Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gejbule1
13. máj 2010

anka to bude už v pohodě hlavně nesmíš myslet že se něco může pokazit protože pokazit se může vždycky něco i bez toho co jsi prožila.Škoda že je nám tolik let a už to moc řešíme rozumem.
gabi ale na krvi jsi ještě nebyla ne?
Já mám taky děsný stach do toho jít znova 😠

gejbule1
13. máj 2010

aja a jak často ti dělají horm.profil?Prý se to tak rychle nemění?
Jo a falešné // jsem už měla taky 2x.Pak jsem to normálně dostala.

gejbule1
13. máj 2010

Mě je dneska 41 a nějak špatně to snáším 😠 😠 .Přijdu si poslední dobou v hrozném vlastním tlaku ☹

ankava
13. máj 2010

já myslím, že gejbi moc dobře víš, proč mám takovej strach, i když se mu strašně bráním, ale v den kontroly jsem vždycky úplně bez sebe...
dneska odpoledne bych měla dostat těhuprůkazku, ale vůbec se mi tam nechce... 🙂
právě proto, že už je nám tolik... a těch šancí už moc není.
gejbi, já být tebou, tak si dám dva měsíce oraz, mezitím promluv s doktorkou a brala bych ten utrouš, ten ti neuškodí a hodně může pomoct

ankava
13. máj 2010

jéééé, gejbi, tak to strašně velká gratulace 🙂 🙂 🙂 kašli na splín a užij si to 🙂

pajka00
13. máj 2010

Gejbule-všechno nejlepší🙂 Nebuď smutná.....41 je dobrý....až ti bude 51,61,...ještě si vzpomeneš na 41 😀 Škoda,že člověk stárne,co?Taky si to při každých narozkách říkám 😉

pajka00
13. máj 2010

ankava nestresuj se. 9.týden je dobrý a hlavně mysli pozitivně, i když jsi měla 2 tak špatné zkušnosti......do třetice to určo vyjde🙂 Držím palce, ať to pokračuje zdárně i dál a průkazku si užije ááááž do porodu🙂 Já jsem ji dostala až ve 13.týdnu.

gejbule1
13. máj 2010

anka děkuju 🙂 A úplně tvoje obavy chápu,je to děsné psycho.Já jsem stejná.vždycky před kontrolou dostala průjem a šíleně jsem se potila.Ten pocit když ti oznámí že jsem bez akce už nechci nikdy zažít 😔 😔 .
asi bych si tu pauzu měla dát ale pořád si říkám každý měsíc dobrý,musela bych nasadit zase nějakou antikonc.a to se mi teď nechce.Mám jít na kontrolu po MS tak s doktorkou ten Utrogestan proberu a když mi ho nebude chtít dát tak si prostě vyžádám.

ankava
13. máj 2010

jojo, pajka, já vím 🙂 🙂
ale to bys mi musela vygumovat mozek 🙂 sama to nějak nedokážu.... ale bylo by to super ne? vygumovat si na čas centrum stresu 🙂 🙂

zulik
13. máj 2010

Gejbi, taky přeji vše nej a se splínem Tě chápu.
Ankavo, tak tfuj, tfuj, tfuj, ať máš ten řidičák na mimčo!

ankava
13. máj 2010

gejbi... vzpomeň na starý časy, žádná antikoncepce, jen si dáte párkrát pozor a dva měsíce jsou pryč 🙂

gejbule1
13. máj 2010

pajka díky.kdybych nechtěla to mimčo tak si to budu užívat mnohem víc,teď mě to jen stresuje.Ale máš pravdu 🙂
ještě pracuješ?a do kdy budeš?

ankava
13. máj 2010

zulik díky, moc.... snad si ho dneska přinesu...
jo to mi připomíná, že si musím dojít vyměnit normální, abych tam pak nestála celou věčnost.... už s tím začali strašit, že se to do konce roku nestihne 🙂

ankava
13. máj 2010

gejbi... pajku odvezou z práce rovnou do porodnice 😀 😀 😀 😀

gejbule1
13. máj 2010

zulik díky 🙂
koukaly jste včera na vizitu?Bylo to teda smutný ale ti doktoři jsou borci.Strašně je obdivuju že operují takové mini dětičky.

zulik
13. máj 2010

Ještě k tomu IUI bez ultrazvuku. U nás se taky v den IUI už ultrazvuk nedělá. Po Píchnutí Pregnylu dochází k dozrátí a prasknutí folikulu do 36 hodin a je tedy fuk, jestli už v tu chvíli bude prasklý nebo praskne za pár chvil.
S opakováním IVF bez pauzy je to trochu divné, dávky hormonů jsou opravdu velké a tělo by si mělo odpočinout, nehledě na to, že se mohou utvořit cysty. Dobré to snad může být tak pro pokladnu konkrétního CARu, šlehat jedno ivf za druhým. Je to tedy spíš etický problém?! 😒

ankava
13. máj 2010

gejbi, já koukala, a pěkně jsem natahovala..... ale jsou to fakt machři 🙂

aja37
13. máj 2010

Gejby, naposledy som ho mala urobeny v 2/2010, ale v Geste, kam som chodila nerobia AMH (anti-Mulleriálního hormonu (AMH), který rovněž informuje o tzv. ovariální rezervě (zásobě vajíček)), takze predpokladam, ze v tomto hormonalnom profile bude uz aj toto a preto to opakuju. Teda aspn si myslim. Skusim sa v pondelok spytat konkretne na to AMH.

veruncik
13. máj 2010

aja - budu Ti držet palečky, aby Ti to vyšlo, když jsem byla poprvé a naposledy na nativu, tak folikul krásně rostl a byl pěkný, ale když ho vyndali, tak byl prázdný. 🙂 Prý se pozná, že má vajíčko, až pod mikroskopem. Celkem by mě zajímalo, podle čeho se tedy rozhodnou, že se půjde do nativu.....

anka - neboj, buď v pohodě, bude to krásný střeleček nebo střelkyně 🙂

zulik
13. máj 2010

Já včera vizitu neviděla, ale když byla ta úplně první, tak jsem z toho brečela. Někteří doktoři jsou fakt machři a zaslouží si vysoké mzdy, bohužel jsou ale i tací, kteří jsou jak úřednící v bílém 😖

Aja a kam teď chodíš do CARu? Pokud to chceš napsat.

gejbule1
13. máj 2010

anka nic si z toho nedělej já tu taky bulela 😉 .
aja tak ať jsou hodnoty v pořádku.mě ho dělali v lednu a když jsem ho chtěla znova tak mi právě řekli že se to tak rychle nemění a že to stačí až zase za rok.

gabikri
13. máj 2010

gejbule : všechno nejlepšíííííííííííííííííííííííííííííííííííííí....................... 😵 😵 😵 😵 😵 Na krvi jsem ještě nebyla 😉

gejbule1
13. máj 2010

veruncik mě nabízeli taky umělé oplodnění i s tím že vajíčko vyšetří zda je geneticky zdravé ale to je podstatně dražší a trvá to dýl.

gejbule1
13. máj 2010

jenže u mě to nemá cenu,potratím přirozené oplodnění jako umělé.
gabi děkuju 🙂

aja37
13. máj 2010

Gejbi, vsetko najlepsie aj odo mna 🙂 ... baby, mne sa raz stalo, ze som mala ET priamo v den mojich narodenin, ale nepomohlo ani to 😖 Ja si tiez myslim, ze sa ten hormonalny profil tak rychlo nemeni, ale posielaju ma tam, tak idem.

Zulik, ja som 2 IUI a 2 IVF mala v UPMD v Prahe, ale pani doktorka bola skupa na slovo a mne to nerobilo dobre, ze mi veci nevysvetlovala. Teraz, ked uz skoro vsetko viem, by mi to mozno nevadilo, ale vtedy strasne. Ja som do toho vkladala tak velku nadej, ze ma to vzdy zrazilo na kolena, ze sa to nepodarilo. Dalsie 4 IVF (prave s tymi prazdnymi folikulmi) som mala v Geste. A kedze som chcela skusit aj nativ (akoze, pred tym, nez pojdem na darovane vajicka chcem proste skusit vsetko, co sa da, ak je ta moznost) a Gest ho nerobi, tak som bola teraz v Iscare v Prahe. A pocitovo sa mi to tam velmi pacilo. Uvidime.

zulik
13. máj 2010

Aja, já to v Podolí znám. Je to sice tak, jak říkáš, hlavní doktorka měla jednu dobu takové období, myslím, že jí to přešlo. Možná se něco stalo, možná je to tím, že už není obklopena jen ženským kolektivem 😅 Nicméně stojím za tím, že patří mezi velké odborníky.

pajka00
13. máj 2010

Jéžiš ankava nestraš🙂) Já plánuju tak do půlky srpna....a pak už budu lenošit doma a "těšit se" na porod 😀

aja37
13. máj 2010

Zulik, len ja uz asi nemam chut sa k nej vratit. Vysetrenie u nej trvalo max 10min ( aj s vyzlecenim, oblezenim, vysetrenim, komentarom) a to si este fandim a vrchol bol, ked mi zahlasila, ze mi navrhuje odstranit oba vajcovody. Nic viac mi k tomu nepovedala, navyse to malo co povedala, hovorila po latinsky, takze som si to nebola schona ani vyhladat na nete, pretoze som si to nezapamatala. Z ordinacie ma nechala odist aj napriek tomu, ze som po tejto informcii spustila plac ... a to som inak docela silna osoba. Ako taky chlad a nezaujem ako som ja citila z nej, som teda dlho z nikoho necila a dufam, ze ani nebudem. Sestricky boli ok, aj embryolocka, ale tato doktorka ...

gejbule1
13. máj 2010

aja myslím že to bude v pořádku a nebudeš potřebovat dárkyni.
já když jdu k doktorovi tak už si teď píšu body na co se chci zeptat,protože pak jsem vylezla a nezeptala se na vůbec nic.

zulik
13. máj 2010

Aja, psychika je nejdůležitější. Já se bavila o změně CARu i v lázních ale nakonec jsem to neudělala, přece jen mně tady znají, manžel taky už nechtěl jinam. Teď jsou tam třeba stážisti a to bys koukala, to chování, vše popořádku vysvětleno, dokonce se pomalu artikuluje 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre