Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

biblia
24. nov 2009

Tak Pajka, to bolo hranicne, myslela som, ze som to stihla do polnoci 😀 . Tu som citala v inych temach chvaly
na niektore cajicky,... aj ja asi zacnem za tebou s tymi cajickami ... vyrobca jedneho na konikovi velmi znameho caju z pakostu smradlaveho je blizko nas, tak asi by to malo byt k dostaniu v nasej lekarni.
Ja som vcera este patrala tu vo vsetkych temach a so mnou to asi nebude sranda, zistila som, ze mam vsetky priznaky ze nieco nemam vporiadku so stitnou zlazou, aj to moze byt za tym, ze nemam MS.
Doktor mi ine priciny vylucil- cystu, zapal, tak teraz robim presne to, co by som nemala- hladam si sama diagnozu.
Ale aspon bol zlaty a povedal....., vsak vy este nie ste v prechode.
No doteraz som si nejako nikdy nepripustala, ze by ma mohlo moje telo sklamat, ale akosi citim, ze tie statistiky ohladom mojho veku maju nieco do seba, ale podvedomie mi hovori, ze nesmiem este takto rozmyslat 😵 , ved aj vlani som bola tehotna 😉Tu v nasich okolitych dedinach je mnoho zien v nasom veku tehu, bola to akurat dobra tema u kadernicky, tak sme to pekne rozoberali u tej kadernicky, vtedy som este nechodila sem na konika.
No a kadernicky maju prehlad, no nie?
Aj tu medzi nami mame taky prehlad, dokazom je napriklad Irafka 🙂 , Bsik 🙂 , teraz sa ku nim pridava Hadonoschka 🙂 ,
Tak si isdem dat kafe, a potom vzdy ked budem mat cas, sem kuknem, je to tu uz strasne napinave

hadonoshka
24. nov 2009

ahojky holky, no to jsou romány, konečně je co číst. K tomu co tu probíráte se přidám se svým receptem. Jak už tu někdo psal, tak to chce pořádný stres, žádný klid, potom žádné ležení a šetření se, ale pořádně fyzicky makat, potom lehčí viróza s teplotou, no a nedám dopustit na Sarapis soja, fakt jsem četla na internetu, že po tom přišly do jiného stavu i holky co jim to dlouho nešlo, tak jsem to zkusila a třeba opravdu pomohl i když ta sranda stála přes 5 stovek na ten měsíc. Pořád baštím listovku a když jsem měla pocit, že mně bolí břicho tak šup a Magne B6, jenže se může max 2 tbl. denně a listovky taky, ale asi by se toho mělo méně, protože oboje obsahuje vit. B6 a tam píšou že není moc dobrý se tím předávkovávat. Jenže já se vždycky tou bolestí tak vyplaším, že hned po Magne šáhnu, alespoň než překonám to první období, pokud to vyjde. Dneska musím zajet pro testíky, abych měla klid a pro nějaký jídlo, v lednici je zase oběšená myš. Holky jestli mně ale něco děsí tak to je ta chřipka, fakt bych ji nechtěla chytit v prvních třech měsících kdy se tvoří orgány, moje mamča měla angínu v těhu druhý, nebo třetí měsíc a já mám trochu zdeformované (přiohnuté) poslední články na malíčcích na rukou.
No jinak nevím jak bylo u vás, ale taky byl takovej vichr, že jsem od čtyř vzhůru a čekala jsem kdy to odnese střechu, vůbec jsme nemohla zabrat, tak už vidím, že budu chrápat přes den.

pajka00
24. nov 2009

No biblia-je to zajímavé, co s tebou je. Mělo by se to co nejdřív zjistit-ať jsi v pořádku. A pokud opravdu nejsi těhu-tak ať můžeš být co nejdřív. Cpát do sebe hormony za každou cenu je taky blbost...měl ti dát radši vyvolávačku injekci a měla bys jasno raz dva...jestli jsi nebo ne.
Hadonoska....já už jsem se dívala na net na ten saapis soja-stojí to fakt přes 400,- ale přemýšlím o tom. Co mě nezabije-to mě posílí🙂 Do IVF mi zbývají 2 měsíce- tak třeba to pomůže...Momentálně beru vaginálně Maxmiror..tuším....že mi to pročistí ty moje výtoky a pak jakési tablety na obnovení perfektní flóry tam uvnitř.

hadonoshka
24. nov 2009

No právě, pajko, že jsou to jen bylinky, tím není co zkazit. Koukám, že v Letňanech mají ten Sarapis pěkně drahej, kde jsem ho koupila. Na ten spodek mám jak už jsem psala mýdlo Chilly intima modré, fakt je, že se tím opravdu myju i vevnitř a když se mi zdá, že se mi něco vyvrbuje, tak to nevypláchnu a nechám přes noc a vypláchnu až ráno, musím zaklepat, že skoro 20 let už jsem nepotřebovala žádný globule na výtoky co to takhle dělám. Je to s dávkovačem a vydrží hodně dlouho a stojí něco přes stovku v lékárně. Má to všelijaký přísady, aby to udržovalo dole tu správnou mikroflóru jak píšeš.
Jo a biblia to jsme zapomněla napsat že po tý Proveře jsme se hádala úplně s každým a byla jsem tak protivná že se mnou manžel 14 dní nemluvil. Brala jsem ji jen 1cyklus a jsem ráda, že jsem se na ní teď vyprdla, protože jsem mohla těma hormonama něco podělat, i když doktor tvrdí že se to může brát v těhu, ale já věřím spíš letáku.

pajka00
24. nov 2009

Jo hadonosko-koupila jsem si to mýlo na tvoji radu tenkrát chilly intima-je fakt dobré. Používám ho denně.Tak snad to bobule vyplaví všechno a mýdlo bude udržovat tak jak má🙂 Koupila jsem si modré.

irafa
24. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeeeee tak snad i za ten tejden bude gratulace nebo čtrnact dni k prukajděěěěěěěěěě
to by bylo superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr hadonoško drž se a šetřit se hlavně se fakt vyhybej těm nemocnym pokud to pujde ja když byla v začatku tak donesl manžel střevni chřipajsnu od kolegy ktery tu i bydli ale hlavně že to věděl že ma běhani řikala sem mu necho tam ale nenee no chlapi že ale naštěsti ja se tomu vyhla ani nevim co bych brala nebot endiaron se nesmi ale dobře to dopadlo ted mu zas kladu na srdce aby si večer nedal s chlapama štamprdli kvuli mě kdyby nahodou pivo ma za dvě hodky venku ale tvrdaky neeee

irafa
24. nov 2009

včera byla kontrola a už budu chodit každy ponděli tak toto co bude bude naposled u meho doktora a pak do porodky tak tam du dnes volat a informovat se zda se objednava na určity čas 😨 jinak vše ok akorat musim papat železo mam špatnej KO

pajka00
24. nov 2009

Jé irafko-tak ty už máš krásné starosti🙂) Všechny ti to přejem a závidíme...tak informuj, ať jsme v obraze, jak na tom jsi🙂

biblia
24. nov 2009

No to su fakt dobre rady, tak preco neskusit 🙂 🙂 🙂 , no vsak, tie hormony si nechavam ako poslednu moznost.
Nejako sa ich podvedome bojim, no ale mozno jednorazovo by neuskodili. Ale chudence skoncili tam, teda su vysypane v kanali, mozno si zajdem na tu vyvolavacku, len ako to povedat doktorovi, aby na to neprisiel, ze som odignorovala tie jeho bobulky.
No a niekde som citala, ze aj vyvolavacka je hormonalna bomba 😒, ale nemam to overene.

Hadonoschka, ved to nie je az tak vela tych 5- stoviek, ved co tu citam, niektore nase kamosky z nasej temy dali velmi slusnu kopu penazi, ak si dobre pamatam, tak napr. Yanny, aj ine, co chodili do tych centier na umele oplodnenie, no v tejto teme som fakt novacik, tak sorry ak nieco popletiem.

Tam to uz asi nedotiahnem z financnych dovodov to pre mna neprichadza do uvahy, takze idem skusat tie lacnejsie alternativy a verit v zazrak, ze este som nevyhasla, dufam ze este nejake tie vajicka budu.
Neviete mi niektora hodit nejaky dobry link, nieco o vajickach, neviem, ci ich mame cely zivot rovnaky pocet a potom sa uz nove netvoria ?

tarita
24. nov 2009

Zdravím Vás dámy 🙂
biblia, svajíčkami je to presne tak ako líšeš. Dosteneme ich niekoľko do vienka a postupne sa míňajú. Žiadne nám už nepribudnú. ja som písala vo svojom príspevku, že mám cystu 8 cm na ľavom vaječníku a on je úplne nefunkčný. Ale mala som asi šťastie, že to potiahol ten druhý. Inak na ultrazvuku je vidno dozriavajúce folikuly, tak keď pôjdeš sa opýtaj.
Môj lekár akoro spadol na zadok, keď som mu povedala, že som tehotná. On si myslel, že sa idem za ním dohodnúť na operáciu na odstránenie cysty aj vaječníka. Ja sa len modlím, aby mi počas tehu nepraskla, lebo to by bol prúser.

pajka00
24. nov 2009

Hadonosko-ten agolutin je asi hormonální bomba, ale když jsem šla na vyvolání menzes a nevěděla jsem,jestli nejsem těhu, tak mi Dr. řekl / z CARU/, že by to bylo spíš fajn, že tomu mimču to neublíží-právě naopak,podpoří zahnízdění....takže se toho neboj.
Ano, vajíček máme určitý počet, a až je vypotřebujeme-tak máme utrum-né jako chlapi, kterým se pořád tvoří nové a nové🙂
Hadonosko, ten sarapis je sarapis soja a jen sarapis....je to jedno nebo je lepší se sojou?🙂

gabikasz
24. nov 2009

Ahoj dievčence,prídám sa k vám 🙂 aj ja čakám na zázrak po 5tich potratoch 40preč ☹ a všetky vyšetrenia OK okrem uší máme vyšetrené asi všetko a príčina potratov neznáma

pajka00
24. nov 2009

Gabikas vítám tě mezi náma snažilkama🙂 Jo, vyšetření-to stojí za to...Co teď plánuješ v budoucnu?Umělé nebo přirozené?

nika832
24. nov 2009

Ahoj dievčatá
Som tu nová, mám 39 rokov a za sebou 3 neúspešné IVF pokusy. Po 2. neúspešnom pokuse ma konečne poslali do Prahy k Dr. Maďarovi na imunologické testy a tam mi zistili protilátky na manželove , ale aj cudzie spermie. Brala som 3 mesiace Prednison a išli sme na posledný 3. pokus IVF. Mám hlavu v smútku - nevieme čo ďalej robit. Moja lekárka v Care ma už nerieši - nie som pre ňu zaujímavá - lebo nechceme ďalši IVF. Nevedela mi ani odpovedat na otázku, či mám ďalej brať Prednison. Som samoplatca - z Prahy mi poslali iba výsledky... No, neviem sa v tom nijako zorientovat. V Sr sa imunologia nerobí .. Viete mi niektorá poradiť? Budem veľmi vďačná... ďakujem

gejbule1
24. nov 2009

Ahoj holky teda vy jste toho napovídaly.O té proveře jsem taky slyšela že dost působí na náladu,ale nevím nebrala jsem ji.Taky baštím listovku,od revize pořád.
Já mám dneska nějakou blbou náladu.Připadám si hrozně,tlustá,stará a jsem i protivná na okolí tak nevím co se se mnou děje.Nějak mi blbnou hormony.

nerra
24. nov 2009

ahoj holky, tak zítra jdu na KET. Měla jsem 3 nanuky, všechny se rozmrazily a dělí se. Nechám si je dát všechny 3 ať je šance, co největší.

gejbule1
24. nov 2009

nerra Tak zítra budu držet palce 🙂 a co když se uchytí všechny? 😀 😀

nerra
24. nov 2009

😀 😀 😀 no, tak asi prasknu 😀 😀 😀 nee, paní od vajec mi říkala, že je to minimální pravděpodobnost.
V mém věku je už velké procento vajíček vadných.

gejbule1
24. nov 2009

Já myslela že před tím zkoumají kvalitu vajíček 😕 .To by asi bylo moc drahý co?A když je vadný tak se neuchytí?

pajka00
24. nov 2009

Ahoj Nika....no to mě mrzí, že máš takové problémy. Já podle krve protilátky proti spermiím nemám-takže ti nemůžu poradit. Ale třeba některá bude vědět. Snad se to dá ještě nějak spravit, aby se to otěhotnění povedlo. Myslím,že existuje spoustu léčitelů, kteří by ti protilátky mohli dát do pořádku...
Nera-ty jo...trojčata?🙂) No, taky si myslím,že se neuchytí všechny tři-to by byl zázrak-ale dvě by stačily,no ne?🙂 Jasně,že je spoustu vajíček vadných, ale to snad poznají, než ti to zavedou, jestli jsou OK nebo mají chybu ne?Nera,ale držím ti palce, ať se zadaří...aspoň jedno!!🙂
Gejbule-ono je dost debilní počasí...udělej si nějakou radost, ať se ti nálada spraví.

nerra
24. nov 2009

zkoumají kvalitu embryjí, ale jenom jestli se dělí, fragmentaci a pod. Ale chytit se může i málo perspektivní embryo. Dál už záleží na tom, jak je v pořádku , co se týká chromozonálních vad a ty se v důsledku věku množí.Můžeš si také nechat udělat PGD to je už genetický rozbor. Z embrya odeberou bunku a snaží se najít vadné geny, ale to je hodně drahé.

gejbule1
24. nov 2009

nerra díky za nformaci.Moc toho o KET nevím.A vy jste něco platili?
gabikasz vítej mezi námi.Mám hodně podobný příběh jako ty.Taky 5 potratů a nokonec se Lucka podařila tak se nevzdávej 🙂 .Ještě bychom chtěli miminko ale zase nám to už nejde.
nika já myslím že ta alergie se dá léčit.A to ani neotěhotníš nebo pak potratíš?Objednej se třeba do CAR v Podolí jestli ti nebudou umět nějak pomoct.

gejbule1
24. nov 2009

Už jsem tu někde četla o částkách co se za to všechno platí a je to nehorázný 😠 .Hlavně že kdejakého bezdomovce nebo fetáka léčí zadarmo 😒 .Už mě zase chytá vztek jen si na to vzpomenu 😠 😠 .

pajka00
24. nov 2009

aha to je zajímavé, to jsem nevěděla, že ty vajíčka jsou takové potvory a můžou mít tolik různých vad....myslela jsem, že bu´d se množí nebo ne a hotovo....kruci, to je složité...no a pak otěhotněte,že?

gejbule1
24. nov 2009

pajka máš pravdu,měla bych jít utrácet za blbůstky a nebo si zajít na panáka 🙂 .

gejbule1
24. nov 2009

No je to věda šílená o to víc mi to pak připadá jako zázrak 🙂 .Nebylo by nám líp nic nevědět?

nerra
24. nov 2009

no každé embryo má sadu chromozomů od mamy a sadu od táty. Ty se pak musí spojit do sroubovice DNA. To je vlastně zjednodušeně řečenu program na výrobu miminka. A tam mohou vznikat chyby nebo mutace, které můžou a nemusí mít vliv na životaschopnost zárodku. První tři dny dělení embrya záleží na vajíčku samotném, čtvrtý den se začíná zapojovat gen. příspěvek otce. Ze začátku vývoje by mohl teoreticky z každé bunky vzniknout nový človíček a někdy se to i stane v případě jednovaječných dvojčat. Pak se začnou bunky odlišovat a každá má svůj úkol. Je to hodně složité a selhat to může v každé fázi.Takže zjistit proč se to nepovedlo je takhle brzo skoro nemožné.

nerra
24. nov 2009

Já za IVF platila jako samoplátce 48.000,- a za KET budu platit 2600,-

nerra
24. nov 2009

PGD diagnostika stojí od 35000,-

hadonoshka
24. nov 2009

No to jsou pálky to vám povím. Holky já už jsem z toho testování magor, dneska jsme si koupila 2 testíky s tím, že už by snad mohla být ta čárka konečně stejně tmavá jako testovací a prvních 10 min byla ještě světlejší než včera a teprve za dalších 10 minut se mi zdá o něco tmavší, ale pořád není jako ta kontrolní. Takže zítra ráno dám ještě ten druhý a kašlu na to, akorát je mi blbě když na to čučím a čekám. Navíc je to na prd, dneska se pořád pozoruju, teď jsem přitáhla z Lidla asi 8 těžkých tašek a už mám pocit že mně píchá v podbřišku, no řeknu vám to je teda něco. Není lepší nic nevědět? V tom Lidlovi řvalo nějaký novorozeně, to byl tak krásnej hlásek hned jsem si vzpomněla na dobu kdy jsem byla v porodnici s malým, škoda že těch 9 měsíců nejde nějak přeskočit. Těch vad se děsím taky, každý rok je znát a už ve 39 jsem měla 1:250 riziko jen díky věku. Natož teď. Nejdřív v šestém týdnu krvácení po výletu do Brna, potom tripple testy nebo jak se tomu nadává byly špatný, tak jsem se děsila do amniocentézy to děsný čekání na výsledky, pak jak jsem psala cysty na mozku a pak hrozil předčasný porod, nakonec jsem to zakončila preeklampsií a nuceným porodem o 14 dní dřív. Naštěstí AMC byla v pořádku, cysty se vstřebaly a malý byl zdravý, ale těch nervů, to bych nikomu nepřála. Kluci jsou prý pěkní chcípáčci a můžu to potvrdit s holkama nikdy žádný problémy, to bych mohla nosit i koně a nic by se nestalo a u obou kluků jsme byla v nemocnici s problémy. Naštěstí oba jsou ok. Takže teď to budu brát opravdu jako zázrak nejen to, že se to vůbec podařilo, ale pokud bude všechno ok. Naštěstí díky irafce, hanule, bsikovi a myslím i macek pokud dobře pamatuju, všechny mají zdravá mimi, tak proč klesat na mysli. Ještě si něco přivolám když na to budu myslet, že jo. Holky já bych chrápala, spala jsem s bídou 3 hodiny jakej byl vichr dneska v noci. Teď musím jít makat ke zvěřinci a nejradši bych sebou práskla do postele. Jenže zvířata papat musí a nikdo jiný tu na to není, tak já jdu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre