Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

majca55
14. mar 2013

@evapavla ahoj moja ako sa maš?dlho si nepisala?

evapavla
14. mar 2013

@majca55 stále nič nové, teším sa na jar a na prílet bocianov 😀

bis
14. mar 2013

@hanula11 ahoj,môžeš ma dopísať,dcérka,8 mes a 2 týždne,prirodzene na tretí cyklus,nar.v 37 týždni 30.6.2012:-)

majca55
14. mar 2013

@evapavla jeeeeej moja ajja 😵 teraz berien inofolic počula si už o nom?tak nech už priletia aj k nam že?

gabriela1973
15. mar 2013

čaute dievčatá,som rada že som vás našla,ja mám 39 a tiež sa už snažím niekolko rokov,zatial normálnou cestou ale asi budem musiet na IVF,sa my však zdalo že mám už vela rokov a tiež zdrav.problémy.mám jedného 9 roč.chlapca a aj ten bol splodený až po inseminácii tak mi to vtedy povedali.stále neviem či do toho íst

gabriela1973
15. mar 2013

čaute dievčatá,tak toto som hladala,dievčatá v mojom veku a stále to skúšajú,super.Ja mám 39,jedného synčeka 9 rokov(musela som podstúpit insemináciu)a chcela by som aspon ešte jedno,zdalo sa mi však že už nato nemám vek,velmi ste ma tu povzbudili neviem či áno alebo nie,už sa snažím dlho prirodzenou cestou ale bohužial ☹

lafia
15. mar 2013

@hanula11 ahoj, môžeš ma tiež pripísať, nech je nás viac. Skúšame to, len cez IVF, tak neviem do ktorej kolónky sa zaradiť, snažilka, umelkyňa? 😀 . Vek - 40 🙂

gejbule1
15. mar 2013

Teda holky to nás je tomto věku 😀 Já z toho mám vždycky takovou radost.

rous
15. mar 2013

Ahoj dievcata. Idem si tu predovsetkym pre podporu a povzbudenie. Mam 38r. tiez sa pokusame o dietatko 4x som otehotnela prirodzene zial aj potratila. Teraz uz neviem otehotniet, chystame sa na ivf. Zmenila som lekara a ten mi povedal, ze nevie co so mnou dalej. IVF mi vlastne ani nedoporucil podstupit. Mam hemato diagnozu(syndrom lepivych dosticiek! 4x potrat a 38r. Mam ist tvrdo za svojim cielom alebo pocuvat lekara? Otehotnela ste niektora aj ked vas v tom lekar velmi nepotporil?

hanula11
15. mar 2013

@lafia "snažilky" se snaží normálně, "umělkyně" jsou ty co chtějí podstoupit nebo už podstoupily umělé oplodnění, takže snažilka? 😉 😵

lafia
15. mar 2013

@gejbule1 ja teda ešte väčšiu 😀 😀 ... nemáme ešte žiadne dieťa ☹ a toto človeka povzbudí 😉

lafia
15. mar 2013

@hanula11 2x neúspešné IVF, ideme na tretí pokus...takže ma, prosím, hoď medzi umelkyne 😵

lafia
15. mar 2013

@rous nenašla si ne internete niekoho s podobnou diagnózou? Boli ste už v nejakom centre? No aj mne moja gynekologička tvrdila, že môj myóm sa nedá operovať resp. že to nemá význam ...a teraz ho už mám vonku. Skús to určite niekde inde, rozhodne to nevzdávaj 😉

gabriela1973
15. mar 2013

rous,ak ta môžem povzbudit tiež mám strach a lekár nebude nadšený ale chcem to ešte skúsit,ja mám totiž cukrovku a problém zo štítnou žlazou.

pajkozajko
15. mar 2013

Ahojte kočky, určite do toho choďte, ja mám 43 a 7 týždňovú dcérku Nelku.

rous
16. mar 2013

@lafia Ano su tu na konikovy kocky, ktore aj s tou to diagnozou uspesne donosili a porodili. Pocas tehotenstva by som musela pichat iniekcie na riedenie krvi. Mam za sebou neuspesne ivf v Brne. Zmenila som gynekologa, ten predchadzajuci bol stary, skostnateny a nevedel predychat, ze som sa rozhodla pre Brno. Nebol ochotny mi predpisat ani len lieky. Novy gyn. je mlady, neskuseny. Nemal este pacientku, ktoru by pripravoval na ivf(to som ja ale nemohla tusit) nevie co so mnou. Som problemova! V aprili som chcela skusit 2.pokus ivf. Nemam urobenu ani len preventivku. K tomu celemu mame zly spermiogram , moznost na prirodzene tehotenstvo nulova. Zacarovany kruh!

lafia
16. mar 2013

@rous ...je to ťažké, ale na povzbudenie... nebojuješ sama 🙂 Pred rokom som mala dosť vážne ochorenie, nenašla som o ňom veľa na SK stránkach, dlho mi trvalo, kým som vôbec našla fórum, kde o tom diskutujú ľudia prevažne z Anglicka a USA. Zatiaľ som tam našla iba 2 ženy, ktoré potom otehotneli, je to riziko.Moja obvodná tiež nemala takýto prípad, takže skúsenosti žiadne, s gynekológom som to ani nekonzultovala, pochybujem, že by mi vedel poradiť.V centre to nekomentovali. Samozrejme okrem poznámok ohľadom môjho veku 🙂 Sama som musela rozhodnúť, či ísť do toho alebo nie....a pravdupovediac aj ja sa trochu bojím . Prirodzene to u nás tiež nepôjde. Podstatné ale pre mňa je - dá sa, je tam šanca, ostatné je len mojom rozhodnutí...
Takže držím palce, nech sa aj Ty správne rozhodneš...a možno sa skús pozrieť, či nenájdeš skúsenejšieho gynekológa 😉

ita111
16. mar 2013

napíš mi tie fóra prosím...neskúšala ani jedna z vás okrem chémie niečo čo je najlepšie na trhu z prírody?Kontaktovať natur primára?to vás nikdy nenapadlo?....rous,lafia,gabriela1973,to všetko sa dá riešiť...len treba chcieť niečo preto urobiť a nie bezhlavo veriť lekárovi...?

janka1
16. mar 2013

ahojte 🙂 mozem sa k vam pridat ? tiez zvazujem este jedno babo niekedy na jesen , tak by som sa turada s vami o to podelila a prezivala s vami krasne chvile .

rous
16. mar 2013

@ita111 Moja skusenost s lekarmi...? vobec im neverim. Nestretla som lekara, ktory by skutocne hladal riesenie. Ani ked sme riesilispermiogram mm. A uz vobec nie ked som chcela poznat pricinu opakovanych potratov. Gynekolog tvrdi, ze problem je hemato. A Dr.hematolog vravi, ze vrannych tehotenstvach tato diagnoza nesposobuje potrat.

lafia
21. mar 2013

Ahoj dievčatá, chcem sa opýtať, mali ste niektorá minimálnu/soft stimuláciu? Aké boli vaše skúsenosti? Ja som bola len na klasickom IVF a zdá sa mi, že tých hormónov je nejako veľa ☹ A aj keď vajíčok je dosť, nie sú kvalitné 😒 Že keby ich bolo menej, boli možno kvalitnejšie...

cora41
21. mar 2013

@lafia ahoj moja, ja som mala 3xIVF, vajicok celkom dost, no kvalita nie az tak. Tak som si dala soft a mala som ledva dva a otehotnela som. Mala som vsak zamlcany potrat v 14 tyzdni a teraz po genetike to vyzera tak, ze mam problem s krvou a mala som si asi pichat fraxik, takze to bol dovod☹ takze ideme do piateho pokusu a dufam, ze uz do posledneho .. A ty si na tom ako?

lafia
21. mar 2013

@cora41 ahoj moja, mrzí ma to, vidím, že máš za sebou svoje. Musí to byť hrozné 😒 Držím Ti veľmi palce, nech sa konečne podarí 🙂 Ideš na klasické IVF alebo opäť soft. Ja som mala 2xIVF, pri prvom sa mi po ET embryjko asi uchytilo, ale krátko na to som začala krvácať, po KET som mala iba prázdny vačok. Druhé IVF, mala som 7 vajíčok, ale boli nekvalitné . Teraz ideme na tretie, som po vklade, tak uvidím, ako to dopadne. Len som myslela, že keby som mala ísť ešte do ďalšieho, tak už určite nechcem do seba pchať toľko hormónov...no uvidíme. 😉

cora41
21. mar 2013

@lafia neboj, na dalsi uz nepojdes 🙂 3x staci..a tomu softu teda verim velmi 🙂 a mala si normalne IVF teraz v Brne? Ja idem znova iba na soft a uz pojdem len na soft, ak budem reagovat ako tak... Kedy si mala vklad?

lafia
21. mar 2013

@cora41 vklad bol včera, ale nechodím do Brna, ale do KE. Vklad som mala len včera 🙂 Ty si v Brne? A kedy začínaš? Je to len tabletková forma alebo si tiež picháš injekcie? Pravdupovediac veľa o tom neviem...

cora41
21. mar 2013

@lafia aj ja som chodila do KE, ale som nebola spokojna a odisla som do Brna, kde sa mi podarilo otehotniet, no zatial nie donosit.. Ja zacinam okolo 10 aprila a budem mat tabletky a jednu ampulku, takze soft... Ako sa citis? kolko ti vkladali a aku si mala kvalitu? drzim prsty 🙂

rachel36a
21. mar 2013

@rous syndróm leptavách dostičiek sa v tehotenstve rieši fraxiparínom, aj ja som viackrát potratila, než sa niekto rozhodol mi odporučiť fraxiparín, ale už sa mi teraz nedarí otehotnieť... v centre mi zistili že mám nulovú hodnotu AMH, takže teraz čakáme na darkyňu vajíčok... ale sme až 16 v poradovníku, tak neviem či neskúsime zavolať do dalších centier, či by to tam nebolo skôr...

silviami
21. mar 2013

môžem poprosiť dopísať do tabulky, ja sem veľmi neprispievam, občas čítam, ale viem ako je príjemné čítať, že sa to podarilo takže:

silviami 39 Zuzka sa narodila v 2008 po 2IVF a 2. ket (36r) 20.6.2013 sa narodí Tomáško po 4IVF a 1. ket (2 mesiace pred mojou 40)

rous
22. mar 2013

@rachel36a Mozem sa opytat kolko mas rokov? Ano, picha sa nizkomolekularny heparin Fraxiparin, fragmin, Clexan v Brne pred ivf som dostala Zybor. Ale aj tak to nevyslo! ☹ Denne beriem 100mg Anopyrin. AMH mi nikto nikdy nekontroloval ale tiez by ma zaujimalo ako na tom som. Ale nazdavam sa, ze ovulaciu mavam. Pricina nasho terajsieho neuspechu je pravdepodobne zly spermiogram. Som z nasich neuspechov a prehier velmi smutna. Neviem ci budem mat silu skusat ivf 3x, 4x 5x ... !!!

santamonica
22. mar 2013

ahojte kocky, vsetkym nam drzim palce, ja som uz dost zufala, v lete budem mat 40 , mam za sebou 1 neuspesne tehotenstvo na hormonoch, 1 neuspesne IUI , teraz sa chystame na IVF, okrem hormonov mi nic zatial nenasli, manzel je v poriadku, myslim, ze vela u mna robi psychika, vsetci radia, nesmies na to mysliet, tes sa zo zivota, nestresuj sa ( ti vsetci ale deti maju), snazim sa, ale nejde mi to, ako sa s tym vyrovnavate vy? ja uz sa radsej nestretavam skoro s nikym, kto ma male deti, lebo vzdy som z toho potom na dne. 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre