Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

hadonoshka
24. nov 2009

Tak jsem koukla znova na ten dnešní testík když zaschnul a zdá se mi, že je to trochu méně výrazná čárka, než včera. Tak je taky možný, že se se mnou můj bobek pomalu loučí. No hlavně že vím, že to jde přirozeně a holt budeme čekat na zdravý vajko. No dobře, ještě uvidím zítra, ale moc dobrý to není.

gabikasz
24. nov 2009

nika 832 v Brne na imunologii sme boli my, Dr Láníková Zdenka je veľmi milá pani dr vysvetlila nám čo a ako
dokonca nám napísala súbor vyšetrení čo by odporučila a aby sme to skúsili doma v SR cez poisťovnu a zbytok ako samoplatcpm nám spravia oni nakoniec len jedno vyš nam robili v Brne ostatané tu ZADARA
ale všatko máme negat.Dnes som bola u doktora dal mi napriek všetkému Prednison a od 16.dna cyklu Utrogestan vaginálny teraz už le tutulimutuli ˇa čakat

nika832
24. nov 2009

ahoj gabikasz 🙂
ďakujem za odpoveď. Ako som vyrozumela - pokúšate sa prirodzene? Ja som po 3 neuspešných IVF a tiež sme obaja v poriadku. Mne už poistovna asi nič nepreplat´- už sme to vyčerpali. Aké vám dr. odporúčala vyšetrenia?

gabikasz
24. nov 2009

ano prirodzene za pomoci bobuliek,ja mám už 40 preč tak že aj ked som ešte nebola na IVF do 39 prepláca poistovna jmy si už môžme pískať.
MIF trofoblast robili v Brne u nás to nerobia
ostatné v BA a v NR
transglutaminázaIgA,G
endomisiumIgA
chlam.trachomatis
antifosfolipidový syndrom protilátky proti ovariu,zone pellucide
reumatilogické faktory
VIAMEDA sa volá to pracovisko kde sme boli

biblia
24. nov 2009

Tarita ,Nika832,Nerra ,Gabikasz obdivujem vase vedomosti, mam pocit, ze tuto problematiku mate riadne preluskanu a vychrlili ste na nas tolko informacii, je to riadna sopka co sa tu dnes udialo, klobuk dole u mna by ste to mali aj na atestaciu 😲 😉 😝 😀, fajn, ze ste tu prisli medzi nas ostatne. Ja uz len cakam, kedy sa znova pripoja aj prispievatelky z prvsich stranok tejto temy.

Gejbulka, tiez cakam bud na sneh, alebo uz najradsej na leto 🙂 , tieto sive uprsane dni ani ja nemusim. Neboj, to prejde, ja som bola v depke z upratovania a tri dni som sa divala na kopku, co bolo potrebne ulozit na poriadok, az ked sme to vsetci obchadzali, som sa dnes akosi dokopala k nejakemu vykonu. No ale taketo stavy lenivosti som mavala aj za mlada 😀 , to ta prejde supi-dup, vsetci asi mame dni, ked to ide a ked to nejde, tak sa na to vykasli, ono ta to pocká 🙂

Hadonoschka, ale ved si tie testy nerobila z ranneho, tak nemaluj certa na stenu. Ja ti drzim nadalej vsetky prsty tak isto, ako aj ostatne harcovnicky tu a ty takto,......................... na zle teraz ani nepomyslaj, ved si o riadny krok pred nami, co by sme my ostatne dali za take testiky 😝 🙂 😀

No a s tymi nasimi vajickami je to nespravodlive a da sa aspon ovplyvnit v nasom veku aspon ich kvalita, ak uz teda kvantita nie, alebo si to vsetko odniesli so mnou- tie vajicka myslim.....teda zaryli sa do nich vsetky moje neresti-zlozvyky natrvalo, napr. fajcenie, sposob stravovania a podobne, alebo sa z toho vedia zregenerovat.... ak som napriklad pozila alkohol?

No zial tie ceny su vsadene velmi vysoko, ale urcite to stoji za ten maly zazrak. Ono je ten cennik tychto vykonov vzdy rovnaky?,... alebo ma zena pri dalsom pokuse narok uz na nejaku zlavu?

Mozno som sa blbo spytala, ale vsetko sa tak rychlo vyvija, tie novinky v medicine, pred niekolkymi rokmi to bola senzacia a teraz ako vidim samotne snazilky sa v tom orientuju jedna radost 🙂

biblia
25. nov 2009

Uz som to zasa nestihla do polnoci, ze Pajka?
Nevadí, tak si to tu pri ranajsej kavicke najdem, takze ak vylucil doktor tehotenstvo, cystu alebo zapal, je tam moznost poziadat doktora o nejake vysetrenie este?

Zaujimalo by ma aj kolko casu takej priprave venuju nase snazilky, teda nie len kolko to stoji, ale napriklad za casovy úsek jeden mesiac kolkokrat navstivia lekara, viem ze je to individualne, ale predsa taky stredny udaj by ma zaujimal, ved niektore su zamestnane a musia sa isto pytat z prace.

Ja budem chodit pracovat na dvojtyzdnovky do zahranicia, no a ci by som to stihala za tie druhe dva tyzdne.
Ak by som vyhrala v loterii, mozno by som o tom uvazovala 😀, zatial len zbieram informacie,....... a mozno budu uzitocne aj pre buduce snazilky. Je mi jasne, ze tie co sa snazia prirodzene, venuju tomu aktivne menej casu ako tie, co si platia tie vysoke sumy , aj ked podvedome sa tejto otazke venujeme skoro nonstop, ved inak by sme to tu ani neriesili.

Bolo by zaujimave pozriet si taky graf jedneho priemerneho cyklu, ako to asi v postupe lekarov vyzera, co nasadzuju ako prve, kam potom predvolaju snazilku a co s nou asi do konca cyklu planuju(teda taky postup lekarov vo vseobecnosti). Aj ked vo fotoalbumoch som to uz citala, kym prejdem text, uz stracam prehlad.....

pajka00
25. nov 2009

dobré ráno...no biblia o půl druhé v noci?? Proč nespíš?🙂 to já jsem totálně mrtvá v tu dobu.
Abych mluvila za sebe, tak my jsme se pokoušeli půl roku-otěhotněla jsem, ale potratila v 7 týdnu...tak mi udělali zákrok-vyčištění a pokračovali jsme ve snažení další rok...a protože jsem neotěhotněla, tak jsem šla ke své Dr., ta mi napsala tuším Duphason nebo co..brala jsem to 2 měsíce, ale pak jsme to vysadily-společně s doktorkou a poslala mě na vyšetření do Caru. Já jsem to odkládala....no ale v září jsem tam konečně šla...Tam udělali jenom vyšetření krve a spermatu a po výsledcích po 5 týdnech nám navrhli IUI. To jsme udělali-jak víš negativní výsledek a te´d, když jsem byla na krev po IUI mi Dr. řekl, že navrhuje IVF.Nevím-co všechno do toho chce zahrnout, protože je toho víc- co se dá využít, ale já jsem si počítala jen tak pro sebe, když využijeme všechno co nabízí, tak zaplatím 25.000,- + zbytek pojišťovna..Asi to udělám, protože to je jediná šance-víckrát na IVF už nepůjdu-z finančních důvodů, to je jasné, Protože mi to v březnu končí a musela bych si zaplatit celých asi 70 tisíc sama a na to fakt nemám. Teď mám 2 měsíce pauzu-11.1. jdu na krev na IVF a nafasovat léky. Včera jsem si koupila Saropin? soja, piju bylinky, léčím si vnitřek-ať jsem nachystaná po všech směrech a víc už pro to udělat nemůžu a teď se děj vůle boží🙂

janettka
25. nov 2009

Ahojík holky,zdravím všechny nově příchozí a naší skorotěhulce potichoučku gratuluju 😉 Já dneska začíná zobat klostík a asi někdy kolem 3.12.bude IUI...už 2.tak uvidíme

pajka00
25. nov 2009

ahoj janetko,tak pěkně papej, ať se IUI zadaří🙂 Kolem 3.12. budem držet palce, ať jsi další v pořadí🙂

janettka
25. nov 2009

no pájko musíme věřit,že!Nic jiného nám nezbývá.Ale snad se to povede....jinak mám pak naplánované IUI s injekcema,i když dr říkala,že i na prášky jsem dobře zareagovala...jen holt to nevyšlo.

pajka00
25. nov 2009

já jsem krásně reagovala i na injekce, měla jsem spoustu krásných foliklů, sliznici 9mm, což říkal, že je krásné a taky se to nepovedlo-sakra fix....Tak držím moc palce, ať ti to vyjde🙂jednou se to podařit musí.

hadonoshka
25. nov 2009

Tak holky, šoupla jsem do alba všechny testíky i s dnešním, takže se budu modlit a mám pro vás radu, testujte po třech dnech kdy je vidět rozdíl, nebo se připravíte o nervy jako já.
janettka tak držím pěsti aby to vyšlo, je to za chvilku tak doufám, že tu nebudu jediná v začátku. No a pajko to jsem zapomněla napsat ale je to v albu, je to fakt Sarapis soja, ono je to stejný ale tenhle je inovovaný a je tam něco navíc snad jetel já nevím abych nekecala, no prostě prý účinnější. A hup na to s taťkou to by v tom byl čert aby se to nepovedlo.
No a biblia kup ho taky a zkoušejte, když to vyšlo vloni, co by to nevyšlo letos.
A ještě vám něco povím. Se mi budete smát. Když jsem v září testila a nic tam nebylo, přestože doktor v srpnu viděl krásný folík a říkal že nic nebrání těhu, dala jsem si na vlas prstýnek a začala se ptát. Mimo jiné, jestli budu mít ještě dítě, vyšlo ano, a jestli otěhotním ještě letos, tak taky vyšlo ano. Tak jsem tomu věřila, že by to mohlo vyjít, ale pojistila jsem to těma práškama a tím testerem. Ovulka 11DC, kdybych neměla tester, tak bych to asi neuchytla, protože u malého jsem ji měla 18DC a žila jsem v domnění, že mám ovulku později.

pajka00
25. nov 2009

Hadonosko-ukázkové pozitivní testy🙂nádhera fakt!!Jéé já už taky chci takové čárky🙂 Tak sarapis soja je fakt s jetelem červeným a ještě cosi....a je to hlavně na klimakterium-tak to spojím🙂 buď otěhotním, nebo se zdárně přesunu do klimakteria....dělám si samozřejmě srandu-ještě až za 10 let-zatím mám čas! Už si trhám vlas a navlékám prsten....jak se to dělá?-ať je nějaká sranda ne?
Ovulku mám většinou 13 den....ale mám pocit, že jsem s oběma dětma měla ovulku později než 14 den-spíš těsně před menstruací, protože vím, že jsme 1x zkusili naostro-těsně před menzes a otěhotněla jsem....a s holkou - tu jsem přenášela týden a museli ji vyvolávat-to by taky mohlo být, že jsem byla těhu podle jejich výpočtů míň, než si mysleli...no nevím-je to už dávno a teď to nezjistím🙂

hadonoshka
25. nov 2009

pajko, navlékni prsten na vlas, vezmi to do pravé ruky, dej těsně nad levou dlaň a polož otázku, na kterou se dá odpovědět ano, nebo ne. Když se prstýnek začne točit v kroužku, znamená to ano a když se bude kývat ze strany na stranu, znamená to ne. V případě otázky na pohlaví dítěte kroužek znamená holčičku a kývání chlapce.
Ale pozor, bude se ti klepat ruka a někdy když člověk něco hodně chce, může to zmanipulovat a nevědomě rozkývat jak se mu to hodí, proto je dobré brát to s rezervou.

pajka00
25. nov 2009

tak můj prsten neví🙂 jak se uklidnilo kývání, tak se ani nepohnul-ani kroužek ani kývat-prostě nic....asi ještě neví🙂)

biblia
25. nov 2009

Tak trocha trenujem, dnes som si trocha mala moznost prispat, z konika som odisla az o stvrtej rano 😝 , o piatej vstavali deti do skoly na autobus do okresneho mesta a najmensiu mi o pol osmej odniesol muz pesky do skoly- mame pokazene auto. Takze az teraz som pri kavicke, a u nas krasne svieti slniecko, no a teraz nechodim do prace, volaju ma okna, aby som ich umyla.
Hadonoscka, je to stale ukazkove, si nam to tak pekne pripravila, tak ahoj vsetkym taky pekny den zelam.

hadonoshka
25. nov 2009

pajka nemáš moc krátkej vlas?
biblia tady je taky krásně, já jdu třídit prádlo, mám tu hromady, ale než začnu, dám druhou kávičku 🙂

pajka00
25. nov 2009

tak 15cm, navlekla jsem ho doprostřed a přepůlila tím pádem🙂

hadonoshka
25. nov 2009

a čekáš pár minut? on si to musí promyslet, asi to není jednoduchá otázka 🙂

pajka00
25. nov 2009

dobroš-zkusím počkat pár minut🙂

pajka00
25. nov 2009

tak 2x se zatočí,2x zhoupne a je v klidu a zase se zatočí a zhoupne...🙂) asi fakt neví 😀

gejbule1
25. nov 2009

Pěkný den holky,dnes je tady úplně jako na jaře.A i nálada je hned lepší 🙂 .
Holky já myslím že postupně začneme všichni těhotnět.Tak šup šup už aby to bylo🙂 😀

gejbule1
25. nov 2009

Holky nevíte co bsik?jestli už neporodila,když tu tak dlouho nebyla?

hadonoshka
25. nov 2009

gejbule nevím, snad ještě ne, spíš má jiný starosti 🙂
pajka, zkus tu otázku položit jinak, ale hlavně musíš s ji říkat v duchu a pořádně se soustředit na to co říkáš, prostě jako by to nebyl prstýnek, ale věštkyně a ty čekáš co řekne, je to blbý, ale musíš se do toho fakt položit a soustředit se, nenechat se ničím rušit.

biblia
25. nov 2009

Haloóóó, halóó, tady Orel 😀 .................Tarita ,Nika832,Nerra ,Gabikasz, Bsik, Irafa...kde ste sa stratili ?
Bsik, Irafa...........tak ako?

biblia
25. nov 2009

-Ano. podla medzinarodneho prieskumu sa po dvoch tyzdnoch uzivania tohto fytohormonu znizia na minimum prejavy klimakteria a po dvanactyzdnovom pouzivani by mali odstranit vacsinu priznakov klimakteria, okrem toho dobry vplyv aj proti kornateniu ciev, cize dobra terapia aj preventivne v nasom veku, este aj dobre proti rakovine krcka maternice vraj, nemam to overene- tak toto by mi Hadonoschka naozaj nemalo ublizit, este musim popatrat, kde to u nas zozeniem.
No ale pisu to od 45-do 55 rokov, ale prevencia nezaskodi. Tu co sme, si aj tak kludne mozme 10 rokov odpisat,.....si myslim podla tych albumikov ste biologicky mladsie, nez je to podla rodneho listu 😉

biblia
25. nov 2009

-cize pisu taky udaj na klimakterium, ze od 45-do 55 rokov, ale sa to moze zacat uzivat kludne pred klimakteriom...

hadonoshka
25. nov 2009

biblia já jsme ten věk neřešila. Měla jsme návaly horka, tak jsem si říkala, že se mi to alespoň upraví. A hlavně, tonoucí se stébla chytá a já jsem pátrala na netu a našla tohle http://www.porodnice.cz/node/22050 a třeba taky tohle http://www.arleta.cz/ptejte-se-detail.php?item=... to mi úplně stačilo na to, abych to vyzkoušela. No a měsíc jsem ho brala a fakt se povedlo 🙂 Jsou to bylinky tak co, tím ničemu neuškodíš.

macek28
25. nov 2009

Ahoj kočky!Občas kouknu co nového?Obrovská gratulka hadonoshka.Jsi jasná těhulka,koukala jsem na testíky jak druhá pěkně sílí.Určitě si přeješ holčičku,že?
Také vítám nové příchozí .Jak jsem už několikrát psala,věk a blbé kecy druhých ohledně miminka neřešte!Všem ostatním přeji brzy změnu nastavení.

biblia
25. nov 2009

Dakujem , videla som link,vééééééééééééélmi slubné...... to by bolo hriech nevyskusat Hadonoshka, ty si v tychto veciach pedant, klobuk dole.
Ved to takto pekne osvindlujem tie moje hormony, verim tomu uz teraz, ze sa daju do poriadku.
Ahoj Macek 28, ty sa tiez este ides pokusat o mimi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre