Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
12. apr 2010

Jo holky....nic není jednoduché,že? Lora, ono se to určitě podaří, uvidíš.
Hadonosko-s chlapama je to někdy fakt těžké... apak prý ženské neví, co chtějí...já bych spíš řekla, že oni.
Já jsem v těhu nikdy žádné vitamíny nebrala, přibrala 12kg a z porodnice šla s kilem navíc....a to jsem nejedla, ale žrala....fakt jak to čuně. Myslela jsem, že taky tak budu vypadat, ale asi spalování fungovalo na 1*..takže vážně nic a vážila jsem pak hned zpátky svých 59kg. Teď už jsem přibrala asi 3kg....tak doufám,že to nepůjde už tak rychle!!
Dnes mi příšly oficiální výsledky ze screeningu...mám napsáno, že pravděpodobnost onemocnění T21 je 1/4350. Pak pod tím slabě je, že vzhledem k věku 1/85...ale to je podle mě jen tabulkový údaj.....Tučně je ta první informace a konečný závěr screening negativní. Další termín mám 31.5., tak doufám,že i v tom datumu bude všechno OK.

irafa
12. apr 2010

ahoj holky
hadonoško mě taky trvalo dlouho než sem ukecala toho myho on zas kvuli věku že to nevychova a to když sme se začali snažit mi bylo i vlastně jemu o tři leta min
a ted je připokakanej na malou uživa si ji tak že ani jedno si tak neužiival maj ty naši chlapi starost i o nas a hlavně ten tvuj po tom co to nevyšlo ale snad se vam ted zadaři a budete za devět měsicu proživat nezkonale štěstičko moc vam to přeji a všem tady
pets a pajka už ste byly na tripltestech ????? vše ok musi byt prostě musiiiiiiii a nechate si řict pohlaviii muj chtěl u amnio si to nechal řict prej aby se vědělo jestli koupit šatečky nebo oblek 🙂

irafa
12. apr 2010

jee ahoj pajko tak tys mi už odpověděla 🙂 sme se sešli vid

irafa
12. apr 2010

ja jsem ted taky z porodnice odchazela a doma se zhrozila že sem porodem zhubla jen tři kila bodejť mamka moje mi nosila buchtičky řizečky 😀 ale ted mam zpět svou vahu stale jen kojimee tak to mala ze mě vytahuje 🙂

awalancha3
12. apr 2010

pajka................... ideš aj na amnio?

hadonoshka
12. apr 2010

Ahoj Iraf to máš pravdu, taky bude určitě šťastnej to vím. Chlapi se prostě bojí změn.

Pajko to jsou výborné výsledky, ty výpočty z věku jsou hrozný, ale vyšlo ti to dobře, to je ok.

Holky od kolikátého dne po ovulce, nebo po transféru jste braly Utrogestan? Já jsem měla kdysi ovulku 18tý den a tak mi to napsal 20-24 den užívat, ale teď ji mám už 10tý den.

zkousim
12. apr 2010

teda hadonoshko,ta jsi potvora 🙂 ....ale je to dobře, jen tak dál.......

Lora...já taky jednou měla zpoždění...asi 20 dní, šla jsem k doktoru natěšená, že jsem těhu a ona tam cysta jak prase....dostala jsem injekci a bylo.....

A teď prosba : prosím kolik jednotek jste si píchaly Gonalu ??? Já 187,5 jednotek denně.Potřebuji to moc vědět....doktor říkal, že jsem měla dávku pro koně.....ale má info,že ne.

Jo a nechcete některá zaktualizovat tabulku???

pajka00
12. apr 2010

Iraf na amnio nepůjdu, tyto výsledky vyšly dobře, takže nebudu pokoušet osud s amniem, aby si to mimčo ještě nerozmyslelo. Uvidíme ve 20.týdnu, zatím žiju v domění, že je vše OK a miminko je zdravé.
Já jsem měla nenopur a tuším, že jsem si píchala 250ml.

awalancha3
12. apr 2010

pajka................ ani ja nechcem ist na amnio..... ak testy a morfologický UZV vyjdu ok, tak tiež nebudem riskovať s potratom po amnio

pajka00
12. apr 2010

Přesně, pokud ti na screeningu řeknou, je to negativní, tak nevidím důvod podstupovat další vyšetření....však to další bude ve 20.týdnu a věřím, že i tam mi řeknou, že je to OK. Dřív bylo jen amnio a teď máš tady to.....a až když je to na hranici, teprve potom jdeš na amnio...

ankava
12. apr 2010

zkousim, já měla taky menopur, ale kolik jsem toho brala, to nevím, Na ampulce je napsáno 75 a já píchala 4 ampulky a první den 5. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že maximum je 6.
Tak se zkus podívat do toho ledáku, co se tam píše o dávkování. U toho menopuru bylo krásně rozepsáno kolik je pro běžnou léčbu, kolik pro přípravu na IUI a kolik pro IVF.

Hadi, doufám, že jste si to mimčo teď "vysportovali" 🙂

Pajka a oni tě nebudou do toho amnia nutit? a budou ti místo toho dělat něco jinýho?

lora, určitě se to povede, tohle nejspíš vypadá na mikro potrat, a jestli bylo embryjko slaboučké, tak je lepší, že si to příroda vyřeší hned, příště to dotáhneš do kočárku 🙂

ráno jsem šla do CARu na tu krev, byla tam tak "příjemná" sestra, že jsem málem utekla. Nechtěla mi tu krev nabrat, prý kdyby si takhle vzpomněla každá.... nakonec mi jí vzala, výsledky odpoledne.
Myslela jsem, že kdyby to bylo zase blbě, tak aby mě moc dlouho netrápili a bylo v Caru všechno pohromadě, ale že jsem nešla raději na tu polikliniku.
Ale jinak jsem se trochu zklidnila, zase jsem začala věřit, že to bude dobré.

hadonoshka
12. apr 2010

holky super, zavolala jsem si k doktorovi a když mám prý ovulku 10tý den, tak prý můžu brát "klíďo píďo" Utrogestan od 14tého dne.

pet.s
12. apr 2010

Hadi fakt se z toho tloustne? Je pravda, že já ted přibrala 5 kg. Taky mi píchali B12. Ted už tolik nenanbírám,ale stejně je to hrůza. Budu jak koule. 😒

pet.s
12. apr 2010

pajka a awal..já pořád s tou amnio váhám. Nt jsme měli v pořádku. Co ještě může odhalit nějakou vadu?

pet.s
12. apr 2010

Já mám tááák ukrutný hlad, čekám na kámošku až mi doveze obědík z pizerky. Hádejte, co? 😀 😀 😀
Jo jo, ještě stále mě nepřešla závislost na bramborových nocích se smetanovou omáčkou 😀

aja37
12. apr 2010

Zkousim, vobec si nemala vysoke davky a uz vobec nie ako pre kona. Ja som si pichala Gonal. Prvykrat som mala dokonca 225 jednotiek denne (11 vajicok, 8krasnych embryi) a druhykrat som mala 185 jednotiek denne. Poslednykrat, som mala najskor Gonal 225 jednotiek a potom uz Gonal nie, iba menopur, ale iba 75 jednotiek, pretoze som nejak rychlo reagovala.

Takze pokoha, klidek. 😉

veruncik
12. apr 2010

zkouším - měla jsi normální dávky, já tedy měla menopur - na začátku 300 IU (4 lahvičky), pak 225 IU a můžeš mít max. až 5 lahviček, takže vůbec nic divokýho....

aja-jak probíhá stimulace? Jak se citíš?

pajka00
12. apr 2010

Holky, nevidím důvod chodit na amnio...proč?? Testy krve i screening podrobný vyšly výborně, žádná hraniční norma ničeho, takže opravdu nebudu pokoušet a nevidím důvod, proč chodit na amnio. Určitě, pokud by mi řekli...nejsme si jistí, jestli je to v pořádku...tak bych tam šla, ale tak? Dr. mi hhned po UTZ řekla, že je to podle UTZ všechno jak má být a musím si to nechat potvrdit krví a druhý den, když jsem si volala na výsledky krve i sestra řekla, že je vše negativí a všechno v pořádku. Tak opravdu na amnio nepůjdu a ani o tom nepřemýšlím. Takže pets....nemysli na amnio a necháme to na 20.týden, jak na tom bude srdíčko atd....Ale věřím, že teď, když máme to nejhorší za sebou, tak pak už snad nic nenajdou (už to klepu).

hadonoshka
12. apr 2010

holky já nevím jaký mít názor na amnio. Dřív bych řekla, že bych to neriskovala, myslím nejít na to, ale teď když dokážou pomocí NT screeningu odhalit asi 95% VVV, tak už možná není amnio tak důležitá. Já jsem na ní byla 2x a dost jsem o tom četla, že pokud se potratí, je to většinou chybou lékaře. Proto jsem byla ráda že jsem šla do Gennetu, protože tam jsou esa. Není nic horšího, než zjistit po 20tt VVV z UTZ. Fakt nevím.

pajka00
12. apr 2010

Právě proto, že ti teď tady ty testy odhalí vážné vývojové vady...dřív to nebylo, tak se logicky chodilo na amnio. Ještě byly nějaké tripl testy, ale ty ukazovaly hodně falešně pozitivně i negativně......tak většinou po těch tripl ještě chodily ženské na amnio, ale tady ty jsou už daleko spolehlivější, takže nemám důvod přemýšlet o amniu a věřím těmto testům. Samozřejmě je dobrý, že čím dřív ti na vadu přijdou, tím líp a proto jsem ráda, že jsem byla už te´d ve 13.týdnu a mohla jsem se částečně uklidnit.

aja37
12. apr 2010

Veruncik, citim sa ok. Ziadne zmeny, nic. Cakam, kedy pride mrcha. Doktor vravel, ze by mala dojst tak ako normalne, takze asi v utorok/stredu? Tak nejak. Ale bez ohladu na to, mam 21/4 dojst na kontrolu a zacneme pichat menopur. Tiez mi vravel, ze ten valcek, co mi pichol (a v prvy den som si ho vedela aj nahmatat) a z ktoreho sa postupne uvolnuje hormon, ze mi bude nejak pochodovat v bruchu, ze si to nemam vsimat. Haha, a ja si ho uz vobec neviem nahmatat. Tak uvidime, ako to pojde dalej.

hadonoshka
12. apr 2010

gejbule má // huráááááááááá to by bylo abychom do toho nevlítly taky 😀

pajka00
12. apr 2010

Jéé supéééér 🙂))))))))

gejbule1
12. apr 2010

Ahoj holky tak konečně se mi z hormonální poruchy vyklubaly // 🙂 .Jsem šťastná ale po tom co mám za sebou vyhráno zdaleka nemám ,i když moc věřím že to vyjde.Já na amnio půjdu určitě,i když se budu bát .Ale na screeningu se neodhalí všechny VVV.Je to rozhodnutí každé z nás 😒 .

pajka00
12. apr 2010

Gejby skvělé...potichoučku gratuluju a a´t to vydrží.

gejbule1
12. apr 2010

pajka děkuju už abych byla alespoň jako ty 13tt 😉 .Teď se mi to neskutečně povleče 😠 .

ankava
12. apr 2010

gejby, to je skvělé, tak to budeme válčit spolu- doufám, že teď se nám ty MA vyhnou 🙂 🙂 🙂

můj dnešní výsledek HCG 19. den od OPU: 3449
nechala jsem si to raději dvakrát přečíst nahlas.
co tomu říkáte????

gejbule1
12. apr 2010

anka taky doufám a gratuluju Ti ale k těm číslům se vyjádřit neumím ☹ .Nikdy jsem to takhle nezkoumala 😉 .
Kdy jsi měla dostat MS?

ankava
12. apr 2010

podle kalendáře včera, ale podle toho, kdy oplodnili ty embrya, tak jsem jakoby o cca 3 dny napřed, takže podle toho jsem jí mohla dostat už v pátek. Ono při tom umělém je to trochu jinak. Jen pro srovnání v tom minulém MA jsem měla cca v tuhle dobu HCG 174 a týden na to 803.
Tak jsem trošičku začala věřit, že tentokrát by se mohlo zakousnout a vydržet 🙂
a ty jsi kolik dnů po a kdy jdeš k doktorce?

gejbule1
12. apr 2010

Já to měla dostat 1.4.takže asi 12dnů.K doktorce jdu ve středu ale asi ne na kontrolu spíš se domluvit jak užívat prášky na to moje MTHFR a jestli mi nenapíše Utrogestan atd.Ještě myslím nic neuvidí protože ještě v době MS jsem měla test bílý.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre