Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

izina
25. sep 2009

janet,
to se mi zdá nějaké divné. Asi bych zašla za dr gyn a zeptala bych se, jak je to možné

janettka
25. sep 2009

měla jsem s ní konflikt po tom co jsem měla v ruce i výsledky z kyretu,kde psali o nekrotizujících částech plodu,byla velmi nepříjemná a já jsem změnila gynekologa...já vím,že se může stát cokoliv,ale já za ty 2 měsíce co jsem k ní chodila platila i věci které jiné holky měli zadarmo,když jsem se ptala na pojišťovně tak mi řekli,že na utz mám nárok zdarma...jenže pokud tam ona napíše nadstandartní UTZ s prohlídkou tak je to o něčem jiném,že...a přitom šlo o to,že neviděla v 6tt srdíčko tak mě zvala za týden znova a to po mě chtěla jpeníze jako nadstandart...prý kdyby ho nenašla tak to neplatím,ale že našla tak jsem ho platila.Teď chodím k jinému gyn,který používá utz normálně a nikdy jsem nic neplatila...

izina
25. sep 2009

To jsi teda měla super gyn. Nechápu, jak může být tak "milá". Já za utz nikdy neplatila a ani za jeho nahrátí na flaschku. A chodila jsem na kontroly i do nemocnice a v poho. Za celé těhu jsem neplatila nic, krom pobytu v nemocnici

hanula11
26. sep 2009

Pets, to je mi líto. 😢 Tak se drž.
Janet, to je tedy opravdu doktorka za všechny peníze 😠 Ty ženský dr. jsou asi fakt kolikrát horší než chlapi, proč tuhle práci dělají, když k ní nemají pořádnej vztah, někomu jde fakt jen o peníze, koza ☹.

minka051
26. sep 2009

ahojte

pet.s moja to mi hrozne lúto...Toho sa budem asi báťaj ja lebo moj vek je vysoký.

pajka00
26. sep 2009

pets to mě hrozně mrzí a umím si představit, jak ti je...všechny, které jsme si prošly-jakýmkoli potratem víme-že je to hodně smutné...ale naštěstí to není konečná a můžeme pokračovat a snažit se dál.\určitě jsi unavená a přesmutnělá, ale pokud se ti to zadařilo, tak uvidíš, že to ted půjde líp...říká se-i dr.mi říkala,že po potratu je to jako když pohnojíš.....já jsem sice byla vyjímka, ale přeju a věřím,že ty nebudeš)drž se holka, poplač si,ono se uleví.
Jinak vám všem přeju hezký a klidný víkend....nemám čas přes víkend psát a věčně jsme někde pryč-takže v úterý-pracovní den se ozvu...

hadonoshka
26. sep 2009

Ahojky pet.s tak tohohle se bojíme opravdu všechny. Je mi to hrozně líto, člověk je rád ve 13. týdnu, že má to nejhorší za sebou a najednou bum. Pajka má ale pravdu, že to není konečná, tak se budeme snažit dál. Přemýšlím, že možná už při tom krvácení se příroda snažila to sama ukončit, v každém případě je dobré že na to přišli takhle brzy a ne až po AMC někdy za měsíc. Takže pořádně spláchni žal a znovu do toho.
No jinak my jsme dneska slavili klukovy narozky a žrali jsme jako protržení. Takhle nezhubnu nikdy. No ale nevšímejte si toho, obložené mísy, chlebíčky, dortíky, přece to nenecháme zkazit, že jo. Teď se odkulím dolů a jdu koukat na telku. Celý den jsem kolem všech lítala, tak si teď konečně v klidu sednu.

pet.s
26. sep 2009

minka tahle vada není zp§sobená věkem..jen prostě náhoda..co jsem našla na netu, tak se vyskytuje u 1 dítětě na 10 tisíc. Věk matky zvyšuje 2x riziko. To je 2 děti na 10 tisíc. Mám diabetes, ten 2-3x. Fajn to je 4-6 dětí na 10 tisíc. tak at mi někdo do prdele řekne, proč zrovna moje dítě. Já už na to 3 den hledám každou minutu odpověd a nenacházím. Pořád sedím u netu a dloubu se v tom jak v nezralým beďáku. Je mi z toho na nic. Je to jak sebemrskačství. Děvčata nevíte jestli je možné,aby moje dítě donosil někdo jiný(např.moje sestra)? Díky moc.

hadonoshka
27. sep 2009

pet.s já bych dělala to samý, ale asi to prostě nezjistíš, je to prostě blbá náhoda. Na genetice říkali že na tom začátku stačí když 1 buňka z miliónu udělá něco blbě a je průser. To muselo bejt v úplným začátku něco se tam prostě blbě udělalo. Podívej se na Veroniku Žilkovou, hrozně jsem jí fandila a taky jakou měla pravděpodobnost, že se jí narodí 2x dítě se stejnou vadou a šup. Škoda že do toho ještě nešla, její heslo "poroď si své vlastní vnouče" mně zaujalo a má recht. Dneska na to mlaďoši kašlou a přitom úplně nejlepší věk je podle výzkumů 18-20 let. Já jsem v 17,5 odnosila dítě ani nevím jak. Ale není třeba věšet hlavu, jak jsem už psala, moje babi měla za války dítě ve 43 letech, krásného zdravého kluka a naprosto přirozeně. Některé ženské už ve 40 vypadají, myslí a cítí se jako staré baby, tak ty by do toho jít neměly s tímhle přístupem k životu, ale ty ostatní jako jsme my (jó taky mi po ránu křupou klouby a jsem nějaká těžká) pokud se duševně cítí mladě a prostě chtějí tak žádné řeči a šup, zkoušet a zkoušet. Jo nejde to hned, taky v těch smradech co žijeme, chemikáliích co dýcháme se není co divit že to kolikrát nejde. A od toho tu jsou doktoři, aby nám pomohli. Jak se jim pěkně žije za ty prachy co to všechno stojí. Všechny ty léčby neplodnosti by měli hradit ti, kdo vypouští do vzduchu všechny ty puchy, no ale to je na dlouhou diskuzi, taky jezdíme autíčkem že jo. No ale myslím si, že až se číňani a američani začnou tím ovzduším trochu zabývat, bude líp všem. Holt tvrdý bussines si vybírá svou daň. O naší republice radši nemluvím, když jsem viděla pořad o ústecku a co to ovzduší způsobuje těhotným i netěhotným (a není to jenom tam) tak se divím, že se ještě rodí zdravé děti. No jo zase jsem se rozepsala, jdu něco dělat 🙂

lora
27. sep 2009

Pets, teraz som si az precitala spravy... velmi mi je to luto, ale z vlastnej skusenossti viem, ze si to treba odplakat a je to rovnako ci mame 1 dietatko, ci 5 alebo ziadne. Neskladaj zbrane, urcite to este vyjde ! tri mesiace a hor sa na to opat. Mozno aj skor, uvidis, co Dr povie na kontrole.

henikav1
27. sep 2009

pets, strasne ma mrzi, co si prezila, viem ako velmi to boli. Vyplac sa ked ti to pomoze, vyrozpravaj, alebo nenavid cely svet za nespravodlivost ktoru prinasa. Kazda reagujeme inac.
A na otazku preco prave mne, neexistuje odpoved, aj ja som dlho hladala a nakoniec som si uvedomila, ze sa da polozit aj naopak. A preco nie mne, ked sa to denne stava tolkym zenam ☹
Je to velmi smutne. Neponahlaj sa do dalsieho tehotenstva, kym si to neulozis v hlave a na to treba cas, vela casu a tiez kym sa budes citit uplne v poriadku
Prajem ti velmi vela sil.

zdravim vsetky nove snazilky, ktore este nepoznam a samozrejme vsetky ktore poznam

uz viete, ze ked som dlho ticho, tak si to ukladam, hadam sa raz z toho vymotam. Momentalne nesnazilkujeme, jednoducho sa z tohto nevladzem nejako pozbierat

napise mi niekto aj pozitivnu spravu? nechcem vsetko citat dozadu, nebola som tu veeeeelmi dlho

irafka, ako si na tom? Dufam, ze je vsetko v uplnom poriadku

irafa
27. sep 2009

ahojte holky
ach jo tak tu čtu smutnou zpravu a moc mě to pets mrzi 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
vim ted maš spoustu otazek proč proč a zase proč ale jak pišeš neni odpověd i kdyby ses rozkrajela tak neni je to ileny co vše si musela a ted toto drž se holka ted nejvice bzdeš potřebovat oporu tu největši a to je tva rodina tak at tě podrži papapapa
Heni jejejeje to sem rada že tě tu vidim holka
nemaš chut do dalšiho miminka po tom všem ja se ti ani nedivim ja bych taky neměla odvahu ja opravdu
děkuji panubohu i když nejsem věřici za to že mame vše ok a snad už to dobře doklepu do konce
heni sem sice unavena ale stoji mi to za to nohy si motam mam nove punčochy ale kvuli pupiku mi to jde těžko ale pokud su doma tak omotam ale když jedu ven tak si je natahnu
jo hanulko doplacela sem na punčochy 60kč sem ti to zapomněla napsat
tak du udělat veču a pak telka tak papapapapa a pets drž se holka ahojky

pet.s
27. sep 2009

Děvčata všem děkuji za slova podpory.Samozřejmě půjdeme do toho znovu. I když už budeme platit celé IVF. Musím,ale počkat 2-3 měsíce. Do té doby budu určitě psychicky v pohodě. I když zapomenout nechci nikdy. Zatím to je spíš tak,že přežiju den,abych mohla probrečet noc. V úterý bych chtěla jet do CARu, za 1.sdělit do moji dr, za 2 se jí zeptat, zda by nešlo, aby ještě ted požádala pojišťovnu alespon o schválení léků, ty jsem ještě stihla vyzvednout než mi bude 40.Což je za měsíc.A IVF zahájila až v listopadu nebo prosinci. Myslíte,že to jde?

izina
27. sep 2009

pet.s,
pokud máš rozumnou dr, mělo by to jít. Budu držet pěsti, ať to vyjde u dr a pak i ostatní

pajka00
29. sep 2009

Dobré ráno holky, Heni..zdravím, jsem ráda, že ses ukázala. Víkend byl překrásný-doufám, že i u vás bylo tak super počasí. Byli jsme s partijou na výletě-na výšlapu...pěkných 10km jsme ušli...v 1/3 jsem si dala zelňačku-nesedla mi, takže mi zbytek cesty bylo špatně...no úúžasný zážiteček. Ostatní šli pak ještě na špekáček a pivko...a já jsem šla lehnout s žaludečníma kapkama dom.) No ale už je mi fajn a vzpomínám na hezčí chvíle z výletu.
Heni-tak já jsem se konečně rozkývala a byla na první vyšetření v Caru.....miláček spermie na 1* a teď se čeká na výsledky krve...kruci 5 týdnů-takovou dobu!! Takže ješ´tě 3 týdny a uvidíme-co dál. Začnem z výplaty šetřit na IVF,protože mi nic jiného určitě neřekne. Mám ještě do března čas-aby mi topoplatila pojišťovna-tak toho musíme využít. Akorát jsem slyšela, že to pojišťovně trvá měsíc, než to schválí...kruci, to je bordel! Tak snad si pohnou, ať můžeme už začít.
Tak hezký den všem.

zaenab
29. sep 2009

Ahoj holky, právě jsem přijela z dovolené, nic ještě nestihla přečíst zpětně, ale jen jsem vás všechny chtěla pozdravit. Měla jsem se báječně, i když první den jsem dostala mrchu k velké radosti nás obou 🙄 Ale snad díky nadmořské výšce (byli jsme každý den v třítiscových výškách ve Švýcarsku a Francii) trvala jen tři dny.
Tak už se těším, jak si vás pozpátku přečtu dnes večer, teď jdu bohužel už zase pracovat 😠

janettka
29. sep 2009

hezký den holky moc vás zdravím a hlásím,že se blíží naše období kdy zkusíme IUI 🙂 ,budu se děsně klepat,budu mít strach jestli to moje tělo nezahubí zase,ale prostě to zkusíme když už do sebe láduju tu spoustu prášků.Dneska už špiním takže čekám ms a začnu s clostíkem

pajka00
29. sep 2009

Ahoj Zanebko-to je super, že jste se měli hezky-je potřeba si odpočinout a vypadnout chvilku z blázince...
Janetko-moc ti držím palce!!! Určitě se zadaří-člověk tomu musí věřit. Já až za 3 týdny na výsledky apak bůhví kdy začnu .....jak jsem to nechtěla-tak se začínám snad i těšit??No to jsem dopadla.....že už se začne něco dít....

janettka
29. sep 2009

pájko to čekání je nekonečné...já jsem už nechtěla a teĎ co jsme se rozhodli,že to teda ještě zkusíme jsem celá netrpělivá kdy už se to nějak rozjede...

pajka00
29. sep 2009

Jo🙂 napřed se tomu člověk brání a pak se nemůže dočkat...Já jsem zvědavá, co nám řeknou na výsledky krve..

janettka
29. sep 2009

no já jsem z těch výsledků trochu zděšená tak pátrám na internetu co to je....

henikav1
29. sep 2009

ahojte, tak ja zarezavam v praci, zaenab, ziadna dovolenka ako ty 😉 😀 ale myslim na vas, aby sa to uz aspon niekomu z vas podarilo, ved irafka nam ide prikladom. Tak vam vsetkym velmi drzim palce
Pajka, musis tomu verit a uvidis, bude to ok
Janettka vobec na to nemysli, ze by sa to mohlo zopakovat, teraz to uz bude v pohode 😉
Ja uz vas budem len takto trosku podporovat, vzdy ked sa to niektorej z vas podari, budem sa velmi tesit
ozaj, kde je yanny?

janettka
29. sep 2009

heni jsem ráda,že jsi tu zase s nami.Já budu depkařit furt,mudra mi řekla ať to zkusíme a když se to nepovede, změní dosavadní léčbu...už požírám 3x denně kvanta prášků a vitamínů...no nevím nevím...

pajka00
29. sep 2009

To jsi hodná Heni, že na nás budeš myslet a podporovat...a ty jak se trošičku otřepeš a budeš mít chuť to znovu zkoušet, tak jen řekni🙂 podporu u nás budeš mít -však víš-velikou.
yanny to nevyšlo tak je zklamaná a smutná asi se jí mezi nás moc nechce....mrzí mě to, protože mi tady ta její blond hlava a hezké věty chybí...mohla by občas kuknout, ať ji můžu pozdravit.
Jo janetko musíme věřit, že se zadaří a bude to OK....tobě se to už snad víckrát nemůže stát.....to je jakoby tě šlahl 2x po sobě blesk....jaká je pravděpodobnost?Takže s takovými nápady se rozluč a věř, že to už tentokrát vyjde a bude to oK!🙂

janettka
29. sep 2009

pájko to moje imnitní onemocnění způsobuje ty MA takže u nás to bude boj až do konce....hlavně přežít těch 12tt kdy je to mimi nejnáchylnější a ještě nemá svoje obranné reflexy....takže to není otázka náhody....

pajka00
29. sep 2009

aha....tak to jsem nevěděla, že trpíš nějakou nemocí-tím se to vysvětluje. Takže tobě jde o to, aby jsi mimčo nepotratila a hlavně udržela...no snad na to najde Dr.nějakou léčbu, čím by to usnadnila...držím ti moc palce!!

henikav1
29. sep 2009

ani sa necudujem, ze sa sem Yanny nechce po neuspechu, ved ani ja sa vzdy potom dlho neozyvam, jednoducho je tazke napisat nieco pozitivne, ked sa clovek citi zle :( velmi ma to mrzi
Ja osobne neviem ci to este niekedy skusime, nie ze by sme nechceli miminko, ale ked viem, ze zakazdym otehotniem, chvilku ponosim a potom nastanu problemy, no neviem, necitim sa na to
Myslim, ze to boli este viac, ako neotehotniet vobec. Niekde je problem a kym neprideme na to kde, tak nebudeme pokracovat, predsa nie je mozne mat tri deti po sebe chybne, alebo potom sa mozno k sebe geneticky nehodime, no neviem. V kazdom pripade, nase prestavky su cim dalej vacsie a mozno ze uz ani nic dalej nebude.

pet.s
29. sep 2009

henika, prosím můžeš napsat, co bylo tvým dětem? Taky po každé váhám jestli sem nakouknout jak tu těhulíte, ale začala jsem chodit na diskuzi s maminkami, co mají andělíčky. Docela mi to pomohlo.Ale blíží se noc a mě už zase začínají myšlenky a smutky. ☹

henikav1
29. sep 2009

pet.s, moje prve babatko bolo tazko poskodene, malo aj trizomiu 21, tomu bol teraz rok, dalsie odislo hned na zaciatku, to zistili len nahodou pri vysetreniach z krvy, ale kym som prisla uz nebolo nic, no a poslednemu prestalo bit srdiecko, tomu bude teraz 4 mesiace, po tom poslednom som uz na tom bola zle, preto som sem nechodila, nemohla som
viem ake strasne tazke to je, ako zle sa citis. Trosku ta bolest ustupi, ale nikdy sa nestrati ☹

janettka
29. sep 2009

heni jestli nemáš to co já,nech se vyšetřit na imunologii,mě našli APA syxndrom,tělo usmrcuje plod v ranném stádiu 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre