Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

majca55
18. feb 2012

Tak kočky a ide sa na IVF včera sme dostali rozpis od 29.2.lieky a potom pridáme inj.teším sa verím tomu moc tých sklamaní už bolo dosť 😵 hlavne tento rok je rokom plodnosti takže všetky snažilky hlavu hore 😵 😵 😵

alzbetaaa
18. feb 2012

@evapavla snažili sme sa prirodzene v aprili 2011 som prestala brat antikoncepciu a v novembri 2012 som otehotnela ja mam dve deti ale moj priatel nema žiadne a tak sme sa rozhodli že to ešte skusim zvladnut 🙂

reni0602
18. feb 2012

@simimo Moc gratuluji 🙂 Zkoušeli jste to dlouho nebo se to povedlo hned 😉 ? My už to zkoušíme rok a půl, a zatím nic 😒

evapavla
18. feb 2012

@alzbetaaa 🙂 🙂 🙂 to je fajn, krásne tehuľkovanie 😵

evapavla
18. feb 2012

@simimo 🙂 aj ja gratulujem 😉

mimon31
18. feb 2012

ahojte mali ste krce v brusku okolo 4-5 tt ?

alzbetaaa
18. feb 2012

@evapavla Dakujeme 🙂))))

mnamko
19. feb 2012

@mimon31 ja som mala bolesti stále,neboj bude to v poriadku,malé sa uhniezduje 😉

mnamko
19. feb 2012

@alzbetaaa držkaj sa...
@reni0602 mi sme po mim.tehu skúšali 4roky

mimon31
19. feb 2012

@mnamko dakujem 🙂 dnes to uz preslo tak to snad bude o.k.

mnamko
19. feb 2012

@mimon31 ja som sa tiež bála a niekedy som si priala byť netehotná čo ma tak stále bolelo brucho,9mesiacov bolestí neni sranda a ani doktor nevedel prečo,

bobricek
19. feb 2012

@majca55 Tak já už v pondelok idem na odber, tak držte palce.

majca55
19. feb 2012

@bobricek držím a daj vedieť aká úroda bude 😵 ja začínam 29.2 brať proveru a asi tak posledný marcový týžden budem mať odber 😵 cítiš sa ako?

bobricek
19. feb 2012

Som hrozne unavená, inak v pohode. Celý deň polehujem a spím. Ale mám dosť strach. Už aby to bolo zamnou. A Ty kam chodíš do centra?

simimo
20. feb 2012

Děkuji za přivítání 🙂 Musím vás ještě pořádně dočíst. Holky, vy co už jate těhu anebo máte malé mimi, kdy jste šly poprvé na gyndu, když jste zjistily //. Myslíte, že mám počkat až bude slyšet srdíčko? To je asi tak 8-10 týden, né? Nebo jste šly dřív? Nechci se zbytečně stresovat.

simimo
20. feb 2012

@reni0602 Snažili jsme se tři měsíce a vyšlo to. Ale mám strach, že jsem měla takové štěstí, aby se něco nepokazilo. Mám už dvě děti a obě vyšly hned první měsíc, když jsem tak četla nějaké vaše příběhy, tak to byl doslova zázrak. Snad to vyjde i do třetice (to už je opravdu poslední 🙂 , i když to jsem po druhém říkala taky 🙂 ) Teď mě děsí ten věk, že už moc času nemám, tak mám asi ty obavy, aby to vyšlo. Nikdy předtím jsem to neřešila, zato teď jsem se zajímala, kolik je nás maminek kolem 40 a tím jsem i získala informace, co se vše může stát. Dřív šlo vše toto kolem mě a já si nic nepřipuštěla. Prostě v našem věku dokud není mimi na světě,tak není ještě nikdy vyhráno 😠

melinduska
20. feb 2012

@simimo Ja som šla veľmi skoro, pretože som mala aj nemala menzes. Brali mi krv na HCG lebo nebolo nič vidieť a až po potvrdení HCG čo bolo asi o týždeň bolo vidieť dutinku. To som bola v piatom týždni. Potom sme pekne rástli, srdiečko bolo asi tak na konci 6. týždňa. Držím Ti veľmi palce aby Ti to vyšlo 😉

reni0602
20. feb 2012

@simimo Moc ti to přeji, mě první dvě děti taky vyšli hned 🙂 proto mě teď trápí, že to zatím nejde...

berenika39
20. feb 2012

@simimo ahoj, zaprvé gratuluju, at to jde hladce.
Přesně jak píšeš jsem těhu v 39 prožívala, se strachem, aby to dobře dopadlo, s ědomím, že už není moc šancí a coby kdyby 😒 . Asi je to přirozené, ale moc mi pomohlo si říkat, že tím strachem neovlivním vůbec nic, naopak, stres mimču neprospívá, tak jsem se pak uklidnila a nechala tomu volný průběh...ale vím, jak ti je.
S tím, kdy k mudr - šla jsem honem honem a zybtečně jsem plašila. nejdřív že neroste dutinka, pak zase že je zborcené plodové vejce, ob den kontrola a panika, co bude, hrozili revizí. Změnila jsem doktora, ten zavelel ČEKAT, nešílet, stejně si příroda poradí sama. no a dobře to dopadlo, v 8..tt začlo blikat srdíčko a teďm u jsou přesně tři a půl🙂. takže za mě - nespěchala bych. Ale víš jak, ted už to vím, tenkrát jsem to viděla jinak.
Moc držím palce.

hanula11
20. feb 2012

@simimo já šla taky dost brzo, ale už přesně nevím. Snad v 6., 7. týdnu a gyndr mi říkal že ještě nic nepoznáme, ale podíváme se na ultrazvuk (má ho strašně zastaralý) a pak najednou povídá a vidíte to, už je tam prcek vidět 😉 🙂 - byl to váček, ale byl. Asi za dva nebo tři týdny jsem měla jít na lepší ultrazvuk a tam už bylo vidět i srdíčko 🙂 😵
@alzbetaaa držím pěsti a všem "skoromaminkám", ať to dotáhnete do zdárného konce 😵 😵 😅

pet.s
20. feb 2012

@reni0602 psychicky i finančně je to strašně náročné,ale stojí za to bojovat dál....moje Terinka je asi z 8.IVF.Už byla vážně poslední pokus.-)))

jesterka001
20. feb 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Chodívala jsem sem asi před rokem a půl (akorát když se zadařilo pets a ankavě). Gratulace janettce a gejbuli! 🙂

alzbetaaa
20. feb 2012

@mnamko dakujem budem 🙂

zitaje
20. feb 2012

@simimo ja mam sice "len" 35, ale ja som prave kvoli tomu, nech idem na istotu, isla na gyndu az 8+3 tt podla posl. mens. No a zistili mi tam dva prazdne vacky 😢 . Zajtra idem este na kontrolu, ci sa tam nieco neobjavilo za tych par dni... Inak srdce by malo byt pocut uz od 6. tt, ja byy som isla 6+ nieco.
Ale nechcem nikoho strasit, len ma to trocha zobralo. Tiez mam pocit, ze nemam casu nazvys.

evapavla
20. feb 2012

@zitaje , môžeš to mať iba celé posunuté 😉

zitaje
20. feb 2012

@evapavla vsak uz cakam na ten zajtrajsok ako na spasenie, nech aspon viem, na com som - ci posunute (inak mavam dlhsie cykly) alebo nic z toho. Len ja som uz 9tt, to uz by malo byt tak ci tak vidno cosi, aj keby bola "tehotnost" (ako sa vyjadruje moj doki) mladsia.

evapavla
20. feb 2012

@pet.s , to som fakt netušila, že i mala toľko snažení pred Terinkou, to máš fakt môj obdiv a to si o sebe myslím, že som bojovníčka 😕

evapavla
20. feb 2012

@zitaje , to dobre poznám, nemyslieť na to je takmer nemožné, držím palčeky nech to všetko zajtra dobre dopadne 😵

reni0602
20. feb 2012

Holky - ty kterým se to povedlo, až už přirozeně nebo ne, jedly jste nějaké vitamíny nebo se snažily to podpořit jiným způsobem 🙂 Myslím, kromě sexu 😀

simimo
20. feb 2012

Holky, diky moc za vaše názory. Já byla poprvé taky hned, jak jsem to nedostala. Doktor mi řekl, že dle vyšetření ani dle Ultrazvuku těhu nejsem a dal mi dokonce i vyvolávačku, bolely mě strašně záda - poslali mě na rehabilitace. Byla jsem v klidu, věřila jim a užívala si dál života a říkala si, vyjde to příští měsíc. Jenže menzes nikde a tak jsem šla na gyndu za čas znova. Mudr. mě prohlédl a hned konstatoval, že jsem těhu a už na začátku třetího měsíce, dokonce mi dal poslechnout srdíčko. Tenkrát jsem to neřešila a měla velkou radost a nevadilo mi, že se spletl. Dnes bych ho zabila - kouřila jsem, pila, chodila na rehabilitace a masáže. Naštěstí vše dobře skončilo a nic se na dítku neprojevilo. Po druhé jsem už šla až na konci třetího měsíce, bylo srdíčko a vše bylo OK. Tak teď řeším, kdy vyrazit. Ještě asi chvilku počkám 🙂
@berenika39 Tak to sis tedy užila, právě tohle nechci zažívat ☹ Hlavně, že vše dobře dopadlo !!! Já mám doma čtyřletého mrňouska 🙂 Máš pravdu, nebudu se stresovat, stejně tomu nijak nepomohu, ale právě jen naopak.
@reni0602 Reni, držím všechny pěstičky, ono to vyjde, uvidíš!!! Musí!!! Drž se a snaž se na to nemyslet, ona v tom našem věku hraje velkou roli ta psychika. Já vím, dobře se to radí, ale já Ti pak písnu něco do IP.
Já brala Femi 800 a budu až do 12 týdne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre