Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

evapavla
11. jan 2012

@ktore amnio nie je povinné, všeobecne sa píše o 1% riziku, ale s vyšším vekom sa aj % rizika zvyšuje, dosť som o tom čítala, sú lekári, ktorí o tom hovoria skoro ako o bežnom zákroku a sú zasa takí čo hovoria, že to až také bezpečné nie je. Môj osobný názor je , že pokiaľ prvotrimestrálny skríning a triple nie sú úplne zlé, tak radšej do toho neísť, lepšie sa mi zdá špecializované sono.

ktore
11. jan 2012

@amrash
@deny3
@jonas17
@janinah som rada a velmi.ja som si tiez ista ze nebudem musiet ist.bude vsetko v poriadku.ak budu krvne testy dobre tak nepojdem.ale urcite budu ok.ak vlastne otehotniem.jedna znama od nas otehotnela,isla na potrat uz snad medzi 12-13 tyzdnom ked je to uz riziko.lenze otehotnela sned hned po mesiaci.uz jej to zobrat nechceli tak musela nechat mala po 35 a poslai ju na amnio,ale mozno zato ze to mala rizikovo za sebou,ktovie.testy mala uz krvi dobre

ktore
11. jan 2012

@evapavla a co je to specializovane sono?

evapavla
11. jan 2012

@ktore morfologický ultrazvuk, nemajú to všade a neposiela sa na to štandardne, čo viem tak to majú niektorí súkromní lekári - Čunderlík alebo to robí v Medifere Holáň, v Hlovoci tuším Brestenský, aj v Košiciach to niekto robí, asi to je v niektorých väčších nemocniciach, v Blave určite, asi aj v Košiciach a Martine. Predpokladám , že je to sono čo dokáže robiť väčšie rozlíšenie a lekár na to musí byť vyškolený. Ak sa spoja výsledky s morfologického sona s krvnými testami (do zač. 13 týždňa) tak je to vlastne prvotrimestrálny skríning, kde sa vyhodnocujú 3 základné trizómie.

melinduska
11. jan 2012

@ktore je to na Tvojom rozhodnutí či amnio absolvuješ. Ale od 35-ky posielajú automaticky. Ja idem na druhý týždeň na genetickú konzultáciu a potom mi dajú termín na amnio, ktoré s malou dušičkou som sa rozhodla absolvovať aj keď krvné testy mi vyšli dobre (odhliadnuc od veku). Ešte mám aj placentu vpredu takže dúfam, že to prežijeme ja aj bábenko. Ja chcem mať radšej akútakú istotu, že bábo je aspoň zdravé aj keď viem, že na všetky choroby amnio nie je. Nebola by som schopná starať sa o postihnuté bábo takže preto som sa rozhodla ako som sa rozhodla.

amrash
11. jan 2012

@evapavla
U nas tomu rikame NT screening. Je to kombinace odberu krve, vysledku zvetseneho specialniho UTZ a riziko veku.To vse se secte a vyjde urcite riziko 1:x. V idealnim pripade je vysledek negativni. Ale delaji to opravdu jen specialozovana pracoviste. Nekde to hradi pojstovna, jinde se doplaci. Tady je to brano jako nadstandard.

@ktore

ktore
11. jan 2012

dievcata ma DUCH A NA TESTE.TERAZ MI DONIESLA POSTARKA TESTY A HNED SOM SI ROBILA ASUP ALE ESTE SA BOJIM

evapavla
11. jan 2012

@ktore 🙂 držím palce

ktore
11. jan 2012

@evapavla DAKUJEM

melinduska
11. jan 2012

@ktore držím palčeky!!! 😉

gejbule1
11. jan 2012

@ktore já jsem teda absolvovala všechna možná vyšetření(i plodovou vodu)ale povinnost to není a nikdo tě nutit nemůže.Záleží jen a jen na tobě.Já jsem už jednou kvůli VVV na přerušení byla takže jsem se bála.
@amrash Já jsem měla teď všechno v pořádku a všichni doktoři mi amnio doporučovali.Záleží prostě na koho se narazí.No ale mě je už 42 což je zase o nějaký rok víc.

amrash
11. jan 2012

@gejbule1 Já právě v rámci různých screeningů měla krom svého lékaře ještě aspoň 2 - 3 a žádný nic takového nezmiňoval, naopak. No o ty 2 roky, to už není zas takový rozdíl!!! 😀 😀 😀 A gratuluji ti ke zdravému miminku a přeji pohodový blížící se porod. Já bych si také ještě jedno ve 42 pořídila, pokud to nebude po dvou císařích problém 😒

mnamko
11. jan 2012

Ja som tiež mala krvné testy dobré ale pre istotu som chcela ísť na amnio ale v deň nástupu ma genetička odhovorila,vraj nech zbytočne neriskujem,tak som išla na sono a z výsledkami som ešte išlaza ňou a povedala že je tam všetko v poriadku,a máme zatial zdravú Ninku,včera som jej objavila prvý zúbok
@ktore blahoželááám 😉

hanula11
12. jan 2012

Do nového roku přeji všem maminkám i snažilkám jen vše nejlepší, hodně zdraví, lásky, pohody, poslušné a hlavně nenemocné dětičky 🙂 😉

tahia24
12. jan 2012

Ahojte,ja mam 24r a moj manžel 37,asi tri roky sa snažime o babatko, žial bezuspešne,ja som bola na laparoskopii,a hysteroskopii,a nezistili mi ništ,ale menštruaciu mam stale nepravidelnu,Robili mi aj prefuky vajičkovodov.Mojho manžela som musela presviedčať asi dva mesiace aby išiel na spermiogram.Bohužial ukazal že ma:Oligoasthenoteratozoosperm.Patologia 96%. Da sa to neako liečit?

jabluncanka
12. jan 2012

@tahia24 Dá...pomůžou vitamíny a úprava životosprávy...

tahia24
12. jan 2012

@jabluncanka Dakujem,už som nakupila Selezin ace,L-carnitin,Take multi vyt,kde je aj žen-šen,a to som mužovi nasadila,a sebe kyselinu lystovu a ečko.Zdrave jedla hlavne zeleninu a pohyb vonku.No a hlavne sa snažim aby nepil tolko kavy.

jabluncanka
12. jan 2012

@tahia24 Ano,káva může být problém...na spermie,ale i ženskou plodnost je velmi dobrý Wobenzym... 😉

ktore
13. jan 2012

@evapavla
@jabluncanka
@tahia24
@tahia24 neviete nahodou ako to je z rizikovym tehotenstvom u zien po 35 tke?alebo z nastupom na matersku?

bis
13. jan 2012

ahojte,chcem sa opýtať,tie čo ste rodili vo vyššom veku,je vyšší vek indikáciou na sekciu,alebo ste rodili prirodzene?

severankasr
13. jan 2012

ja som rodila tesne pred svojimi 34. narodeninami, zo spontanneho porodu bola nakoniec urgentna sekcia. kedze budem mat 37.rokov teraz tiez sa bojim, ci to nebude horsie teraz aj s tehotenstvom aj s porodom, ak by sme chceli druhe. prve tehotenstvo som nemala rizikove.

mimi
13. jan 2012

@ktore ja som tiez odmietla amniocentezu a sla som na geneticke sono a bolo to super, videla som aj babo v 3D. Pan doktor vsetko pekne skontroloval a som rada, ze som sa mohla vyhnut amniocenteze.
Pisete tu o porode, prvy mi robili cisarsky kvoli veku a teraz aj druhe vraj bude cisarskym...

ktore
13. jan 2012

@mimi prosim a ta amniocenteza tou sa zistuje vlastne vlastne aka choroba dietata?lebo sono sa tiez da zistit ci je to uz neviem ako sa vola ta vyvojova chyba....juj nenapadne ma.robila som dakedy v jednom ustave s takymi pacientami

mnamko
13. jan 2012

@bis ja som rodila prirodzene,doktor mi povedal že pokial neni dôvod na cisársky/nejaký problém/tak sa rodí normálne a nebola som ani šitá,len mi poopravoval predošlé šitia lebo sa mu to nepáčilo ako som bola pozašívaná,cisársky je podla mňa horší sú dlžie bolesti,aj jazva sa môže zapáliť,po nrmálnom pôrode je to jednoduchšie

ktore
13. jan 2012

@mimi a kolko si mala rokou ked ti robili cisarsky?mohla si si ziadat kvoli veku?

mnamko
13. jan 2012

@ktore ja som bola na PN od začiatku ale kôli opakovaným zápalom mechúra

ktore
13. jan 2012

@mnamko ja sa dam na pn vlastne aj doktorka ma urcite da.
na rizikove.uz minule mi hovorila ze rizkovat nebudeme.aj tak som na urade a nebudu ma posielat kade tade aj ak by ma uz nezobrali.inak prave som sa chcela zamestnat v jednej firme mala by som ist na pohovor ale ked zavolaju tak odmietnem uz.

jabluncanka
13. jan 2012

věk na idndikaci k císařskému řezu není...jen zdravotní problémy,nebo ev.předchozí císařský řez(ale ani ten není podmínkou)...Zažádat se může,ale je to dražší než porod spontánní,takže problém a rozhodně to není lepší řešení.Pro dítě i matku je lepší porod spontánní,než sekce...

bis
13. jan 2012

@jabluncanka ja by som tiež chcela prirodzene,dve detičky som takto už odrodila,ale to som mala o 12 rokov menej🙂 teraz som si to začala trošku sledovať na nete.túto tému a a tak mi to nejako vychádzalo,že aj vek môže byť indikácia.každopádne to mám ešte daleko...🙂

ankava
13. jan 2012

@bis mě nechali v 40 letech také rodit přirozeně, ale nakonec to skončilo akutním císařem, protože malá nechtěla projít porodními cestami a začala ztrácet pulz. Vyšší věk fakt není indikací k císaři i když u prvorodičkek po čtyřicítce se v některých porodnicích o něm uvažuje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre