Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

dvojbottka
10. apr 2013

@henikav Gratulujem, prajem veeeeeľa zdravíčka a nech máte z nej len a len radosť.... 😉

slavka_2012
10. apr 2013

@henikav zo srdiecka blahozelam 🙂 zelam vela,vela zdravicka 😉

baculiatko40
11. apr 2013

@henikav gratulujem a veľa zdravia pre obe!

henikav
11. apr 2013

@slavka_2012 dakujeme a nech sa Vam tiez skoro zadari 😉
@baculiatko40 dakujeme a nech je vsetko v poriadku, az do konca tehu, aby ste si aj vy coskoro uzivali takyto uzasny uzlicek lasky
@dvojbottka dakujem velmi pekne, veru neskutocnu radost a stastie nam doniesla tato nasa zabinka

jahoda333
11. apr 2013

Ahojte baby chcem sa spytat ake mate skusenosti s reprofitom v brne a ktoreho lekara by ste mi odporucili.Podarilo sa tam niektorej z vas otehotniet aj ked uz predtym absolvovala v inom centre neuspesne ivf?Vďaka za odpoveď.

mimika1973
12. apr 2013

ano ja cochvila 40tka a bez babetka este. Dufam len, ze raz to pride uz konecne! 😉

mimika1973
12. apr 2013

@zuzana36 to je super krasna spravicka! a este aj po tolkom cakaniiii!!! gratulka! 🙂
A ten Infolic sa kde da kupit? v lekarnach aj? a kolko stoji a ako dlho a kedy presne sa berie vlastne?
Ja uz 7 rokov skusa, som po iUI, IVF a nic! uz zufam veru 😢 Tak reku preco to nevyskusat????

hankawk
12. apr 2013

Ahoj kočky, je mi už 44 a mimi stále nikde. ☹ Chtěla jsem se zeptat: při IVF vám "starším" 😉 dávají dlouhý protokol s hormonama, nebo krátký? Mně před třemi lety předepsali dlouhý a získali jsme dvě vajíčka. Teď na jiné klinice doporučili krátký a progresivní a prý nereaguji. A to jsem si píchala Gonal 375 jednotek, což je prý koňská dávka. Tak jestli už jsem fakt stará.... 😒

zuzana36
13. apr 2013

@mimika1973 ahoj a dakujerm, kupis v lekarni cca ZA 17 eur a beries 2x denne a ak sa ti da, tak mozes poprosit o clostil mozno uz aj v druhom- tretom cykle. ja som sice clostil brala v tretom, ale to som nevedela , ze som uz tehu. teraz to beriem uz iba raz denne

moc drzim palce a kazdej uprimne zelam nech sa docka tohoto krasneho pocitu 🙂

cora41
13. apr 2013

@hankawk ahoj, ja mam skoro ako ty a nikdy som nemala dlhy protokol, vzdy iba kratky, ci na Slovensku alebo v Brne. Nikdy som nereagovala prilis, no okrem posledneho softu v Brne - kedy som mala iba dve vajka a potom som bola tehotna do 14t, no nepodarilo sa viac, som mala vzdy okolo 9-10 vajok... Skusala si Reprofit Brno? su naozaj skveli 🙂

santamonica
16. apr 2013

ja idem na IVF buduci tyzden, pichala som si Menopur 600 IU, 200 mg, dnes som bola na kontrole, tak folikuly rastu pomaly, zvysila mi to na 225 mg a od pozajtra plus injekcie Cetrotide, tak uvidim ako narastu 😝 ........ani neviem, ci je to kratky ci dlhy protokol, dr.mi povedala, ze uvidime ako to pojde a podla toho mi bude zvysovat davky, tak neviem...........dufam, ze budu zdrave vajicka a ze to konecne vyjde.....

dvojbottka
17. apr 2013

taaaaak...genetická konzultácia za nami...uvidíme, aké budú výsledky....dúfam, že dobré 😉 😉

dadaba
17. apr 2013

ahoj dievcata,
ostali mi 3 embrya po predlzenej kultivacii,,14 bunkove a jedno dokonca 60 bunkove...zajtra mam ist na vklad rano mi maju volat ci sa rozmrazili....mate s tym nejake skusenosti.?????????????????????????
zatial mi vkladali 1, 2 bunkove a tie rozmrazovali jeden jed pred vkladom..

skifarka
19. apr 2013

Ahoj holky, naposledy jsem tady byla asi před rokem. Mohu se zase nově k Vám přidat? Je mně přes 40 let. Pamatuji si @evapavla, @mnamko, @baculiatko40. Některé holčiny už porodily a ja pořád NIC. Mám za sebou 2xIVF-neúspěšné, 2x IUI-neúspěšné, 3 x potrat 12,týden/ přirozeně/, a před 14 dny neúspěšný KET ☹ ☹ ☹ .

cora41
19. apr 2013

@skifarka ahoj a vitaj 🙂 tak pozeram, ze mas toho slusne za sebou aj ty ☹ len to netreba vzdavat. Ja prave stimulujem na piate IVF a zatial tam mam iba jeden folikul, takze to nie je vyhra, ale bojujeme.. Raz som uz mala biochemicke a potom naposledy aj tehotnost do 14tt, no bola som na amnio a tri dni po nej uz sme boli zase sami☹ takze strasne tuzim, aby nam to uz vyslo, zacina byt toho dost aj na vola 🙂

maybe72
19. apr 2013

@skifarka ... taky stojím ve frontě, nic si z toho nedělej, tohle jaro už sem přineslo spoustu radosti a dvoučárkovaných testů, tak si říkám, že i na mě nějaký těhotenský bacil třeba zbyde... Hlavně si zachovat pozitivní náhled na svět kolem, netrápit se zbytečně hloupostmi a ono to určitě v ten pravý čas příjde. Tak držím palec pro štěstí a posílám trochu i Tobě...

skifarka
19. apr 2013

Díky za znovu přijetí 🙂 .
@cora41 Jestli se mohu zeptat. Čím stimuluješ? Zatím jenom Clostilbegytem nebo Fostimonem, Gonalem... S tím Clostilbegytem to není z mé strany legrace. Pracuji s dětmi a jedna maminka, která má už 3 letýho kluka taky z IVF, stimulovala na IVF Clostilbegytem, urodily se jí 2 folikuly a "1 folikul ji už spinká v postýlce" - holčička, A to ji řekly, že má téměř přechod. Já jsem měla vždycky tak 12 folikulů a 10 vajíček a nic z toho nebylo. Vajíčka, i přes můj věk dobré kvality a NIC. Ale ten tvůj 1 folikul a v něm vajíčko, může být právě ten pravý, kvalitní 🙂 🙂. Jak píšeš už by toho bylo i na vola hodně 😒 . A to se snažíme 15 let ☹ . Finančně je to už dost neúnosné. Nevím, nevím, jestli to teď nějaký měsíc nezkusíme taky s tím Clostilbegytem 😉 .
To je mně moc líto, že po amniu jste..... Co se stalo? To musí být taky těžký. Ale je vidět, že jsi bojovnice 😉 😉
@maybe72 Taky jsem slyšela, že tento rok je plodný, tak nám nezbyde, než doufat. V těch tvých slovech je taková síla, to se tady musím "nakazit" optimismem 🙂 🙂 . Vždycky po jakémkoliv nezdaru "letím střemhlav dolů" a pak se "hrabu" zase z toho ven

cora41
19. apr 2013

@skifarka teraz som mala clostilbegyt 3x denne a k tomu jednu ampulku menopuru. normalne rozmyslam, ci si nepridam este jednu, nech mame aspon 2 folikuly...Po amniu sme sa mali dobre a po troch dnoch sme sli rano na UTZ a nas Theo uz iba v brusku lezal bez pohnutia..☹ uz to trochu boli menej, lebo s tym aj tak nic neurobim, takze skusame dalej, no davam si tak 3 mesiace este a koncime..

andrae
19. apr 2013

@cora41 Tazko sa citaju taketo prispevky, je mi to luto. Je nutne absolvovat amniocentezu, ked je tu take vysoke riziko?

skifarka
19. apr 2013

@cora 41 Díky za info ohl. Clostilbegytu. Asi to takto taky zkusím. Už jsem došla k závěru, že když do nás "perou" takový koňský dávky hormonů, tak se sice vyprodukuje hodně vajíček, ake kvalita je asi diskutabilní. 😒 . I když mně tvrdili, že jejich kvalita je dobrá😒. Tak to Ti taky přišlo, jak "blesk z čistého nebe". To znám, to je hrozný šok a bolest. Já jsem to 3 x měla tak, že plod se dobře vyvíjí, krev dopadla vždycky ok, NT screening taky, ale pak se přestane tak v 11. týdnu vyvíjet a 12.týden jdu na..... Při posledním ukončení těhotenství jsme si nechali plod/ holčička/ vyšetřit a říkali, že neměl žádné chromozomální vady, ani mutace.
Je to strašně náročný na psychiku a na vztah. Ještě bojuj, říkám to a taky musím ty síly "dolovat" a jde to ztěžka 😒 .

cora41
19. apr 2013

@skifarka moja, a ty si mala tiez MA? a nie raz? tak to ma velmi mrzi☹ myslim, ze presne viem, o com rozpravas.. len to netreba vzdavat.. aspon to si hovorim ja...Ake mas plany?

cora41
19. apr 2013

@andrae no ked ti povedia, ze jeden z hlavnych markerov chyba a vyjdu ti testy na minimum, tak nevies, co je dobre..a spravne.. uz to nenapravim a nevratim.. len dufam, ze nas zhora chrani, maly anjelik.. 🙂

santamonica
20. apr 2013

ahojte, takze mam 5 peknych folikul na lavej strane, 1 peknu a 3 male na pravej, ktore mozno dorastu, v stredu idem na odber.......jejda dufam, ze z toho nieco bude, vraj pocet je ok, a na tej lavej strane su pekne....hmm.....na predoperacnych som mala vysoky tlak, myslim, ze to moja psychika, dufam, ze v pondelok to bude dobre.............chcem mysliet iba pozitivne, snazim sa.......drzte sa dievcata, raz nam to musi vyjst...ahojte

cora41
21. apr 2013

@santamonica super sprava!!!🙂 takze teraz len oddychuj a pripravuj sa 🙂 aku si mala stimulaciu? normalnu alebo soft? Lebo ja soft a v piatok sa nam tam objavil iba jeden bojovnicek 😒 takze zajtra kontrolny UTZ a potom uvidime, co bude. Ak by sa stal zazrak a boli by tam aspon dva, tak odber by mal byt vo stvrtok. Do ktoreho centra chodis? papa

slavka_2012
21. apr 2013

@henikav nam sa uz aj zadarilo ale tesili sme sa len 10tt+3dni 😢 cakali sme dvojicky ...19.4. sme o nich prisli 😢 😢 😢 je to velmi cerstve a velmi to boli 😢 ale nevzdam sa a pojdem dalej...zmenila som car a konecne sa zadarilo i ked sme to nedotiahli do konca......ale uz viem ,ze je to mozne 😉

henikav
21. apr 2013

@slavka_2012 to ma velmi mrzi, je to velka strata, presli sme tiez tym niekolkokrat nasa zabinka je uz moje sieste tehotenstvo, z toho mame len jedneho syna a teraz malu, vsetky ostatne tehu medzitym skoncili katastrofou. Drzim Vam palceky, aby ste to uz nabuduce dotiahli do uspesneho konca a aby Vas neuspech neodradil

go
22. apr 2013

Ahoj, rada bych se k Vam pridala. Cerstve mam za sebou neuspesne 4 IVF. Nyni zvazujeme zmenu Caru, rozhoduji se mezi Heliosem a Reprofitem. Poradite? 🙂

evapavla
22. apr 2013

@skifarka aj ja si ťa pamätám 😉 , držím palce nech tú smolu už prelomíš, teda aj všetkým čo sa nám zatiaľ nedarí 😵

santamonica
22. apr 2013

@cora41 ahoj, chodim do Iscare v Ba, neviem, ci soft, mne prisposobovala dr davky podla toho co videla, tak neviem ani,rastli mi velmi pomaly najskor.....zacala som si pichat 2dc merional rano, 19dc plus cetrotide 3x, dnes o 22hej idem na pohotovost aby mi pichli pregnyl do svalu a v stredu rano na odber.....horsie je , ze ma skoro nan nepustili, kedze mam naozaj hypertenziu/vysoky tlak, ale dali mi lieky a vraj mozem ist, tak dufam, ze ma nezrusia v centre, ja som hrozny psychopat, strasne to prezivam, mam stres, bodaj by som nemala vysoky 😝 , to je najhorsie, ze sa neviem vnutorne ukludnit a stale som v napati posledne 3 roky.............aaach jaj.......
slavka to ma velmi mrzi, drz sa a bojuj dalej, ja som raz vydrzala do 8tt po prirodzenom, je to nestastie......drzte sa vsetky, ahojte, dam vediet,ako to dopadlo

mimika1973
23. apr 2013

@go ahoj, ja by som to skusila s Reprofitom jednoznacne! 🙂 Maju velmi dobre vysledky vraj. Ja to idem vyskusat s nimi, ale az v lete, inak sa mi neda casovo ani manzelovi, co ma mrzi trosku, ale vydrzim, leto je cochvila tu! 😵
Ty si predtym bola na IVF na SK niekde? ako ste na tom so sterilitou vlastne?
Skus ist na stranku web Reprofit a poziadaj o konzultaciu s nejakym gynekologom tam, vsetci su vraj super! 😉 Potom sa dohodnete na tom IVF a liecbe, robia aj soft, co su mensie davky hormonov. Mozes uz zacat vlastne liecbu stimulku aj o 2 mesiace, ako to tebe bude vyhovovat casovo a tak...co je fajn, ze nemusis dlhooo cakat! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre