Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
14. feb 2011

@veronkaj dej s ním večer řeč,ale opatrně,chlapi jsou citliví na to,kdy je někamtlačíme...sppp styl j vím,že jsi šikoný a uml by jsi se posarat o nás i o to malé....a by to bylo príma,kdyby jste měli malé a tak...chlapům to trošku dýl trvá...i kdžu nás je Petr ten který by to miminko chtěl...a taky mě musel dlouho přemlouvat..a kdyby moc tlačil,ak bych se savělana zadní,ale ty jeho psí oči hihi...a to pochlebování,že mě tak miluje,že by chtěl miminko se mnou...taky uměl zahrát na sprvnou sumu 😀

veronkaj
14. feb 2011

@janettka no u nás to je skôr naopak, ja by som to mimi veľmi chcela a muž aj ked nechcel ked sme sa spoznali aj chodili to tvrdil lebo už má dve dospelé tak nakoniec na to pristúpil kvôli mne lebo ma má rad a chce aby som bola šťastná a bude mať rád aj to maličké, a hoci sme si dali čas do vianoc minulého roka lenže po potrate boli a sú nejaké komplikácie tak sme to snaženie predlžili tak o rok ale problém je že máme fakt dosť vysoký úver a tak muž na mňa tlačí že ak zostanem tehotná aby som predala svoj malý byt ktorý nám teraz vyrkýva časť úveru nájmom a tým by sme vyplatili viac ako polovicu úveru ale pre správanie a prístup jeho dospelých detí voči mne a celkovvo mám obavu byt predať.
a hoci vlastníme dom spoločne čo sme zobrali úver no bojím sa

janettka
14. feb 2011

blbne mi nějak klvesnice,tak kyž to po sobě čtu...omlouvám se.Tak ten tvůj postoj chápu,my máme aky děti každý z nás a je to někdy těžké,někdy si říkám,že nevím,nevím jak by to dopadlo kdyby došlo na dělení majetku.Snad to minimálně 30let nebudu řešit..a zase si říkám,je na domě hypotéka a kdyby chtěli majetek tak by si museli vzít i dluhy a to by asi nechtěli.Taky jsme si říkali,že kdyby jsme měli společné mimi tak by jsme to napsali na něj a bylo by to.

hanula11
14. feb 2011

@janettka prý se vrací špačci a tak, zima prý brzy skončí 😉 - píší na netu, ale asi bych tomu moc nevěřila 😵

pet.s
15. feb 2011

@veronkaj ahojky, Veru já tohle řešila, celé tějhotenství. 6 let jsme se snažili o mimi a když jsem pak oěthotněla, tak jsem si říkala, ty blbče, cos to provedla. Mně bylo 40, mému muži 65 (on má děti dospělé) a já děti v pubertě. Byla jsme zvyklá dělat si co chci, Prospat třeba celý den, nebo naopak na celý den zmizet sama někam ven.Navíc kluk byl jako miminko strašně ubrečený.Rok jsem se s ním nevyspala.Ale to mi bylo 28 a měla jsem chlapa, který doma pomáhal.A stejně jsem byla na zhroucení.
Když jsem ted porodila, Teri byla v inkubátoru, A když mi ji pak dali na pokoj a osaměla jsem s ní, tak jsem brečela jak želva, že to nikdy nezvládnu. Že nevím, co s ní.
Ted je Teri už skoro 5 měsíců. Hele, jak kdyby věděla, že jsme staří rodiče. Neznám, co to je probrečená noc. Spí celé noci, Usíná večer kolem 18-20, v noci jí 1-2x a spí do rána do 7 hod. Než tu začne šrumec(velké děti jdou do školy a muž do práce). o víkendu spí i déle.V ůbec nemám pocit, že bych nezvládala. Spousty věcí, které jsem řešila když byly děti malinké neřeším, jsem klidnější. A to při Terezce stále pracuji, mám domácnost, muže, který neumí (nebo spíš nechce) ohřát ani vodu na čaj a ti dva velcí taky potřebují ještě péči 😀 😀
Je pravda, že vzhledem k věku mého chlapa jsem vzala hodně věcí na sebe. Rozdělili jsme si ložnice, aby ho malá nerušila.Vstávám k ní jen já. Muž přebaluje pouze v případě velké nezbytnosti A 😀 Ale na druhou stranu, že když třeba do noci účtuji, tak on si ji dopoledne vezme a hraje si s ní a nechá mě vyspat.Nečekám, že s ní bude jezdit po venku. Stačí když ji uspí na terase.-))

Musím fakt říct, že jak jsem se strašně bála, tak vše zvládáme s přehledem. A hlavně si tu malou Kačabici neskutečně užíváme. Celá rodina, včetně velkých dětí.
A co týče peněz, tak u nás zatím díky Bohu, tak nějak jsou. Takže si malou neskutečně čančám a užívám si to, že ji můžu koupit věci, co jsem velkým dětem koupit nemohla. Jednak ty věci nebyly a jednak na ně nebylo. Ale na druhou stranu musím říct, že spousty věcí vůbec nejsou potřeba a nebo je koupíš na bazarech. Ti prckové to nezničí. hele já měla tolik oblečení velikostí 62, že některé věci měla Teri jen jednou a než jsem ji je znovu oblékla, tak z nich vyrostla. Takže ted dávám krabici do bazaru.
Prostě si myslím,že se to mimi dá zvládnout i v našem věku.

pet.s
15. feb 2011

@veronkaj v žádným případě se nezbavuj bytu. Když vám to pokrývá splátky úvěru, tak na co se toho zbavovat. At to pokrývá dál. A hlavně máš kdykoliv se kam vrátit. Jo jo, děvčátka moje děti, Tvoje děti a naše děti to je na story.
Mně ted nejmladší dcera mého chlapa vyčetla, že chci Tereze koupit drahý sporťák a že chci sušičku, když ona potřebuje nutně nový notas(minulý dostala před rokem k narozkám). Vynadala mi, že si kupuji drahou drogerii a kvalitní potraviny.Že oni(její matka a sestra a ona) kupují je Tesco věci. Že ona vyrostla v plátěných golfáčích, že nic nedostávám nemá co na sebe atd. Vyčítala mi to ve značkovém oblečení a značkových botičkách. Zmetek jeden. Pravda je taková, že muž jim nechal vilu v Praze, maminka má svoji firmu, takže špatně se jim nežije. Muž platí dost nadstandartní výživné(holky ještě studují)
Tak jsem berušce vysvětlila, že peníze, které ji papínek cpe horem dolem jsou i moje peníze neb já dělám pro něj a peníze mu svojí prací vydělávám. A že rozhodně nemám zapotřebí se komukoliv z "našich" dětí zpovídat z toho, co si za peníze svoje a svého partnera koupím a co ne. A že se bude muset smířit, že už není tatínkův benjamínek,ale že má táta ještě další dítě. Holky ta mě tak nasrala.Sorry. Kdyby fakt nedostávala,ale on ji mimo alimentů měsíčně nastrká ještě kolem 10 tisíc. A to hradí zcela ještě každý mimořádný výdaj(týden v Holandsku, maturitní ples, její koníček, hory).Ta druhá dcera a ty starší děti(těm je ke 40) jsou v pohodě. Rádi když jim táta dá,ale nežebrají.Ale tenhle zmetek furt jen fňuká o peníze a běda když ji táta řekl, že ne. tak to vyhrožovala sebevraždou. Zmetek 20 letej 😠 😠 😠
Nikdy jsem mu do dětí nekecala,ale ted to mezi námi bouchlo. Ale potrestala mě. Napsala mi, že už NIKDY k nám nepřijede 😀 😀 😀 😀

veronkaj
15. feb 2011

@pet.s ďakujem to si mi teda fakt super po oňlopate vysvetlila, no dúfam že ak sa podarí tak aj to naše maličké bude tak krásne spinkať ako vaša maličká.

a to tie moje deti, tvoje deti a naše je fakt niekedy ťažké, hlavne ked niekto je naučený že dostal vždy čo chcel a môj muž si syna neskutočne bráni ale v tom, že hnevá sa naň aj všetko ale do očí mu nepovie nič, lebo sa nerád háda a nechce aby mu syn náhodou odišiel a tak si náš mladý užíva všetko ale nemusí ani cent platiť no nič a rozpráva sa s otcom len ked niečo potrebuje a so mnou tiež, inak nás ignoruje 🙄
a moja kočka je uplný opak, tá doma pomôže aj všetko aj prístup má k nám iný.

zajtra poobede idem k lekárovi niečo nieje v poriadku s mojím cyklom tak si idem s ním pokecať že čo dalej, a navyše mám od včera teplotu tak mi je dnes 😝
no včera som došla s takou zimnicou domov že až.

@pet.s a môžem sa spýtať ako to berie tvoj muž že má také maličké dieťa, ten môj tvrdí, že sa budú dieťaťu posmievať že má deda- je šedivý už roky a že je na to starý a pod.

a hlavne nech ste zdravučký a šťastie u vás zostáva aj nadalej

veronkaj
15. feb 2011

@janettka nakoniec som to včera neriešila, riešila som ako si zraziť teplotu niečo na mňa leze a navyše som dostala valentínka tak sa mi to nechcela kaziť.

pet.s
15. feb 2011

@veronkaj jak to bere? On měl první rodinu - 2 děti kolem 25 let, pak měl druhou rodinu kolem 46 let- opět 2 děti( to prý už mu na rodičáku říkali dědo) no a ted má tuhle prdelku. Je na ni staršně pyšný. Všude se s ní chlubí. Říká "Jooo Gott, Janda a já.(Gott má 4 dcery, Petr Janda má 3 dcery a naše Terezka je teatínkova 4 dcera všichni v dost pozdním věku) 😀 A navíc, oba víme, že má pro malou už málo životního času, proto si ji neskutečně užívá.
a jestli se budou malé posmívat? to nevím, ale můžou se jí posmívat i za jiné věci než za tátu-dědu. 😀

@veronkaj noo přesně jako jeho syn, tak takhle se u nás chová ta jeho nejmladší dcera, zmetek jeden, napíše tátovi jen když chce prachy.Kdyby chtěla 500,ale ona hned po tisících a ještě neustále vyčítá, co kdo má a co kdo dostal a co si kupujeme apod.

janettka
15. feb 2011

@veronkaj nechej řešení na vhodnou chvíli,teď se vykurýruj.Jestli jde na tebe chřipka co jsem měla já před 3týdny tak to tě lituju.Já kašlu doteď a nemůžu se toho zbavit.U nás valentýn neproběhl.Jsem podrážděná a leze mi chlap na nervy.Je hrozně hodný,pracovitý,ale co je s ním teď to fakt nechápu.Je už od června doma,nejdřív jsme dodělávali dům,tak se motal kolem toho,pak jsme se stěhovali,zas měl činnost a tak nějak prostě nedělá...spí do 9-10 hod,pak teprv vstane,kafíčko...pak když už ječím tak zavolá na jedno dvě čísla,pak mi nasraně oznámí,že všichni mu říkají, že má volat až v březnu a zas je v pohodě...sem tam umyje nějaký hrnek,odpoledne si zase pospinká a sotva vstane,čumí na bednu klidně i do dvou do rána.Kdyby si aspoň našel brigádu...ale nic.Peníze nám docházejí,já makám 12-15hod denně aby jsme aspoň něco zaplatili a on je v pohodě...jsem z něho na prášky,z hypoték a slátek taky a on je v pohodě...prý dokud po nás nestřílejí....a když už ječím tak mi řekne no tak prodáme barák...a jako kam půjdeme?Prostě jsem z toho na švestku.

janettka
15. feb 2011

@pet.s u nás je to s dětma podobné...moje děti o těch pomalu ani nevíme,jsou samostatné a v pohodě,jeho starší syn to je flegmatik,všechno je mu jedno,sehnali jsme mu byt,půjčili na to peníze,neplatí splátky,věčně něco s ním řešíme,on to odkýve a pak stejně udělá co chce a my to zas řešíme....mladší syn ten je vyčůraný,nejdřív mi dělal peklo doma,nás dva z manželem málem rozvedl.Pak jsem ho dostala z domu,našla hezký byt,vybavila,zaplatila nájem dopředu...a hajzlík tam vydržel jen tu dobu co měl zaplacený nájem a pak se stěhoval k bráškovi,a tam ho využíval...a teď volá jen když potřebuje prachy...teď ví,že jsme v kaši...tak už jsme o něm 3měsíce neslyšeli.Žádné když jsme se stěhovali,že by nám některý z nich pomohl nebo při dodělávání domu.... ☹ Prostě se jen ozvou když potřebují peníze.

veronkaj
15. feb 2011

@janettka no tak ja neviem čo ale asi riadna angína nekašlem len včera mi bolo neskutočne zima a po ceste domov som mala takú zimnicu že ma až stavce v chrbtici boleli no strašné ledva som dýchala tak som si dala horúcu vodu,
u nás sa valentín konal predsa sme spolu tri roky tak asi preto no dúfam že mu to ostane na hodne veľa rokov, a tak hoci som dostala valentína už v sobotu tak včera mi ešte doniesol krásne ľalie mám ich veľmi rada a ked videl ako mi je tak mi čaj urobil, večeru doniesol a celý čas bol pri mne aby mi nebolo smutno v posteli samej s teplotou.

no v takých chvílach viem že aj ked je ťažké preň vyjadriť city, tým mi dá najvo že ma ľúbi.

a jeho syna neriešim povedala som si, že ked to jemu nevadí že za dospelého ťahá účty aj všetko je to ich vec, a ak sa nám podarí miminko tak asi bude musieť prehodnotiť postoj a to je jednoducho medzi nimi, skúšala som x krát s ním niečo riešiť ohľadom jeho detí ale akurát to otočil voči mne, takže tu nič iné nepomôže len to nechať tak, raz k tomu príde ale takto sme sa akurát hádali my a k ničomu to neviedlo, lebo je to jeho syn.

veronkaj
15. feb 2011

@pet.s no tak to je super, že to tak berie, ja som môjmu tiež povedala že je jedno čo si myslia iný a nakoniec, teraz je to už dosť bežné že majú maminy vo vyššom veku dieťatko a preto je aj viac otcov čo sú znovu otcom vo vyššom veku, a nech to je čokolvek, určite viete prečo ste spolu.
a s deťmi to fakt je niekedy o držku a je vidieť aký je rozdiel vo výchove a prístupe detí hlavne ked sú tak že porovnatelné dennodenne.

a navyše moja dcéra sa na súrodenci teší a želá už veľa rokov a tak som si istá že ak bude treba pomôže alebo postráži na chvílku. hlavne nech sú všetci zdravý.

tarita
15. feb 2011

Dámy, ja Vás zdravím 🙂 čítam posledné príspevky a len potichu obdivujem ako to všetko zvládate. Chápem, že napísané to vyzerá jednoduchšie ako to je v skutočnosti, ale máte môj obdiv. Inak, ja keď som svojmu lekárovi povedala, že by sme ešte chceli malinké, tak jeho prvá otázka bola, či mám nového partnera. A keď som povedala, že nie, tak otázka: a na čo ste čakali doteraz? Zaujímavé, že dieťa v 40tke s novým partnerom akoby to chápali, že OK, ale s vlastným dlhoročným mužom, to je nejaké čudné 😀 ale už tam nechodím. Tak len držím palce, aby ste to všetko s rozvahou a v pohode uvládali so všetkými " moje deti, tvoje deti a naše ". Ja idem dnes prvý krát k lekárke, tak držte palce.

hanula11
15. feb 2011

@tarita držím i s malou pěsti ať máte štěstí a brzo se zadaří.

Malá se mi narodila týden před mými čtyřiačtyřicátými narozeninami 🙂 ,
a byla to naše třetí (třetí potomek tedy),
taky mám pořád jednoho manžela (už víc než dvacetpět let).
Můj gyndař se sice trochu divil, ale jinak mě pořád, vlastně od začátku těhu až do konce, jen chválil a povzbuzoval.
Na rozdíl od "některých z okolí", nevím co jsou ti někteří lidé zač,
jako by měli patent na rozum a na to soudit a radit a hlavně koukat "spatra".

Každej žijeme jen jeden život, ten svůj, a nikdo jiný ho za nás neodžije.

Takže ještě jednou A´T SE VEDE, i všem ostatním snažilkám tady pořád držíme pěstičky, páte, holky 😅 😅 😅

hanula11
15. feb 2011

🙂 😵

pet.s
15. feb 2011

@veronkaj přesně, moje děti taky žijí s námi a je to bezvadné. Malou milují,takže když je opravdu potřeba malou si na chvíli vezmou, nakrmí, postarají se. Hlavně ji neskutečně rozmazlují. 😀

pet.s
15. feb 2011

@hanula11 přesně, mně je úplně jedno co si myslí okolí.Ke mně se to moje štěstíčko tulí, já jsem staršně šťastná, tak co mi je po lidech. Kdybych řešila lidi, tak nemám asi žádné dítě. Možná si mnoho lidí klepalo na čelo, když jsme si adoptovala černoušky, možná si mnoho lidí klepalo na čelo když jsme si začala s chlapem o generaci starším,možná si mnoho lidí klepalo na čelo, když jsme se snažili o mimi, ale nikdo neví jakou mám krásnou rodinu a jaká je v ní moje síla.To štětsí je jen moje. 😀

veronkaj
15. feb 2011

@pet.s naozaj krásne a od srdca povedané, gratulujem k takému šťastiu.
🙂
🙂
🙂

ja som tak nejak unavená, mám závrate, slabá som, a navyše každý deň od skončenia cyklu mám trochu špinenia no des, čo to na mňa ide

hanula11
15. feb 2011

@pet.s Terinka je už taky "kus baby", to to utíká, nedávno byla ještě u tebe v bříšku, pozdravuj ji od nás 🙂 😵

abety
15. feb 2011

Ahoj všem, jsem tu nová a moc ráda bych k vám chodila..Jmenuju se Bety, bude mi 40, právě stimuluju na mé první IVF - a poslední placené pojišťovnou. Mám už týden Puregon 250 jednotek, bohuzel, folikuly nic moc, jen jeden na jedne strane, ktery ma 18 mm, na druhe strane je jich cca 6, jen maji 13 az 14 mm...Takze nic moc, odber ma byt az v patek a ja se bojim, aby ten nejvetsi neprasl a pak uz to nebylo cele k nicemu..Zitra jdu na kontrolu.Mam strach, ze pokud to dobre dopadne, bude jen jedno vajicko. Jinak mame s manzelem vsechna vysetreni v poradku, 10leta dcera se nam povedla na prvni pokud prirozene.Ted zkousime dva roky a nic. Prejeme si druhe dite. Prosim, mely jste nektere take jen malo folikulu a presto bylo nejake vajicko dobre? Moc dekuju za odpoved! Bety

janettka
15. feb 2011

@abety vítám tě Bety a jsem ráda,že tu přibyla další snažilka.Já sama ti v tomto neporadím,ale určitě se nějaká holčina najde a poradí.Ale ze zkušenosti těch 6 foliků krásně do pátku dozrají,já jsem měla jeden den folík 15 a za 2 dny 19mm....a to stačí.

syslica
15. feb 2011

@abety Ahoj, Bety, ja ti bohužiaľ tiež neporadím, ale skús v diskusiách, ktoré sa venujú priamo IVF, tam sú mamy "odborníčky". Veťa zdaru, nech sa podarí a čoskoro // ! 😉

ankava
16. feb 2011

@abety vítej tady, já mám po IVF krásnou holčičku... měla jsem jen dva folíky... na kontrole byly 18mm a odběr jsem měla až za tři dny, protože jsem měla nízkou sliznici, ta injekce proti ovulaci to prasknutí podrží...
nakonec se oplodnila obě dvě vajíčka a málem z toho byla dvojčata, ale nakonec to jedno zamlklo... no a z toho druhého je teď to naše zlato.
Takže myslím, že ti klidně dozrají i ty ostatní... hodně štěstí....něco z toho určitě bude 🙂 🙂

tarita
16. feb 2011

Zdravím dámy, tak bohužiaľ nevyzerá to dobre ☹ urobili mi včera prvý ultrazvuk a žiadna akcia, srdiečko nevidno, je to veľmi malinké, takže podozrenie na MA. Dnes som bola na krv, mám ísť aj v piatok či stúpa HCG a v piatok mi urobia aj kontrolné USG. Som sa vyplakala v noci, nič som nespala. Ja som tak verila, že to dopadne dobre, nemyslela som, že by sa mi to mohlo stať 2 x za sebou. Je tam ešte malinká nádej, ale neviem.... nič sa mi nechce, muž na upokojuje, deti mi telefonujú, že čo nové ale ani im nevládzem nič hovoriť. Tak ešte skúste držať palce, nádej zomiera posledná. Vám všetkým prajem len to najlepšie.

abety
16. feb 2011

Ahoj, moc děkuju za podporu a Ankavo, díky tobě věřím víc!🙂V pátek vám napíšu. Děkuju!
Tarito, to je tak smutný - hlavně pokud jsi už v 11.týdnu:-( Ale jak píšeš, šance tam ještě je! Dej pak vědět, prosím..To ti dělali 1.ultrazvuk až teď?Nevím, jak to chodí jinde, při dceři jsem měla ultrazvuk v 7.týdnu a pak v 10.nějaký důležitější.. Každopádně všem nám tady přeju, ať to vyjde, dřív nebo později, hlavně ať..! Bety

syslica
16. feb 2011

@tarita Celý syslí klan drží palce, lebo ak píšeš, nádej zomiera posledná! Posielame kopec pozitívnej energie do okresu Košice... myslím, že keď malá Ninka zabojuje, tak sa udrží, ostatné scenáre si nechajme do neurčitej veľmi vzdialenej budúcnosti... Držte sa, piatok je o chvíľu...

veronkaj
16. feb 2011

@abety vitaj a želám skoré tehulkovanie 🙂

gejbule1
17. feb 2011

Ahoj holky,koukám že se tady po dlouhé době zase povídalo 🙂 .
Vítám nové holky a jsem ráda že se rozrustáme 😀 .
@tarita je mi to moc líto co se ti stalo.Už proto že jsem to sama zažila už 4x za sebou.

veronkaj
18. feb 2011

tak ja mám tento týždeň desný, som chorá, na antibiotikách tak hádam to vylieči všetko čo mám zapálené, takže tento mesiac zase nič nebude. 🙄

a ostatné ste kde???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre