Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

madla28
5. aug 2008

Já jsem brala puregon, třeba by mě levnější léky taky stačily. Vždyť tobe je taky 40 a stačí ti. Já si myslím, že chtěli asi vydělat i na lékách, protože mě nechtěli napsat ani recept, abych si to mohla koupit jinde. Prý je nepíšou, ale na levný léky mi ho psali normálně.

madla28
5. aug 2008

Jak dlouho je čekací doba v Reprofitu?

yanny
5. aug 2008

Ahoj, tak už jsme tady snad jen my dvě 🙂 🙂 🙂
Tak se zeptej tady holek, někdo to nakupuje i po málu od druhých. Jsem si říkala, že se osi také zeptám.
Nakup si jakékoliv FSH v dávce jakou si potřebovala. Kolik si toho spotřebovala.?????
V Reprofitu je to hned, já šla hned druhý cyklus co jsem se na ně nakontaktovala přes mejl a poslala jem jim tam ten jejich dotazníček. Obratem se mi ozvali.

Já myslím potřebuji minimálně 225 iu jednotek na 10 dní, abych měla 4 vajíčka, když budu mít víc, tak jich bude 6 a víc.

Tak nějak to mám vyzkoušené.

V pátek si otestuji po IUI a bude-li negativní, tak asi začnu také neco schánět, abych měla na říjen.
Zatím jsem vše kupovala v lekárně, nebo dostala od kamarádky a nebo mi zbyvá z předchozích IVF a IUI.

Madlo, ale myslím, že puregon je asi jeden z nejlevnější, ale nevím nezjišťovala jsem to, ale snad nejdražší je gonal???

Čus

zaenab
5. aug 2008

Ahoj,stále vás holky sleduju 😵 , příští týden jdu po laparce cysty na kontrolu cyklu kvůli ovulaci a podle toho se rozhodne, jaké budou další kroky. Mám na vás dotaz: chystám se zapsat do fitka, je to docela drahé členství, tak nevím, jestli mi to neuškodí 😖 . Jsem zvyklá posilovat a denně dělám jógu, tak jsem si chtěla dopřát hezké prostředí a profi vedení, je tam i sauna (?můžu?) a vířivka. No a další dotaz se týká očkování: není nebezpečné nechat se přeočkovat na tetan a nechat si kombinaci na hepatitidu? Věkem jsem pokročilá, ale léčbou neplodnosti na samém začátku, tak nevím. Zeptám se i doktorů, ale třeba mi poradíte i tady.

madla28
6. aug 2008

Yanny puregon 300iu stojí 3300kč ale kolik stojí něco jiného to nevím, tak to nemůžu porovnat. Těch injekcí jsem spotřebovala asi 13 kusů, možná 14. A jsem přes 40000.
Brala jsem 450iu ráno i večer.

zaenab o těchto aktivitách vůbec nic nevím. Akorát, když jsem stimulovala, tak všude bylo napsáno nevytvářet žádnou aktivitu.

yanny
6. aug 2008

Madlo a fakt 450 iu ráno a večer znovu, tak to jsem ještě neslyšela. Nabyla jsem dojmu, že těch 300 iu denně je skoro maximum.
A stou cenou je to asi OK, protože jsem si jednou kupovala v Reprofitu 750iu menopuru za 6000,- a to se mi fakt zdálo drahý. ☹

Koukala jsem do diskuze o lékách na IVF tak se tam podívej!!!!

Zaenab já chodila do posilovny i o stimulaci na IUI, ale teď jsem tam 6 dní nebyla. Dnes se chystám, že se jen tak trochu protáhnu, protože už mě bolí celé tělo.

Doma mám masážní stroje a přístroj na lymfodrenáž, tak ten teď raději vynechávám, nevím jestli jsou vhodné lehké masáže a rozproudění lymfy v těhu.
Co myslíte????

Madlo těch léků máš hodně, myslím na menopur by to bylo cca 30 000,-.

V Reprofitu mi taky doktor říkal, že Gonal je sice dražší, ale zase účinnější, tak ho stačí méně. Ale nevím nikdy jsem ho nezkoušela, jen jsem si do Menopuru přimíchala 150 iu gonalu, ale jestli mi to ten den víc podpořilo růst folikulů, tak to jsem nepoznala. Dala mi později stejně stará holčina se kterou jsem byla IVFku, byla kousek od nás a zadařilo se jí hned napoprvé.

Myslím, že říkala, že si píchala 225 Iu Gonalu, nějaký Luveris, to vůbec nevím co to je, a potom Centrotide a Pregnyl.

Dokonce mi dala ještě 2 Centrotide a Pregnyl.

Nevíte na co je ten Luveris????
Ten jsem nikdy neměla , jestli ten můj neúspěch nakonec nebude tím.
Pa

madla28
6. aug 2008

Ty jo, já fakt kecám, píchala jsem si 450 jenom ráno. Pak jsem si ještě šplíchala do nosu synarel, ten byl 2krát denně.

yanny
6. aug 2008

A kolik si mela folikulů a potom kolik tam bylo vajíček. Kolikk se ti jich oplodnilo????

Syneral také naznám, na co je?????

madla28
6. aug 2008

Synarel je sprej do nosu na stimulaci. Stojí 4000 a v Repromedě to bere každá ženská co podstupuje IVF.
Měla jsem 5 folíků, z toho 5 vajíček a 4 so oplodnili. Dali mi 3 a čtvrtý vyhodili.
Chtěla jsem dát dvě a dvě zamrazit, ale řekl mi, že zamrazují emryjka jen špičkové kvality, že to nejde.
Strašně me to sere, že jsem na tohle přistoupila.

yanny
6. aug 2008

Mě takhle vyhodili jedno v Reprofitu, tak mě to mrzelo, ale potom jsem si řekla , že by se mi k nim asi pro jedno embryjko nevyplatilo.
A nejdřív mluvili že mi vloží tři, ale potom mi dali jen dvě a třetí si nechali.
Tak mi přišlo, že s nima laboratoří ☹

A syneral je místo centrotide na to aby dozráli a nepraskli??? Nebo na co????

A co na to přítel????

Moje dcera jede v neděli, tam k vám, za tatínkem do Havl. Brodu. Nemotá se mi to, si od Jihlavy??? 🙂 🙂
Jdu do té posilovny.

madla28
6. aug 2008

Já si taky myslím, že ho nevyhodí, ale něco s ním udělají. Ani bych se nedivila, že ho třeba prodají neplodným párům.
Dneska jsem volala do repromedy, jestli by mi neposlali výsledky mých vyšetření. Tak mi to za tři kila pošlou, tak jsem zvědavá,co tam bude.
Jj jsem od Jihlavy.
Synarel-hormon-nafarelin je syntetická látka, která zpočátku zvyšuje a později při stálém užívání snižuje výdej hormonů z podvěsku mozkového (hypofýzy), potřebných pro tvorbu pohlavních hormonů. Synarel tak postupně zastavuje tvorbu pohlavních hormonů. Plný účinek se dostaví do tří až čtyř týdnů od začátku léčení. -to jsem z toho opsala.

bigrendy
6. aug 2008

Ahoj holky tak jsem zpět z dovolené . a hurá do dalšího boje.
Yanny držím palce.-čím budeš stimulovat na iui ?
Madlo jemě moc líto,že to nevyšlo. ☹

yanny
6. aug 2008

Ahoj Rendy,
už jsem stimulovala už čekám jen na testík, asi pozítří.
Stimulovala jsem 150 iu Menopuru denně, celkem 975 iu, měla jsem tam jen dva folikly a jeden byl dokonce malý, tak jsem na něj nečekala až doroste, prý stačí jeden.

Hmm, oni s tou kartou budou dělat problémy , jako všude. Nevím co je opravňuje k tomu,že tvrdí, že je to jejich majetek. A udělají ti jen strohý opis.

Já byla na imunologii u Mudr. Skopového, trvalo to dlouho, a ani pořádně nevím co mi našel. Když jsem požádala o výsledky krevních testu pro mého praktika, aby věděl kam mě má dále poslat. Tak mě surově odmítl, s tím že jiný doktor tomu nebude rozumět a nic mi nedal. Takže to vypadá, že budu muset jít na imunologii k Dr. Ulčové do Plzně, Abych věděla co mi vlastně je a jak to brání otěhotnění.

Jeho závěr byl, aby mi píchali silnejší kortikoidy hned po ET. Ale nic víc konkrétního. Jen? že mám alergiina tranzglutaminázu, což prý je alergie na lepek. A já jak blbec už 8 mesícu se ani pařádně nenažeru, protože se všeho včem je lepek bojím. Tak mu to jako věřím, je pravda , že mi je lépe. Ale už z toho života fakt skoro nic nemám. 🙂 🙂 🙂

Tak teď jsem se zase vykecala.

Rendy a co ty zamýšlíš????

madla28
7. aug 2008

Tak já mažu do práce, ale nevím jak tam vydržím. Včera jsem to dostala a je mi pěkně zle. Jestli budou dneska chodit protivný lidi, tak nevím jestli vydržím se na ně tvářit slušně.

bigrendy
7. aug 2008

Ahoj .yanny já čekám až to dostanu což bude každým dnem. a budu stimulovat glostybelgitem máme jít iui. tak snad po něm něco vyroste. 😉
budu držet palce aby tam byli //. dej hned vědět

madla28
7. aug 2008

Big a kam ty chodíš? Já chci změnit car, protože v Repromedě se to nedá zvládnout finančně, ale zatím se nemůžu rozhodnout.

madla28
7. aug 2008

Yanny na neplodnosti máš nějaký odkaz. Je to pokojíček "Pro Yanny"

bigrendy
7. aug 2008

Madlo já chodím do Gennetu tam je to moc pěkné a dobrý přístup. koukni na jejich stránky je tam i ceník. aspon budeš moc porovnat. mě řekli,že umělé by nas višlo na 50 000kč. ty jsi opravdu platila hrozně moc.

madla28
8. aug 2008

Big tak jsem na to koukala a vypadá to, že to vyjde asi jako v Reprofitu. Teď čekám, až mi přijdou z Repromedy papíry a pak se musím definitivně rozhodnout.

yanny
8. aug 2008

Ahojte,
dnes jsem testla po IUI a nic není vidět.
Tak se ještě chlácholím, že je to jen desátý den, tak snad ještě vyleze mrška.
Ale tentokrát jsem nevykoukala ani náznak vrípku.

Jo holky a mě říkali do 55 tis v Karl. Varech.

Juknu na tu neplodnost, ještě nedávno jsme tam měli pokojíček. kde byli všechny přes čtyřicet.

bigrendy
8. aug 2008

Ahoj jaký pokojíček? kam to chodíte, já chci taky.
holky hurá. konečně jsem to dostala. v neděli začínám zobat glostybelgit a 18.8 jdu na utz. tak snad něco vyroste.
Yanny držím palce. kdyby to aspon vyšlo iui aspon by nás to tolik nestálo vid. 😒

yanny
8. aug 2008

Tak to jsem taky zvědavá, kolik jich budeš mít 🙂
Já jednou jeden a podruhé dva, ale po clomhexalu a pokaždé jsem šla na IVFko v nativu a nic 😠
Mam depku z toho dnešního testu, mám pocit, že už nikdy nemužu otěhotnět 😖 😖

Na neplodnosti jsme měli pokojíček " Holky 40 a víc" , ale nedávno nějak utichl, ale zase na druhou stranu se poslední dobou rozjel a holky začaly těhotnět, jak o závod, fakt. Většinou ve 42 letech. 🙂 🙂 🙂
Tak mám ještě rok čas 🙂
Ahoj.
Jdu někam do tlaku. Alespoň na chvílku.

yanny
9. aug 2008

Ahojte,
přeji pěkný věčer.

zaenab
9. aug 2008

Yanny: tak jsem se zapsala do dost drahýho fitka, roční členství. Ale věřím, že to využiju, doktor mi dost pohybu pořád připomíná, dost mi šla dolů fyzička a i když na to nevypadám, necítím se úplně ve své kůži, když polevím víc než týden. Saunu mám schválenou a ptala jsem se na tu lymfu (chodila jsem na lymfodrenáže) a prý by to neměl být problém, zvlášť když mám nízký tlak. Taky jsem včera dostala Utrogestan a Duphaston, cyklus vypadá po laparce systy OK, tak jsem zvědavá na ovu.

yanny
10. aug 2008

Mimu, tak si knihu objednám 🙂
Zaenab, na co máč teď ten ten Utrogestan a Duphaston???? 🙂 🙂 🙂

Madlo tak jak???

Já jsem to dnes po IUI dostala, po 22 dnech, máte někdo také tak krátký cyklus????
Třeba je v tom zakopaný pes, že nemohu otěhotnět. Když většinou po 22 dnech mám MS.

Dobrou

zaenab
10. aug 2008

Yanny, jdu ve středu na IUI, tak proto ty léky. Jinak jsem ještě před rokem měla cyklus pravidelně 21 dní, s pravidelnou OVU (testy z lékárny a teplota s ukázkovou křivkou nahoře vždy 11.den)

madla28
10. aug 2008

No já teď nic, čekám na ty papíry a pak je pošlu sestřenici na Obilňák, aby to tam zkonzultovala s doktorkou. Pak uvidím.

yanny
10. aug 2008

No já také mám vše ukázkové, ale nakonec z toho nikdy nic není 🙂 🙂 🙂

A teď se ti prodložil???? cyklus, a čím????

Také jsem si všimla, že tak cca 5 dní po OVU mě docela pálí žáha, ať sním cokoliv a nebo už jsem zkoušela nejíst nic a většinou jen tyto dny mívám pálení žáhy, je mi to blbé říkat doktorům, ale jak kdyby se v tom mém těle něco dělo a taky to bojovalo proti těhotenství, no fakt už nevím 😠

Nemáto i to někdo???

zaenab
10. aug 2008

Tak cyklus se mi prodloužil tím, že jsem přibrala 3 kila (z 50 na 53), ale od té doby ho mám tak 23 - 26, teď pětkrát po sobě 24 dnů. A objevila se mi ta cysta. Tak nevím, co bylo lepší, protože jsem předtím byla několikrát na UTZ a vždy tam byl hezký folikul, i podle hlenu a teploty jsem vše měla hezky "pod kontrolou".
Jo a to pálení žáhy jsem zažila u toho nejdelšího cyklu (26), a myslím si , že jsem měla vypuzení vajíčka (21 den velmi zvláštní hodinové krvácení) a pak menzes ten 27.den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre