Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

tarita
29. jún 2011

Dámy, po dlhšom čase sa ozývam 🙂 Dnes máme s manželom 20.výročie sobáša a dostal darček 😀 2 čiarky na teste 😀 Ani tomu uveriť nemôžem, že sa tak skoro zadarilo, po 4 mesiacoch od posledného potratu. Verím, že teraz to výjde, 2 krát som bola tehotná v zime, teraz je leto, neodrieknem si ani dovolenku (možno aj dve) a verím, že to bude fajn. Takže nevzdávajte sa 🙂
@syslica vďaka, že na mňa myslíš 😉

syslica
29. jún 2011

@tarita Skvelá správa! A pekný darček pre vás všetkých! Vidíš, ja som to odhadovala správne, keď som písala, že vy isto len čakáte, aby ste sa mohli pochváliť s tými úplne najkrajšími novinkami 🙂 My sme mali práve včera výročie 10 rokov spolu, boli sme sa všetci prejsť v údolí, tak som na vás zas spomínala, čo asi robíte - aká telepatia 😉 . Dovolenku si pokojne uži, ak práve neplánuješ liezť po skalách alebo sa potápať... leto je najlepší čas na začiatok tehotenstva 🙂 Nech sa darí, držíme palce, či päste... skrátka všetko!

lilien33
29. jún 2011

Ahojky nakukuji a čtu samé skvělé správičky.
@tarita moc gratuluji.Krásný dáreček si dala manželovi k vašíemu výročí.
Lepší ste si nadělit nemohli. 😉 Sem moc ráda,že se vám zadařilo.
A budu držet pěsti pro štěstí celou dobu. 🙂

pet.s
29. jún 2011

@pajka00 cože? 4 zuby? my máme dva dole a víc nic...Holky, co ty prcky ještě učíte..mě nějak dochází nápady, děláme paci, jak jsi velká, šiju, šiju, kovej kovej(snad vám dojde, co to je básničky),, pápá, to její ne, ne., vše napodobuje. Co ještě máte v repertoáru?

janettka
29. jún 2011

holky hezký den,tak to jsem ráda,že se to tu trošku rozjelo a
@tarita tobě gratulujuuuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakrpec
29. jún 2011

Ahojte, dlho som vahala ci sa zapojit 🙂 este v aprili som bola tehotna, no srdiecko prestalo bit...kyretaz. beriem to tak, ze sa to malo stat. dnes som 26 den po 1. menstruacii, kupila som si tu na bazare ovulacne testy, tak som zvedava, ci ovulaciu spravne citim🙂 . ja mam 16 rocneho syna, ale moj muz deti nema a velmi by chcel. trochu sa toho celeho bojim v tomto veku, ale musim dopriat mojmu muzovi pocit byt otcom...bol by skvely otec!
dufam, ze sa to este raz podari🙂

akdara72
29. jún 2011

Ahojky pročítám tu vaší diskusi rada bych se zapojila..... Já mám 19 letou a 14letého syna z prvního manželství...Ted 5let mam přítele se kterým mám 3letou ale buhužel postiženou holčičku vše zjistily 2tydny před porodem☹( Takže jsme se rozhodly ještě pro jedno vím že to nebude lehká cesta a doufám že se to povede v Březnu jsem vysadila HA zatim jsme se moc nesnazily nechaly to nahodě..Ted bych snad měla mít ovulku 1.6 teda doufam že dorazí vím že v mém věku není pravidlem že je kazdý měsíc. Ješte jsem silnější postavy takže nevím no snad se nám podaří🙂 mít zdravé mimčo

ankava
29. jún 2011

@pet.s jj to mý dítko je trochu napřed, zuby máme dva od 4 měsíců a pořád čekám, kdy budou další.
Včera se sama posadila v hlubokém kočáře a málem z něho vylítla, takže musím sundat korbičku a dát sporťák, aby byla přikurtovaná. V plazení se den ode dne zrychluje, doufám, že nebude v sedmi měsících stát.
Vykrmená je pěkně a jenom z mlíka, příkrmy zatím odmítá, ani pusu neotevře, bude to boj, no my taky @pajka00 kojíme v noci po třech hodinách, někdy se budí i po hodině ,ale to jí nedám. Vstává mezi pátou a šestou a přes den spaní nic moc.
Zatím tedy žádné paci paci nedělá... přeci jen jí je jen 6 měsíců. Já taky moc nevím, co bych jí měla všechno učit. Zatím děláme (tedy jen já 😀 ) pápá a malá malá a u toho se šíleně řehní 😲
trochu prohledám koníka, jestli najdu nějakou inspirací 🙂

pet.s
29. jún 2011

@ankava tak když tak pošli..dnes jsme se učili jak dělá ryba.-)))

pet.s
29. jún 2011

@akdara72 já taky nejsem drobeček ale v tom to fakt není..taky mi to říkali, já zhubla 40 kg a nic...až po umělku..¨

pajka00
30. jún 2011

@pet.s Ještě i učí jak dělá zajíc-krčím nos, ale ona cení zuby-neumí ještě asi nakrčit nos cíleně. Taky mi dochází nápady,co učit..ale ona si stejně dfělá podle svého-většinou se jí nic nechce. Když chce někam jít, už si to směřuje cíleně-chodíme za ruky, tak mě tahá tím směrem a když ji nosím, tak mává zuřivě rukou směrem, kterým chce🙂)Už aby chodila sama-je to šílený záhul na záda.
@ankava Jinak jsem odbourala noční kojení. Prostě, když se vzbuila, tak jsem nedala. Naštěstí včera v noci se vzbudila 4x, vždycky se trošku opvztekala a hned usnula a dnes jen 1x a to byl jen takový výkřik do tmy...Spala celou noc!!Jo..jenže ráno ve 4.15 vyspaná🙂) Takže teď už hodinu chrupe na zahradě v kočáru.

megi4
30. jún 2011

@syslica dakujem za povzbudenie

megi4
30. jún 2011

ahoj . a už maš nejaké detičky?ja mam dostať v nedeľu, tak čakám na zázrak 🙂 ale žiadne príznaky tehot necíti, tak z toho asi nič nebude 😒

majca55
30. jún 2011

@skifarka hlavne je ako sa cítiš ty.ja by som tiež nikdy nepovedala že tak budem ešte túžiť po miminku.a hrozne moc ho chcem 😲 .takže všetky mladice čo sme tu šup šup až sme tehuľky 🙂

jasnazilka
30. jún 2011

ahojte babenky, chcela som sa opýtať tých, ktoré to máte za sebou, prípadne o tom niečo viete, chcela by som si dať spraviť vyšetrenie, či náhodou nevytváram protilátky proti embriám ... o to mám požiadať kde? (v centre alebo u gynekológa?)
som po druhom IVF, prvý krát mi vložili 2 embriá a druhý krát až 3 ☹ , vraj kráásne 😒 ....ale dopadlo to zle...samozrejme nič ☹ ☹ až začínam o sebe pochybovať (hoc už mám 18 ročné dieťa z prvého manželstva) pritom tiež mám takmer poslednú možnosť, pretože koncom roka mám 39 rokov a potom sa už nedoplatím ... momentálne sa dopujem Femigardom a Hlivou ustricovou, kúpila som si aj Gynex aj Macu (to všetko som si prečítala tu 😝 ), ale neviem, či mi to pomôže... mám ešte 6 mraziačikov, čakám na najbližší menzes a vraj vtedy sa mám ozvať v centre

majca55
1. júl 2011

@jasnazilka určite v centre.ja som mala odber krvi ale na protilátky voči spermiam.takže ak je aj voči embryu tak isto v centre,čudujem sa že ti to už teda nerobili.mne pri neuspechu hned krv asi na všetko vzali. 😉 a to som mala iba plánovaný pohlav.styk.

jasnazilka
1. júl 2011

@majca55 tak dnes som kontaktovala centrum, kde mi povedali, že to ,musím ísť úplne inam do nemocnice, kde to vyšetrenie z krvi robí jeden lekár a vraj to je aj tak prd platné, že iba zbytočne peniaze vyhodím 😠 ..tak teraz už vážne neviem, či mám ísť?!??? 😒

majca55
2. júl 2011

@jasnazilka prečo to je prd platné?odber ti robili protilat.voči spermiam?ak to není až také drahé a všetko ostatné máš v poriadku tak si to daj vziať. 😉 ja by som chcela určite vedieť všetko. 😲

jasnazilka
2. júl 2011

@majca55 a máš pravdu, tento týždeň pôjdem na vyšetrenie 😠 ....to mi povedali v centre, že vraj to je nanič....mne nerobili žiadne vyšetrenie, môj partner je odo mňa mladší a po 4-roch rokoch nechráneného pohl.styku a spermiograme sa zistilo, že má málo pohyblivých spermií a aj z tých pár, čo sa hýbu je zas určité percento zdeformovaných....takže tak sa mordujeme 😒

ma77
3. júl 2011

@jasnazilka Ahojky tebe nerobili žiadne vyšetrenia ked sa 4 roky snažite? ani v CAr? 😉

tarita
6. júl 2011

Dámy srdečne Vás pozdravujem, tak som sa bola dnes ukázať u lekárky, urobila mi ultrazvuk, tak je tam vidieť formujúce sa tehotenstvo, dostala som Duphaston a za 2 týždene sa mám ísť ukázať, to by už malo byť videť srdiečko. Zajtra odchádzam na dovolenku, takže budem oddychovať a verím, že o tie 2 týždne ma čaká super správa. Dám Vám potom vedieť, zatiaľ sa všetky majte krásne 😉

jasnazilka
6. júl 2011

@ma77 ahoj , no nie, nikto mi nepovedal, že by som mala ísť na takéto vyšetrenie, či neprodukujem protilátky 😠 zajtra sa chystám do nemocnice, aby mi spravili to vyšetrenie, pri tomto menzese by som mala ísť na tretie vloženie embrií (prvý krát rozmrazených tak dúfam, že to chúdence prežijú), som veeeeľmi zvedavá

jasnazilka
6. júl 2011

@tarita blahoželám, drž sa 😉

ma77
6. júl 2011

@jasnazilka Ale prežiju treba dufať 😉 držim palce 😉 a kde chodiš do CAR?

jasnazilka
6. júl 2011

@ma77 😒 v to dúfam, chodím tu v KE do SPLNu (sanatórium pre liečbu neplodnosti), štve ma jediná vec, že ani po dvoch pokusoch transferu mi nespravili vyšetrenie na prípadnu tvorbu protilátok....ja nechápem, dokedy mám čakať? tento rok mi poisťovňa preplatí už iba posledné IVF (prakticky už vôbec posledné, lebo budem mať 39 😠 ...no na nervy) 😖 😖

gejbule1
7. júl 2011

@jasnazilka Z vlastní zkušenosti vím že o všechno si musíš říct.A když nevíš co by jsi měla chtít tak je to problém protože nikdo se nepřetrhne.Já jsem si nejdříve načetla a zjistila nějaké věci a pak tam šla že chci udělat to a to.
Je to špatně ale takhle to prostě funguje 🙂 Držím ti palce

henikav
7. júl 2011

Ahojte baby, tak ja som tu zas, myslela som si ze mi pomoze sem nenakukat, ale ked tie materske hormony su blaznivejsie ako by sme chceli. 😖

ma77
7. júl 2011

@jasnazilka ahojky ja chodim do gyncare teda začala som už mam všetky vyšetrenia aj schvalenu žiadost ide o moje 1ivf ale pôjdem až v septembri chcela som v auguste lebo v juli už mame zaplatenu dovolenku tak ideme k moru a v auguste že vraj dr. nebude robit tak zas musim čakat ale čo už ved už sme zvyknute čakat nie? 😉 no stym vekom ti verim na nervy ja mam 36 tak ešte trošku mam čas do 39 😉 na preplatenie 3cyklov a tie vyšetrenia ti verim že maš nerv 😠 mne robili v car automaticky 😝

miluska54
7. júl 2011

@jasnazilka Ahoj. Nemáj nervy v SPLN v Košiciach robia protilátky automaticky. Ver pánovi doctorovi ( Hredzák je ten najlepší v Košiciach). Ak máš nejaké otázky len sa ho pýtaj, lebo on je skúpi na slovo ale odborník je 100%. Ešte mne aspoň si myslím, pomohlo cvičenie od Mojžišovej pred 3. úspešným IVF. Ak máš záujem môžem posunúť.

jasnazilka
7. júl 2011

@gejbule1 máš pravdu 😒 ...dnes som bola na krv a povedali mi, že škoda, že idem až teraz, lebo som už k tomuto menzesu mohla mať aj výsledky ešte pred vložením embrií 😠 😠 😠 v pondelok mám volať, na prvé výsledky testov, vraj ich budú robiť priebežne a najneskôr do dvoch týždňov, tak som zvedavá...ale zas mi to nevyjde s menzesom, pretože ten by som mala dostať teraz 18.7. a zároveň by som už mala začať brať lieky pred vložením embrií, no ale výsledky dnešného testu budú o dva týždne 🙄 ....čisté psycho, ešteže je tu táto stránka, kde som sa vlastne dozvedela o možnosti takéhoto vyšetrenia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre