Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
22. jan 2010

Haňula 🙂 a taky moc gratuluji k malé Adélce, to je strašně skvělé, že i holky našeho věku mají dost sil na mimi 🙂 🙂 🙂 Já se cítím strašně mladě a pořád věřím, že se nám to taky podaří 🙂

hanula11
22. jan 2010

ankav, tak držím pěsti, ať se vede 🙂

ankava
22. jan 2010

jj, díky moc, naštěstí mám toho tolik okolo, že nemám moc času o těch nezdařených těhu přemýšlet, já jednoduše věřím, že se to doktorům a hormonům povede. A když ne, co naplat, už jsem jednou byla smířená, že to nebude, tak to teď beru jako životní bonus 🙂 V prvním manželství byla chyba na straně muže a já dlouho myslela, že manželství vydrží i bez dětí, nevydrželo a já odešla až po 17 letech. 🙂

hanula11
22. jan 2010

život holt není peříčko, ale něčemu se věřit musí, třeba to vyjde teď 😵
však ještě nejdem do důchodu, no ne 🙂
kolikrát dnes vidím holky co ve třiceti vypadají jako by měly život za sebou, ono to není ani tak o věku spíš o úplně jiných věcech
vzala jsem si malou z postýlky a pěkně se mi pokadila, tak jdem přebalovat 😒 😀

ankava
22. jan 2010

já si myslím, to co samý, co ty, moje kamarádky, kolegyně a známý jsou vlastně všechny mladší, a často jsem z nich úplně vedle, jaký vedou život, mají názory a jakou jsou úplně bez energie, takže to taky beru tak, že toho mám hodně před sebou 🙂 😀, klidně bych měla dětiček víc.... a určitě to ještě stihnu 🙂

hadonoshka
22. jan 2010

Ahojky vítám tě anky to je dobře že je tu další snažilka, společně nám to půjde lépe a není nic lepšího než být v partě holek, které mají podobné problémy a dokážou se navzájem podržet a těhotenství si nezávidí, ale přejí. Musím říct, že chodím i do snažilek po potratu a tam se taky sešly fakt dobrý holky, tak mám štěstí.

Anky hoď se do tabulky ať víme všechno a můžeme ti držet pěsti.

Hani ty máš tak krásný povinnnosti, já už chci taky přebalovat posranou prdelku 🙂

Jinak s malým v nemocnici dobrý, prý to zvracení není ani od kýly, prý asi viróza a pupeční kýla je trochu lepší, takže máme přijít za půl roku na kontrolu a možná možná se to obejde bez operace což bych byla šťastná.
Teď jsem se totálně přežrala a jdu uklízet nákup, papa.

gejbule1
22. jan 2010

Ahoj holky no konečně já jsem se sem dnes vůbec nedostala.Vůbec mi nefungoval kůň.Ale koukám že jste toho napovídaly docela dost tak to bylo jen u mě.
anky vítám tě tady a i pro mě byl rok 2009 ve znamení 2potratů.V kterém jsi to měla týdnu?
pets budu na tebe moc myslet v pondělí.
Já jsem se dnes objednala na mamograf.Už jsem měla výčitky že jsem už dlouho nebyla na vyšetření prsů.

ankava
22. jan 2010

Ahoj holky, díky za milé přivítání. Napište mi, jak se mám hodit do tabulky, já jsem na některý věci trochu navrdlá 🙂 🙂
gejbule, já měla první v 9. týdnu, ale asi 14 dní už se mimi nevyvíjelo, přišel na to doktor při kontrole, druhý den revize a velký šok, podruhé to bylo v 7. týdnu, potratila jsem sama, těsně před Štědrým dnem. Snažím se být v pohodě a věřím, že se to příště s podporou doktorů podaří, ale mám svý dny, kdy jsem hodně dole. Jak ty?

hadonoshka
22. jan 2010

anky okopíruj si tu tabulku a vlož do okna kam píšeš příspěvek a jen se tam dopiš do seznamu a je to hotový

ankava
22. jan 2010

Díky, to jsem fakt vědátor 😉

hadonoshka....42 let.......27 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let......15 DC.......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......3 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......14 DC......09/09 ukončení těhotenství pro vývojovou vadu miminka,nyní 3 IVF
pajka............39 let.......8 DC.......probíhá stimulace na 1. IVF....předpokládaný OPU 26.1.
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....37 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let...................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let...................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava...........39let...................2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

gejbule1
22. jan 2010

anka já měla v květnu samovolný potrat v 7tt a v září zamlklý potrat ve 12tt ale od 10tt prý bez akce.Taky na to přišli při kontrole.Mám to jako ty.někdy je to lepší a věřím že se nám to podaří a příště tomu nevěřím.
Zjišťovali ti proč ty potraty?Mě jo ale závažný důvod nenašli.

pet.s
22. jan 2010

Nějak nemůžu spát..ráno mě čeká OPU..jsem nějaká nervozní, či co..Ještě nemám ani sbaleno sebou. ☹ Do ted jsem kuchtila rodině na víkend žrádlo, kdybych jim náhodou umřela, tak aby chvíli vydrželi s jídlem 😀 😀 😀

ankava
23. jan 2010

pet.s - strašně držím palečky, at to vyjde, 🙂 🙂 mě to čeká doufám za měsic nebo za dva, spíš za dva, protože asi neukecám doktora, abychom začali stimulovat už po 2. MS po revizi.

gejbule, mě zatím nic nezjištovali, protože při prvním řekli, že je to dneska normální a podruhé jsem otěhotněla těsně cyklus před 1. IVF, což nikdo nečekal. Ale doktorka v nemocnici a pak na kontrole na gyndě se shodly, že mám pravděpodobné málo hormonů- toho co udržuje těhu. Tak si myslím, že teď udělají jedno IVF, abych to ještě stihla na pojišťovnu, to tě hormony tak jako tak naládují a když se to nepovede, tak budu chtít nějaká vyšetření, než to zkusíme podruhé, to už jako samoplátci. Ale i já si myslím, že to je tou nízkou hladinou. Musíme věřit... 🙂 🙂

gejbule1
23. jan 2010

pets a co to je OPU?Moc se v těch zkratkách nevyznám ☹ .
anka tak taky budeme držet palce.Mě taky říkal doktor že jak teď otěhotním tak začnu brát utrogestan na udržení těhotenství.Musím věřit že to pomůže ale teď naposledy jsem ho taky brala a nepomohl.

ankava
23. jan 2010

OPU je odebrání vajíček při umělém oplodnění 🙂,pak je oplodní, tak dva- 4 dny embryjka hýčkají ve zkumavce a pak je vrátí tam, kam patří. 🙂 tak na ní musíme myslet, aby jich měla co nejvíc a dobrých 🙂 🙂 ,

já utrogestan taky brala a taky nic, jenže já ho začala až když jsem zjistila, že jsem v tom a to je podle mýho názoru pozdě, teď ho taky beru- prý je dobrý brát ho i dopředu, že se ta hladina stabilizuje, mám ho brát od 16. do 25. dne, pak přijde MS a beru hned 3 tablety denně, před tím jsem brala jen dvě. A je fakt, že jsem to s utrogestanem dostala po revizi za 29 dnů (poprvé za 40) Taky jsem si koupila femibiom, to je kyselina listová, ale prý už předělaná tak, aby jí tělo líp přijalo. Snažím se dělat vše proto, aby to příště vyšlo. Po první potratu jsem to asi podcenila, protože mi doktor řekl, že je to jen blbá náhoda a podruhý se to prý nestává, tak jsem to moc neřešila. Před tím jsem nikdy těhu nebyla a do té doby než jsem se rozvedla, jsem ani nepočítala, že bych ještě kdy byla, tak jsem ani nikde nic nestudovala a nevěděla jsem o tom vůbec nic.

hadonoshka
23. jan 2010

ahojky jsem tu jen na skok upravit DC, dneska jsme byli celý den pryč tak potom nakouknu později, anky tu tabulku ber jen tu poslední je aktualizovaná teď už to bude ok, holky a komu chybí den cyklu tak ho dopísněte, stačí jen v textu a já to do tabulky doplním. DC znamená kolik dní uběhlo od poslední menstruace. Pet.s budu na tebe myslet.

hadonoshka....42 let.......29 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......17 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......5 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......16 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......10 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....39 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let....................2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

gejbule1
23. jan 2010

taky jsme byli celý den u rodičů v Táboře tak mi to nedá a alespoň nakukuju.
anka děkuju za vysvětlení.Tak když jde na OPU za jak dlouho budou embryjka tam kde mají být?
Mě homonální profil dělali a měla jsem ho v pořádku tak prý je ten utrogestan dopředu brát zbytečný.Tak já nevím a protože tomu moc nerozumím tak jsem neprotestovala.
hadonoshka to jsi hodná že měníš tabulku alespoň v tom nebude binec 🙂Tak co mrška stále nikde?

pet.s
23. jan 2010

jsem po OPU..odebraných 5 folikulů..z toho 4 vajíčka..tentokrát mě docelo pak bolelo břicho..ale dalo se to vydržet..ET bude asi pondělí nebo úterý.. 😉

gejbule1
24. jan 2010

pets tentokrát to musí vyjít.Budeme tu držet všichni držet palce 🙂

awalancha3
24. jan 2010

ahojky vsetkym,
este par dni a ideme na "cielene snazenie" takych 5 dni, predtym aj potom sa snazime tak "necielene" 😉
... naozaj zaujimave s tou bazalnou teplotou, minuly mesiac ako prvy mesiac snazenia sa, som si fakt poctivo zapisovala a merala, vzdy 6 minut v rovnakom case- a ten graf co mi vysiel bol absolutne presny, presne ukazal kedy bola ovulacia a presne, ked klesla teplota pod ciaru-dostala som mrchu. Teraz mi priatel (buduci manzel) kupil 5 ovutestov, a tak si tento mesiac potvrdim, ci naozaj ta bazalka funguje na 100%, lebo zatial mi to vychadza ako svajciarske hodinky. usetrim na tehutestoch, proste az ked v lutealnej faze teplota ostane aj po 14 dnoch od ovu vysoka je to jasne a ked vydrzi 18 dni tak je to iste.
Duphaston si neviem vynachvalit, moje total nepravidelne mrchy sa ustalili uz treti mesiac co ho beriem na 31 dnoch cyklu. Tak sa tesim na snazenicko a potom zase to napatie pri merani teploty- ci klesne alebo vydrzi....
No, ale to najdolezitejsie co som chcela.
Ked pred 17 rokmi som otehotnela s byvalym manzelom tak som mala tiez take strasne nepravidelne mrchy, niekedy aj pol roka nic, ale asi 4 mesiace pred otehotnenim som nasla knihu o surovej strave a dala som sa so zvedavosti na to, bolo to super, lebo vyzdy som bola baculka a strasne som schudla a zlepsil sa mi zrak a hlavne 3x po sebe som mala mrchu vzdy po dvoch mesiacoch- a vtedy som otehotnela.... nechcene (aky paradox). Preto od vcera... som si povedala, ze telo si asi hovori, ze som stara a tlsta (co je svata pravda) a teda treba zabranit pocatiu, tak som od vcera znovu na surovej strave a uvidime ci to nejako neprekabatim. V kazdom pripade, aspon budem stihlejsia do ehm ehm hm...... bielych svadobnych dlhych siat v maji ci juni, a iste to snazeniu neuskodi a trochu sa mi upravi tlak. nech to skumam ako skumam, vzdy mi vychadza ze je najvyssi cas znovu s tym zacat........

janettka
24. jan 2010

ahojík holky jen vás v rychlosti zdravím,máme tu ségřinu dcerku na hlídání,už od středy a ještě do příštího pondělka tak si fakt užívám toho batolete...je to hezké,člověk si najednou uvědomuje,kolik času měl před tím pro sebe haha

pet.s
24. jan 2010

Alvanach..já do 17 jsem menstruovala normálně..pak jsem prožila příšernej vztah..kdy se mi rozházela nejen psychika,ale i metabolismus...skoro jsem nejedla, měla jsem šílené stresy, ale stejně jsem přibývala. Kolem 18 mi začala haprovat i MS. Kolik měsíců jsem to nedostala. Pak jsem se vdala(za jiného 😉 )a chtěli jsme mimi. Začali do mě cpát proveru. Nevím jestli tím, že jsem najednou měla v pohodě život a nebo po ní jsem během 3 měsíců přibrala 20 kg. 10 let jsem skoro nemenstruovala.
Kolem 30 se mi podařilo zhubnout 40 kg. Začala jsem pravidelně menstrouvat,ale stejně jsem neotěhotněla.
V posledních letech jsem opět trochu přibrala, ale menstruuji normálně. Jenže u mě jew problém s pevným obalem kolem vajíčka. Spermijka nemá sílu se tam provrtat. 😉

Co je to surová strava?

gejbule1
24. jan 2010

Ahoj holky,taky jsem do teď moc neřešila váhu a po Lucce mi zůstaly 3kg nahoře.Není to sice hodně ale některé věci nemůžu nosit.Tak jsem si říkala že to řešit až po mimískovi ale už čekám rok a nic tak jsem si řekla že od pondělka začínám držet sladkou dietu.Jsem šíleně na sladký a budu alespoň jezdit na rotopedu.Na cvičení se zatím nedostanu.
awala taky nevím co je surová strava.
pets to je spousta věcí čím to může být ale je dobře že u tebe to našli.Tak to IVF by mělo být naprosto ideální ne?

hadonoshka....42 let.......30 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......18 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......6 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......17 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......11 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....40 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let....................2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

ankava
25. jan 2010

Ahoj holky, jsme někde lítali, tak se dostávám na net až teď, prosím připište mi do tabulky, 5.DC,

Awalancha - nejsme starý- jsme v nejlepším věku 🙂 🙂 Jinak mě zase doktorka za řekla, že jsem hubená
a proto mi ty hormony chybí a proto ty potraty, takže každá máme něco 🙂 já od té revize jím jako kůň, cpu se hormonoma a výsledek? kilo dole. V jiných letech bych se radovala.

Pet.s - dobře to dopadne 🙂

Příští týden jdu k doktorovi, tak jsem si napsala na kus papíru, na co se všechno musím zeptat, protože když si to nenapíšu,tak mám u doktora problém vzpomenout si, jak se jmenuju
🙂

hadonoshka
25. jan 2010

Ahoj holky, včera přišla porevizní mrška, normální průběh, takže všechno ok, i když jsem trochu doufala......teploty se drží pořád nahoře, ale to je tak všechno, leje to ze mně jako z konve.

Takže děvčata, teď je řada na vás 🙂

Upravím tabulku:

hadonoshka....42 let........2 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......19 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......7 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......18 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......12 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....41 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........5 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010

holky koukám jak to utíká co, dneska má velký den pajka 🙂 Pet.s kdy půjdou vajka zpět k mamince?

gejbule1
25. jan 2010

Ahojte tak holky držím Vám palce 🙂 ať jste dnes úspěšný.
hadonoshka alespoň je vidět že jsi v pořádku.
My dnes budeme celý den doma protože je Lucka nemocná tak to bude dlouhý den.

irafa
25. jan 2010

pajka držim všechny prstičky a mam jich stale celkem dvacet 😀 😀 držte všichni jeeee to je ale pestiku cooooo 😀 😀

irafa
25. jan 2010

pestiku mělo byt prstiků 😀 😀 😀 😀 😀 a to je rano

hanula11
25. jan 2010

Irafko, zdravím Elišku 🙂 a už nepi 😀 😀 😀 Jak se máte?Aďule dnes spala od půl deváté večer do půl čtvrté. Pak měla dvě hodiny budíček, tudíž usnula v 5.30 a spala do půl desáté. Takhle tedy normálně nespí, ale mohla by 😉 🙂
jINAK všem taky mohutně držíme pěsti, když započítám kočku a osmáka, tak u nás máme tlapek 16 😀 😵

marja
25. jan 2010

pet.s - dlužím odpověď : jedno těhotenství bylo ukončeno ve 22 TT - spina bifida =meningokéla = rozštěp páteře /mimi by bylo nepohyblivé od pasu dolů, celoživotně pleny, mnoho operací a s největší pravděpodobností i mentální postižení /. Druhé těh. - krvácení v 11 TT a následně díky krvácení přestalo bít srdíčko / i přesto, že vše vypadalo O.K. /, příčina se nezjišťovala.
gejbule : čekáme chlapečka, jméno zatím nemáme. .. Daniel, Adam, David.... nevím.......Mám už 13-letou dceru.
Jinak všem přeji co nejdříve úspěch, vím jaké to je, když se nedaří. Zase se ozvu. A díky za blahopřání 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre