Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

hanula11
1. nov 2010

@baculiatko40, dík 🙂
Je to správná holčička, snad jí to zůstane a poroste dál do zdraví a do krásy 😉 .
Naše Ivče byla taky kočenka šikovná, kdoví kde se to pokazilo, njn ☹ 😒

Jinak zdravím všechny snažilky, těhulky a mamky, nestíhám dočítat, tak hezkej podzim všem a držím pěsti vašemu snažení, příroda je čarodějka a víra dělá divy. Já měla v pátek 45 😝 🙂 a Aďulka týden přede mnou rok.
Tak ještě posílám maminkovský bacilky, mějte se a hodně sil, odvahy a nervů všem.

gejbule1
1. nov 2010

@hanula11 Ahoj mamino 😀 Adélka je krásná.To snad není pravda že je jí už rok 🙂

rainbow1
1. nov 2010

Ahojte žienky, všetky vás srdečne zdravím. Vás tu ale pribudlo. Ja som tiež zánovná, dlhšie som neprispievala, ale čítam vás poctivo a hlavne rada 😵 . Predvčerom 26DC som si našla dve na teste, jedna sice slabá, ale je tam a dnes 28DC (MS mávam tam 28-29DC) je tam pekná druhá 😵 . Bolo by to super, keby to vyšlo, zajtra mám totiž narodeniny (38) a krajší darček som si nemohla priať. Mám však trochu obavy, lebo už raz som takýto stav mala MS meškala týždeň, testy tmavli (sice slabo ale tmavli) a po týždni zrazu druhá bledula a na druhý deň MS 😔 . Teraz sú čiarky silnejšie, tak ťuk, ťuk na drevo. Už by to mohlo výjsť, je to už rok čo som vysadila HA a snažíme sa o mimi.

hanula11
1. nov 2010

@gejbule, ba jo, je to tak, máme doma batole 🙂

hadonoshka
1. nov 2010

@hanula11 no hani já koukám jak je malá krásná, jako červená karkulka 🙂 má úžasný oči 🙂 to to letí nedávno jsi psala jak tě v těhu bolí strašně záda. Taťka je z malý unešenej viď.

@rainbow1 no super, moc gratuluji a ukaž čárky ať můžu závidět, jak vypadají ty pěkné tmavé 🙂

@teckovanaorchidej kdybych neměla žádný, tak i trojčata bych brala, ale s tou naší farmou by byly i ty dvojčata záhul. Já už jsem se celou noc nevyspala 7 let a co teprve s dvojčaty 🙂

rainbow1
1. nov 2010

@hadonoshka testovacia ešte nie je tak tmavá ako kontrolná, ale snáď bude tmavnúť ďalej a už nezbledne 😕 . Skúsim pozrieť, či budem vedieť vložiť 😝. Inak smekám pred tebou, si žena činu, plná energie a životného entuziazmu, ja som skôr pesimista, a keď sa velmi snažím zmeniť sa 😉 .

rainbow1
1. nov 2010

@hadonoshka môj testík vyziera dnes asi ako tvoj z 35DC z albumu

jitulka01
1. nov 2010

@hadonoshka moc ďakujem za podporu, inak po dvojčatkách túžim aj ja, je to rozkošné. My už v rodine aj dvojky máme, tatino je z dvojčiat a brácho má dvojičky - dievčatá, majú 22 rokov. Ale sú od mala úplne odlišné. Nerozmýšľala si nad tým, že keď to prirodzene nejde, že by si skúsila IVF? Aj keď samozrejme, niet nad prirodzené počatie 🙂

jitulka01
1. nov 2010

@slavka35 To vlastne znamená, že okrem utrogestanu alebo niečoho podobného nebudeš do seba musieť pchať žiadne iné hormóny, to je fajn. Nám z pôvodných 12 vajíčok, zostali len tie dva embryjka, ktoré mám od včera v brušku. Dnes ráno mi oznámili, že ani to posledné embryjko nie je vhodné na zamrazenie. Tak už len veriť, že tieto dve bambuľky sa budú chcieť u mňa zahniezdiť. Takže tiež budem držať palčeky, aby sme rozšírili rady najčerstvejších tehuliek 😉

jitulka01
1. nov 2010

@baculiatko40 Nebuď skeptická, práve Ty si mojim vzorom - práve tým svojim pokojom a pokorou.... všetko dobre dopadne, netreba to vzdávať. Treba veriť a pozitívne myslieť, veď to je základ úspechu. Tak moc Ti to prajem 🙂
Inak čo sa týka tej pochúťky, určite ma to zaujíma, mám rada nové veci v kuchyni. Takže recept mi určite pošli, už teraz sa na tú tvoju pochúťku teším. Pekný dník 🙂

jitulka01
1. nov 2010

@martulle kiež by si s tou diaľnicou mala pravdu 🙂

gejbule1
1. nov 2010

@rainbow1 Super.Velikánská gratulace k //.Musí už jen sílit 🙂 🙂

awalancha3
1. nov 2010

holky............. mám takú jednu záležitosť, nemúžem ju nikomu povedať, snad len takto anonymne na MK.......... strašne som z tych pocitov vylakaná....... normalne som sa prestala tešiť na miminko, skor mam obavy ako radosť, a ked si predstavim, ze mám kojit je mi z toho stiesnene a pocitujem az fyzicky odpor........ja neviem co sa to deje...... ze by nejaka predporodna depresia? neviem.... je hrozne netesit sa, a vobec- mi je tak divne...........kriste jezisi, snad to po narodeni malej prejde.....citim sa ako krkavcia mater........... 😒

gejbule1
1. nov 2010

@awalancha3jak dlouho to máš? Myslím že nejsi jediná s takovými pocity.Určitě tě to přejde.Možná se hodně bojíš podvědomě porodu.Bojíš se aby jsi to zvládla atd.Já jsem to teda neměla ale slyšela jsem o tom že to bývá.

rainbow1
1. nov 2010

@gejbule Díky moc, len dúfam, že to bude OK, nie je ešte nič vyhrané, ale ani stratené 😅

jitulka01
1. nov 2010

@awalancha3 ja si tiež myslím, že máš vzhľadom na predošlý priebeh pôrodu obavy, možno aj strach 🙂 A možno sú to aj hormonálne zmeny, ktoré na Teba takto vyplývajú.... som presvedčená, že hneď ako začuješ malej plač a ako si ju prvý krát zoberieš do náruče, všetky obavy sa razom vytratia a Ty budeš skvelá, milujúca mamina 🙂

slavka35
1. nov 2010

@jitulka01 noooo,utrogestan, estrimax a duphason alebo tak nejako sa to pise. Tuto kombinaciu liekov som brala asi 3 tyzdne. Pred vkladom od odobratia vajicok a potom az po krvne testy. Bohuzial to nevyslo, takze som lieky po krvi vysadila. Do dvoch dni som dostala menstruaciu na od druheho dna menstruacie zase beriem estrimax a 8.11. mam ist na kontrolu a okolo 15.11. mi vychadza dalsi vklad, ale to som si len ja vypocitala. Presne budem vediet az po kontrole.

christy22
1. nov 2010

@awalancha3 neboj,prejde to.ja mam tiez strach z kojenia.pri prvej dcere som pocitovala hrozne depresie vzdy,ked sa prisala.potom to vzdy preslo,ale bolo to hrozne.a mam strach,ze to bude aj teraz.ale samozrejme kojit by som chcela co najdlhsie.inac sa na malinku velmi tesim.a to,ze ty mas fyzicky odpor,to moze byt naozaj iba podvedomy strach z porodu.

christy22
1. nov 2010

@awalancha3 a ty si z bratislavy?

jitulka01
1. nov 2010

@slavka35 Takže aj tak je tých hormónov stále dosť. Ja sa cítim taká stále ospatá a zvláštne nafúknutá 😵 no, ale predstava, že by som sa nafukovala ešte ďalších deväť mesiacov je veľmi lákavá 😅 15.11. bude pre nás zrejme obidve dôležitým dňom, ja mám ísť na sono a krvné testy a Ty možno na vklad. Bože daj nech je to pre nás šťastný deň 🙂

ladyh
1. nov 2010

@jitulka01
@slavka35 holky moc vám přeju, aby to dobře dopadlo a já se od vás nakazila 😉

evapavla
1. nov 2010

pekný večer! ahojte nové budúce maminy 😵 !
@awalancha3 , neboj jasné, že to prejde, ja bojujem s niečím podobným už dlhooo 😒 , také pocity, stáva sa to, hlavne veľa slniečka si dopraj 🙂 🙂 🙂

jitulka01
1. nov 2010

@ladyh silná viera a trpezlivosť, to nám všetkým treba a pôjde to a snáď budú pekné "vianočné darčeky" 😵 Tiež Ti veľmi držím palúchy, nech sa nám všetkým zadarí a pridáme tejto planéte ešte pár kvalitných ľudí 😉

jitulka01
1. nov 2010

Dnes sa s Vami lúčim, opäť ma premohli hormóny a chce sa mi moc spinkať. Zas mi raz bolo s Vami fajn a teším sa na nové správičky zajtra. Dobrú nôcku Vám všetkým 🙂 😵

evapavla
2. nov 2010

Dobré ránko, dnes som si v kalendári prečítala svoju poznámku, že mám volať dr. Ulčovej do Plzne, teraz váham, či tam naozaj ísť, stresuje nás to, hlavne to, že čo ak nakoniec ako doteraz nič prečo som potratila neobjavia, teraz mám zasa pocit, že sa mi to stalo zo stresu 😠 , .....ja fakt neviem, či mám po tom pátrať???, alebo nechať tomu voľný preiebeh, na druhej strane nemám už 20 ani 30, tedy veľa času nie je ☹

janettka
2. nov 2010

@evapavla ahojík,já by jsem to absolvovala,když už nic,budeš vědět že jsi pro to dělala maximum...je to jen vyšetření,nečekej ani na výsledky a snažte se dál...ale kdyby něco našla,můžeš si oddechnout.Nedočítám,jen jsem zjistila,že minka je těhulka,ježíš holka já z tebe mám radost po tolika trampotách!!!!Jinak já tu mám na prázdninkách dcerku mojí sestry aneskutečně si to užívám!!!Jsou ji 2roky a má takové hlášky,že dostanu záchvat smíchu i několikrát za den....je to švanda....
@awalancha3 netrap se svými pocity,já myslím že je to jen projev hormonů a trochu paniky.Víš že se ti teď změní život,že už nebude moct mít tu volnost co jsi přece jen měla a tak tě napadají různé myšlenky,myslím,že tím projde každá maminka která už ví do čeho jde...jen málokterá si to přizná....držím ti pěstičky aby tě to brzo přešlo,minimálně s prvním pohledem na tvou krásnou dcerunku...

baculiatko40
2. nov 2010

@jitulka01 dakujem pekne, aj ja verim, ze sa to podari. A ak nie teraz, tak nabuduce. Som len realisticka, ale nie negativisticka. Dufam, ze sa citis dobre. Pekne relaxuj, chodievaj pravidelne na cerstvy vzduch.
No a recept:
Samo-omackovaci cokoladovy nakyp:
60g masla, 1 1/2 hrnceka (250ml hrncek) hladkej muky zmiesanej s 1 lyzickou prasku do peciva, 3/4 hrnceka jemneho krupicoveho cukru (moze byt aj surovy jemny cukor), 2 pol. lyzice kvalitneho kakaa, 3/4 hrnceka mlieka, 1 vanilkovy cukor. Omacka: 2 pol. lyzice kakaa, 3/4 hrnceka hnedeho cukru, 2 hrnceky vriacej vody. Rozpustit maslo v nadobe vhodnej do mikrovlnky (najlepsie hlboku jansku misu, ktora sa zmesti do mikrovlnky), pridat cukor a vanilkovy cukor, pridat preosiate kakao a muku, nakoniec primiesat mlieko. Dobre cele premiesat, potom posypat povrch zmiesanym hnedym cukrom s kakaom a nakoniec pomaly poliat horucou vodou po spodnej strane pol. lyzice. Vlozit do mikrovlnky a upiect pri vykone 800 Wattov po dobu 8 minut. Omacka by mala byt na spodku nakypu. Nechat postat 5 minut a moze sa podavat s vanilkovou zmrzlinou (alebo vyslahanou smotanou) a malinami (jahodami) najlepsie v hlbokych tanieroch alebo miskach. Dobru chut!
Pekny den vsetkym!
😎 😎

jitulka01
2. nov 2010

@baculiatko40 Pekne ďakujem za receptík, keď ma prepadne mánia "varenia", tak sa do toho určite pustím. Inak sa cítim celkom v pohode, až na tú neustálu ospalosť a únavu, ale to prikladám hormónom. A dnes som zas tak trošku precitlivelá, musím sa zamestnať, a hneď bude po plači 😉

moncici
2. nov 2010

@christy22 ahoj no tak ma už objednal Drábek na laparku tak uvidím či niečo zistí 🙂 alebo nič nezisti

awalancha3
2. nov 2010

christy..................... ano som od BA; dnes som už zase na chvílu pocítila, že sa na malu teším................. som ako na hojdačke, to budú asi tie hormony a podvedomie, ako tu dievcata pisali...................

...a dakujem vsetkym co ma povzbudili, velmi vela to pre mna znamenalo a znamená, lebo o tomto sa ozaj neda hovorit s mm ani s mamou, toboz nie so svokrou............. "tesi ma" ze v tom nie som sama, docitala som sa o tehotenskych depresiach............

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre