Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
18. jún 2010

@gejbule, já být tebou, tak se moc dlouho nenechávám překvapovat a mažu k doktorovi pro utrogestan, já myslím, že když ti nepomůže, tak ti rozhodně neuškodí. Jinak moc, moc držím všechno, co mám.
S Tím HCG v krvi to tak klidně může být, ale myslím, že po takové době, by už tu hladinu test nezaznamenal.

@janettka, já pak vyhodnotím, co nemáme... (budu si muset vytisknout nějaký seznam na netu, nebo se poradit s kamarádkou) a co bude chybět, tak koupím na netu nebo v sekáči. Nových věcí fakt koupíme minimálně. Stejně toho určitě hromadu dostaneme jako dárky, takže to s těmi penězmi nevidím tak dramaticky. Ale to bude ještě za moc moc dlouho.

biancaneve
18. jún 2010

Ahojte baby, ja som sa tiez furt cele tehotenstvo stresovala, aby vsetko dobre dopadlo, navyse som nastupila do novej roboty ( to som este netusila, ze som tehotna....). Prve 2 mesiace som slabo krvacala, lebo som mala hematom, takze to som trpla ci vydrzi moje zlaticko alebo ta hnusna mrcha nad nim zvitazi, potom kazde uzv, kazdu kontrolu protilatok na Rh faktor - ja som negativ. partner pozit., potom vysledky amniocentezy, v 21 tt 3D uzv, morfologicky uzv, v 24 tt- test na tehotensku cukrovku-OGTT, proste stale nieco. A vecicky som nakupovala postupne, myslela som pozitivne, lebo vzdy mi vyslo vsetko v poriadku ale od 34 tt som toho uz mala plne zuby, bol vsade lad a sneh a ja som ledva chodila. Chcela som mat pre mimco nove veci, aj ked mi nukali kamosky po ich detoch, ale vzhladom k tomu, ze moja malicka bude mojim jedinym dietatom, mam 41, tak som chcela nove veci. Ked sa uz bude plazit a ucit chodit, tak vyuzijem mimibazar a burzy, to sa mi zda uz zbytocne kupovat nove. Maju inac krasne veci teraz pre deticky, hlavne ZARA ma oslovila....

ankava
18. jún 2010

pets... já taky řeším dupačky a přitom nevím, kam ty věci všechny dáme. V pokoji, kde plánujeme udělat dětský pokoj je plný krámů a dokud nebude vyřešené dědictví (nebo alespoň dohoda), tak se nic dělat nebude. Takže možná, že budu mít věcičky na miminko taky v kuchyni 🙂 🙂

janettka
18. jún 2010

@biancaneve taky si chci koupit nové věcičky za mých starších nic nebylo a u té 12eté nebyly penízky ani nálada...já hlavně počítám že nejvíce dáme za kočár,postýlku,chůvičky,koupání a monitor dechu ať nesešedivím ještě víc než jsem...oblečeníčko nepočítám,budu si to užívat,až to bude lozit po venku a po písku tak už to bude jedno...no my by jsme se měli"stěhovat tak kolem října,ale vzhledem k tomu,že všechno vyřizujeme s problémama,počítám vánoce ještě v bytě....

janettka
18. jún 2010

holky a jaké kočárky máte vybrané?já vůbec nemám přehled.

ankava
18. jún 2010

janettko, já mám o kočárku představu, ale budu ho řešit až naposledy. Jeden kočárek dostaneme, takže na ten co chci, je čas. Já ho budu řešit hlavně z pohledu toho, abych s ním mohla jezdit na bruslích, tj. musí mít ruční brzdu...a dobře musí jezdit... koukni na kočárek k pajce, ta už myslím má vybráno 🙂

janettka
18. jún 2010

@ankava no mě se lbí bebecar hit něco,tříkolka....ta asi na brusle moc nebude co?Já taky ráda bruslím... 😉

ankava
18. jún 2010

janett, tříkolky se mi líbí, ale myslím, že spíš budu volit klasiku 🙂

janettka
18. jún 2010

no kdybych měla mít klasiku tak asi tento http://www.kocarky.info/img.php?img=500

pet.s
18. jún 2010

janetka..koukni ke mě do alba...já mám vybraný bebecar vector at a nebo mutsy...mutsy je větší na skládání do auta a má menší korbu a bebecar zase prý šisuje barva, tak pořád váhám.

gejbule1
18. jún 2010

@pet.s mám úplně stejný po Lucce,jen ty přední kolečka blíž k sobě a mám i brzdičku.Jen upozorňuji že nehoupe!!!Jinak není špatný.

pet.s
19. jún 2010

gejby ted nevím, který myslíš kočárek..já tu od 6 hod na nimi sedíma jsem čím dál bezradnější.

janettka
19. jún 2010

@pet.s já půjdu asi do toho bebecaru vyhovuje mi ,ale ještě samozřejmě mám čas na vybírání.Taky chci do Prahy na ten veletrh o dětském zboží tak tam asi ty kočáry budou naživo vystavené.U nás máme velkou prodejnu kočárů,mají tam snad všechny ale jsou tam tak neochotné a hlavně nepříjemné ženské až hrůza...když zjistí,že se jdeš jen kouknout....no tam toho fakt moc nenakoupím.

ankava
19. jún 2010

no holky, vy se máte, vy už jste s nějakým kočárkem jezdily, tak víte, co byste asi chtěly 🙂 🙂 já se povozím po obchodě, kouknu jestli se mi líbí, vyslechnu, co řekne prodavačka a teprve až začnu jezdit naostro, tak budu zjišťovat, jestli jsem to trefila nebo ne 🙂 Ale nějak si s tím hlavu nelámu, nás máma odvozila v Libertě a přežili jsme to my i mamka 🙂 🙂 🙂

Jinak všem krásný víkend.... 🙂 🙂

janettka... včera večer jsem zase blindila... takže 12. týdnem to tak úplně neskončilo.... těš se 🙂 🙂 🙂

chiguita
19. jún 2010

Hezké ráno holky,omlouvám se že vás takto přepadám 🙂 .Jsem 7 den od ETU a vůbec žádný příznak nemám 😒
Jen 4 den mě pobolívalo v podbřišku a začala bolet prsa,břicho během noci ustálo a prsa bolí už 3 dny ale mín a mín.
Ted jsem si raději testy nekupovala,jsem schopná testovat od 4-5 dne a to jsou pak nálady ☹ asi káždá víte o čem píši. Ale ted mám takový pocit že to nevyšlo,tím že beru Estrofem mě ms nedožene.

Jaké jste měly Vy příznaky?

ankava
19. jún 2010

chiquito, nepřepadáš... když si dáš tu práci a projdeš diskuse okolo ET tady na Koni, tak zjistíš, že většina z nás neměla naprosto žádné příznaky, ani 5. ani 7 a ani dokonce 12. den po ET. Těhoteství zjistíš jen testem nebo z krve a nějaké příznaky přijdou nejdřív tak 18. den po ET. Tak hlavu vzhůru, ty nemáš absolutně nic ztracené. Držím pěstičky, hodně víry a bude dobře 🙂 🙂

biancaneve
19. jún 2010

Chiguita, ja som tiez otehotnela po IVF-ICSI minuly rok, chvalabohu hned na 1krat a ziadne priznaky som necitila ani nemala, s malou dusickou som si spravila test po 11 dnoch od transferu a bola tam slabulinka ciarka...ale ako pise ankava naozaj ziadne priznaky mat nemusis ked budes tehotna, ja som bola len hrozne stale unavena a ospala. Ked ste pisali o kocikoch, mozno vam pomoze aj moja referencia: mala som tiez velku hlavu z kocika, ktory je najlepsi, najskladnejsi a pod..ale musela som rozmylsat prakticky, lebo byvame v dome bez vytahu a na poslednom poschodi ☹ takze som dala na radu kamosky a kupila som Teutoniu Cosmo 2009, trojkombinacia-hlboky, sportak a autosedacka, kt. sa da nakliknut na podvozok, co dost casto vyuzivam, hlavne ked idem rychlo nieco nakupit do obchodaku, ma vyhodu v tom, ze sportova verzia sa da sklopit do uplneho lahu. Teraz totizto vsetky kociky v hlbokom su dost male - tie vanicky a babetka z toho dost rychlo vyrastu, takze my uz tiez prechadzame na sportak- o 2 tyzdne bude mat mala 5 mesiacov...takze aj mensie babeno sa dobre vyspi v sportaku. Kosik dolu ma velmi priestranny a dobre pristupny, odnesie aj vacsi nakup, a hlavne sa velmi rychlo a lahko sklada. Predne kolieska su otacave, manipulacia s nim je naozaj lahunka, jednou rukou. Niekedy az moc lahka, takze mam pre istotu kolieska zaaretovane...Myslim, ze u vas v CR su aj lacnejsie, ale oplati sa, su to nemecke kociky.

pet.s
19. jún 2010

janetka a kdy je ten veletrh?
chiquita..no jo známe, hele já testila od druhého dne 😀 ..já otěhotněla na 3 IVF po ICSI.(už po druhé, o první jsme přišli kvůli vadě miminka).Žádné příznaky jsem neměla ani poprvé a ani podruhé. Jen několikátý den jsem začala špinit u obou těhu, pak to přestalo.A na testu vyšla slabá čárka asi 7 nebo 8 den.Tak dej vědět, budeme držet palečky.
biancaneve - když mě se nelíbí ty menší přední kolečka.taky bydlíme v domě bez výtahu.ale naštětsí jen v prvním zvýšeném patře. Máme domů asi 23 schodů.

awalancha3
20. jún 2010

ahojte, čo je nové?.. ja som prišla z 2 tyťdennej dovolenky na Korzike, citila som sa fajn........ bruško vydržalo.....

pet.s
20. jún 2010

janetka..kde u vás? Já ještě neobjevila prodejnu, kde by měli vystaveno víc než 5 druhů kočárků. 😠
Gejby jaký jsi myslela kočárek?
awal ty jsi se měla. Tady asi nic nového ani není ne? Jen přibylo pár těhu, ale ony ti to řeknou samy.Mám v tom maglajs, tak abych to nepopletla.
Vím o třech narozených miminkách,ale ty jsou z jiné diskuze 😉

awalancha3
20. jún 2010

pets................. jeeej, zase nove tehu? to je pekne...... Ty si bola v ktorom tyzdni na amnio?

biancaneve
20. jún 2010

pet.s, kedze mate , resp. nemate vytah, tak vyberaj pozorne, mna uz boli snad cele telo a to nechavam podvozok v aute a malu vynasam bud vo vanicke alebo na rukach. A mas moj velky obdiv pre tvoje 2 dospievajuce deti, su krasne. Drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne a to vsetkym vlastne. Ja uz druhe dieta by som mala strach mat, pred 2 tt som mala 41...

pet.s
20. jún 2010

awal myslím v 16 tt. Ty jdeš taky?
biancave..víš kdyby ti dva byli moje biologické děti, tak bych taky se už nesnažila,ale já rostě najednou měla potřebu nechat tu svůj otisk, svoje geny.
biancave..taky myslím, že podvozek bude v autě a nebo mi to vynesou moji pubertáčci.

aja37
20. jún 2010

Ahojte baby, tak ja som doma z nemocnice. Zobrali mi oba vajcovody, vraj vyzerali strasne. Odstranili nejake tie zrasty co som tam mala, jednu cystu, co som mala niekde pri vajecniku a aj nejake male loziska endiometriozy, ktore som mala niekde za maternicou. Pri hysteroskopii maternice ale bolo zistene, ze ta je ok. Teraz mam mat 1,5 mesiaca klud, v piatok idem na vyberanie stehov, o 2 tyzdne zase na kontrolu a uvidime, ze co to spravi. Snad to bude dobre.

Takze tu teraz chodim pomaly jak slimak, brucho trosku opuchnute a stravu mam mat tekutu ... vraj, aby sa mi neposkodili creva, ktore tiez nejak dostali zabrat ked sa prehrabavali v bruchu.

Snad je toto dobry krok spravnym smerom.

Ale vidim, ze vy tu uz kupujete kociky a tak .... snad sa k vam raz pridam. Baby, drzim vam palce, nech je vsetko v poriadku.

pet.s
20. jún 2010

aja37, tak se drž beru..to víš, že se přidáš. my to zatím všechno vynajdeme a vybereme a ty už budeš moudřejší při výběru, neboj. 😉

janettka
21. jún 2010

@pet.s tak prodejna je u nás v Mostě,těch kočárů tam mají určitě aspoň padesát...neli více,ale jak říkám moc nejsou ochotné apíš je mi to nepříjemné jak mi furt chodí za zadkem jak kdybych chtěla něco ukrást...ale možná až budu mít pupek tak už to bude lepší jestli se tam teda odhodlám jít...jo ta výstava je od 30.9.-2.10. v Praze Letňany,ale teď jsem se dočetla,že to bude určené na hračky a potřeby a nábytek pro děti...no tak uvidím jestli se tam oplatí jet...já chtěla hlavně na kočáry a tak a to prý bylo v květnu v Prazea v březnu v Brně

biancaneve
21. jún 2010

pet.s, ja viem, ze deticky nie su vase biologicke, tuto temu som este citala ked som bola tehotna, takze som videla aj fotoblogy. Preto mas moj velky obdiv, nie kazdy to dokaze. Aj ja mam jednu dobru kamaratku, kt. si adoptovala miminko este z porodnice, lebo sa im nedarilo prirodzene a velmi sa obetovala nakolko maly je postihnuty, co v tom case sa este nedalo zistit. takze ja takychto ludi co to dokazu velmi obdivujem a vazim si ich...

biancaneve
21. jún 2010

janett, citala som v tvojom pase, ze ides na cukrovkovy test. Mne dovolila sestricka si do toho roztoku pridat troska citronovej stavy, tiez neznasam sladke napoje, ani caj a kavu nesladim, takze som sa toho obavala.

danielax
21. jún 2010

Ahojky - opět po dlouhé době nakukuju.... pořád dočítám a dočítám. MYslím na vás na všechny, ale nějak se mi sem nechtělo ☹
Dneska je to 14 dní, co jsme byli na IUI a ráno jsem byla na testech. Výsledky mezi 16-16,30h. Nějak ale moc nedoufám, že by to vyšlo..... Já nevím, jsem z toho nějaká otrávená... asi si dáme přes prázdniny odpočinek od hormonů a pak půjdeme na další IUI. V pondělí 28.6. jdu KONEČNĚ do práce a to jsem se nechala uschopnit 🙂

ankava, pet.s- myslím na vás a sleduju jak krásně pokračujete 🙂

gejbule- že by??? Moc ti držím pěsti 😉

pajka00
21. jún 2010

ahoj holky....tak jsme se vrátili z vody-byli jsme na 4 dny v přírodě....já teda jen jako doprovodné vozidlo, ale pod stanem jsme spali taky....vyšlo krásné počasí a kolem Sázavy je nádherně 🙂
Holky vy fakt jdete na cukrovkový test?Mně dělají jen z moči, jinak žádné.....doufám,že to tak i zůstane...brrr...Jediné co, mi řekla, že mě pošle na EKG, protože jsem kdysi měla jakousi srdeční příhodu a skončila jsem na JIP....ale bylo to ze sauny..takže jsem tam přestala chodit a od té doby klid....ale prý pro klid, mě tam pošle, ať mě zékágují🙂
Aja tak už jsi doma....Důležité je, že ti nechali dělohu-takže nic nebrání tomu jít na umělko s darovanými vajíčky-pokud nemáš nějaké zamražené...aspoň že tak, určitě se to podaří a budu ti moc držet palce🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre