Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
1. feb 2010

ahoj awa-to mě moc mrzí, že má přítel na to takový názor a nechce mimčo. Ono je opravdu daleko menší pravděpodobnost, že otěhotníš přirozeně, protože přece jenom, už nám není 20 a tělo stárne. Říkala mi embryoložka, že vajíčka tam máme vlastně vytvořené ještě před narozením, takže mají už opravdu nějaký ten pátek a čím je člověk starší, tím to jde hůř. Možná by vám stačila jen inseminace-bez velké dávky hormonů....možná má přítel pomalejší spermie a pokud by jste IVF podstoupili-tak by to šlo hned napoprvé. Možná zkus o tom častěj mluvit a hlavně-jeho to moc neomezí. Bude muset jen 1x na spermiogram....potom až ty budeš mít tělo připravené injekcema, přijede zase odevzdat spermie a tím to končí. A navíc-opravdu vám letí čas a za chvilku pojišťovna nedá ani korunu. Je škoda toho nevyužít a aspoň 1x se o to nepokusit. Zkus ho nějak ukecat-vždyť je to pro štěstí vás obou a říct, že to vyzkoušíte jen 1x..ať vás to fakt nemrzí. Že ti chlapi jsou v některých věcech tak omezení. Je sice nádherné, že ti tak vyznal lásku-ale mimčo je mimčo🙂
Já se těším a netěším na sobotu-protože jsem si řekla, že si udělám test 10-den....tak budu zvědavá, jak to dopadne...A vůbec nevím, jak to vezmu, když to bude negativní. Naštěstí mám ještě 4 v mrazáčku-tak by šel další pokus už s emryjkama...ale i tak by to byly zase stresy...Tak snad se aspň jeden bobísek uhnízdí🙂

gabikri
1. feb 2010

awa : přesně jak píše pajka, zkus ho ukecat, aby Tě to pak nemrzelo 😉

gejbule1
1. feb 2010

Tabulka 1.2.2010

hadonoshka..42 let........9 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule........40 let.......26 DC......poslední MA 9/09
awalancha....39 let.......14 DC.....druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets...........40 let.......25 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1. 2 embrya
pajka..........39 let.......19 DC......1.IVF, transfér 28.1.
11hanula.....44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia..........44 rokov.....? DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka......39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa..........40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja.........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava.......39let........12 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
jesterka......39let........28 DC......čekání na IVF, termín ještě neznáme
gabikasz......40rokov....31 DC......5potratov,beriem hormony a snažíme sa
gabikri........38let.........? DC..... 1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET

aja37
1. feb 2010

Ahojte baby ... vahala som, ci sa mam prihlasit uz sem ... priznavam sa, tahalo ma k 30-kam, ale naliala som si cisteho vina ☹ ... pls, zapiste ma prosim do tabulky: aja37 ... 38rokov ... 11DC ... 5xIVF (z toho 1xET+2xKET, 1xET potom uz len 3xbez ET), momentalne snazenie doma.

Paci sa mi vasa diskusia. Je uz taka ... neviem ako to vyjadrit slovom ... asi dospela 😉

jesterka001
1. feb 2010

A já prosím o opravu v tabulce:
jesterka......39let........3 DC......čekání na IVF, termín ještě neznáme

Díky 🙂

gejbule1
1. feb 2010

hadonoshka..42 let........9 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule........40 let.......26 DC......poslední MA 9/09
awalancha....39 let.......14 DC.....druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets...........40 let.......25 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1. 2 embrya
pajka..........39 let.......19 DC......1.IVF, transfér 28.1.
11hanula.....44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia..........44 rokov.....? DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka......39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa..........40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja.........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava.......39let........12 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
jesterka......39let........3 DC......čekání na IVF, termín ještě neznáme
gabikasz......40rokov....31 DC......5potratov,beriem hormony a snažíme sa
gabikri........38let.........? DC..... 1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
aja 37.........38let........11DC......5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirizené snažení

gejbule1
1. feb 2010

To čekání je nejhorší 😠 už aby tu byla některá s //.
Konečně únor a za chvíli bude hezky.Myslím že až bude jaro půjde nám to líp.My jsme teď všichni dost nastydlý ☹ .

aja37
1. feb 2010

Bola som u jednej bylinkarky na Slovensku a ta ja presvedcena, ze jar a jesen su na nase pokusy (ci uz prirodzene alebo umelo) najvhodnejsie. Tak snad mala pravdu. Ja osobne uz mam za sebou vsetko mozne, najnovsie idem skusit cinsku medicinu, ale planujem aj dalsie 6-te IVF. Tak marec-april. Uvidim. Momentalne som si sama naordinovala pauzu. Po tolkych neuspechoch ... ale doma skusame stale 😅

gejbule1
1. feb 2010

To je jasný zkoušejte pořád.A zjistili ti proč to nejde?

aja37
1. feb 2010

Nie. Vsetko je podla nich ok. UZ nam robili aj imunilogiu (dokonca 2krat), aj genetiku. Spermiogram ma manzel vyborny, moj hormonalny profil je tiez ok ... ved to je na tom to najhorsie, ze vobec neviem kde je chyba. A dokonca posledne 3 pokusy mi IVF stroskotalo na tom, ze som alebo nevytvorila ziadne vajicka (folikulov bolo sice 6 alebo 7, ale boli prazdne) alebo som ich vytvorila 7, ale ani jedno vhodne na oplodnenie. Povedala som si, ze si dam pauzu (skusim tu cinsku medicinu, masaze a iny relax), v marci skusim dalsie IVF a ked znova nevyprodukujem vajicka, tak poziadame o darovane. Bude to biologicky iba z 1/2 nase, ale bude nase 😉

gabikri
1. feb 2010

aja : a FSH máš kolik? Já mám špatnou tvorbu vajíček, ale díky vysokému FSH. Taky mi nezbývá asi než jít do darovaných. Zatím se tomu sice bráním zuby nehty, ale čas utíká a když jiná možnost nezbyde.. 😒

gejbule1
1. feb 2010

Je to divný že každá máme všechno v pořádku a jen to nejde
☹ .Taky bych brala i darované kdyby to jinak nešlo.Budeš ho mít v sobě,budeš ho cítit-takže bude tvoje 🙂

gabikri
1. feb 2010

gejbule : u mě je problém, že můj drahý nejdříve souhlasil a když jsem mu ukázala dotazník na dárkyni, tak začal divně koukat a pak mi řekl, že " To jako budu mít dítě s cizí ženskou? Ale já chci dítě s Tebou" Když jsem začla brečet, že se mnou asi těžko, ať si teda najde nějakou jinou a mladší, začal to pak otáčet, že to tak nemyslel, že do toho klidně půjde, ale že se stím musí srovnat. A já mám teď dilema, že aby mi to pak někdy nevyčetl. 😖

awalancha3
1. feb 2010

pre aja37: to je velmi zaujimave, ako je vsetko " v poriadku" a pri tom nie je nic v poriadku...... technicky vzaté, vyplavi sa pri ovulacii vajicko do vajickovodu, doplavajú tam spermie, vstrebu sa.. a je hotovo.... a pri tom je to vlastne alchymia...... totalny zazrak..... keby clovek vedel, ci ma jeho vajicko tuhy obal alebo kde je vlastne naozaj konkretna chyba....preco vlastne zeny po 35 ke tazsie otehotneju? je predsa jedno ci je vajicko stare ci mlade, ked raz to je vajicko tak si ma robit vajickovske povinnosti 😉 ....co vekom su obaly vajicka tvrdsie a nepustia do seba spermiu? chapem ak sa netvoria....alebo su zrasty na vajecnikoch alebo ina mechanicka chyba, ale ak je cyklus a je ovulacia, preco je rozdiel medzi oplodnenim vajicka 20 rocnej a 40 rocnej....(za predpokladu ok smermigramu).....ale nieco na tom bude älen neviem co) lebo ked som mala 21 exmanzel si len jedinky raz nedal pozor a lup ho!...a teraz... hm..... tak nejako som cakala, ze na prvy raz to pred mesiacom s novym priatelom vyjde, ale máš ho vidieť- jasné že nič.....A co sa tyka toho, ze chces darovane vajicko, tak spermia bude autenticka, a myslim, ze chlap bude rad ze ma VLASTNE dieta a ty budes rada ze mas vobec dieta s tvojim manzelom, ktore si vynosila, porodila a vychovala, keby to bolo naopak a musela by byt darovana spermia, bolo by to psychologicky asi horsie....
pre gejbule1 : akonáhle by si s darovaným otehotnela a manžel by ta videl ze je to v tebe, ze je to sucast tvojho tela...... asi by sa jeho postoj zmenil, hlavne ak by si v sebe nosila JEHO dieta...... chlap nikdy dokonale a uplne nepochopi tuzbu zeny po dietati....

awalancha3
1. feb 2010

oprava predchadzajuceho prispevku- preklep: spermiogram...... 😕

aja37
1. feb 2010

Gabikri, ja som mala FSH opakovane nejakych 6,2. Teraz som sa znova s lekarom dohodla, ze pri najblizsej prilezitosti pojdem na testy, tak som zvedava, ze kolko mi vyjde.

Moj manzel je v tomto nastastie uplne v poho. Je v pohode s tym, ze by sme mali vlastne alebo darovane vajicka. Dokonca suhlasil aj s adopciou. My uz vlastne sme zaradeni v databaze a cakame len na telefon, ale podla vsetkeho budeme cakat este tak 2 az 3roky. Ale ja by som chcela aj vlastne dietatko. Aby bolo krasne, mudre a inteligentne po mamine 😀 😀 😀

gabikri
1. feb 2010

aja : mě se ta hodnota zvedla během roku. 😖 Z nějakých 6-8 na 20-30 😖

gejbule1
1. feb 2010

Holky co to je FSH?

gejbule1
1. feb 2010

už jsem to našla tak koukněte sem.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pet.s
2. feb 2010

Nemůžu spát.Achjo(

hanula11
2. feb 2010

já taky nespím 😉
ale už snad to půjde, malule vypadá že znovu (po dvou hodinách) usnula 🙂
jdu taky do peřin, včera mi nespala půl dne, od půl páté do půl druhé 😒
dnes vstávala vlastně už po třetí, no jdu zkusit usnout
a a´t se vám ty dvě čárky brzo ukážou 😉 🙂

pajka00
2. feb 2010

dobré ranko ranní ptáčata🙂 No mně se dnes nechtělo krutě vstávat, ale bohužel-povinnosti volají a hlavně šéf...
vítám aju...jo jo...30-tka za náma, u některých i 40tka a mně se ta kulatá potvora blíží mílovými kroky...jéžiš...a to si pořád myslím, že je mi 25 chááá. No přesně holky, jak jste tu psaly, že vajíčka jsou, spermie jsou,vše podle doktorů OK a nedokáže se jedno jediné zahnízdit..v čem může být chyba?Já jsem úplně ten stejný případ. Při OPU mi dělali asistovaný hatching...to je to naříznutí obalu vajíčka, tak doufám,že to pomůže-když už ten řez stál 3.000,- 😀 Platila jsem paní před transférem 21tisíc a říkám jí-moje děti se mě když byly malé ptaly, kde se kupují děti a ono tady 😀 Paní se na mě napřed tak překvapeně podívala a pak se začala smát a říká-ano, máte pravdu, tady.

aja37
2. feb 2010

Gabikri, tak to som v soku. Za rok sa ti to takto zvysilo? Nooo, tak to som zvedava, co to povie mne. Ja za nejakych cca 13dni, ked pride novy cyklus, pojdem na testy a uvidime.

Pajka, ja som tiez mala asistovany hatching ... na vsetkych 7embryach, ktore do mna postupne povkladali a nepomohlo ani to. Ja neviem, kde je chyba. Ci vo vystelke maternice, alebo kde. Prekvapilo ma totizto, ze pri poslednom IVF som ju mala skoro 10 a predtym len 8,2 a tak. No ale darmo, vystelku som sice mala, ale vajicka nie. To je na zaplakanie, fakt ze hej. A baby, poculi ste o Emryo Glue - vraj nejake "lepidlo" na embrya. Gest, kam chodim do CAR, to pouziva pri transfere. Neviem, ci to pomaha alebo nie, stoji to 1,5tis Czk, ale bola som odhodlana to pouzit ... no ale nebolo na ake embryo. Je to varj nejaky roztok, ktory akoze pomoze embryu sa nahniezdit.

hadonoshka
2. feb 2010

ahoj holky, tak jsem se dva dny neozvala, protože v neděli jsem od rána dělala malé dort, potom když tuhnul tak jsem dělala chlebíčky, potom jsme slavili a potom jsem dozdobovala dort a pak jsme zase slavili, takže neděle byla fuč ani nevím jak. Včera jsem jela konečně na kontrolu na gyndu a potom jsme se stavili u našich a byla z toho návštěva na půl dne, takže nakonec jsme přijeli domů až večer a zase jsem nic nestíhala.

Už jsem si říkala, jestli někdo náhodou netestil, no ještě čekáte, to jsem zase napnutá, ale je to ještě brzo to je jasný.

No jinak u mně při kontrole dobrý, jen kouknul se zrcadlama a vyšetřil mně bez UTZ, všechno v pořádku, divil se jak mi vzorně přišla MS po 29 dnech, usmál se tomu, když jsme mu říkala že mně neukecá (myšleno abych už kvůli věku zanechala pokusů-to mi říkal před revizí) no a napsal mi ten Utrogestan, mám ho brát 2x denně od 20 do 24 DC myslím. Pokud bych zjistila že jsem těhotná, tak ho mám brát pořád až do 12. týdne.
Jsem ráda, že mi dal zelenou a neříkal nic o nějakém čekání. Horší je to s taťkou, o víkendu mi řekl že nechce dítě ani kdybych se postavila na hlavu, no samozřejmě že já to nevzdám, včera jsem mu říkala, že jsem dostala ty prášky na udržení těhu a že jsem řekla doktorovi že se budeme snažit a podívala jsem se na něj takovýma psíma očima že neřekl nic a netvářil se zle, což jsme si vyložila, že mám šanci ho ještě zlomit. Teď po MS si pozor nedal, ale bylo to teprve 7 DC, takže asi nic. No ale pozorovat se budu, protože se mi na testeru ukazovaly větve 6-8 DC a teď nic, tak nevím co to zase bylo, MS jsem měla jen 4 dny, dnes 10 DC a po stromečcích ani vidu ani slechu. Uvidíme později jestli se něco objeví. Teplotu mám zvýšenou jako bych měla fakt po ovulce, ale tak brzy po MS? Hm to asi těžko.

Holky hodím do alba nějaký fotky alespoň dětí, když už nemám testíky 🙂 Na jedné fotce je ten dortík co jsem vyráběla.

Jo a vítám nové holčiny mezi námi 🙂

gejbule1
2. feb 2010

ahoj hadonoshka konečně někdo kdo se jako já snaží přirozeně 🙂 .

hadonoshka
2. feb 2010

ahoj gejbi, to jsme tu jenom dvě kdo se snaží přirozeně? Já se tím ale nějak nestresuju, prostě si to nepřipouštím, že by se to nemělo povést normálně 🙂

holky těhulky jak je?

Já si jdu umýt vlasy a něco zbodnout.

gabikri
2. feb 2010

aja: já byla na operaci myomu a při té operaci ti to FSH naberou. Do té myomové ambulance chodím jednou za rok na kontrolu a říkám to s tím vysokým FSH tomu doktorovi a on kouknul do papírů a dost se tomu divil, že to za rok takhle vyskočilo 😒

ankava
2. feb 2010

ahoj všechny 🙂
čekatelky na //, počítám ty dny s vámi 🙂 už aby tam byly.

hlásím návrat z hor a návrat od doktora. Hory skvělé, báječný balzám na nervy.
Doktor si se mnou popovídal a termín IVF (ICSI) naplánoval po březnové MS, zatím mám polykat utrogestan (pořád 3 denně 15-25 den), vitamíny a kyselinu listovou. Když jsem se ho ptala na tu mojí nízkou hladinu hormonů, tak mě ujišťoval, že při stimulaci a po transferu dostanu tolik hormonů, že to pokryje tu potřebnou dávku. Tak mi nezbývá než věřit. Jinak stále cvičím Mojžíšovou - minimálně má úspěch, že po měsíci cvičení mě přestaly bolet záda a to lyžování jsem si fakt užila. Taky chodím k té paní doktorce na reflexní terapii.
Než večer odcvičím a udělám všechny domácí úkoly od doktorky, tak jdu do postele

🙂 🙂
Doufám, že to nakonec všechno pomůže, aby se to naše budoucí mimi začalo vyvíjet.
Když by IVF dopadlo úspěšně, tak bych měla skvělý dárek k mým 40 🙂

Nedá se nic dělat, musím makat... papíry se kupí,
večer dočtu, co jste za ty 4 dny napsaly.

A zdravím všechny nové 🙂

aja37
2. feb 2010

Gabikri: a ten doktor ti na to nic nedal? tu uz sa neda rozchodit? ved kolkokrat citam o zenach, co porodili aj v 50 alebo 60 ... to sa predsa musi nejako dat. mne sa tomu nechce verit. inak, neviem ako moc veris alebo neveris na bylinky (ja uz verim asi vsetkemu, co dokaze pomoct), ale mne ta bylinkarka na zlepsenie vajicok povedala pit caj z vitexu obycajneho (vola sa to tiez drmek jahnaci) .... nic hnusnejsie som este nepila, ale ked to ma pomoct, tak ja ho budem pit aj do smrti 😀 😀 😀

ja som dnes volala s doktorom skrz cytologiu. bola som preventivne na odberoch. nastastie aj tohto roku to je ok. asi pred 10rokmi som mala na krcku nalez. nastastie sa to dalo odstranit len nejakym malym zakrokom. od vtedy chodim pravidelne na kontroly, jak keby ma za to platili 😉

ankava
2. feb 2010

s těmi bylinkami naprosto souhlasím s Ajou, já piju nějakou směs, která měla podpořit otěhotnění, a je fakt, že do dvou měsíců se mi krásně zase srovnala menstruace a otěhotněla jsem, i když pak následoval potrat, takže si myslím, že bylinky mají opravdu zázračnou moc.
Kdybyste chtěly složení, tak ho najdu a napíšu- čaj je asi stejně hnusný jako ten z drmku 🙂, ale co bych neudělala... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre