Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gejbule1
13. máj 2010

zulik tak hlavně že jsi spokojená 🙂 .Já chodila do Pronatalu v Praze a hrůza děs.Mám jen ty nejhorší zážitky.Šílené čekání,pokaždé jiný doktor který o mě nic nevěděl,vše bez vysvětlení atd 😠 😠 .

danielax
13. máj 2010

gejbule... připojuji se k přání všeho nej 🙂 Já chodím do Pronatalu v Teplicích a nemůžu si stěžovat.Všechno mi vysvětlili... i když jsem se ptala 3x a někdy asi jak dement 😀

Když jsem byla na IUI, tak sice ten den UTZ nedělali, ale zaváděli to pod ultrazvukem. Koukala jsem při tom na monitor.

iva7
13. máj 2010

Ahojte kočky, tak teraz som čítala na nete, že 62 ročná bulharka porodila síce predčasne, ale zdravé dvojčatá po umelom oplodnení. Mala zavedené 3 embyá, jedno jej potom odstránili (asi sa ujali všetky) a dve donosila. Vraj jej zamietli žiadosť o adopciu, tak sa nasr...a, a dala sa umelo oplodniť 😀 .

Kettysek vítam ťa tu a kľudne choď do toho, moja stará mama mala moju mamu v 43 rokoch. Ja som na tom podobne ako ty, mám síce len jedného syna -21rokov, študuje na VŠ, takže sme s manželom zostali sami v dome a utkvel nám nápad, že mimi by bolo fajn. Aj ja mám manžela toho istého (už 22 rokov 🙂 ), asi som mala to šťastie, že som natrafila na normálneho chlapa. Tá veta, čo minule napísala Hadonoska, že manžel jej povedal, že si už nemajú čo povedať vám poviem , že ma udivila. Majú spoločné 2 deti a on povie, že si nemajú čo povedať??? My si s mužom máme stále čo povedať aj po 22 rokoch, však máme spolu dieťa, dom, záujmy atď. Už len keď sú tie deti, tak sa treba tešiť z ich úspechov a zdravia nie?

iva7
13. máj 2010

Baby, mám na vás prosbu, toto je môj hormonálny profil. Tie čo sa do toho trošku vyznáte a máte skúsenosti, môžte mi napísať, či to mám ok, alebo niečo mám na figu?

TSH 0,79 mU/l
FSH 10,50 mU/ml
LH 3,39 mU/ml
Prolaktín 113,4 mU/l
Progesterón 1,23 nmol/l
Estradiol 182,1 pmol/l
Testosterón 1,49 nmol/l
CA 125 13,0 u/ML

Ďakujem

zulik
13. máj 2010

Já bych řekla, že je hodně zvýšený prolaktin a to není dobře. Podívej se na diskuzi o zvýšeném prolaktinu.

zulik
13. máj 2010
iva7
13. máj 2010

Díky, idem to pokukať

iva7
13. máj 2010

Zuzík, prepáč, že ťa otravujem, ale kukni prosím na ten odkaz čo si mi dala na str. 10 píše Brundik, že to záleží v akých jednotkách sa to udáva napr. 33-581 mIU/l=1,39-24,2 ng/ml. Ja to mám 113,4mU/l.

iva7
13. máj 2010

No som to napísala ako taký mongol - tie hodnoty sú vraj norma.

zulik
13. máj 2010

Tak to je fakt, že jsem četla, že i různé laborky mají různé hodnocení. 24 je dobrá hodnota. Brundík to určitě napsala dobře, vyzná se v chemických pojmech.

zulik
13. máj 2010

Holky, dnes jsem se zasmála v garážích. Přišli jsme k našemu autu a pod stěračem velká bílá cedule se šipkou. MM se divil, co to jako je a pak zjistil, že zaparkoval na jiném místě, prostě ob sloup No a to z něj ještě vylítlo něco v tom smyslu, kdo jel poslední autem, chtěl to hodit na mně Jenže já tam ještě nevjížděla, jen vyjížděla ven a to on dobře ví. A to se asi před 14 dny sám rozčiloval, když mu na jeho místo někdo vjel, je tam na zemi číslo a na zdi SPZ. Paradoxně se mi na dnešek zdálo o autě, že jsem k němu přišla a bylo vzadu poškrábaný.

iva7
13. máj 2010

To mi je jasné, že tie kritériá majú labáky rôzne, ale podľa toho jej prepočtu mi to vychádza 4,72 ng/ml a tých 113,5 mU/l, tak hádam to mám v norme. Čítala som na tej diskusii, že prolaktín spôsobuje, že nenastáva ovulácia a pod., ale keď som bola na sono, tak mi lekár vravel, že vaječníky mám funkčné a dokonca mi ukazoval na obrazovke aj 24mm folikul (mala som akurát pred ovu).

zulik
13. máj 2010

Kdysi mi říkala doktorka, že hodnoty nad 20 mívají ženy, které už jdou pomalu do přechodu. Vloni jsem měla na podzim 34 a v lázních mi doktor řekl, že to až tak moc nebylo a hned to zaléčili.Tak pak z toho buď chytrá.

iva7
13. máj 2010

Na ale potom mi to vychádza, že hodnota 20 ale v ng/ml , v mU/l by to bolo 20x24, čiže 480. A ak si to mala 34 v ng/ml, tak si mala 34x24=816mU/l. Záleží to v akých jednotkách to labák vyhodnotí. (aspoň tak som sa to tu dočítala). A ak si mala 34ng/ml, čiže 816mU/l, tak si to mala mierne zvýšené.

S tým parkovaním, to je asi tak, že človek to robí automaticky a pri stresoch a rozmýšľaní sa to ľahko stane, že zaparkuje o stĺp ďalej 🙂 . Mne sa permanentne stáva, že zaparkujem pred Tescom a potom hľadám auto po parkovisku a šťukám diaľkovým, ktoré auto mi zabliká 🙂

iva7
13. máj 2010

Tak na tejto stránke sa to dá odkontrolovať, sú tam všetky normy hodnôt: http://www.nedu.sk/okb/

hanula11
14. máj 2010

No, děvčata, tak mám asi zánět mlékovodu, njn. Už pár dní se pořádně nervuji s naší "starší", skoro nespím.
A teď do toho ještě tohle, asi se brzo zblázním
😠 😀
Nevíte nějaká co s tím dělat? S tím prsem tedy. Zatím zkouším nahřívat a jestli to malulka neprotáhne, ale je to bída a bolí to jako sv....

Mám nějaké nové fotky stažené do PC, zkusím je sem asi hodit, ale nevím, jak se zadaří.

To počasí je taky "špica",
Tak mějte aspoň sluníčka doma - ta naše malá ať už naživo, v bříšku nebo Vaše drahé mužské polovičky (snažilky)

kettysek
14. máj 2010

Dobré uplakané ráno, asi to má pro mě symboliku. Ikdyž sem to vlastně i čekala...no prostě zase se nezadařilo a MS dorazila! No co už a díky vám všem za podporu, zkusím to zase tento měsíc.
halula- jak se ti povedlo 3 mimčo? samo nebo jsi tomu musela pomoct? Vidím že máš taky skoro stejně staré děti jako já.

zulik
14. máj 2010

Dobré ráno, no, aspoň tak pozitivně v myšlení 🙂 J musím šprtat statistiku 😝
Jnak jedno moje sluníčko jelo na celý víkend do pryč a druhé se sice staví v poledne po němčinářské zkoušce ale pak taky do zítřka odfrčí. Zbyde tu pes a večer snad opravář pračky 😅
Ivo, já moc těm hodnoám nerozumím, málokdy se mi dostanou přímo do ruky a když, tak jsou tam takové ty chlívečky, jako co je a co není v normě. A nechám to na zkušenějších. Jinak s tím autem to bylo přesně tak, manža byl v nějakým stresu po práci, říkal, že byl nějak mimo, že tam skoro zabloudil.Tak už se nedivím 😀

pajka00
14. máj 2010

ahoj holky...Hanula, já jsem to měla 2x a je to bolest pekelná, jako žhavý drát do prsa....nahřívat, přikládat tvaroh a buď odstříkat,prostě to ať je ti jak chce - to mléko z toho prsa dostat--buď malá nebo odstříkat...je to šílená bolest, měla jsem slzy v očích z bolesti, ale musí to jít ven.Tvaroh zabírá🙂 Tak držím palce, ať jsi brzo v pořádku.

hanula11
14. máj 2010

páji, tvaroh by měla dovézt babička, zkusím to nebo pak to odstříkání, ale minule mi to odstříkat moc nešlo
Díky za podporu

Tak nějaké nové fotky snad v blogu mám 🙂

aja37
14. máj 2010

Iva, k tomu hormonalnemu profilu ... to FSH je trosicku zvysene. Kombinacia FSH a LH je ok, vraj by LH malo byt mensie (cca 1/2) z FSH, ale FSH mas nad 10, co nie je ok. Mas to sice len malinko nad 10, takze mozno sa s tym este da nieco robit.

Hanula, ja som pocula, ze ked sa zapaluju prsia, tak je na to dobry obklad z tepleho vina. Skus si zohrat nejake biele vino, namoc do toho nejaku plienku alebo co a prikladat. Vraj to pomaha. Kamoska si to tiez robila.

Bta, mne uz dorazila mrcha. Dnes rano som mala take krce, ako uz dlho nie. uff,uff.

gejbule1
14. máj 2010

hanula taky ten zánět znám ☹ Je to pěkně bolestivé ☹ Já si zase na záněty dávala ledové obklady což zase není dobré na mléko.Tak ať se brzy zotavíš.
U nás dnes celou noc lilo a já alespoň po dlouhé době krásně spala.

kettysek
14. máj 2010

holky zkoušely jste někdy tenhle odkaz? mě to teda na 100% vychází i u známých co vím jejich data..je to zajímavý, tak mě zajímá jestli to vychází i jiným. www.mimino.kvalitne.cz
Jinak mě to počasí asi zabije jen doufám že těch pár dnů sluníčka nebylo proběhnuvší léto a ted nepřichází zas podzim 😝
hanula- polevuje zánět? v žádným případě nedávej studený spíš teplou sprchou uvolnuj a odstříkavej co to dá, držím palce.

ankava
14. máj 2010

Ahoj, to máme pěkné počasí... chtěla jsem jít nakoupit, ale asi umřeme hlady.

ketty... mě vyšla holka..... podle všech předpovědí mi vždycky vyšla holka... tak to jsem tedy moc zvědavá

hanulo.. ať máš brzy klid...

já byla včera prvně u svýho gynekologa... trochu mě naštval, protože mi legitku nevystavili, že až za 14 dni, nejdřív krev a moč...
vzal mi citologii a ani se nechtěl podívat na prcka, že prý když jsem byla v pondělí, že je to zbytečný. Nakonec jsem ho přemluvila. Prcek byl krásnej, má tam nějaký fakt dobrý UTZ a byl krásně vidět, dokonce i já jsem to srdíčko viděla 🙂
Na to zvracení mi dal nějaké čípky, ale nevím, jestli je mám brát. Je to zase nějaká chemie, tak fakt nevím, co myslíte??

Gejbi... vidíš, jak je to různý, já do Pronatalu taky chodím a nemůžu si absolutně stěžovat 🙂

kettysek
14. máj 2010

ankava-já mám staršího syna narozenýho na Mikuláše, celý těhu sem zvracela, dokonce i při porodu, nic na to tenkrát nebylo, takže sem to nějak přetrpěla-aspon sem moc nepřibrala 😠 , a střelečci sou zlatý děti, bezproblémoví milí..aspon já mám takovou zkušenost. Tak at vše klapne..btw.přeješ si holčičku?

ankava
14. máj 2010

ketty.. to víš, že si přeju holčičku... ale je to jedno, hlavně aby bylo co vozit a bylo mimi v pohodě. Ale holku bych raději.
však já to taky přetrpím, pořád se utěšuju, že ještě 3 týdny a bude to v poho 🙂 🙂
jestli přiberu nebo ne, je mi celkem fuk, já to pak zase shodím... jen co nazuju tenisky, tak to pak půjde samo..... a jestli bude holčička tak "hodná" jako jsem byla já, tak budu hubená už 14 dní po porodu 🙂 🙂

kettysek
14. máj 2010

Ten můj byl vooopravdu hodnej, no taky sem měla do roka druhýho a to byl dáblík.. ten mi dal!
ale máš pravdu mě by ani 3 kluk nevadil, hlavně aby bylo vše OK, ale zatím se nedaří.. 😢

ankava
14. máj 2010

ketty, pusť to z hlavy a přijde to 🙂 🙂

kettysek
14. máj 2010

jojo, ale jak to mi neporadíš???

ankava
14. máj 2010

ne, to jsou jen takový ty utěšovatelský řeči 🙂 🙂 🙂
mě taky pořád říkaj, nenervuj se, stejně nic nezměníš, a jde to? ani za boha 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre