Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

mnamko
10. nov 2010

dnešné foto

gejbule1
10. nov 2010

@karolans Ahoj 😀 jasně že se můžeš přidat.Zkus o sobě něco napsat 🙂
@mnamko teda to je obří pupík 😉 🙂

teckovanaorchidej
11. nov 2010

ahoj děvčata, dočítám vás, mnamko, ty jo já takový bříško mám skoro skoro už taky ☹ ☹
chtěla bych se vás vyptat, máte někdo zkušenosti s těhotenským podpůrným pásem?
Kde se to kupuje? A který je dobrý?
Děkuju a všechny zdravím

evapavla
11. nov 2010

@mnamko , no waw mamina 😵 😵 😵 , krásne bruško 🙂

slavka35
11. nov 2010

@ladyh lepidlo je lepidlo. Prilepia nim o stenu maternice embryjko, aby sa skor uchytilo ze vraj. Neviem ci je to pravda, ale sluzi to ako pomocka pri uhniezdovani. Dlhsie by to embryjko malo ostat v maternici, cim zvysi jeho sance. Asi.

dd2112
11. nov 2010

@slavka35 Ahoj prosím Ťa do akého centra chodíš? Ja by som tiež potrebovala také,, lepidlo! počujem o tom prvý krát.Mne 1.cyklus nevyšiel tak teraz sa chystám na druhý..pichám včeličky a vek je tiež vysoký.

awalancha3
11. nov 2010

bojim bojim....... mam 15 dni do idelneho terminu a vcera mi malu doki meral a.ma odhadom 3,2 kg........ v termine bude mat 3,7 a ked budem tyzden prenasat tak 4,0 kg................ bojim sa vytlacat 4 kilove babenko............inak je vsetko ok, len sa bojim;.syn mal pri narodeni 3,2 kg...........

ladyh
11. nov 2010

@slavka35 tak o tom jsem taky ještě neslyšela a kolik stojí to lepidlo?

iknella
11. nov 2010

moje snazilkovanie je uspesne...prave som prisla od doktora a som tehu...mam 40r a tesim sa aj bojim...bojim sa preto,ze vo febr. som mala missed..
Dostala som pozvanie od gejbule1 tak verim ,ze ma medzi seba prijmete...

evapavla
11. nov 2010

@iknella, samo, že áno, veľká gratulácia 😉 😵 😵

evapavla
11. nov 2010

Veľmi ma teší, že nás je viac, ktoré máme už po 25 🙂 a ešte túžime po detičkách, lebo ja som v mojom okolí trocha za marťana 😅

gejbule1
11. nov 2010

Taky jsem o tom lepidle už slyšela jen se myslím tomu říká jinak 🙂 .
@iknella Ahoj 🙂 a moc gratuluju 😀 .To je super.V kterém tt jsi?A přirozeně?Já měla poslední missed 6/2010 a už se snažíme znova a zatím nic 😠

mnamko
11. nov 2010

@iknella vitaj,neboj bude všetko o.k,
ja som si bola pre testy a sú dobré ,doktor povedal,že nemusím ísť na plodovkuale na genetiku musím aj tak kôli veku tak v pondelok o 14.00 hod.idem,
len neviem prečo mám v papieroch d´átum pôrodu 24.4 a v knižke 25.4,môže to nejako ovplivniť alebo im to vyšlo na genetike.Opýtam sa.
výsledky:
Skríning negatívny
Riziko Dawnv.s.-1v8400/v termíne/
Riziko NTD 1v 4700
Poznámka:Aj keď je očakávané riziko Dawnovho syn.vypočítané podľa veku matkyvyššie /1v80/,riziko je nižšie pre hladinu S-AFP,T-hCG,PAPP-A ANT
neviete mi to niekto vysvetliť?

iknella
11. nov 2010

@gejbule1 uplne malinkate...ja som po missede 2/10. Len dnes som sa to dozvedela. 🙂
Prajem aj tebe aj vsetkym aby sa to podarilo!!!
Caka ma este dlha cesta.

slavka35
11. nov 2010

@dd2112 Ahoj, ja chodim do Kosic k dr.Hermanovi a lepidlo stoji okolo 100 eur. Normalne to ma uvedene v cenniku v cakarni. Treba si ho len pytat. Ja som bola 12.10. na prvom IVF. Vlozil mi jedno embryjko bez lepidla a bohuzial neuspesne. Teraz idem 16.11. a uz dam dve a s lepidlom.

slavka35
11. nov 2010

@ladyh Informuj sa u svojho lekara. Ten moj ho ma uvedene normalne v cakarni v cenniku a stoji okolo 100 eur. Urcite to vyskusaj ak budes mat moznost. Ked nepomoze, tak urcite neuskodi.

dd2112
11. nov 2010

@slavka35 A nemohla by si mi zistit aký má názov ja chodím do Bratislavy tam som o takom niečom nepočula.Mám ešte čas,pretož sa teraz pripravujem na 2.cyklus.ĎAKUJEM

slavka35
11. nov 2010

@dd2112 To nema meno.V cenniku je uvedene len lepidlo.

dd2112
11. nov 2010

@slavka35 OK tak sa opýtam u nás v centre ,Ď

ladyh
12. nov 2010

trošku jsem hledala a poptávala se a prý lepší než lepidlo je deci červeného 😀

ankava
12. nov 2010

@iknella přeju hodně štěstí v těhulkování 🙂

sledovala jsem vaší debatu o lepidle, nejdřív jsem si myslela, že to bylo myšleno jako legrace... a teď koukám, že fakt něco takového existuje, tak přeju moc, aby to lepidlo zabíralo.

@awalancha3 tvé obavy naprosto chápu a pořád to u tebe vypadá na přenášení?? Já myslím, že tak velká nebude, holčičky jsou menší a ten odhad je jen přibližný, klidně tam může být nakonec půl kila rozdíl.
Já se zase teď pořád bojím, aby to nepřišlo dřív a nemusela jsem rodit císařem a aby ta moje princezna nebyla moc podměrečná, ale dala jsem si závazek, že do konce listopadu vydržím neporodit.

@gejbule1 já myslím, že se ti ještě zadaří, teď sis trochu od léta odpočinula a pod stromeček bude třeba překvapení 🙂

@mnamko podle mě to znamená, že máš dobré krevní testy a není důvod, aby mimčo bylo postižené, ale protože u starších rodiček je riziko všeobecně vyšší, tak to takto formulují. Já to měla taky tak, jen jinak formulované.

Jinak všechny zdravím a přeji moc úspěchů 🙂 🙂

mnamko
12. nov 2010

@ankava a ty si bola na amnio?

ankava
12. nov 2010

@mnamko jojo, byla, protože jsem měla dobrý 1. screening, ale špatné triple testy a tak mě vynervovali, že jsem na tu plodovku nakonec šla, strašně jsem se bála, hlavně potom, abych nepotratila, ale dobře to dopadlo a holčička je ok. 🙂 🙂

mnamko
12. nov 2010

no ja sa rozhodnem na tej genetike,len sa bojím aby sa niečo nestalo,keď ma stále bolieva v podbrušku aj v šuške.

awalancha3
12. nov 2010

@ankava ...............no, dnes som vhupla do 39 tt..... a vyzera to na prenasanie, ale nie som vseveduca, len si to myslim, vobec sa necitim na porod, este dokonca nemam vyzehlene vecičky pre malu a nemam kompletne zabalenu tašku do porodnice- este papuce treba kupit a aspon dve podprsenky............aha, a vybavit si epidurál musim...............
Inak, syn si na bajku zlomil chrbticu, nastastie nekomplikovane a bez poškodenia nervov a miechy, ale bude 3 mesiace lezat, takže sa budem starat o svoje dve babatka..................moc psychickej pohody som si ku koncu tehu neužila................ ☹

ankava
12. nov 2010

@awalancha3 já už mám všechno přichystané, takže doufám, že taky jen tak neporodím.
úrazy na kole dobře znám, dlouhá léta jsem jezdila i amatérské závody, tak jsem zažila pár ošklivých úrazů- ne mých. Tak synovi přeju brzké uzdravení a bez následků. Budeš mít tedy co dělat, ale ty už jsi zkušená mamka, tak si s miminkem lehce poradíš... já z toho začínám mít trochu hrůzu, jak to budu zvládat. To víš, ve 40 najednou skočím z nezávislosti do těžké závislosti 🙂

mnamko
12. nov 2010

@awalancha3 no tak to máš teda čo robiť,keď musílen ležať,žiadna sláva len aby stoho nebol mladý po čase nervózny,
ja vám tak závidím,že to už budete mať za sebou

gejbule1
12. nov 2010

@awalancha3 Já jsem měla úplně stejný úraz.Zlomila jsem si 1 a 2 bederní obratel.Lucce byly teprve 4měsíce.Ze začátku opravdu musí ležet ale pak bude moct klečet nebo stát.Hlavně nesmí sedět.Naučí ho vstávat z postele bez sedu.Já jsem se poprvé posadila po 4měsících.Nosila jsem korzet ale po tom měsíčním ležení to bylo nádherný.Bylo to náročný ale dá se to zvládnout.Tak vám držím palce a´t je syn co nejdříve samostatný.Ŕídit v autě nebude moct docela dlouho.Tak se drž 🙂 🙂

awalancha3
13. nov 2010

@gejbule1 ............amo, opisujes to presne, dnes mi ho previezli domov, dostal korzet a nesmie sediet, len lezat a na wc s korzetom chvilu stat............. vychadza mi z toho správne ze nebude moct chodit do skoly tak 3-4 mesiace?...kvoli tomu sedeniu....... hm.....??? a ako si chodila na kontroly? sanitkou v leže?

...................a dakujem vsetkym za podporu............................

gejbule1
13. nov 2010

@awalancha3 se školou bude asi problém ale stát by tam asi mohl.Já už po měsíci mohla stát ale dlouho to nevydržíš ☹.U jídla jsem klečela.
Já jezdila na kontroly sanitkou kterou mi pokaždé napsali.Hrozný je ale to čekání kdy pro tebe přijede a kdy tě odveze.To jsou někdy hodiny.NEJEZDÍ TOTIŽ NA ČAS 😠 .Držím vám palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre