v organizme. Než si na to telo zvykne... tak je to cca 3 mesiace, ale u mňa to akosi neprechádza. Asi si nezvyknem 😖 😖

tie dávky hormonov, to je náročné, a s mojim telom si to robilo čo chcelo, hlavne mi vtedy zašibávalo, zmeny nálad, záchvaty zúrivosti 😀 aaale máme to za sebou

lenka, tak ja ti budem držať palce po novom roku.... dobre? Len ak to chceš tak to neodkladaj, pretože budeš len staršia a staršia... a to ti radím ja starucha.. chichi

ema111
12. nov 2008

Anka, Lenka, ja s vami plne suhlasim. a to sa pokladam za dokonalu matku 😀, napriek tomu, ze nie som a nebola som, so svojou dcerou spojena 24 hodin pupocnou snurou. samozrejme okrem tehotenstva 😀 no mame co jest, mame kde byvat a ked sa chceme niekam odviezt, mame na com. nezavislost pokladam za mne blizku a mienim v tom duchu i vychovavat deti 🙂

lenka2008
autor
12. nov 2008

no to som rada, ze je nas viac 🙂
anicka nam asi zaspinkala 😉

annaanna
12. nov 2008

ano lenka zaspala som 🙂 🙂 zdriemla som si po obede. 🙂
takže rovnaký názor.... som rada. Lenže to sa nedá takto praktizovať s priemerne plateným jobom, musí byť príjem nadštandartný, aby pokryl tie výdavky na nakupované služby. A ešte aby zostalo na nejaké aktivity s babatenkom ako je plávanie, dovolenkovanie napr. v Hrabove 🙂 🙂 🙂 a pod.
fakt som zvedavá, ako si to budem vedieť zariadiť. Doteraz sa mi dosť darilo menežovať svoj čas a potreby.
Len k tej angličtine som sa stále nejako málo venovala.

ema, koľko ročnú máš dcéru a odkiaľ si?

lenka2008
autor
12. nov 2008

ty moja tehotnucka, spinkala by si 🙂 🙂 len sa vyspi - pretoze po porode sa dosyta nevyspis najmenej 5 rokov. Moja mala asi do 6 rokov si pytala v noci kakafko 🙂 pockaj, buducnost ukaze ci si dobra managerka. S Hrabovom suhlasim, za mierny uplatok ti poskytnem vybavim veeelku zlavu

annaanna
12. nov 2008

ja len dúfam, že babo bude spáč po mne. Ja totiž potrebujem sa vyspať, neviem tak žiť s málom spánku....
heeeej a si ešte v robotke? čo už nefrčíš domov a netváriš sa na perfektnú matku? 😝

lenka2008
autor
12. nov 2008

az za hodku. Dieta mam na dramatickom kruzku, budeme mat cherečku 🙂 na perfektnu sa nemusim tvarit - mam dost sebavedomia, aby som sa za nu povazovala 😝 ja som frajerka len v praci - vecer poslusne domka v pyzamke pre tv... fakt nikde nechodim, nemam sily - len cez vikendy. Takze dcerka je vrcholne spokojna, ze ma ma pri sebe stale

lenka2008
autor
12. nov 2008

a inak baby, hrozne, ale som zistila, ze totalne mozem vynechat zo svojho satnika dost dolezity kus oblecenia, ktory asi ma kazda normalna zena - vola sa to domace oblecenie. Totiz z kostymu ja vecer rybickujem rovno do pyzama, pripadne ukony v kuchyni vykonavam prave v nom, a cez vikendy to menim na iny odev len v pripade, ak idem von.... som asi psycho 😀

annaanna
12. nov 2008

joooj cherečku, no musíme ju dostať teda do holywoooodu, mám tam známosti 😝

no poviem ti s tým oblečením som asi tiež podobne, len tie pyžamá mám stále od niečoho zasr....é,
ale teraz ako som tučná tak kostýmy nenosím, len sukne a to nemám kostýmy. ja som preferovala nohavicové. a zo saka mi už to bendžo trčí, nuž čo narobím. aaaaale kúpila som si dve pjekné tehu tričká, tak ti ich posuniem

lenka2008
autor
12. nov 2008

xaxaxa tak som rada, ze nie som jedina... si ma ukludnila. Ja ich mam tiez zaondene, ale snazim sa to menit, aby som na totalku neodradila chlapa - ked uz v pyzame, tak aspon nech je ciste. A on zasa ma pocit, ze som vzdy pripravena... 😀 len opak je pravdou... dobre, tricka posun, za par tyzdnov ti budu aj tak na nic, nech nejdu nazmar 😀

annaanna
12. nov 2008

tak ja sa teda idem vyštrcnúť a prišijem gombík na moje saténové pyžamko, velice sexy a budem čakať na chlapa než sa vráti, že či si to vôbec všimne... prečesem vlas a namaľujem rty.
zapálim sviečku a nožku cez nôžku a idem na neho čakať.
Ale ten sa vráti asi v plnej pare, lebo šiel aj s kamošom pre nejakého zastreleného diviaka

lenka2008
autor
12. nov 2008

radsej cakaj ako Julia Roberts v Pretty woman - len v kravate. Potom si urcite vsimne ... moj sa tiez asi vrati v takej istej pare - isiel s milovanym kamosom na pivo. je to vazne, lebo bol doma zaniest auto... Oni dvaja sa tak miluju ze by sa mali zobrat. Tak sa tesim na tv vecer

annaanna
12. nov 2008

ty a nie sú to tí naši práve spolu?

lenka2008
autor
12. nov 2008

fuha, vidiet, ze si tehu - ti to paaaliiii ! ja sice o diviaku nic neviem, ale mozno je to len kryci manever

lenka2008
autor
12. nov 2008

fiha, ficim, aby moje babatko necakalo, dufam, ze nebudu zapchy. Pekny vecer. Ked mi dcera dovoli, pridem vas kuknut

zaenab
12. nov 2008

Ahoj, tak jsem konečně na chvíli dopracovala - byla jsem s autem na přezutí kol a nějak se to protáhlo.
Za hodinu jedu na tu injekci, blbě mi je pořád.

Holky, úplně mi čtete myšlenky ohledně zvládnutí mimča i práce - mám velkou podporu doma a i s pomocí zvenčí (o domácnost) to určitě půjde.
Ten můj s těmi vašimi asi není, před chvílí volal z práce (doufám 🙂 )

annaanna
12. nov 2008

a vždy mi to pálilo...
aj ten môj chlap má takého kamoša, že oni napr. denne pijú spolu kávu (ráno u nás) a okrem toho si denne (okrem víkendu - vtedy asi nič zaujímavé nezažívajú) telefonujú. No ja takú kamošku teda nemám, aby som s ňou bola denne v kontakte osobnom aj telefonickom.
Okrem toho dosť často, záleží akú periodicitu dovolí kamošova manželka, popíjajú víno, lebo sú obidvaja vinohradníci. tak si koštujú komu sa viacej podarilo a čo má viacej cukru a trieslovín, kvasníc a čo s tým ďalej.

annaanna
12. nov 2008

zaenab, to z hormonov. Musíš to vydržať, ja som tiež bola tak... a vlastne aj ešte stále som. Je to dosť nechutné

zaenab
12. nov 2008

Anna, s tím kamarádem je to divné, tohle znám jen u jednoho svého kámoše homosexuála 😨
No ale třeba mají společného koníčka (žeby to víno?) a dokážou o něm hodiny debatovat 😀

Mám dotaz: co jíš? Já jen při představě jídla mám obrácený žaludek, jediné, co teď snesu je suché pečivo nebo mírně sladké sušenky (Bebe, Albert). Cokoliv jiného jde ven. Tak mám strach z nedostatku bílkovin a živin

annaanna
12. nov 2008

hmmm... čo jem?
pred tehu všetko, v tehu skoro nič, zo všetkého je mi zle. z ovocia, menej zo zeleniny.
ráno som sa vrátila k detským raňajkám - pečivo, maslo, džem. iné neznesiem a cez deň ako kedy. dnes bolo napr vypražaný syr a varené zemiaky - mala som chuť. jem málo mäsa
tiež si myslím, že je to veľmi nezdravé to moje stravovanie, ale ja to vyvrá..m

annaanna
12. nov 2008

a ani nemávam tie typické tehu chute, ako ostatné ženy. Ja nemám vlastne chuť na nič. Len musím málo a 5x denne, inak je problém. Teraz jem napr. surový karfiol (kveták), zatiaľ mi chutí, ale uvarený už nechcem...
a čakám kedy sa to znormálni a budem môcť dbať na vyváženú a kvalitnú stravu.
Niekedy to sústo v ústach ani neprehltnem.

zaenab
12. nov 2008

A bereš nějaké vitamíny? Z toho mám obavu - já jím až na kvanta čokolády docela zdravě, chutná mi zelenina a ryby, ale teď to do sebe nedostanu. A že je to vážné 😉 je jasné - ani na tu čokoládu nemám chuť

annaanna
12. nov 2008

kúpila som si prenatálne vitamíny kde by mali byť asi všetky, no vždy som to vyvrátila. Jedno v akom čase som ho užila, či ráno na obed, večer... tak som s tým prestala. Jednoducho to prehltnem a do 20 min je to vonku.
Jediné čo tekutiny príjmem. A to už mi nič nechutí... čaje, minerálky, šťavy z čerstvého ovocia... nič. Tak som sa dala pred týždňom na nealko pivo. Nechcem ťa zaenab strašiť, ale ja to veľmi zle znášam. Potom som celá rozhádzané, pobolieva ma žalúdok, brucho, hlava.
ale ty to dúfam, že budeš lepšie znášať ako ja 😀
a to chodím do práce, niekedy som mimo domu aj 12 hodín, cesta, práca, cesta, nejaký obchod. Stalo sa mi že ma to chytilo vonku na ulici, raz pred tescom.... 😀

zaenab
12. nov 2008

To ti nezávidím, věřím a přeju jen, aby to brzo přešlo.

No nic, já už jedu na tu injekci, tak se ozvu potom

lenka2008
autor
12. nov 2008

čus, uz som doma, kym babatko je vonku so psom, som sa zmocnila pc. No vidis, pribudla do nasej skupinky krkavcich matiek aj Zaenab. Este pockame na dalsich, ale zrejme sa uz neprida nikto.
Baby viete co mi v tehu chutilo? Celozrnny chlieb s majonezou / ! /, liptovska salama cca 1 cm hrubka, a na to rajcina. Musela som to jedavat denne. Ak som to nemala, bola som schopna aj v noci ficat do obchodu, normalne ako absťak. Xaxa a tu som. A po takom fajnovom jedle mi nikdy nebyvalo zle, od ostatneho ano. Zrejme si telo pytalo nejake chemikalie, ktore ta salama "psia radost" obsahuje. Inak ju lubim aj ja, aj moja mala 🙂

lenka2008
autor
12. nov 2008

pocuj anka, inak s tym chlapom zaenab ma pravdu, vyzera to na homo chutky 😀 no co uz, ked je latentny a tebe je s nim dobre - sme tolerantne, ne? 😀 moj ma presne takeho isteho, len sa nevidavaju tak casto - ja ho tak vytazujem, no jak kamion... a teraz som mu volala - tak mi uz trocha pod parou povedal, ze je na pive "so svojim celozivotnym prijatelom"... samozrejme som to patricne okomentovala, ale je mi do rehotu, aki su ti chlapi ujeti 🙂

lenka2008
autor
12. nov 2008

to sa budem dopisovat sama so sebou??? vylezte uz.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre