Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

martulle
26. okt 2010

@minka taky posílám gratulaci a at mimísek v pohodě roste 😀 a jak se cítíš?@jitulko teda to máš hezké,a necháte aj zamrazit?@deni nám taky nevyšlo ivf,ale ket se nám naštěstí podařil 😀 jen mě mrzí,že jsme si nenechali zamrazit víc bublinek.

hadonoshka
26. okt 2010

@minka051 no minko pane bože holka zlatá ty jsi mi udělala radost, jéžiš co ty jsi se natrápila a kolikrát už jsme ti držely pěsti, já mám takovou radost, jé a kdyby byly trojčátka no to by bylo něco, paráda, paráda, paráda 😀
No a holky vidíte to 44 a těhulinka no to je naděje i pro mně, za měsíc je mi úžasných 43 🙂

holky nemám čas dočítat jen jsem to letmo přelítla, viděla jsem úspěšný UTZ i s úžasnou fotečkou od Orchidejky, zbytek už nemám čas dočítat........

gejbule1
26. okt 2010

Holky které jste byly nebo jdete na IVF dělali vám kompenzaci vajíček na VVV?Prý se to dá ale je to dost drahé 😕 .

skifarka
26. okt 2010

Ahoj holčiny, @minka051 Moc gratuluji k těhu a držím palce. Je mně také 44 let a stále doufám, že to půjde.
Když bych ještě podstupovala ev. další IVF, tak bych si asi taky dala vložit 2-3, ale 3 by mně "tam" asi nedaly.
Dnes jsem se dozvěděla výsledky genetiky ze kterých vyplývá, že miminko bylo zcela zdravé, žádné chromozomální vady, prý překvapivě ani žádné mozaiky. V našem věku, to tedy není. Ještě nás MUDr.pošle na další imuno do Pronatalu, kde má Dr. kontakty a ještě budou snad dělat podrobnější imuno. Ale byli jsme před 2 roky už i u MUDr.Ulčové-Gallové, teď v Podolí, tak už nevím, co se dá ještě zkoumat.
Můj Dr. bude požadovat závěr, co s námi dál. Jestli dokonce i darovaná vajíčka nebo dárce spermií. Při IVF před 2 lety jsem vyprodukovala 13 vajíček při snížené horm.stimulaci, tak snad tam nějaká ještě mám. I se dobře oplodnily, ale těhu z toho nebylo.
Loučím se a přeji hezké sny.

baculiatko40
26. okt 2010

@minka051 ☹ nie nemam deticky, ten UTZ, co som videla srdiecko, bolo po 2. IVF/ICSI, ale babatko to vzdalo v 8tt, zistili trisomiu 22. Tak sa teraz drzim nadeje, uvidime.
@jitulka01 wow 12 vajicok, z toho 9 na oplodnenie, velmi dobre. Zaujimave, ze som mala uz 3. IVF/ICSI a nech moj lekar robil zatial cokolvek, vzdy som mala len 4 vajicka, ktore sa ale vzdy vsetky oplodnili a dostali do piateho dna kultivacie... Drzim Tvojim vajkam silno palce! Nedela tu bude raz dva!

baculiatko40
26. okt 2010

@gejbule1 ahoj, nikdy som nepocula o kompenzacii vajicok na VVV. Vies nahodou ako sa to vola v anglictine? Co to je?

minka051
27. okt 2010

@hadonoshka ahoj a moc dakujem tá vaša podpora mi veľmi pomohla a hlavne dôležité je nevzdávať sa pokiaľ t ide a hlavne tomu veriť že sa to musí podariť. Koľko ich bude tka to sa dozviem 2.11. idem na UTZ.
@skifarka no tak to sme tu už dve 44 ročné a ja som myslela že som tu sama. Tak neboj určite to pôjde len tomu ver a zlé myšlienky zažeň preč. 😉

@baculiatko neboj detičky ešte prídu len vydrž veľmi ti prajem. 🙂

hadonoshka
27. okt 2010

@minka051 to je totiž přesně ono, za žádnou cenu se nevzdávat 🙂 ty jsi za tím šla a dosáhla jsi svého, jsem šťastná za tebe 🙂

@skifarka mně říkal doktor v nemocnici na kontrole že rodí v pohodě i starší ženy a těhotní a že se nemám bát že vajíček je ještě dost, takže holky je to dobrý, žádný vynesený slepice nejsme 😀
bože to je krásnej výraz, kdo je autorem? už se mi to nechce hledat, ale vždycky když si na to vzpomenu tak se usměju 🙂

gejbule1
27. okt 2010

@skifarka Tak to jsou prima zprávy,že bylo vše v pořádku i když je smutný že to nedopadlo.Teď už to vyjde určitě.
už jste si toho asi prošli dost a taky myslím že už není co zkoumat.Ale je prima že věkem to není.
Moc hezky se čtou dobré zprávy a o nových těhulkách 🙂 .
@baculiatko40 já o tom právě nic moc nevím ale když jsem absolvovala různá vyšetření tak mi to imunolog nabízel jestli o tom nepřemýšlím kvůli věku.Řekla jsem že ne tak už nic neříkal.Jen mě zajímalo jestli to někomu dělají.
Prý se ta vajíčka zkoumají déle a oplodňují se jen ta co jsou geńeticky zdravá.Ale nikdy se tu o tom nikdo nezmiňoval tak to asi není moc běžný.

hadonoshka
27. okt 2010

@gejbule1 ovšem možná by to eliminovalo potraty z důvodů genetické vady a špatný NT screening ve 12tt a ukončení těhu z důvodu vady. Myslím že by to za to určitě stálo, protože když už člověk cáluje takovou částku, tak ať už je alespoň větší šance na to aby to bylo zdravé. Já jsem si teda myslela že oni to zkoumají pokaždé, jestli je to zdravé.

evapavla
27. okt 2010

@minka051 , veľká gratulácia 😵 😵 😵, tak nech už len pekne rastie/rastú 😉

minka051
27. okt 2010

@evapavla ďakujem 😉

jitulka01
27. okt 2010

@minka051 Keď tak trošku sledujem Tvoj životný príbeh, trošku-dosť mi v určitých veciach pripomínaš mňa. Tiež som rozvedená a tiež mám z prvého manželstva dvoch chalanov. S mojim drahým som tiež štyri roky a tiež nemá dieťatko, takže sa o to snažíme, ale najskôr sme to skúšali prirodzene - cca tri roky. A od začiatku tohto roka navštevujeme Sanatórium Helios v Martine. Chcela by som sa s Tebou poradiť.Píšeš, že Ti vložili tri embryjka, a ja sa rozhodujem, že ak sa budú naše bambuľky dobre vyvíjať, či vložiť jedno alebo dva. Bojím sa, že keď vložia dva, že by si mohli navzájom odoberať živinky a že by som mohla o obidva prísť. A keď zas zvažujem, že jedno, tak sa bojím, že čo keď nezabojuje.... Čo viedlo Teba k Tvojmu rozhodnutiu, že až tri.....

gejbule1
27. okt 2010

Přesně to mi ten imunolog říkal.prý se to pokaždé nezkoumá,je to prý o dost dražší a vajíčko se zavádí později aby mělo buňky ke zkoumání.Prý se taky všechno ještě nepozná ale ty nejznámější vady ano.To je všechno co o tom vím.Já to nechtěla protože o umělém neuvažuji ale určitě by možná stálo se na to alespoň zeptat kdo se na to chystá..

jitulka01
27. okt 2010

@martulle áno, vyzerá to zatiaľ nádejne, dnes som volala a oznámili mi, že normálne oplodnených je sedem. Takže ak sa budú dobre vyvíjať, určite dáme aj zamraziť

jitulka01
27. okt 2010

@gejbule1 ja ani neviem, čo to znamená? Včera som bola na odbere, ale nič také som zatiaľ nezaregistrovala

gejbule1
27. okt 2010

@jitulka01 To je krásný počet 😀

jitulka01
27. okt 2010

@baculiatko40 Takže dnes mi oznámili, že dobre oplodnených je 7, tak uvidíme ako budú babuliaci ďalej bojovať. Ale dúfam, že áno.... už sa neviem dočkať, až bude - budú v mojom brušku 🙂 A čo Ty, ako sa máte?

christy22
27. okt 2010

@minka051 gratulujem.som velmi rada,ze sa ti to konecne podarilo.
@gejbule1 je to vlastne skumanie vajicok,vyberu sa len tie kvalitne a tie sa oplodnia.u nas to stoji okolo 1400 Eur a posiela sa to do prahy,kde je pracovisko,ktore to skuma.ked som bola na icsi,rozmyslala som o tom a potom po rozhovore s jednym lekarom som od toho odstupila,nakolko nie len vajicka ale aj spermie mozu byt geneticky chybne.a ta cena sa mi zdala naozaj privelka.

jitulka01
27. okt 2010

@gejbule1 veď to áno, len aby bojovali ...... ale pevne dúfam, že áno... len sa ešte správne rozhodnúť, či jedno alebo dva. Ale zatiaľ nebudem predbiehať, uvidím, aký bude ich ďalší vývoj. V piatok máme volať znova, a podľa toho ako to s nimi bude vyzerať, tak sa definitívne rozhodnem. Ale priznám sa, láka ma skôr tá myšlienka, že ak budú silné, dala by som asi vložiť dva. Držte nám palčeky 😉

minka051
27. okt 2010

@christy22 ahoj a ďakujem Môžem sa ťa opýtať koľko si si ich ty dala vložiť.

christy22
27. okt 2010

@minka051 mne zo 7 oplodnenych prezili 3 a v den vlozenia boli uz len 2 a tie mi vkladali.nemala som velmi na vyber.ale nam to nevyslo.nam sa to podarilo prirodzene zázrakom za 2 mesiace potom.

hadonoshka
27. okt 2010

holky já bych dala 3 jako minka. Protože když vidím jak často se i ze dvojčat uchytí špatně obě dvě a nic z toho není, tak opravdu je menší riziko díky tomu ubíhajícímu věku zariskovat ty tři s tím, že by se alespoň jedno nebo dvě mohly chytit, než dát míň a potom to absolvovat všechno dokola znova, minka to zná. Když dokázala ta jedna ženská co o ní psali vyživit 8 miminek, proč by se nedaly vyživit i 3 kdyby to vyšlo že jo 🙂
Kdo opravdu moc touží po miminku tak zvládne všechno 🙂 Koukala jsem že trojčátka jsou i tady na koníkovi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/trojcatk...

minka051
27. okt 2010

@christy22 tak to je úžasné 🙂 hlavne že sa to podarilo 🙂 a ešte k tomu prirodzene no krása. 🙂 🙂

christy22
27. okt 2010

@minka051 ty si si dala vlozit 3?mozno bude prekvapko a budu tam aspon 2.to by bolo super,ze?po tolkych neuspechoch a dve deticky. velmi ti drzim paste,aby bolo vsetko v poriadku.

minka051
27. okt 2010

@christi22 ano 3 a v utorok mi doktorka povie koľko ich je. 🙂 Len nech je veru všetko v poriadku.

gejbule1
27. okt 2010

@christy22 Děkuju za vysvětlení 🙂

evapavla
27. okt 2010

@hadonoshka , pozrela som si link s trojičkami 🙂 , tie 8-torčatá asi neboli prirodzenou cestou, ale idetické pätorčatá- dievčatá, sestry Dijonové z Kanady, áno, ....bol o nich aj film, dosť smutný príbeh, boli svojho času senzáciou. Určite ich mama netušila, že ich bude 5 😀 . Moja babička mi rozprávala, že keď bola tehotná, veľmi bábo kopalo a hovorila si, to bude nejaký čert, alebo budú dve, a boli 2 chlapci 🙂 .

jana444
27. okt 2010

@minka051 Ahoj ďakujem za odpoveď, ešte predsa pár otázok. Píšeš, že ste sa snažili o to 1,5 roka, všetko vlastnými vajíčkami, alebo si skúšala aj darcovské a po koľkátich neúspechoch prišli krásne // čiarky ?
Čítam Vás tu už dosť dlho, vlastne od vtedy ako som sa znova rozhodla po 5 rokoch bojovať. To som mala prestávku
po 3 rokoch navševovania CAR a neúspechoch. Ani by človek netušil ak to nezažije na vlastnej koži, koľko žien má problém s otehotnením. Držím všetkým plačeky, aby ste to dotiahli do úspečného konca.
A tým ( ako ak ja ) prajem veľa úspechov, pevné nervy a hlavne skoré tehuľkovanie. Držme si navzájom palčeky.

moncici
27. okt 2010

@minka051 gratulujem a budem držat palčeky do uspešneho konca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre