Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gejbicr
4. aug 2010

Ahoj holky,moc vás všechny zdravím,jsem z jiné dizkuze,ale vás si pravidelně čtu cca 2 měsíce..mám dotaz..stále bojuju s nízkou sliznicí po 3.ivf na mě v mrazáčku čekají dvě blastocysty./při minulé stimulce endometria jsem měla výšku z půlky 5,5mm a v druhé části 7mm-nepravidelnou výšku☹(takže zase z tranferu nic nebylo...dr.mi v pondělí v celkové narkoze provedl "separační částečnou abrazi" prý když se sliznice mechanicky naruší kyretou,tak potom se tělo vybudí a vyvine úsilí aby sliznice rostla..chci se zeptat zda některá tady z vás nepodstoupila stejný zákrok a jestli opravdu sliznice vyrostla,popřípadě se povedlo otěhotnět...předem moc díky za odpověd.

janettka
4. aug 2010

@gejbicr ahojík doporučuju ti pít kontryhel....3xdenně do ovulky,mělo by ti to pomoct.

gejbicr
4. aug 2010

janetko-kontryhelem se vždy každý cyklus od 1dne ms až do ovu přímo zalívám...je mi moc líto,čím sis prošla..já se vždy vybulím,mě slzy davaj sílu..proč je ten život tak složitej?

gejbule1
4. aug 2010

@gejbicr ani v lékárně ti nic nedoporučili?Já s tímhle zkušenosti nemám,nikdo mi nikdy výšku sliznice neříkal 😒 .

awalancha3
4. aug 2010

................preboha živého, ako sa v dnesnej dobe može niekto s údivom pozerať na 40 rocnú tehotnú (alebo chcejucu otehotniet) ženu? ved to je uplne ale uplne normalne................
.............zatial moje jedine dieta som porodila pred 18 rokmi ako 22 rocna.......... a ak budem uprimna........az toto druhe tehotenstvo si vychutnavam, vnimam, že som tehotna, ovela viac sa tesim a viem, ze mozem dat tomu malemu po dusevnej aj materialnej stranke ovela viac.............Aj na to prve dieta som sa tesila a vychovala som ho skvele, nikdy mi nic ani nikumu zleho neurobil, je zdravy, rozumny a navyse fesak.....ale!!!! je mi teraz tak luto, ze som mu nemohla ako mlada žaba dať tolko čo viem dať teraz (myslím citu, skusenosti, času.....etc)...........40 rocne zeny su dnes mladistve fesandy a dieťa k nim pristane............je mi až zle z postpubertálnych sliepok čo kvokaju o tom, ze zena už okolo 30 je stara..... sú to slepice.....terajsie tehotenstvo je neporovnatelne krajsie, čo sa týka mojich pocitov............
.......mimochodom, vsetky sliepky, co odmietli mat deti v zrelsom veku..... sa tomu aj tak nevyhnú, tým materinským pudom, lebo okolo 40 proste zenu od prírody pochytí (až na výnimky) pud vychovávať deti, lebo cítia, že sú na to už zrelé a vedia, že teraz by dali dieťaťu viac ako za mlada........ a co sa stane? namiesto aby mali vlastné dieťa okolo 40tky, tak sa im to zdá zvrátené, ale pud a tužba po dieťati sa nedá zlikvidovať a tak............. potom by chceli vychovávať vnúčatá a montujú sa do výchovy a cítia, že všetko vedia lepsie ako mladá matka toho dieťata...........toto sa zene, ktorá má dieťa okolo 40 nestane, pud sa vybije na vlastnom dieťati tou najprirodzenejšou cestou...............ale to je len moj názor............odkukaný zo života iných ako aj vlastného.........

janettka
4. aug 2010

@awalancha3 víš já to kolikrát beru jako potřebu některých řídit život jiných...tak jako se usmívám nad tím když já nadávám jak mě ten můj puberťák vytočil a nasral,samozřejmě bych ho nejradši zabila,ale běda jak se mu něco stane nebo se na něho někdo špatně podívá a je ze mě matka fůrie...já si můžu nadávat,ale miluju je všechny bez výhrad...a pak ti nějaká mladá mamina řekne,že jak jsme si ho vychovali,tak to máme,že je to nezájmem,rozpadlou rodinou a vůbec z toho jejího krásného klučíka nikdy nevyroste nervy drásající puboš....to mě dokáže fakt vytočit.....tak samo když jsem teď na odstřel z toho co se stalo a moje kamarádka,jediná která to v okolí věděla mi řekla,že mám být ráda za ty děti co mám....že ona už by další nechtěla...nejde zaměnit děti co máš za to které se mělo narodit...touha mít dítě teď je stejná jako ta ve 20ti a počtem dětí se neměří....je o to silnější,že jsme vychovali jeho i moje děti,ale svoje společné nemáme....tohle prostě okolí nevysvětlím a tak raději mlčím....

evapavla
4. aug 2010

ach babule ja som fakt rada za tie vaše názory, drží ma to pri živote. Dnes je to týždeň čo sa mi to stalo a rada by som posunula čas, strašne to bolí. Už som si dnes zohnala lieky na upokojenie, doteraz mi bolo smutno, ale stále som prežívala ten šok, že sa to stalo, dnes sa mi začalo rozležiavať v hlave, nech už je aspoň budúci rok!

janettka
4. aug 2010

@evapavla já jsem měla krizi včera,jen jsem brečela a brečela,.....zalezla jsem si do ložnice a nemhla přestat.Manžel kolem mě skákal,chtěl mě zavést i na Moravu za sestru jen ať nebrečím...pak se torchu rozčílil že jsem nechtěla prášky na uklidnění co mi dal doktor,nakonec jsem vstala a začala pracovat,rovnat kancelář a přebírat papíry...no a trochu to pomohlo....už se těším na zahradu až ji budu dávat dohromady,to budu mít jiné myšlenky....ale domek mě nebaví,pořád tam vidím postýlku....

evapavla
4. aug 2010

ja som sa dnes snažila vymyslieť si tisíc vecí čo musím zariadiť, len aby som nebola doma, ale aj v meste mi to milión vecí pripomína, ja viem, že to chce len čas, všetci mi to hovoria, my sme dostavali minulý rok domček, je tu ešte toho veĺa čo by som mala dorobiť, upratať..........ale nejde to zatiaľ, ja už ani nechcem môjho manžela tým zaťažovať, lebo sa trápi, potom to v sebe dusím a tvárim sa, že už je lepšie. Ale neboj prejde nás to, zasa bude lepšie, máme toho veľa čo si musíme ceniť a našťastie sme vo veku, keď to už vieme zhodnotiť. Detičky sú dar a to čo má prísť určite príde.

evapavla
4. aug 2010

janettka, kedy sa začínať snažilkovať? 😉

evapavla
4. aug 2010

* malo to byť začínate?

evapavla
4. aug 2010

inak ja som si už alchemiku/kotryhel dala, ráno a večer pol litra, aspoň mám pocit, že si popritom ako si škodím cigaretami, pomáham čajíkom

janettka
4. aug 2010

@evapavla já nevím jestli se do toho pustíme....mám strach,už t 3x nedopadlo dobře,nejdřív 2xMA pak přišli na to proč no a teď tohle....Petr chce hned po 3 měsících,já jsem zatím spíš na hromadě,včera mi právě říkal ať nebrečím,že prostě musím 3 měsíce vydržet a pak hned to zkusíme znova....no já nevím...

evapavla
4. aug 2010

ja som na môjho prvé dni normálne tlačila, nech mi povie , že ešte chce maž dieťatko, teraz sa bojím, on vie, že chcem počuť, áno a nevládze mi povedať nie. Jediné čo mi povedal bolo, že má strach o mňa. Nechám tomu voľný priebeh, aj tak je ráno vždy múdrejšie ako večer.

janettka
4. aug 2010

@evapavla já si zas říkám,že jsou 3 měsíce.....stejně nás čekají výsledky z genetiky a podle toho se uvidí....já zatím na to nemyslím,nechci se na něco upínat protože vím,že kdyby nám na genetice řekli,že už to nemáme zkoušet a já bych byla nachystaná na snažení,bylo by to další bolestné zklamání....zatím myslím na to malinké o které jsme přišli

gejbule1
4. aug 2010

Holky a jak řešíte antikoncepci než se začnete snažit?

evapavla
4. aug 2010

no na toto by som aj rada počula radu, teraz síce na tutuli nemám ani pomyslenie, ale ani neskôr prášky brať nechcem, tak to bude asi stará klasika 😉

nejka41
4. aug 2010

ženy v 40(väčšinou) vedia čo chcú, ak túžime po dieťati je to len a len naše a partnerovo rozhodnutie. Ak sa to niekomu nepáči jeho vec( možno už nemajú odvahu alebo sa citia byť starí duchom.)niekedy treba byť aj sebec a myslieť na seba a na svoje túžby. epavla,janettka je to tažke,mne sa to stalo v nov.m.r.Najťažšie boli vianoce teraz je to už lepšie ale navždy ostane v nás. ☹ Mávam ešte veĭmi zlė dni a hlavne teraz keď nám to začalo doma trocha haprovať. Ratam,sledujem začala som brať Femigard dala som si predpisať clost.len mi je to na nič keď tento cyklus nebolo nič. Je mi z toho smutno.... snáď sa to zlepši!

janettka
4. aug 2010

no nám trvalo rok otěhulit,takže si s tím hlavu nedělám....

janettka
4. aug 2010

@nejka41 máte doma nějaké problémy?U nás se taky objevili když jsme se na to moc upínali....

nejka41
4. aug 2010

ja sa snažím ale polovička hovorí že je unavený je pravda že má teraz veľa roboty ale aj tak...

janettka
4. aug 2010

@nejka41 my jsme se dostali až do úplné nekomunikace,až jsem si říkala že mi to není potřeba,vrhla jsem se na sport, snažila jsem se o sebe pečovat a málo jsem se zdržovala doma....no a uklidnilo se to,dokonce z toho pak byl mimísek.....

evapavla
4. aug 2010

no môj manžel máva práve opačný problém, keď má najvačší stres, tak sa potrebuje najviac odreagovať 😀 , ale skutočnosť je taká, že momentálne nemám ani myšlienku ako nám to bude klapať keď sa už bude dať a či sa bude ešte chcieť 😒 , teraz sa nám to podarilo na druhý pokus, sama som bola z toho v šoku

janettka
4. aug 2010

@evapavla zkus si odpočinout sa nic neřešit...já bych chtěla někam vypadnout na welnes víkend,ale nemám s kým...

nejka41
4. aug 2010

asi veľmi tlačím na pílu.treba dať tomu čas a potom budú aj //,keď ľahko sa to hovorí...ďakujem a prajem dobrú noc ja idem ešte pliecť košiky z papiera takúto zábavku som si predčasom našla ...

janettka
4. aug 2010

@nejka41 jejda to jsi šikulka,já ještě pracuju....jde mi to jako psovi pastva.Přijď si zase popovídat,někdy se uleví...papa a dobrou noc.

evapavla
4. aug 2010

babulky, dobrú noc,.....o welnesse som rozmýšľala.....ešte uvidím

janettka
4. aug 2010

@evapavla dobrou noc

pet.s
4. aug 2010

holky, jen bulte, ono to fakt pomůže
@janettka- já bych flintu do žita neházela...a ještě bych to zkusila a třeba i umělkem.Abys zase nečekala rok. Já jsem takový buldok, když vidím někde ještě možnost, tak do ní jdu po hlavě.
Nás teda ta tragedie s matyáškem spíš sblížila. Víc jsme byli spolu, víc se tulili, víc mazlili.
za to ted mě tááááááááááááák se..e, že mu rovno není 😠 Až jsem se z toho v noci vzbudila a nemůžu spát. Holky my nemáme z těch velkých věcí na Terinku nic a on nemá o nic zájem. já mám pocit, že se ho to netýká. Včera mi v elektru ukazuje obrovskou TV, prý do ložnice, (pak už jen záchod, kde nemáme TV 😠 😠 😠 ). Já mu pro změnu ukazovala chůvičky, které chci. Tak a ty hodil ksift. Autosedačku nemáme, postýlku nemáme, komodu nemáme, kolébku nebo košík nemáme. Podotýkám, že u nsá to není o pěnězích. Začínám být z toho nervozní.
Dnes jedu do poradny. Poprvé do rizikovky, do Podolí. Mám hrůzu jestli mi řeknou, že si mě tam od 34 tt nechají. Kdo to pak všechno nakoupí a připraví?

ankava
5. aug 2010

zdravím vás všechny a doufám, že brzy dotečou slzičky a bude zase fajn 🙂

pet.s, kokám, že to nakonec budeš muset strhnout všechno sama. Já to mám podobně, ale jsem o hodně týdnů za tebou. Ještě jsme ani nezačali předělávat byt, nebudu mít kam dát věci pro malou, všude je bordel, rozkrámovaný věci a čas dost rychle utíká. Naštěstí já celou výbavu včetně velkých věci dostanu, takže budu kupovat jen kočárek a asi monitor dechu, ale jinak si budu muset taky obstarat všechno sama a taky to není o penězích. Můj přítel než něco pořídí, tak stokrát rozmýšlí a to by byla malá už dospělá, než by něco pořídil. Takhle už rok a půl vybíráme nábytek do obýváku. Doufám, že na podzim už budem tlačit na pilu a konečně se pro něco rozhodneme 🙂
tak přeju pevné nervy 🙂 a doufám, že vydržíš co nejdéle. Máš to i tak už za pár.
Co tvůj sedací sval,už jsi dlouho nepsala, uklidnilo se to??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre