Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

irmalachat
26. feb 2014

@stastenka děkujeme, jsi hodná. Já to určitě zkusím sehnat.
Já už zkusila myslet na to, nemyslet na to, přát si od vesmíru, modlit se, vizualizovat....doktory, čínský doktory. kinezioložku, šarlatány.....někdy mám v hlavě takový vír, že už nevím, co je správně.

Já mám skvělého syna, ale taky skvělého muže, mou životní lásku, který děti nemá - taky nechápeme, proč nám to spolu zatím nejde, jinak je nám spolu krásně. A myslím, že jsem dobrá máma, vždycky jsem se synovi hodně věnovala a i teď v pubertě si hodně povídáme. Mám ještě spoustu lásky pro další dítě a chci ještě jednou zažít ten zázrak.

andrylm
26. feb 2014

@irmalachat ako keby som citala moje slova a moj zivot, 😉 presne,len na rozdiel mam dve deti a moj nema,tri krat som potratila a skusame este raz a nejde to

cayetana
26. feb 2014

Tak som sa aj s partnerom objednala na 3.4 do reprofitu na 1 konzultaciu....no uvidime

irmalachat
26. feb 2014

@andrylm jo jo, máme to podobně, já potratila dvakrát. Ale my to dáme. zasloužíme si to🙂
@cayetana ať ti to tam zdárně začne🙂 já asi dám taky teď zjara další pokus

chiguita
26. feb 2014

@irmalachat přesně jak píšeš, jen to zkopírovat 😀
jen u nás není žádné dítě ,tak to zatím nevzdáváme 🙂

andrylm
26. feb 2014

ja nam vsetkym zo srdca zelam,aby to vyslo,ved tie deticky jednoducho musia prist,budu milovane a budu mat zazemie ,treba pozitivne mysliet a je to 🙂 🙂

martulle
7. mar 2014

Holky prosim vás máte zkušenosti s darovanýma mraženýma embryjkama?a co to obnáší před et?

zuzicek88
11. mar 2014

Ahoj mozem sa k vam pridat mam 37 rokov a od juna minuleho roku sa pokusame o mimi,no zatial sa nedar

ksimberova
11. mar 2014

Ahoj holky, chtěla bych vás potěšit. Je mi 39, 3 roky jsme se s přítelem snažili, 2x IVF, 1x KET a nic.... Ani jeden dítě nemáme, ale ani nam nic moc není, tedy přítel jen 5% dobrých spermii. Tak jsem loni zkusila rovnaní a cvičeni podle Mojzisove a na konci ledna byl pozitivni test! Držte se a zkoušek te všechno, jde to!!!

zuzicek88
12. mar 2014

@ksimberova ahoj a dakujeme,mne si teda naozaj dala velku nadej,nech sa dari a nech je mimi zdrave a robi vam len radost

ksimberova
12. mar 2014

Zuzi je to podle mě o hlavě, byla jsem 2x u kineziologa a pak ta Mojžíšova a tam ti řeknou, ze 3 měsíce by jsi nemela otěhotnět a sup a bylo to 🙂 Uz jsem tomu přestala věřit ... Urcite to všechny zvládnete dřív nebo později!

go
12. mar 2014

Ahoj bojovnice, omlouvam se, ze jsem tak drze vpadnu. Nektere z Vas si pamatuji z jinych for.
Mam problem a rada bych Vas pozadala o radu. Opravdu nevim jak rozhodnout. AMH mam 0,76, vek skoro 42, za sebou 6IVF(z toho jedno tehu, ukoncene cca v 10tt). Stojim ted pred rozhodnutim zda dalsi IVF nebo IVF s darovanym vajickem?
Poradite prosim, pisnete sve nazory?
Dekujuuuu a krasny den

milu71
12. mar 2014

ahoj děvčata, tak si přečítám vaše příspěvky a začínám věřit v dobrý konec. Já jsem měla jeden ET loni na podzim a skončilo to zamlčeným těhu v 6t. Pak jsem byla letos v lednu na KET a to se vůbec nezdařilo. Teď se připravuji na další KET. Od druhého dne cyklu beru ESTRIMAX 1-1-1 pro růst sliznice, ANOPYRIN 0-1-0 a PREDNISON 1-0-0. Příští týden 21.3.mám jít ultrazvuk a pak i určí datum KETu. Mám ještě dvě embya v mrazáčku. V lednu po KETu co nevyšel,jsem na to byla hodně špatně, už jsem přestala věřit, že by to někdy vyšlo. Tak si tady čtu a snažím se sama sebe uklidnit a těšit se na další pokus 😒

santamonica
16. mar 2014

ahojte, tiez som spat, pred vianocami neuspesny koniec tehotenstva /prestalo bit srdiecko 😖 /, ostali nam mrazaciky, od januara sa so mnou vliekli chripky a pod., pred tyzdnom mi vzali 6 ampul krvi na rozne vysetrenia, dr. povedal, ze to neuponahlame, ze nechce, aby sa mi to znova stalo, nuz to nechcem ani ja...uz nikdy 😢 , ze po vysetreniach uvidime, vysledky budu za 3 tyzdne, potom pojdeme KET.....zmenila som stravovanie a tiez pijem caj vitex jahnaci, je to pekne hnusne,ale poznam baby, ktorym pomohol,
ja som KET este nemala, je to ine ako IVF?
vsetky sa drzte 🙂

jabluncanka
17. mar 2014

Zkuste Wobenzym...mně 2x pomohl... 😉

zgrandorfa
18. mar 2014

@go lo Ahoj,já sem moc nepisu,spis pročitam a hledám zkušenosti a info.Je mi 39 ,mám za sebou 10 ivf-13 ET a vše bez úspěchu.AMH jsem mela minuli rok0.41 a mela jsem při minimalce 5 HB.no a nepovedlo se.Takže mám to same dilema.Jedna sstejně stara snažila mi psala,ze po 12 letech si nechala dat darované a otěhotněla na poprvé.Takže asi tak,v tvém věku bych vůbec neváhala.Já to moooozna skusim ještě 1 s mojima a pak 100 pro s DV.Tak hodně stesti

irmalachat
18. mar 2014

@dv - taky o nich přemýšlím, mám AMH 1.7, což je ve 42 okey, ale ty DV by byly mladší a progresivnější🙂 no ale asi ještě zkusím se svýma...u mě jsou teď trochu problém finance:(

go
19. mar 2014

@zgrandorfa ahoj, moc dekuji za reakci. Bohuzel ja stale nevim. Prijde me, ze vzdy jsem k tomu pri IVF pristupovala dost vlazne. Nejsem ochotna vse podridit boji o mimi, i kdyz si ho moc s manzelem prejeme. Manzelovi se hlavne nelibi uzivani hormonu a td...ma strach o me zdravi. Vcera jsem zrovna mluvila s lekarem a sam nechape, dost me stouplo AMH, pritom by melo vekem klesat. Ted mam 1,37....tak opet nevim jak se rozhodnout 🙂 Moc Ti drzim pesti, at se po tom vsem konecne zadari 🙂

bobulinka74
24. mar 2014

@chiguita Ahoj, Tvůj pocit znám, mám za sebou mimoděloźní, biochemické těhotenství i potrat. Nějak jsem si začala namlouvat, že na to, donosit miminko, mé tělo nemá☹. Po posledním ET jsem začala mé tělo chválit, hladit bříško, řekla jsem mu nahlas, že to zvládne, že věřím a děkuji za to, jak krásně pracuje. Takhle jsem děkovala a chválila celé tělo a časem jsem tomu i začala věřit. Také jsem se každý večer modlila, při úplňku jsem Měsíci vyslovila své přání, brala Macu, šla párkrát na Dornovku, pila Kontryhel(i celé těhu) a IVF podpořila homeopatiky. Nevím, co z toho pomohlo a co ne, já věřím, že všechno. Tento týden oslaví naše holčička roček 😵 Za pár měsíců mi bude 40 a přeju si další miminko. Holky, nevzdávejte to, hodně štěstí!!

jane107
25. mar 2014

ahojte,
ja som tiež jedna z Vás, mám už 39 rokov a zatiaľ som bez dieťaťka.
Bije sa vo mne šanca prirodzeného počatia (brania prírodných látok na podporu otehotnenia) s etikou, ako to dieťaťko bude počate neprirodzené, či nejdem tvrdahlovo proti prírode, akoby nasilu... a či a kedy sa to podarí. Pri čítaní cenníkov zisťujem, že je to veľmi finančne náročné /ako pre samoplacu/. Nehovoriac o psychike žien túžiacich po dieťatku, keď to nevyjde ani po niekoľký-krát.
Konečne mám partnera, s ktorým túžime po rodinke, no moja tužba sa niekedy oslabuje čítaním Vašich pokusov a hľadaním možnosti.... a inokedy zasa víťazí túžba byť matkou.... Spravidla je to tá druhá situácia.
Zatiaľ som podstúpila hormonálny profil a partner spermiogram, Mám nízku zásobu vajíčok - vraj primeranú veku, myom na maternici a moje vajíčka vraj likvidujú spermie. Užívam prednison - druhý mesiac, čo vo mne vyvoláva zmeny nálad, predsa len je to hormonálny liek. Potom by som si mala dať predpísať mužský hormón.... Podstúpila som imunologické testy (výsledky ešte nemám) a chystám sa na vyšetreni krvi - hematológiu. V budúcnosti by som chcela aj genetiku. Doteraz som bola vyšetrená v Gyn-fiv, ale zvažujem Reprofit v Brne. Máte niektorá z Vás odtiaľ pozítivne skúsennosti s konkrétným lekárom? s akými najvyššími nákladmi by som mala v globále počítať, aby som zvýšila úspešnosť otehotnenia prostredníctvom Brna.?

ivka3901
25. mar 2014

@jane107 ahoj no já síce nebudem ešte 40,ale chystáme sa cez leto na konzultáciu do Brna do REPROFITU,asle chceme vyskúšať darované vajíčka kedže sme už o 5 IVF tak uvidíme je to síce finančne náročné musíme ešte niečo našporiť a možno na jeseň tohto roku no uvidíme a ked už toto nevyjde tak si ozaj adoptujeme ☹

bobulinka74
25. mar 2014

@jane107 Reprofit je super volba. Mají pobočku i v Olomouci. Chodila jsem k Machačovi, ten je v Olomouci i Brně. Náklady jsou individuální, ale čím je RF znám je to, že z lidí netahá peníze a dělá opravdu jen to, co je nutné. Pokud chceš dítě za každou cenu, neřeš etiku a věř, že to vyjde. Já bych si to vyčítala později, že jsem to aspoň nezkusila. Ale u mě to taky jinak, než přes IVF, nešlo☹ Doporučuji Ti diskuzi Reprofitu, těhotní tam jedna za druhou🙂 Je tam i holka,která teď porodila druhé dítě i přes myomy. Vlastně zázrak🙂

jane107
26. mar 2014

Ahojte, ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše rady. Ešte sa chcem opýtať, či má niektorá z Vás skúsennosť s poisťovňou, kotrá prepláca časť nákladov do 40 veku.

irmalachat
26. mar 2014

Ahoj holky, vy, co už jste jako já potratily....
jste vyšetřené na celiakii? Dostala jsem se na imuno do Brna, kde mi udělali genetické testya prý je to tam, i když mi u alergologa několikrát vyšlo, že na lepek alergii nemám. No a doktorka povídala, že se kvůli nediagnostikované nesnášenlivosti lepku často potrácí a že je to ten poslední důvod, který člověka vůbec napadne. Ještě nemám biopsii střeva, ale vypadá to, že budu muset nasadit dietu. To se dá, ale je to drahé a já zoufale šetřím na IVF. Takže zase další překážka, i když, možná že i řešení....

milu71
28. mar 2014

Ahoj holky🙂 tak jsem byla včera na druhém KETu v RF Brno. Měla jsem v mrazáčku ještě dvě embryjka. Byla zamražená společně, takže pokud bych dala jen jedno, tak to druhé se musí opět zamrazit. Když jsem před měsícem psala doktorovi, chtěla jsem si dát je jedno. Doktor mi tenkrát odepsal, že se domluvíme až v den transferu podle toho, jak budou vypadat a jestli bude vhodné to jedno opět mrazit. Včera mi řekl, že je možné ho znovu zmrazit, ale nezaručuje, že po dalším rozmražením bude schopné přežít. Doktor mě ale upozornil, že je tam stále možnost dvojčat 🙂 a mám se rozhodnout, jak se na to cítím, když by se uchytli obě. Neměla jsem to srdce je oddělovat, když u byly spolu zamražené a nechala jsem si dát obě najednou 😉 Dostala jsem těhu test, který mám udělat 8.4. a platila jsem 7.000,- Kč. Dál mám brát Estrimax, Prednison, Anopyrin a Utrogestan a zobat vitamíny. Doktro mi řekl, že mám brát kyselinu listovou a že denní dávka je 400 - 800ug. Ptala jsem se jestli mám brát tedy Mamavit, který jsem si koupila (GS Mamavit Prefolin+DHA s lahvičkou jako dárek - v balení je 30tbl. a 30caps.) nebo která značka je nevhodnější. Tablety Mamavitu mají dostatečný obsah kyseliny listové (800um), ale ty kapsle jsou jen nějaké mastné kyseliny. V lékárně mi zase nabídla Femibion 1 (obsah kys.list. 800um), je tam 30tablet, bere se před plánovaném otěhotnění a pak až do 12.týdne. Koupila jsem si jedno balení.
Před 3lety mi jedna doktorka z Pronatalu Telice řekla (kam jsme dřív jezdila a nikdy už víc bych se nevrátila), že mám brát Nosifol 1 sáček denně. Podle ní to prý stačí. Brala jsem ho dlouho a myslela jsem si , že to tedy stačí. Až včera, když jsem se bavila s doktorem RF Brno a on mi vysvětlil jak je kys.list. důležitá (hlavně v našem věku) a kolik bych jí měla mít za den. Pochopila jsem, že jsem vlastně brala Nosifol, ale měla jsem přísun kys.list. jen 200um z jednoho sáčku, takže vlastně nic. Tak možná, kdybych jich brala tenkrát větší množství, tak jsem neměla zamklé těhotenství.
No teď čekám....a v koutku duše se uklidňuji, že teď už to musí vyjít!! V RF v Brně jsou všichni hrozně milí a ochotní, jsem strašně ráda, že jezdím tam. Mám to sice 300km od domova, ale stojí to zato. 🙂

rendy73
28. mar 2014

@milu71 Ahoj,kyselina listová neovlivní otěhotnění,pouze zabraňuje rozštěpu ve všech formách.Kyselina listová, se do těla jinak než uměle nedostane.Jinak přeji hodně štěstí,já jdu za měsíc na poslední pokus,tak uvidíme. 🙂

sunshine85
28. mar 2014

@rendy73 no, ak si to s tou kyselinou listovou myslela tak, ze v inej forme ako v tabletkach ju zena nevie ziskat, tak to nie je pravda. kyselina listova sa nachadza sa nachádza predovšetkým vo fazuli a ďalších strukovinách (šošovica, hrášok), citrusových plodoch a džúsoch, pšeničných otrubách a celozrnných výrobkoch, listovej zelenine, hydine, bravčovom mäse, kôrovcoch a pečienke.

rendy73
28. mar 2014

@sunshine85 Ano,ale jen v hodně malém množství, pro těhotné nebo ty co plánují otěhotnět je to nedostačující,proto se přidává již při plánování těhotenství.

lindda
5. apr 2014

Baby cafte takze idem medzi vas aj pisat nielen potichucky citat 🙂 kedze uz mam 41r a som 1 rok po zamlknutom a uz nebola ze ziadna nadej nasla som si dve silne ciarky v pondelok gynďo uz teraz sa mi trasu kolena 🙂 pridavam testiky.

lulu369
5. apr 2014

@lindda tak držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre